"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
Frenky's Avatar 08 Stu 2017 17:26 #581 od Frenky
Upis No. 9.
Vijeme: 7.11 20:55h, 21:25h
Štap: Recast Kraken 2.7m EGI 2.2
Rola: Mitchell Mag-pro Extreme 1000
Upredenica: SunLine 0.6
Skosavica: Duel 3.0 model: ne znam, vidi sliku ;)

Već duže vremena nisam nešto upisao.
Dolazim na poštu oko 19h, lovci već ko garda poredani po bitvama, nalazim ne zauzeti komad placa
i lagano počinjem sa zabacivanjem, kako puše i prsti me već lagano zebu, nakon sat vremena u prazno, odlučujem promjeniti poziciju, već sam se pomirio da od ulova neće biti ništa. Selim par sto metara na drugu stranu, vadim neke čudne skose koje se do sada nisu pokazale lovne.
Prvi zabac nešto poteže, ne bori se, ubrzo se otkači, sipa?, sljedeći pokušaj, zabacujem, čekam par sekundi da skosa potone i počinjem ju lagano voditi, osjetim natezanje, štap se uvija :woohoo: , kočnica popuštati, pumpa, i bori se, dovlačenje iz mraka traje cijelu vječnost, a sad me već lagano hvata panika, nema nikoga u blizini da podmetne jamku, odlučujem je nasukati na stepenicu, hoop i vani je :whistle: dobar komad, slijedi naslikavanje, .Poslije pokušavam, hvatam jednu manju i jednog muzgavca, koji je samo poslužio kao maneken, vratio ga nazad moru.

Pogled na Preko, Markulin tamo negdje lova u mraku :)

Spremno za ledenicu
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 08 Stu 2017 22:51 #582 od Manta
Replied by Manta on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis br 5.

Vrijeme lignjolova 18.30 do 21.20.
Oprema štap okuma squid hacker,rola shimano exage,špaga sunline 0.08.Predvez cormoran 0.30 (zaboravio sam doma kutijicu sa najlonima pa je poslužio jedini koji sam imao)
Uvijeti, bistro more al dosta kurenta i mora od bure,more bistro,dubina od 3-5 metara,trava i pijesak.

Nakon sinoćnjeg neuspjeha na pristaništu lopar danas odlučio otići u Supersku Dragu.
Malo kasnim al kako kaže stara narodna nikad nije kasno dok nebude prekasno dolazim na poštu u 18.30.

Prva na red dolazi dtd bijela oita 2.5,par zabačaja i ništa.
Mijenjam i stavljam zelenu yo zuri 2.5.Prvi zabac par puta skosnem,špaga se opušta,opet skosnem al špaga kao da vibrira,kontra i lignja je zakvačena.
Izvlačim je van,dobro je zakačena.

Gledam na sat18.47,mislim si dobro je oočelo.sljedećih 15-ak minuta ništa.
Mijenjam kanji plavu i bacam,dovlačim je skoro do obale i vidim lagano potezanje špage,kontra i ćorak,ništa.
Čudim se al valjda je pustila taman prije kontre,takav je sport,ima jiš vremena.
Kasnije ništa,niti dodira.
Poslje promjeme ,asortimana skosavica u 21.20 odustajem.

Jedna neloša danas,bolje nego ništa,

Poslano sa mog ThL W200S koristeći Tapatalk

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 08 Stu 2017 23:07 #583 od JopaZGRI

markulin napisao: Upis br.: 35

8.11.2017.
Vrijeme: 6:00-7:25
Ulov: 1 komad (800 g)

Teren: pijesak
Dubina: oko 6 m
Uvjeti: dosta jaki istočnjak

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MelaII 2000
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 1 m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

To je to. Da malo izmjenim onu pismu od Miše moga bi zapivat: Jedna al' prava, bila je samo ona... B) :whistle:

Budim se jutros, čujem kiša. A rekli su da neće. Nema veze, stavljam kabanicu i čizme i ajmo. Dolazim do mora puše dosta jako. A reklu su da neće. Nema veze, promjena plana, umjesto planirane pošte, idem livo i bacat ću di je zaklonjeno od vitra.

