"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Lignje - Ludo More Liga 2017.

Lignje - Ludo More Liga 2017. 13 Stu 2017 18:38 #17138

• marinac
  • marinac's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 3433
UPIS: 72

Trogir,13.11.2017, od 16 i 30 - 17 i 10

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika +fc
-skosavice yamashita

uvjeti:
-slabi,kiša,vitar,kurenat
-dubina 8 metara,miješano dno

ulov:
-1 lignja

-odmah nakon posla san otiša, i po kiši, i po jugu, osta 45 min., da bi po dolasku nakon 10 minuta imao kačenje, te lignja ide vani.Kiša i nenormalni uvjeti su me potirali doma.Eto to je to, kratko i jedna lignja.

:whistle:
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok1976, markulin, Frenky and this user have 1 others thankyou

Lignje - Ludo More Liga 2017. 13 Stu 2017 22:23 #17141

• tuvok1976
  • tuvok1976's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 418
UPIS - 21

13.11.2017. 17.00 - 19.00, Rogoznica
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica Duel Ez-Q mag cast 3.0
dubina 6-7 m, posejdonija, kamen i pijesak
južina i kiša

2 lignje - 0,50 kg

Unatoč kiši i jugu odlučujem poći isprobati sreću. Odlučio sam pokušati na mom terenu i oko 16.15 krećem autom prema Vinišću. Dolazim na vrh brda i vidim da se cijela viniška vala bijeli od juga. Shvaćam da nema smisla tu probati te se vraćam u Marinu i odlučujem produžiti do Rogoznice. Odlazim di sam bio zadnjih par dana, kiša pada ka blesava, oblačim kabanicu, vadim opremu i krećem prema moru. Pokušavam stati na mulo ali valovi su toliki da izbacuju skosavicu vani. Vraćam se u auto i vozim se po Rogoznici tražeći povoljno mjesto. Odlazim na mjesto gdje sam već vatao do sada. Na poziciju dolazim oko 17 h, pada kiša i lagano puše.

Stavljam Duel Ez-Q mag cast 3.0 crnoga i na drugom zabacivanju težina, lijepo pumpa, dovlačim je u kraj i grabim jankom. U 17.10 h je na slikavanju.

Ostavljam dalje istu skosavicu ali ništa, vjetar i kiša pojačavaju. Odlućujem se maknuti s te pozicije i otići u valu prema brodovima jedno 200 m gdje manje puše. Stavljam Duel Ez-Q mag cast 3.0 rozog i bacam niz vjetar. Na drugom skosavanju težina i kreće borba.
Kako su valovi jaki dovlačim je u kraj i nasukavam na plažu u 17,40 h.

Probajem dalje ali bez uspjeha. Oko 18.40 stavljam Yamashitu eginno,zbacujem i nakon nekog vremena skosavanje, zapinje za dno i što god ja napravio ne želi se otkačiti. Prilikom povlačenja puca krena i eginno ostaje u moru.
Čim se pruži prilika pokušat ću organizirati spašavanje.
Kako sam izgubio eginno sve me štufalo te kupim opremu i idem kući.
Još jedan zajednička slika.

Za kraj opet dobro. Evo jedan kratki video da doćaran uvjete u kojima sam lovio večeras.

Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: marinac, Manta, Zdenko, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, ja_osobno and this user have 6 others thankyou

Lignje - Ludo More Liga 2017. 13 Stu 2017 23:56 #17142

• BulMar
  • BulMar's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 341
Upis br.:22
13.11.2017.
Vrijeme: 16:00- 18:00; Lokacija: Kožino; Dno: Sitni pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: bura, uz kišu; More: Valovito;

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavica: YO-ZURI-DUEL PATAPATA-Q 3.0-ZBLP

Ulov: 1 lignja

Nakon tjedan dana ribolova, uz ulovljena 2 muzgavca i 3 sipe, ali bez ijedne lignje, po buri i laganoj kiši bio sam na pošti oko 16:00 sati, toplo obučen i sa kabanicom. Nakon pola sata zabacivanja mijenjam skosavicu. Stavljam novu, prije tjedan dana stiglu iz Japana, YO-ZURI-DUEL PATAPATA-Q 3.0-ZBLP. Drugi zabačaj, dvije serije okomitog skosavanja, na početku treće serije osjećam potezanje, izvlačim lignju. Već pogađate, po tradiciji, to je ujedno i prva i posljednja za danas. Ipak zadovoljan, mokar i prozebao vraćam se kući oko 18:00 sati.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: marinac, Manta, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok1976 and this user have 3 others thankyou

Lignje - Ludo More Liga 2017. 14 Stu 2017 19:33 #17155

• markulin
  • markulin's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 853
Upis br.: 39 -ako se broji

14.11.2017.
Vrijeme: 16:20-17:10
Ulov: 1 komad

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 8-12m
Uvjeti: nenormalni, valovi dolaze s JI i SI i susreću se na punti
Vitar: bura dere
Kurenat: jaki južni pa sjeverni

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 20lb žuta
predvez: 1m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
Yamashita Egi OH Q Live, #3.0, R30-PKG

Ponovo u Splitu. Uvjeti ova dva dana od kad san došo su nenormalni. Jučer nisam mogo ni pokušat, a danas sam mora da ne "zahrđam"...

