"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
BulMar's Avatar 14 Stu 2017 23:15 #621 od BulMar
Upis br.:23
14.11.2017.
Vrijeme: 16:30- 18:00; Lokacija: Kožino; Dno: Sitni pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: bura; More: malo valovito;

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavica: YO-ZURI-DUEL PATAPATA-Q 3.0-ZBLP

Ulov: 1 lignja

Danas sam odmah počeo sa novom YO-ZURI-DUEL PATAPATA-Q 3.0-ZBLP. Nakon nekoliko zabačaja, a prije pada mraka, kratki trzaj, kontra i vani je. i, kao po pravilu ništa se više nije događalo.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek

Molimo prijavite se

Više...
Frenky's Avatar 15 Stu 2017 00:10 #622 od Frenky
Upis No. 10.
Vijeme: 14.11 20:10h,
Štap: Recast Kraken 2.7m EGI 2.2
Rola: Mitchell Mag-pro Extreme 1000
Upredenica: SunLine 0.6
Skosavica: Duel 3.0 model.

Kako sam prošli petak povukao malo više mulja na koncertu Ramba, par dana sam bio van stroja. Danas se nisam mogao isčekati kraj radnog vremena da zapalim na poštu isprobati neke nove skose što sam kupio u lokalnoj butigi, tak sjedam u auto vozim do stana po skose jer su bile na mini servisu, malo sam bolje polijepio tkaninu, kupim skose, sjedam nazad u auto i tržim novčanik i ne mogu ga pronaći, pipam đepove, prevrćem pretince, nema ga, trči nazad u stan, nema ga, već me lagano probija hladan znoj i vidim da od lignjolova neće biti ništa, na zadnje odlučim još pogledati između suvozačevog sjedala i vrata, pronalazim ga, volja skače na 110%, vozim do pozicije, a tamo već par lovaca lovi a jedan u prolazu dobacuje kako mi jamka neće trebati...kaže samo pipkaju... :lol: parkiram se na poziciju i baš mi nije nešto po volji, vjetar puše s boka i svaki zabac skosa odleti u koso, nakon par rundi, selim se na drugi kraj rive, ovdje puše s leđa, fino se zabacuje, skose lete još dalje, meni fora gledati kako se poslije zabaca upredenica diže u zrak kao termikom nošena. Vrtim set skosa, ništa se ne dešava, počinje sve jače puhati, svaki čas samo što nepočne padati kiša, tražim bolju poziciju u zavjetrini zgrada da se bar malo sklonim s vjetra jer me poprilično napuhalo. Nova runda zabaca, tu i tamo pred sami kraj se nešto baci na skosu ali se ne kaći, u jednom od pokušaja, nešto teže opterećuje skosu, kočnica počinje raditi, namotavam, ali ubrzo nestaje otpora, puštam skosu na miru par sekundi, možda se vrati, prvi mali mini skos, ništa...drugi mini skos, ništa...treći..otežanje je opet gore, počinje i lagano pružanje otpora, borimo se, dovlačim je sve bliže, drugom rukom grabim jamku, nasukavam je u mrežicu, vani je :whistle:
Poslije sam utukao još dobrih 2h, promrzo do kosti s 0 poena :unsure:

Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 15 Stu 2017 19:48 #623 od mirakulin
Upis br.: 40

15.11.2017.
Vrijeme: 16:25-17:50
Ulov: 1 komad

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 6-10m
Uvjeti: malo bolji nego jučer, valovi dolaze s JI i SI i susreću se na punti
Vitar: bura
Kurenat: jaki sjeverni

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 20lb žuta
predvez: 1m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Puštanje-guštanje. Vidim malo su pitomiji uvjeti u usporedbi sa jučer. Bura je slabija, nema kišice. Iza Čiova sijeva. Počinjem na muliću na kojem sam jučer ulovio lignju, al kurenat je prejak, a valovi ogromni sa istoka! Pokušavam par puta i onda se prabacujem na drugi mulić. Tu je "pristojno", na trenutke ko da i ne puše. Kurenat jak, ali OK.