Odma stavljam dragog Kanjija i krećem udarnički s njim. Nešto se kači, al na pola puta ispada. Po kožici, reka bi sipa. Al nakon pola sata, već se razdanjivalo, kad je prilikom jedog skosa proklizala mašinica.... :woohoo: Auuuuuu... Ja motam, a upredenica se izvlači! To te ja pitam! Pumpa ka blesava. A nemam naravno ni dalje lopraru. Auuuuuu... Nemoj ispast, ajde, donit ću je drugi put! Izlazi na površinu. Doooooobra! Nekako smotano ju pokušavam dignut, prvo štapom pa onda hvatanjem za upredenicu i ipak je vani! :woohoo:

Ide foto session.

Kad sam se naslikava, nastavljam dalje. Naravno sa Kanjijem, ko je vidija minjat! :lol: Nakon 15 min dižem jednu sipicu, prevrćem skosavicu da je pustim, a bezobraznica mi u padu na ovakav način zahvali :P :

Cilo vrime je puhalo i padala je kišica i u 7:25 napuštan misto zločina. Doma, vaga pokazuje ravno 800 g.

Fala ti more! :lol:

Kolega svaka ti čast!
Nema boljih i zanimljivijih objava od tvojih! ;) ;)
Drago mi je da je došla koja prava.
Bit će sutra i dvije dugo očekivane lignje! 😜😂

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 08 Stu 2017 23:08 #584 od Squidhaker
Upis.24
08.11.2017
Od 15.30-17 19-19.30 Trogir
Okuma k1
Rtx 30s
Varivas
Kanji 3.0 yamashita 3.0
Dno mjesovito
Dubina oko 7m
Dolazim na postu i pocmem zabacivat,nakom 10min pojacava vitar i kurenat.prebaci se na drugu stranu u zavjetrinu i pun pogodak.drugi zabac pred samu kraj sjedi na skosi i ide vani.10 min.poslije imam lipo potezanje,vidim upredenica krenula,potegnem a masinica zacvili,lipo pumpa pravi komad cca 0.5kg.polako dovucem do kraja i gustam u svakom pumpanju😁.oko 5 sam morao otic poslom.ali sam na povratku svratio pola sata na jednu postu usput i nakon prvog zabaca pala jedna mala taman na granici.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Manta, Zdenko, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 09 Stu 2017 08:02 #585 od Baćo68
Upis br 13

Rijeka, štap Okuma egi pro K1, rola Daiwa ninja, upredenica Sufix, lovna skosa Kanji 2.5

Jučer je bura-kiša napokon stala, bura ne u potpunosti, pa sam se odlučio da i taj No13 pokušam preskočiti.
Dolazim na poštu negdje malo poslije 18,00 sati. Jedan kolega s Grobnika već lovi...pridružujem mu se....i tako pričamo, zabacujemo, ništa ni jednom ni drugom...kompanjero se počinje spremati, kaže da mu je dosta, a počela je i lagana tramontanica, kad potezanje...i to močno. Imao sam osječaj da je minimalno polkilašica, jako je pumpala, nakon 10 sekundi, izvlačim van lignju daleko ispod očekivano priželjkivanih pola kile, ali sam zadovoljan i ovom od 20 etak deka.
Ništa, kolega odlazi, i dolazi starosjedilac na poziciji, kojeg vrbujem da nam se pridruži na Lm, ali tvrd je orah, neda se...😉, i nastavlja se potraga za lignjama, sve do oko 22,30...nula bodova....umoran, što od posla, što od skoro 4 i pol sata mahanja štapom, odlazim doma, zadovoljan, jer je 13tica preskočena!!! 👌👍

Slikica s mjesta događaja...

