"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 26 Stu 2017 10:33 - 26 Stu 2017 10:35 #701 od maxbeb
Upis br. 27
Datum: 25.11.2017
Vrijeme: 16-18:30
Teren:kamenito dno
Oprema: Okuma Egi Pro K1
Daiwa Legalis 2500HA
Momoi ryujin #0.6 X8
Kani 3,0 deep

Jugo jaca, mislim se opet jedan u nizu dana da se nece moc radit. Na posti nema nikoga, nema kaica no meni je opet gust. Kurenat s istoka luduje ali kanji deep se bori. Nekih pola sata ili pred sami sumrak u iz kurenta imam lignju
Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Poslje toga opet uz sami kraj dva malisa, jedan manji od drugog. Cisto da se nastavi tradicija ove sezone s malim lignjama :) :silly:
Obe vracam natrag
Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Jugo nakon tog sve vise jaca, trazim zavjetrinu na drugoj posti...jos nekih 45 minuta. I super tu se baca cetvrta :)
Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Dakle rezultat je 2:2, dvi vracene dvi ostavljene.

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Zadnja izmjena: 26 Stu 2017 10:35 od maxbeb. Razlog: Korekcija

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 26 Stu 2017 10:48 #702 od Squidhaker
Upis.41
26.11.2017 Trogir
Od 7.15-7.45 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas
Kanji 3.0
Dubina 5-6m
Dno mjesovito
Jutros zaspa pa kasno dosa na postu,ali me zato i nakon pola sata kisa potirala.ali jedna je ipak pala i jedna sipica.a pa stas,dobro je😁

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 26 Stu 2017 22:12 - 26 Stu 2017 22:39 #703 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 27

26.11.2017. 18.30 - 19.30, Rogoznica
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
krena 0,30 mm
skosavica Duel Ez-Q cast 3.0
dubina 6-7 m, posejdonija, kamen i pijesak
burin

lignja - 15 dkg

Evo me ponovno nakon 4 dana, kao da sam probavao u bunaru od zadnje objave.
Danas cijelo popodne provodim u ugodnom društvu članova facebook grupe EGING HRVATSKA od kojih su neki sudionici lige. Super organizacija, super lokacija, super spiza, super zafrkancija, jedino nije bilo liganja, od nas 25 koji su pokušali uhvatiti lignju jedino je to pošlo za rukom prof. Marincu.

Privitak datoteke:

Nakon rastajanja umjesto da idem doma ja iz Sevida preko Podorljaka idem u Rogoznicu.
Dolazim na poziciju u 18,30 h, puše burin i odabirem Duel. Na drugom zabacivanju mi reful bure odnese skosavicu prema kraju pa da ne zapne vučem je prema kraju.
Za njom dolazi i lignja, mičem naglavno svjetlo i puštam skosavicu. Lignja grli skosu i povlači je.
Ja radim kontru i vadim lignju vani u 18,40 h.

Privitak datoteke:

Ostajem i dalje, mijenjam skosavice ali bura pojačava i oblači se ponovno te radim još jednu sliku i odlazim kući.

Privitak datoteke:

Mjesec se nazire kroz oblake.

Privitak datoteke:
Zadnja izmjena: 26 Stu 2017 22:39 od tuvok. Razlog: dodana fotografija

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 26 Stu 2017 23:13 #704 od BulMar
Nakon 26 upisa, od sutra moram napustiti Ligu 2017, zbog odlaska na operaciju. Vratiti ću se nakon oporavka, nadam se, prije završetka Lige. Mirno more vam želim i BISTRO!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 26 Stu 2017 23:17 #705 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.

BulMar napisao: Nakon 26 upisa, od sutra moram napustiti Ligu 2017, zbog odlaska na operaciju. Vratiti ću se nakon oporavka, nadam se, prije završetka Lige. Mirno more vam želim i BISTRO!

Nadam se da nije ništa ozbiljno. Brz oporavak i brzo se vrati.

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 26 Stu 2017 23:42 #706 od Baćo68

BulMar napisao: Nakon 26 upisa, od sutra moram napustiti Ligu 2017, zbog odlaska na operaciju. Vratiti ću se nakon oporavka, nadam se, prije završetka Lige. Mirno more vam želim i BISTRO!

Bulmar, teško je nekom nešto pametno reči kad ide na operaciju, osìm sretno.
Vjerujem da će se svi složit ako ovo izjavim...cijela ekipa Ludog mora je uz tebe!!

Ozdravi brzo!

Riba(r) ribi grize rep
Hvala: dzingo, marinac, Manta, BulMar, Kvarner, MIRAN, JopaZGRI, Igor, tuvok, mirakulin ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 27 Stu 2017 04:41 #707 od mirakulin

BulMar, ljudino, sretno! Kako je reko Braćo, svi smo uz tebe! Nadamo se da ćemo ti uz oporavak mi prenosit dio atmosfere s mora, a ti se samo lipo brzo oporavi! Čekamo tvoj povratak i nove lignje!