Odma prvi zabac na drugom muliću nakon prvih skoseva, vidim upredenica se opustila, al to pripisujem vjetru. Ipak, nakon par trenutaka provjerim i nešto je doli. Vidim pumpa, ali slabo. Eto je! Dobrodošla! Opet neka mala kamikaza:

Zabacujem dalje, gledam lignjicu, radi neke kerefeke, odlučim je malo posnimiti, vidim prijeti se zubom. Odlučujem se u trenu i reko, ajde, kad si tako borbena, odi ti nazad. Ipak, kad sam je vratio nije se baš činila živahna i opet sam požalio. Odlučujem, ako nemam di provjeriti (kanta ili loprara) da će normalno otplivati, ne puštam. Grehota je. Kasnije sam je ipak vidio pri površini, valjda se oporavila...

Nedugo nakon lignje, kad sam išao dignut skosavicu iz mora pred rivom vidim nešto izletilo iz mora za skosavicom, zamuljalo i "pljunilo". Brzo spuštam nazad skosavicu, TO je odma napada. Cup. Eto još jedne! Dižem, kad sipa. Nije loša. Za par minuta, odlučujem i nju pustiti i ona mi zahvaljuje velikim oblakom crnila.

Ja zadovoljan. Bit ću još zadovoljniji kad bude više od jedne. :P Al, svejedno, fala ti more! :lol: Nadam se da će se ova lignjica vratit kad naraste preko kila. B) :lol:

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 15 Stu 2017 20:40 #624 od zeusfaber
Sad sam sat vremena listao zadnje ulove, fotke i video, nema vas svijet! :cheer: Bravo! Sutra na FB stranici osvrt na ligu :like: Kapa do poda!

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 15 Stu 2017 22:31 #625 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 22

15.11.2017. 18.00 - 20.00, Rogoznica 2
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica DTD premium auri white 3.5
dubina 6-7 m, posejdonija i pijesak
bura

lignje - 0,40 kg

Jučer sam pokušao pronaći eginna ali je bilo oblačno i padala kiša te nisam uspia jer je vidljivost bila loša. Nakon toga je bura toliko derala da nisam mogao zabaciti skosavicu te sam odustao od svega.
Danas sam čekao da prestane padati kiša te sam tek u 18,00 h došao na poziciju koja je malo zaštićena od bure i koja je već provjerena. Kiša je prestala ali je i dalje oblaćno i sijeva.

Privitak datoteke:

Mijenjam skosavice ali ništa se ne događa. Odlućujem se statviti DTD premium auri 3.5 koju odavno nisam koristio. U 18.50 h negdje na 20 m od kraja težina na skosavici, pumpa i pruža otpor. Nakon par metara nema više borbe, dovlačim je u kraj bez borbe. Nije ni crnilo ispustila. Hvatam je jankom i slikajem.

Privitak datoteke:

Jankom držim logo da ga bura ne odnese. U međuvremenu se sve razvedrilo. Pokušavam dalje ali ništa.
U 20.00 h kupim opremu i odlazim.

Privitak datoteke:

Opet dobro.
Hvala: marinac, Zdenko, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 15 Stu 2017 22:40 #626 od Squidhaker
Upis.31
15.11.2017 Trogir
Od 15 -17h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas
Duel mag cast 3.5
Dubina 10 m
Ulov 1 lignja
Dolazak na postu oko 3h.pocinjem sa zabacibanjem ali ni cut.nakon sat ipo imam potezanje i ide vani.kasnije jos jedna sipa.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Zdenko, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 16 Stu 2017 08:58 #627 od marinac
UPIS: 73

Marina,16.11.2017, od 5-7 sati

-ŠTAP YAMAGA BLANK VARIOUS 83 ML 2.5-3.5
-ROLA SHIMANO STRADIC C14
-UPREDENICA UNITIKAPE0.8+FC SEAGUGUAR 0.2685
-SKOSAVICE YAMASHITA,DUEL

uvjeti:
-oblačno
-lagana kišica
-lagani kurenat
-dubina oko5 metara
-miješano dno

ulov:
-5 liganja

-dolazak na poštu u 5 sati, kišica sipi, mislin ja usebi, nema veze, nisan bija 2 dana , pa san se zaželija.U drugom bacanju kačin jednu, a misao leti, ako se brzo ovako uvatilo, ili neče biti više nijedna, ili će biti još, šta se na kraju i ostvarilo.Na kraju 5 liganja, s time da se svakih pola sata kačila po jedna, bez ikakvo potezanja, samo bi se osjetila težina.