Privitak datoteke:

🤘

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 09 Stu 2017 08:44 #586 od marinac
UPIS: 67

Trogir,8.11.2017, od 16 i 30 - 17 i 40

-štap yamga blank various 2.5-3.5 83 ml
-rola shimano stradic c14
-upredenica unitika pe.0.8+fc seaguar 0.2685
-skosavice yamashita 3.0

uvjeti:
-mješavina juga i istočnog vitra.Odluka za poštu je vrlo brzo donesena, nakon šta mi je Squidhacker posla sliku poštze, na kojoj je skoro pa bonaca.Izmjena skosavica je počela, da bi se nakon desetak minuta prva zakačila, tako da san osjetija samo težinu.Druga u samu noć,isto težina, da bi nakon nekoliko metra povlačenja otpada, te puštam skosu nazad, nekoliko sekundi, skos, i lignja se kači.Sve u svemu dobro, idemo naprid.Dubina na ovoj popšti je do 10 metra, te kombinacija trave i pijeska.

:whistle:
Hvala: amerigo, BulMar, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Frenky ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 09 Stu 2017 18:50 #587 od marinac
UPIS: 68

Trogir, 9.11.2017, od 16 i 20 - 17 i 40

-štap yamaga blank various 83 ml
-rola shimanorola stradic
-upredenica unitika
-skosavice yamashita 3.0

-uvjeti:
-oblačno
-skoro pa bonaca
-kurenat neloš zapadni
-dubina oko8 metara
-miješano dno

ulov: 1 lignja

-odmah sa posla ,odlazak na poštu, prvo zabacivanje,nije skosavica ni pala, povlačenje skosavice, moja kontra, lignja vani.U sebi mislim, ako je ne uvatim u roku pola sata, neću više, šta je na kraju i bilo.Nakon sat vremena idem kući.

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 09 Stu 2017 19:55 #588 od JopaZGRI
Upis: br.15
Mjesto: Kraljevica i okolica
Vrijeme: 16:40-18:30
Dubina: 5-10 m
Štap: okuma egi pro k1
Rola: daiwa crossfire
Upredenica: gosen egi
Predvez: seauger 0.26
Skosavica: yamashita

Došao na poziciju lagano je burica puhala..
Neki stari barba pokušava lignje lovit..
Zabacujem svog starog aduta ali ništa i ništa.
Taman se barba sprema doma i ja potežem već pred kraj skosu osjetim težinu..na prvu nešto lagano i odjednom krene pumpat kao luda.
Vani je na sigurnom spremna za jedno slikavanje...
Nakon 15, 20 min osjetim trzaj i povlačenje ali kad sam skosnuo je pustila i više nije htjela!
Pokušavao još sat vremena i ništa eto na kraju sam ulovio jednu ali vrijednu..sutra će biti bolje!
Ali za kraj ove večeri...ide jedna od dvije kile!

Laganini do utakmice!
Živjeli! 😉

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 09 Stu 2017 19:57 #589 od Squidhaker
Upis.25
09.11.2017 od 15-18 h Trogir
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas 0.10
Fxr 0.28
Mag cast 3.5
3 lignje
Bonaca
Dubina 7-8m
Dno mjesovito
Vrime je bilo savrseno za lignjolov,pa sam damas malo i uranija.dolazak na postu oko 15h pocinjem s kanjijem popularnom "kravicom" 3.0 par zabaca i mjenjam dalje bacam yamashitu onu od jucer sto je lovila,opet nista, pokusavam s dtd macarel 3.0,opet bezuspjesno,vracam se na kanjia zlatno-narancastog 3.0,nist,uzimam mag č cast 3.5 zabac drugo skosanje eto je na njoj.ocito je falilo onih 15tak m bile su ipak malo dublje.nakon 10 min upredenica se zateze...kontra...evo je isto glatko ide vani,usljedila je pauza od pola sata.poceo opet mjenjat sve i svast ali nece.vracam se opet na mag cast prvi zabac i pred sami kraj se bacila.nakon tog jos 2 sipe.😁