Gledan nakon posla, dere bura... Još i kiša lagano pada. A ja nemam kabanice u Splitu... Uf... Ma moram provat! Izlazim u 16:10, al 10 minuta stojim još ispod natkrivenog i čekam da stane... :lol: Ma idem kratko pokušat, što ću se bezveze smrzavat gledajući... Prvo na jednu rivu... Vidim nosi jako u livo. Ništa u par zabačaja. Idem provat na drugu... Bacam samo narančastog Kanjija. Nakon po ure ipak odlučim prominit i stavim Yamashitu. Odma prvi zabac kad sam krenuo da ću skosnuti vidim nešto se zakačilo. Mislim se sipica, ali kad sam je dovukao, lignjica. I to za glavu zakačena. Ma kako si se ti samo zaletila po ovom vrimenu? Pogledam na sat, 16:48. Pokušavao sam još 20-ak minuta, ali promrzo odustajem i odlazim. Nadam se da sam ulovio samo tu jednu lignju, da nisam "ulovio" i prehladu jer me sad svi zglobovi bole... :pinch:

Mobitel mi je osta doma tako da je slikano kad sam se vratio doma. Ako neko smatra da ne bi triba bit upis, mičem.

Fala ti more! :lol:
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: marinac, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok1976, Frenky, Squidhaker

Lignje - Ludo More Liga 2017. 14 Stu 2017 20:03 #17158

• BulMar
  • BulMar's Avatar
  • Majstor foruma
markulin napisao:
Upis br.: 39 -ako se broji
Mobitel mi je osta doma tako da je slikano kad sam se vratio doma. Ako neko smatra da ne bi triba bit upis, mičem.

:

Ako se mene pita ovaj upis treba priznati. Slika je snimljena večeras, nakon povratka, očigledno.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zeusfaber, marinac, JopaZGRI, markulin, Squidhaker

Lignje - Ludo More Liga 2017. 14 Stu 2017 23:15 #17163

• BulMar
  • BulMar's Avatar
  • Majstor foruma
Upis br.:23
14.11.2017.
Vrijeme: 16:30- 18:00; Lokacija: Kožino; Dno: Sitni pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: bura; More: malo valovito;

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavica: YO-ZURI-DUEL PATAPATA-Q 3.0-ZBLP

Ulov: 1 lignja

Danas sam odmah počeo sa novom YO-ZURI-DUEL PATAPATA-Q 3.0-ZBLP. Nakon nekoliko zabačaja, a prije pada mraka, kratki trzaj, kontra i vani je. i, kao po pravilu ništa se više nije događalo.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: marinac, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok1976, markulin, Frenky, Squidhaker

Lignje - Ludo More Liga 2017. 15 Stu 2017 00:10 #17164

• Frenky
  • Frenky's Avatar
  • Korisnik
  • Zahvala primljena: 143
Upis No. 10.
Vijeme: 14.11 20:10h,
Štap: Recast Kraken 2.7m EGI 2.2
Rola: Mitchell Mag-pro Extreme 1000
Upredenica: SunLine 0.6
Skosavica: Duel 3.0 model.

Kako sam prošli petak povukao malo više mulja na koncertu Ramba, par dana sam bio van stroja. Danas se nisam mogao isčekati kraj radnog vremena da zapalim na poštu isprobati neke nove skose što sam kupio u lokalnoj butigi, tak sjedam u auto vozim do stana po skose jer su bile na mini servisu, malo sam bolje polijepio tkaninu, kupim skose, sjedam nazad u auto i tržim novčanik i ne mogu ga pronaći, pipam đepove, prevrćem pretince, nema ga, trči nazad u stan, nema ga, već me lagano probija hladan znoj i vidim da od lignjolova neće biti ništa, na zadnje odlučim još pogledati između suvozačevog sjedala i vrata, pronalazim ga, volja skače na 110%, vozim do pozicije, a tamo već par lovaca lovi a jedan u prolazu dobacuje kako mi jamka neće trebati...kaže samo pipkaju... :lol: parkiram se na poziciju i baš mi nije nešto po volji, vjetar puše s boka i svaki zabac skosa odleti u koso, nakon par rundi, selim se na drugi kraj rive, ovdje puše s leđa, fino se zabacuje, skose lete još dalje, meni fora gledati kako se poslije zabaca upredenica diže u zrak kao termikom nošena. Vrtim set skosa, ništa se ne dešava, počinje sve jače puhati, svaki čas samo što nepočne padati kiša, tražim bolju poziciju u zavjetrini zgrada da se bar malo sklonim s vjetra jer me poprilično napuhalo. Nova runda zabaca, tu i tamo pred sami kraj se nešto baci na skosu ali se ne kaći, u jednom od pokušaja, nešto teže opterećuje skosu, kočnica počinje raditi, namotavam, ali ubrzo nestaje otpora, puštam skosu na miru par sekundi, možda se vrati, prvi mali mini skos, ništa...drugi mini skos, ništa...treći..otežanje je opet gore, počinje i lagano pružanje otpora, borimo se, dovlačim je sve bliže, drugom rukom grabim jamku, nasukavam je u mrežicu, vani je :whistle:
Poslije sam utukao još dobrih 2h, promrzo do kosti s 0 poena :unsure:

Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok1976, markulin and this user have 1 others thankyou

Lignje - Ludo More Liga 2017. 15 Stu 2017 19:48 #17198

• markulin
  • markulin's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 853
Upis br.: 40

15.11.2017.
Vrijeme: 16:25-17:50
Ulov: 1 komad

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 6-10m
Uvjeti: malo bolji nego jučer, valovi dolaze s JI i SI i susreću se na punti
Vitar: bura
Kurenat: jaki sjeverni

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 20lb žuta
predvez: 1m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Puštanje-guštanje. Vidim malo su pitomiji uvjeti u usporedbi sa jučer. Bura je slabija, nema kišice. Iza Čiova sijeva. Počinjem na muliću na kojem sam jučer ulovio lignju, al kurenat je prejak, a valovi ogromni sa istoka! Pokušavam par puta i onda se prabacujem na drugi mulić. Tu je "pristojno", na trenutke ko da i ne puše. Kurenat jak, ali OK.

Odma prvi zabac na drugom muliću nakon prvih skoseva, vidim upredenica se opustila, al to pripisujem vjetru. Ipak, nakon par trenutaka provjerim i nešto je doli. Vidim pumpa, ali slabo. Eto je! Dobrodošla! Opet neka mala kamikaza:

Zabacujem dalje, gledam lignjicu, radi neke kerefeke, odlučim je malo posnimiti, vidim prijeti se zubom. Odlučujem se u trenu i reko, ajde, kad si tako borbena, odi ti nazad. Ipak, kad sam je vratio nije se baš činila živahna i opet sam požalio. Odlučujem, ako nemam di provjeriti (kanta ili loprara) da će normalno otplivati, ne puštam. Grehota je. Kasnije sam je ipak vidio pri površini, valjda se oporavila...

Nedugo nakon lignje, kad sam išao dignut skosavicu iz mora pred rivom vidim nešto izletilo iz mora za skosavicom, zamuljalo i "pljunilo". Brzo spuštam nazad skosavicu, TO je odma napada. Cup. Eto još jedne! Dižem, kad sipa. Nije loša. Za par minuta, odlučujem i nju pustiti i ona mi zahvaljuje velikim oblakom crnila.

Ja zadovoljan. Bit ću još zadovoljniji kad bude više od jedne. :P Al, svejedno, fala ti more! :lol: Nadam se da će se ova lignjica vratit kad naraste preko kila. B) :lol:
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zeusfaber, marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, AnalPheasant and this user have 3 others thankyou

Lignje - Ludo More Liga 2017. 15 Stu 2017 20:40 #17204

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1116
Sad sam sat vremena listao zadnje ulove, fotke i video, nema vas svijet! :cheer: Bravo! Sutra na FB stranici osvrt na ligu :like: Kapa do poda!
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: marinac, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok1976, markulin, Squidhaker

Lignje - Ludo More Liga 2017. 15 Stu 2017 22:31 #17210

• tuvok1976
  • tuvok1976's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 418
UPIS - 22

15.11.2017. 18.00 - 20.00, Rogoznica 2
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica DTD premium auri white 3.5
dubina 6-7 m, posejdonija i pijesak
bura

lignje - 0,40 kg

Jučer sam pokušao pronaći eginna ali je bilo oblačno i padala kiša te nisam uspia jer je vidljivost bila loša. Nakon toga je bura toliko derala da nisam mogao zabaciti skosavicu te sam odustao od svega.
Danas sam čekao da prestane padati kiša te sam tek u 18,00 h došao na poziciju koja je malo zaštićena od bure i koja je već provjerena. Kiša je prestala ali je i dalje oblaćno i sijeva.