:whistle:
Hvala: Zdenko, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 16 Stu 2017 11:39 #628 od Zdenko

marinac napisao: UPIS: 73

uvjeti:
-oblačno
-lagana kišica
-lagani kurenat
-dubina oko5 metara
-miješano dno

ulov:
-5 liganja

-dolazak na poštu u 5 sati, kišica sipi, mislin ja usebi, nema veze, nisan bija 2 dana , pa san se zaželija.U drugom bacanju kačin jednu, a misao leti, ako se brzo ovako uvatilo, ili neče biti više nijedna, ili će biti još, šta se na kraju i ostvarilo.Na kraju 5 liganja, s time da se svakih pola sata kačila po jedna, bez ikakvo potezanja, samo bi se osjetila težina.

Vec sam mislio da si bolestan prijatelju. Koja ti je to skocavica na prvoj slici? Hvala na odgovoru

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 16 Stu 2017 18:16 #629 od marinac

Zdenko napisao:

marinac napisao: UPIS: 73

uvjeti:
-oblačno
-lagana kišica
-lagani kurenat
-dubina oko5 metara
-miješano dno

ulov:
-5 liganja

Vec sam mislio da si bolestan prijatelju. Koja ti je to skocavica na prvoj slici? Hvala na odgovoru

Fala na brizi Zdenko, nego je bila bura i kisa,iako sam i za to ja ima poštu, a li malo odmora ne škodi. Odgovor na tvoje pitanje je:yamashita ROA 3.0

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 16 Stu 2017 21:25 #630 od Squidhaker
Upis.32
16.11.2017 Trogir
Od 18.30-20h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas
Kanji 3.0 pata pata 3.0
Uov 2 lignje
Nakon cjelodnevnog branja maslina,kazem idem samo po ure za dusu smirit.stizem na postu bonaca i malo ponekad bura zapuse nista strasno.vec drugo zabacivanje imam povlacenje,kontra i imam je.nakon 5 min opet povlacenje ovaj put sipica,pa odma druga sipa nakon pola sata evo i druge lignje nakon skosanja je potegla.poslije jos jedna sipa.i tako od po ure dodem na uru ipo.a pa stas jace od mene😛

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 16 Stu 2017 21:35 #631 od mirakulin
Upis br.: 41

16.11.2017.
Vrijeme: 16:15-17:55
Ulov: 4 komada (0,5kg+) :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Dubina: 6-10m
Uvjeti: lipi, al uz prejaki kurenat
Vitar: gotovo ništa pa kasnije burica
Kurenat: vrlo jaki sjeverni

Oprema:
skosavice: sve na Yo-Zuri PATAPATA-Q 3.0-GRAJ

Napeto danas! Naaaaaaaaapokon!!! :oops:

Počinjem na rivi ko jučer, s najdražeg kantuna. Uvjeti OK, al opet prejaki kurenat.

Udarnički počinjem, ko uvik, s Kanjijem. Nakon 10-ak minuta opet se odlučujem za promjenu pozicije jer je kurenat ipak prejak, ne znam je li uopće skosavica tone. A na drugm muliću ipak mi nosi na bolju poziciju (barem po mom mišljenju...). Nakon nekog vremena i malo šetanja po rivi, mijenjam skosavicu. Stavljam Pata-Pata. U jednom od zabačaja, oko 16:50 sve nešto mi čudno sa upredenicom. Ko da nešto dira... U jednom trenu radim skos... Otpor, ali odma popušta. Miša mu maloga, pa što me to zeza... Nestrpljivo skosajem, umisto da pustim malo i skosavica je začas pred rivom. Bacam opet na isto mjesto, čekam, upredenica se opušta...cup...Evo je! Dobar otpor. Dosta pumpa. Dižem. Odjednom olakšanje. Vidim da je nešto, al puno manje. Dovlačim pred kraj, vidim da dižem lignjicu, ali kraj nje MONSTRUM! Bar kilo je bilo u njoj, patrolira kraj ove. Kako dovlačim ovu i dižem ju, tako ova veća samo odlazi od rive. Uffffff.... Naaaaapeto! Što sad? Brzo je otkačim i bacam opet malo dalje od rive, očekujući da se i ta velika baci, al opet nestrpljivo brzo dovlačim skosavicu. Miša maloga! Što sam tako nestrpljiv... Bacam opet.... I slikavam ulovljenu.