Hvala: Zdenko, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 09 Stu 2017 21:38 #590 od Manta
Upis br 6

Lokacija Supetarska draga.
Teren trava i pijesak,dubina 3-5 metara.
Oprema, štap okuma squid hacker.rola shimano exage 2500 rc.špaga sunline 0.08 predvez fendreel 0.20.
Uvijeti bistro more, jak kurenat i oseka.
Dans na poziciju nešto ranije nego jučer,stigao oko 16.40, vezanje novog predveza i kopče i počinje akcija,klasa optimist al nula bodova.sve lakše skose kurenat nosi kao da su papir.prelazim na nešto teže skose 3.0 i 3.5 al ništa dobrih sat i pol vremena.
Prvi mrak je prošao odavno al ni znaka,ni da dotakne ni da doprati nešto skosu.
Iza 1 sati kurenatbse malo smiruje i vraćam se na svoje sporotonuće, mjenjam provjerene igrače sve do 18.40 kad se već nakon 6-7 izmjema špaga napokon zateže, zatežem al odmah vidim da je mala.predaje se bez borbe.

Još nekih sat vremena skosam bezuspješno i laganini doma.
Sutra ako pusti vrime probat na poštu gdje nisam bio od prošle sezone,možda bude bolje.

Poslano sa mog ThL W200S koristeći Tapatalk

Hvala: Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 10 Stu 2017 00:04 #591 od mirakulin
Upis br.: 36

9.11.2017.
Vrijeme: 16:15-21:40
Ulov: 1 komad (205 g)

Dubina: oko 10 m
Uvjeti: slabi istočnjak pa bonaca pa slabi istočnjak
Kurenat: vrlo jaki južnji pa pri kraju prestaje

Oprema:
predvez: 0.5m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Yamashita Egi OH Q Live, #2.5, S07 SRK

Mini ekspedicija. 5ipo uri skosavanja, rezultat: 1 lignja. :lol: :lol: :lol: Ali i 5ipo uri guštanja. :silly: A bilo je svega danas. Znači, uvatin i lignju i sipu i pauka čak, al drugu lignju nikako! :lol: :lol: :lol:

Vrime savršeno, iden i prije nego što san planira. Otac me već duže nagovara da iden s njin s kaićen, a meni gušt s kraja i gotovo. Zato danas radin kompromis, radin jednu mini ekspediciju: osvajam susjedni otočić (koji se često može vidit na mojim slikama).

Otac me ostavlja na otočiću, odlazi na panulu, a ja radim plan u glavi koliko bi ih moga danas. 3? 4? Može. Uvijeti milina. Sve imam, čak sam i lopraru uzeo:

Krećem, i sve čekam kad će. Malo prije 17h, pod nogama na "viđeno" kačim jednu sipicu. Al liganja začudo nema... U 18:45 otac dolazi da bi on iša ća (uvatija je 1 malu), al meni se ne ide doma pa me samo prebacuje na moju standardnu poštu, a on odlazi dalje svojim putem. Na poziciji imam društvo i uz priču nastavljam dalje. Ni čut. Kurenat neobično vrlo jak! Gospođa do mene ipak vadi jednu dobru (oko 40 dkg), al ja ni čut. Odjenom "utvrdo". Motam, al mašinica proklizuje! Ideeeeeeeeš! :woohoo: Vrtim ja tako nekih po minute, vidim ne pumpa, biće da je velika sipa. Dok ja blesan nisan skužio da san zakačio za dno, a kočnica bila prelabava! :oops: Dole je dragi narančasti Kanji i već radim računicu kako ću sutra roniti... Ali nekako popušta i ja vadim Kanjija sa nekim starim zapetljanim najlonom... :angry: Idućih sat ipo :silly: :lol: svaki skos mislin se da ću ići, ali još jedan...pa još jedan...pa još jedan....pa još jedan...i u 20:40 cup! Evo nešto! Kako me iznenadila!