Mijenjam skosavice ali ništa se ne događa. Odlućujem se statviti DTD premium auri 3.5 koju odavno nisam koristio. U 18.50 h negdje na 20 m od kraja težina na skosavici, pumpa i pruža otpor. Nakon par metara nema više borbe, dovlačim je u kraj bez borbe. Nije ni crnilo ispustila. Hvatam je jankom i slikajem.

Jankom držim logo da ga bura ne odnese. U međuvremenu se sve razvedrilo. Pokušavam dalje ali ništa.
U 20.00 h kupim opremu i odlazim.

Opet dobro.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: marinac, Zdenko, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI and this user have 3 others thankyou

Re:Lignje - Ludo More Liga 2017. 15 Stu 2017 22:40 #17211

• Squidhaker
  • Squidhaker's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Zahvala primljena: 655
Upis.31
15.11.2017 Trogir
Od 15 -17h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas
Duel mag cast 3.5
Dubina 10 m
Ulov 1 lignja
Dolazak na postu oko 3h.pocinjem sa zabacibanjem ali ni cut.nakon sat ipo imam potezanje i ide vani.kasnije jos jedna sipa.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: marinac, Zdenko, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI and this user have 2 others thankyou

Re:Lignje - Ludo More Liga 2017. 16 Stu 2017 08:58 #17227

• marinac
  • marinac's Avatar
  • Legenda foruma
UPIS: 73

Marina,16.11.2017, od 5-7 sati

-ŠTAP YAMAGA BLANK VARIOUS 83 ML 2.5-3.5
-ROLA SHIMANO STRADIC C14
-UPREDENICA UNITIKAPE0.8+FC SEAGUGUAR 0.2685
-SKOSAVICE YAMASHITA,DUEL

uvjeti:
-oblačno
-lagana kišica
-lagani kurenat
-dubina oko5 metara
-miješano dno

ulov:
-5 liganja

-dolazak na poštu u 5 sati, kišica sipi, mislin ja usebi, nema veze, nisan bija 2 dana , pa san se zaželija.U drugom bacanju kačin jednu, a misao leti, ako se brzo ovako uvatilo, ili neče biti više nijedna, ili će biti još, šta se na kraju i ostvarilo.Na kraju 5 liganja, s time da se svakih pola sata kačila po jedna, bez ikakvo potezanja, samo bi se osjetila težina.

Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Zdenko, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, markulin and this user have 1 others thankyou

Re:Lignje - Ludo More Liga 2017. 16 Stu 2017 11:39 #17234

• Zdenko
  • Zdenko's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 463
marinac napisao:

uvjeti:
-oblačno
-lagana kišica
-lagani kurenat
-dubina oko5 metara
-miješano dno

ulov:
-5 liganja

-dolazak na poštu u 5 sati, kišica sipi, mislin ja usebi, nema veze, nisan bija 2 dana , pa san se zaželija.U drugom bacanju kačin jednu, a misao leti, ako se brzo ovako uvatilo, ili neče biti više nijedna, ili će biti još, šta se na kraju i ostvarilo.Na kraju 5 liganja, s time da se svakih pola sata kačila po jedna, bez ikakvo potezanja, samo bi se osjetila težina.

Vec sam mislio da si bolestan prijatelju. Koja ti je to skocavica na prvoj slici? Hvala na odgovoru
Rogi ribaru !

Re:Lignje - Ludo More Liga 2017. 16 Stu 2017 18:16 #17263

• marinac
  • marinac's Avatar
  • Legenda foruma
Zdenko napisao:
marinac napisao:

uvjeti:
-oblačno
-lagana kišica
-lagani kurenat
-dubina oko5 metara
-miješano dno

ulov:
-5 liganja

Vec sam mislio da si bolestan prijatelju. Koja ti je to skocavica na prvoj slici? Hvala na odgovoru

Fala na brizi Zdenko, nego je bila bura i kisa,iako sam i za to ja ima poštu, a li malo odmora ne škodi. Odgovor na tvoje pitanje je:yamashita ROA 3.0

Re:Lignje - Ludo More Liga 2017. 16 Stu 2017 21:25 #17272

• Squidhaker
  • Squidhaker's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Zahvala primljena: 655
Upis.32
16.11.2017 Trogir
Od 18.30-20h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas
Kanji 3.0 pata pata 3.0
Uov 2 lignje
Nakon cjelodnevnog branja maslina,kazem idem samo po ure za dusu smirit.stizem na postu bonaca i malo ponekad bura zapuse nista strasno.vec drugo zabacivanje imam povlacenje,kontra i imam je.nakon 5 min opet povlacenje ovaj put sipica,pa odma druga sipa nakon pola sata evo i druge lignje nakon skosanja je potegla.poslije jos jedna sipa.i tako od po ure dodem na uru ipo.a pa stas jace od mene😛

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: marinac, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, markulin