Šteta da nemam snimljeno kako je pratila ova velika. Ide novo bacanje i točno u 17:00 dovlačim skosavicu pred rivu. Gledam u nju i mislim se da ju promjenim kad vidim prima ju lignja! Ufff.... Al s boka. Kako sad skosnut a da se zakači. Mislim se...ovu gubim. Bolje je kad ne vidiš nego samo radiš! I dok se ja tako promišljam, ipak skosnem nekako da joj je više od iza i ipak je zakačena. Nije ju bilo teško dignuti!

Napokon imam više od jedne! Nakon toliko dana! Jej! :woohoo: Al ajmo dalje guštat. Nakon 5 min opet imam jednu, dovlačim je vidim, malecka. Ajmo na slikavanje dok me pljuca sa svih strana ko velika:

pa puštanje:

Sad već ispod mene more na crne mrlje. Milina! Amo dalje... Nakon 5 min opet se upredenica opušta. Cup! Pumpaaaaa! Ma to te ja pitam. Milina! Evo i nje brzo gore bez problema.

Sve na istu skosavicu i sve dok je kurenat bio nešto blaži. Pokušavam dalje, ali oko 17:25 počinje puhati i kurenat ponovo pojačava nenormalno. Pred kraj, oko 17:40 selim se na onu prvu rivu, al i tamo ništa, samo borba s kurentom. U 17:55 kupi prnje i šprint na bus jer idući je tek za uru i kvarat...

Fala ti more što mi želje ispunjavaš! :lol:
Hvala: marinac, Manta, Zdenko, amerigo, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, ja_osobno ...i još 5 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 16 Stu 2017 22:40 #632 od dzingo

marinac napisao: ...ili neče biti više nijedna, ili će biti još

:lol: :lol: Lajkam :like:
Hvala: marinac, mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 16 Stu 2017 23:35 #633 od BulMar
Upis br.:24
16.11.2017.
Vrijeme: 16:30 - 18:00; Lokacija: Kožino; Dno: Sitni pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: Mirno; More: Mirno;

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavica: DTD-Premium AURI 3.0 White

Ulov: 1 lignja

Opet jedna. Bolje i to nego nijedna. Mijenjam skosavice, mijenjam poznate pošte, mijenjam tehnike i rezultat je jedna ili nijedna. Moram pokušati pronaći neke nove pošte.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: marinac, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 17 Stu 2017 07:55 - 17 Stu 2017 08:00 #634 od mirakulin
Upis br.: 42

17.11.2017.
Vrijeme: 6:03-7:13
Ulov: 2 komada (0+ g)

Dubina: 8-12m
Vitar: burica
Kurenat: vrlo jaki sjeverni

Oprema:
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Nikad zadovoljan... :lol: :lol: :lol:

Dolazim u centar na bus vidim dere bura. Uffffff...izgleda da sam se bezveze budio. Amo vidit, što ćemo sad kad sam na po puta... Dolazim na poštu, uvjeti sasvim OK. Sitna burica. Zabacujem u 6:03 s najdražeg kantuna. Ni kurenat se ne čini loš. Nakon par serija skoseva upredenica se opušta. Cup! Evo nešto. Sitno, ali tu je. Dižem je, vidim s oba lovna kraka se ulovila. Ali je malecka. Ide slikavanje:

Je preko 12cm, al ide puštanje:

Drugi zabačaj, opet par serija skoseva. Ovaj puta upredenica se slabo nateže. Ja cup! Opet! Dva od dva! :lol: Dovlačim je, vidim ipak je malo veća. Opet repriza, slikavanje:

A je puno veća, možda koji milimetar :lol: :lol: :lol: Ide i ona potražit onu drugu. Nek se spare i naprave puno novih liganja od preko po kila! :lol: :lol: :lol:

Vidim živo pliva nakon puštanja. Bacam opet na isto mjesto, par serija skoseva, ništa. Vidim na skosavici posidonije. Bacam dalje. Onda počinje ona moja nestrpljivost. Prebrzo idu serije i naravno ništa. Pojačava i kurenat, opet postaje ko jučer nenormalan, idem na drugi mulić. Tamo par puta, al kurenat još gori. Vraćam se opet na prvi mulić, pokušavam i sa drugim skosavicama, al ništa... Ne znam jel uopće skosavica tone.