Paaaaa, sad bi mogli ostat i još malo.... :whistle: Nakon skoro pola ure, prilikom serije skoseva nakon pada na dno, kod drugog brzog skosa kači se! Evo druga! JopaZGRI je bio u pravu, danas će dvi! B) Vidim "pumpa". Ali pred površinom, "lignja" ko da pliva bočno. Molim? :blink: Dolazi na površinu i nešto se trza. Riba. Pauk! I to zakačen za bok! Svašta! Ludo More!

Ostajem još malo, i u 21:40 ipak odlazim. Baš je bilo gušt. Proletilo je u sekund! A i ulovio sam juhu (pauka), crni rižot (sipa) i glavno jelo, pečeno (lignja). :P

Di ćeš bolje? Ma milina! Fala ti more! :lol:
Hvala: marinac, Manta, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, ja_osobno, MIRAN ...i još 4 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 10 Stu 2017 07:23 #592 od marinac
UPIS: 69

Kaštela,13.11.2017, od 5 -7 sati

-štap yamaga blank
-rola shimano stradicž
-upredenica unitika +fc
-skosavice yamashita

uvjeti:

-skoro pa bonac
-dubina oko 5 metara
-lagani istočni kurenat
-dno meko

ulov:
-1 lignja

-rano došao, izmjena svih skosavica do 6 sati, a onda jedna , poslije sat vrimena ništa.opet dobro.

Hvala: Manta, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 10 Stu 2017 08:15 #593 od marinac

marinac napisao: UPIS: 69

-štap yamaga blank
-rola shimano stradicž
-upredenica unitika +fc
-skosavice yamashita

uvjeti:

-skoro pa bonac
-dubina oko 5 metara
-lagani istočni kurenat
-dno meko

ulov:
-1 lignja

-rano došao, izmjena svih skosavica do 6 sati, a onda jedna , poslije sat vrimena ništa.opet dobro.

Ekipa oprostite, datum san krivi upisa, trebalo je 10.11.2o017.
Hvala: Baćo68

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 10 Stu 2017 08:21 - 10 Stu 2017 08:46 #594 od mirakulin
Upis br.: 37

10.11.2017.
Vrijeme: 6:03-7:10
Ulov: Aj pogodi, aj... :silly: :pinch:

Dubina: oko 10 m
Uvjeti: gotovo bonaca pa istočnjak
Kurenat: bez pa kasnije jaki južnji

Oprema:
predvez: 0.5m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Vrh plime. Gledan jučer plimu/oseku za danas i vidin da će vrh plime bit u 6:06. Uz to kažu neće bit vitra. Ne znam zašto, al baš san računa da bi moglo bit taman to doba dobro. Vrh plime pa do izlaska sunca. Kako san jučer malo pretjera pa iša kasnije leć, nisan se uspio na vrime probudit i već sa zvonika tuče 6 uri, a ja tek dolazim na poštu. Nisan ima dvojbe, krećen odma s narančastim Kanjijem. Prvo bacanje. Ništa. Drugo bacanje. Na dnu skroz pred rivom, malo se igram skosavicom i cup... Sipica. Ide puštanja, al ovaj put je puštan skroz uz rivu da ne dobijem projektil ko prošli put. Nećeš, razbojniče!

Treće bacanje, oko 6:15. Opet se malo igram na dnu (poskakujem skosavicom) i cup... Pumpa! Vidim relativno teško, al kasnije se opušta i ipak je mala.

Znači to je to za danas, uvatio san svoju jednu... :lol: :lol: :lol: Ne treban više lovit, mogu odmorit i guštat. Što radim kad odmaram i guštam? Pa naravno, lovin lignje! :whistle: Ajmo! Nakon par zabačaja, opet pri jednom igranju na dnu, osjetim da je nešto na skosavici, ali kad sam skosnuo, više nije bilo. Greška. Mislio sam da je sipa, ostavljan još malo, ali ništa. Vadim, misleći da će biti kožice od sipe, ali nema. Mislim da sam tu propustio drugu. :oops: Guštan dalje, ali oko 6:45 dolaze brod i trajekt i valjda taman i kreće kurenat i puhat i više nisan zna ništa. Ni di mi je skosavica ni jel tone ili pluta. Ništa. U 7:10 ajmo doma.

Lipo jutro i naravno 1 lignja. Pa nije valjda neko pretpostavio drugačije? :P :lol: :silly:

Fala ti more! :lol:
Zadnja izmjena: 10 Stu 2017 08:46 od mirakulin.
Hvala: marinac, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 10 Stu 2017 08:21 #595 od Baćo68

marinac napisao: UPIS: 69

-štap yamaga blank
-rola shimano stradicž
-upredenica unitika +fc
-skosavice yamashita

uvjeti:

-skoro pa bonac
-dubina oko 5 metara
-lagani istočni kurenat
-dno meko

ulov:
-1 lignja

Marinac....ti to unaprijed sa datumima?😉😂🤣

Riba(r) ribi grize rep
Hvala: marinac, Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 10 Stu 2017 08:30 #596 od Squidhaker
Upis.26
10.11.2017
Od 5.15-7h trogir
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas
Mag cast 3.5
Dubina 7-8m
Dno mjesovito
Bonaca
Slicna prica kao sinoc nakon seta izmjenjenih skosavica baca se na mag cast oko 6.30 i to nakon prvog skosavanja,bilo je gust vuc iz daljine.kasnije jos jedna sipa i jedno nerealizirano potezanje.

Hvala: marinac, Zdenko, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 10 Stu 2017 18:51 #597 od marinac
UPIS: 70

Kaštela,10.11.2017, od 16 i 20- 17 i 40

-štap yamaga blank various 83 ml 2.5-3.5
-rola shimano stradic c14
-upredenica unitika pe 0.8+ fc seaguar 0.2685
-skosavice yamashita 3.0

uvjeti:
-lagano jugo
-slabi kurenat
-dubina oko4-5 metara
-miješano dno

ulov:
-2 lignje

-dolazak na poštu odma posli posla,oko16i 20, da bi se prva lignja zakačila oko17sati.tu baš nisan puno izmjenjiva skosavice, nego san samo s jednom lovija cilo vrime.Druga se bacila nakon pola sata,

Hvala: Zdenko, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 10 Stu 2017 22:08 - 10 Stu 2017 22:12 #598 od Kvarner
Upis:15

10.11.2017.

Vrijeme lova 16:30-20:00

Stap Solpara egi

Upredenica gosen egi

Skosavica Fukushima 3.5 i Yamashita

Senj

Dno pjesak

Dubina 20 - 30 metara

Evo ponavlja se sve jos od prosloga tjedna na isti dan.
Po zavrsetku posla radujem se odlasku na lignje ko malo djete.Kupim kolegu i krecemo na postu.
Dolazimo na postu kad ono vec dvojica kolega na posti i masu.
Mi izlazimo iz auta a jedan od njih vuce lignju.Mi se raspremamo i ja brze bolje odmah zabacim kad ono na prvi hitac eto je solidna lignja.
Nakon pola sata dolazi i druga iste dimenzije.
I masemo svi skupa i poceli i drugi vaditi sipe i manje lignje.sve skupa se izvadilo 3 sipe cetri lignje i moje dvije.
I stalo nitko nista, kad nakon pola stata meni opet zateze ali maloveca lignje i naravno ide vani, malo nakon toga dobijem jos jednu mali i naravno pustena da naraste ili da ode po mamu.
Mjenjamo postu.
Dolazimo i masemo ja i kolega jos pola sat i dodje jedna manja lignja.
I nakon toga se spremimo i crta za Ri.
Sve u svu nije lose prosao kratki izlet malo dalje na druge poste.
Evo i slika ulova.