Imao sam još dva puta otežanje, ali bi brzo popustilo, već prilikom skosa, a nije bilo trave na skosavici. Ko zna, možda sam koju dobru propustio.

Sve u svemu, jako lipo jutro.

Fala ti more! :lol:
Zadnja izmjena: 17 Stu 2017 08:00 od mirakulin.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 17 Stu 2017 11:17 #635 od marinac
UPIS: 74

Trogir,16.11.2017,od 11i30- 13 sati

-štap yamaga blank various 83 mi 2.5-3.5
-rola shimanostradic c14
-upredenica unitika pe 0.8+fc seaguar 0.2685
-skosavice 3.0 yamashita,duel

uvjeti:
-bura
-oblačno
-istočni kurenat
-dubina 8 metra
-dno miješano

-uvatija san malo vrimena za provat preko dana,da vidim da li rade i po samome danu.Dolazak na poštu oko 11 i 30, i na drugom zabačaju kačim lignju.Kasnije osta još sat i po vrimena, ali ništa.Opet dobro.

Hvala: Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 17 Stu 2017 11:26 #636 od marinac
UPIS: 75

Marina,17.11.2017, od 5i 30- 7 sati

-štap yamaga blank various 83 ml
-rola shimano stradic
-upredenica unitika +fc
-skosavice yamashita

uvjeti:
-lagana bura
-jak kurenat
-izmjena vitra bura/tramuntana
dno mekanoi miješano

ulov:
-1 lignja i jedna sipa

-lignju san uvatija iz 6 i 30, već san mislija kako je danas neću uvatit, kad se u sklopu kurenta, nategla upredenica, zna san da je moja, tako je i bilo.Sipa se uvatila možda 15 minuta prije.

Hvala: Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 17 Stu 2017 19:02 #637 od mirakulin
Upis br.: 43

17.11.2017.
Vrijeme: 16:05-17:56
Ulov: 2 komada (0+ g)

Dubina: 6-10m, 8-12m
Vitar: ništa pa burica
Kurenat: jaki sjeverni

Oprema:
skosavice:
1. na: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold
2. na: Yo-Zuri PATAPATA-Q 3.0-GRAJ

C&R day. Sad plačem za onim vrimenima kad je bila po jedna, ali barem vrijedna! :lol: :silly: :lol: :whistle: :lol: Pa, Splite, kad sam otišo sve su bili fini komadi, a sad sve neka sićoba. Nikad zadovoljan... Uvik grintan... :oops: :silly: :blink: :whistle:

Danas prekrasan dan, jedva čekan kad će 4 ure.

Krećem. Danas minja dosta skosavica, čak nisan počeo sa Kanjijem... Kurenat opet ekstra jak. Već dolazi 5 uri, a ništa. Stavljam Kanjija i u prvom bacanju, prije skoseva vidim upredenica se lagano opustila, skos... Što je ovo? Vidim da nešto je, al nije baš da pumpa. Dovlačim na površinu, vidim "to" pokušava pumpat, ali se na štapu ni ne osjeti. Toliko je malecka. Mislio sam da je sipica, al ipak mini lignja. Nema niti 12 cm. Da je bila samo ona ne bi ovo ni napisao kao upis. Slikavam:

Definitivno najmanja ove sezone, prva baš ispod 12cm. I naravno, puštam, što ću:

Nastavljam dalje, kurenat ka da je malo popustio, ali počinje puhat opet neka burica. Opet minjan dosta, a u 17:40 odlučim opet prominit mulić, odlazim na onaj di sam jutros ulovio one dvi, od tamo je lakše bacat uz vitrić. Prvi zabačaj, opet upredenica se skroz lagano opušta, skos. Evo nešto. Ova se bori, mogla bi bit dobra. To mislim sve dok je nisam slika i vidio da je nema što vidit.