Poslano sa mog UMI_MAX koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 10 Stu 2017 22:12 od Kvarner. Razlog: Slovo
Hvala: marinac, Manta, Zdenko, BulMar, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 10 Stu 2017 23:36 #599 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 18

10.11.2017. 16.20 - 18.40, Rogoznica 2
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica Duel Ez-Q mag cast 3.0
dubina 7-8 m, posejdonija i pijesak
bonaca

2 lignje - 0,95 kg

Nakon 2 dana neuspjeha na pošti u Rogoznici odlučujem mijenjati poštu na drugom kraju Rogoznice. Na poštu dolozaim u 16.20. Bonaca i oblačno.

Privitak datoteke:

Kako mi je pošta nepoznata u početku vrtim manje vrijedne skosavice s e baya. Ništa ne zapinje te se odlućujem na bolje verzije.
Oko 17,25 h stavljam Duel EZ-Q mag cast koji mi je stigao iz Japana dan ranije.
Prvi zabačaj ništa. Bacam ponovno, dva skosavanja i ostavljam da malo potone. Krena je s
cijelo vrijeme olabavljena. Nakon 10 tak sec ide skosavanje, Na skosavanje štap se savija. Ja pokušavam vrtiti ali mašina vrti u prazno. Odmah mi je prošlo kroz glavu da je zapelo i da vjerojatno gubim skosu koju sam dobio dan ranije.
Prestajem vrtitit mašinu i držim štap u zraku s napetom krenom ali s druge strane pumpa. Koliko mi je poznato dno ne pumpa.
Polako pokušavam vrtiti mašinu i lignja popušta ali borba je sjajna. U par navrata mašina opet vrti u prazmo.
Dolazi u kraj ali jedva stane u janku jer sam danas uzeo malu janku od 1.5 jer sam dosta blizu mora.
Napokon je vanka i slikana u 17.45. Vaga pokazuje 70 dkg.

Privitak datoteke:

Ostavljam istu skosavicu i pokušajem ponovno. U 17,55 h ponovno težina na skosavici, dolazi do kraja i vanka je na slikavanju.

Privitak datoteke:

Pokušava se još uz mijenjanje skosavica ali više ništa. Pomalo skupljam opremu,jedna zajednička slika i kući.

Privitak datoteke:

Ja opet zadovoljan !

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 11 Stu 2017 08:34 #600 od Manta
Upis br 6.

Jutros ustajanje prije 6 sati, ispijanje kave i kuje se plan.

Dvojba izmedu trajektnog pristaništa ili điga suoerska draga.
Ne puše pa odluka pada da idem na đigu.
Oprema, štap okuma squid hacker rola shimano exage 2500 rc.predvez fendreel 0.20.
Uvijeti bonaca,bistro more,plima.

Na poziciji u 6.30

Prvi zabac laganini da se malo naravna špaga i natopi pa se lakše zabacuje.
Drugi zabac leti skosa ko strela,još je mrak pa malo slabije vidim špagu,skosam tri puta i pustim,skosam još dva puta i čekam,špaga lagano kreće i kontra,tu je.
Čak je povukla i malo špage sa role,nmotavam i glededam prema saku,stoji jedno 5 metara od mene,nisam rasklopio ručku.
Nekako je kupim u sak, dobra.

Zamrčila je dva kvadrata kad sam je pusio sa sakom na pod.

Slkedeći pola sata ništa.Danas sam uporan sa zelenom yo zuri.ne mjenjam ništa.
Malo prije 7 vidim potezanje špage kontra i kačim.
Namotavam al nema skosanja,bit će sipa,
Ide van slikanje i puštanje nazad.

Hrabra je, skoro veća skosa od nje

Ispred mene na kamenju kao akvariju,sitnih ribica svih vrsta,špari,ušatice, bugve, jaguni, čak sav primjetio i travarića (mali zubačić od 10-ak cm kako lovi iz zasjede.Tek iz 3 pokušaja je uhvatio giricu.
Do 7.30 više ništa, sunce već proviruje iza briga, vrime je za drugu kavu,odlazim doma.

Molimo prijavite se