Ma ajde i ti nazad, takav je danas dan, posrićilo ti se...

Vidim opet nekako bezglavo luta, ko da ih šokira kad imalo legnu na kamen... Razlika u temperaturi? Ko će znat... Valjda se oporavila jer je plivala. Bezglavo i po površini, al nekako je plivala... Ove druge sve danas su odma jurnule.... Mislio sam ostat još uru i kvarat do idućeg busa, al u 17:56 ipak odlučujem da ću radije leć ranije pa ujutro jer je počelo nekako bezveze puharat. I opet šprint na bus...

Da rekapituliramo dan: ulovljene 4, a doma donešena nijedna! :lol: :lol: :lol: Krasno. :lol: :lol: :lol: Dobro, ni jučer nisan donio nijednu doma, al se barem prijatelj usrićija. Danas, valjda su se lignje usrićile. A i ja. Jer je ipak bilo lipo uz more i u zoru i u sumrak... Fala ti more! :lol:
Hvala: Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, tuvok ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Frenky's Avatar 17 Stu 2017 21:26 #638 od Frenky
Upis No. 11.
Vijeme: 17.11 16:50h,
Štap: Recast Kraken 2.7m EGI 2.2
Rola: Mitchell Mag-pro Extreme 1000
Upredenica: SunLine 0.6
Skosavica: Yamashita Live Search 3.0 NO3 NMH

Direkt s posla pičim na poštu da uhvatim nešto malo danjeg svjetla. Na pošti me dočekuju dva labuda, čekam da se maknu svojim putem jer su mi baš u strike zonu :silly:

Drugi zabac, pumpa, nešto je gore, razvlačim jamku, napeljavam je unutra, vani je, fotkanje.

Mrak se spustio brzinom svjetlosti, trudio sam se još dobrih sat vremena, ali ništa :unsure:
Hvala: marinac, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 18 Stu 2017 00:01 #639 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 23

17.11.2017. 16.30 - 19.00, Rogoznica 2
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica Duel EZ-Q mag cast 3.0
dubina 6-7 m, posejdonija i pijesak
bura

2 lignje - 0,30 kg

Jučer zbog posla nisam bio na lignje tako da sam danas odlučio otići u Rogoznicu na provjerenu poziciju. Dolazim u 16.30 taman da uhvatim zadnje zrake sunca.

Privitak datoteke:

Stajem na poziciju i krećem s DTD real fish oita mackerel, u 10 minuta dva poteza ali se ne kaći. Mijenjam i stavljam full color oitu ali na nju ni čut. Potom uzimam crni Duel EZ-Q mag cast 3.0. Na trećem bacanju u 17.30 h težina na drugom kraju, dovlačim je u kraj o vadim na slikavanje.

Privitak datoteke:

Nastavljam dalje ali ništa. Stavljam rozi Duel i na drugom bacanju ponovno težina i pumpanje s druge strane. Dovlačim je u kraj i kako se drži za jedan flanjak vadim je jankom u 17,50 h.

Privitak datoteke:

Nastavljam dalje ali to je sve za večeras. U 19,00 h skupljam opremu, radim sliku za kraj i odlazim.

Privitak datoteke:

Ja zadovoljan.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 18 Stu 2017 07:51 #640 od marinac
UPIS: 76

Kaštela,18.11.2017, od 5 i 30 - 7 sati

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic c14
-upredenica unitika+fc
-skosavice yamashita 3.0

uvjeti:
-bura
-kurenat
-dno miješano
-dubina oko 5 metara

ulov:
-2 lignje 60 dkg

-na pošti me dočekala bura , koja je neloše nosila.Sve san se mislija prominit poštu, kad mi je veh zatreslo, nisan bija siguran šta je, povlačin, te lignja ide vani.Odluka je bila ostati, da bi nakon sat vrimena uvatija još jednu, bila je samo težina i to ova veća.Sipa je bila 15 minuta, prije zadbnje lignje.

Hvala: BulMar, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Frenky ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se