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 27 Stu 2017 09:39 #708 od IveRijeka
Bul Mar želim ti brzo ozdravljenje, lignje će čekat, imat će se kad lovit.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 27 Stu 2017 11:43 #709 od Zdenko
Sretno na operaciji i brz oporavak. Liga te cijeni.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 28 Stu 2017 09:08 - 28 Stu 2017 09:10 #710 od mirakulin
Upis br.: 52

28.11.2017.
Vrijeme: 6:03-7:20
Ulov: 2 komada (475 g)

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 8-12m
Vitar: bura koja je skroz oslabila do kraja
Kurenat: bilo ga je, promjenjivi

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 20lb žuta
predvez: 1m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Yamashita Egi OH Live Search 490, #2.5, B07 BOA

Odlično jutro. Jučer pokuša po buri. Rezultat: reful bure odnija mi skosavicu s bitve, ona odskočila i pala umore 2 metra dalje. :ohmy: Ja se bacija na pernicu, torbu i ostale skosavice da i to ne odnese, namota štap i ajmo promrnut doma... Zato je današnji lignjolov bio s "dodatnom opremom... :silly:

Dolazim na poštu, vidim puše burica. Kasnije se smirila i bilo je lipo. Hladno, ali lipo.

Kurenat nije bio jak i lipo se zabacivalo, ali od liganja ništa. Oko 6:35 stavljam BOA-u. Prvi zabačaj. Skosanje. Čekanje. Ništa... Dovlačim sksoavicu pred rivu, vidim nešto doliće sa strane, prima skosavicu, ja skos... Oblak crnila, mašinica svira... Eto nje, pljuca na sve strane. Dobrodošla!

U moru mi se čak činila dosta manja, valjda jer je još bio mrak. Nastavljam dalje s BOA-om. Nakon 10 minuta, zabacujem u skroz drugi smjer. Opet skosanje. Čekanje. I opet dovlačim dosta blizu rive, al ne vidim skosavicu. Upredenica se počne natezati, a ja se mislim "ha, vidi ovo, ko kad lignja uvati". Al ne znan zašto, ja blesan, nisan ni pomislio da stvano je lignja. Skosnem lagano, kad... Mašinica opet pjeva... Evo i nje, dobar komad.

Danas sam ima kočnicu mašinice postavljenu skroz na labavo i skosa san dosta agresivno tako da je mašinica pjevala cilo jutro. Pokuša san još do 7:20, ali više ništa. Onda tek počinje teži dio posla. Svlačim se u kupače, uffffff....što je zima... Skok.... Uffffff..... Greška. Mislio sam da je more malo toplije. Prvi zaron, ne vidin ništa, a meni hlaaaaaadno. Mislin se iden ča... Al što san se onda močija bezveze. Zaranjan još 4-5 puta i:

...nalazim skosavicu po metra iznad dna na zidu rive.... Brže bolje izlazin vanka i još uvik pokušavan doć sebi. Bez odjela drugi put ne idem u more... :oops: :silly:

Ekstra uspješno jutro, 2 lipe lignjice i nađena skosavica. Milina! Fala ti more! :lol:

P.S. Kako je reka tuvok1976 u nedilju je bilo okupljanje facebook grupe "Eging Hrvatska". Zbilja ugodno druženje s ekipom koja djeli istu strast. Posebno mi je bilo drago upoznati iz lige marinca, tuvoka, squidhackera i tanju. Nadam se ponovnom susretu, a kad bude, mogli bi spojiti i "Ligaški susret", pogotovo ako bude negdi u zadarskom kraju pa da se susretnemo i mi ligaši! No, sve u svoje vrime, dogovorit ćemo se!
Zadnja izmjena: 28 Stu 2017 09:10 od mirakulin.
Hvala: marinac, Manta, Zdenko, amerigo, Kvarner, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, tuvok ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 28 Stu 2017 09:30 #711 od marinac
UPIS: 85

Kaštela,28.11.2017,od 5 i 30- 7 sati

-bura u opadanju,2 lignje,jedna izgubljena skosavica

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 28 Stu 2017 19:43 #712 od mirakulin
Upis br.: 53

28.11.2017.
Vrijeme: 15:55-17:50
Ulov: 2 komada

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 8-12m
Vitar: ništa pa burica
Kurenat: ništa pa počeo prvo lagani južni pa malo jači sjeverni

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 20lb žuta
predvez: 1m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
1. na: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold
2. na: Yo-Zuri PATAPATA-Q 3.0-GRAJ

Lipi završetak lipoga dana. Kad san doša na poziciju vrime savršeno... Očekiva san i bolji ulov, al...ne bunim se, danas je bio lipi dan. Nastavio sam taktiku ko jutros, agresivno skosavanje. Mislim da sam ove obje uspio isprovocirati. Prva se uvatila već nakon 20 minuta skroz daleko od obale.

Druga se uvatila 15 minuta nakon, jednim lovnim krakom isto dosta daleko od obale, nakon serije agresivnih horizontalnih skoseva. Točno sam ositija kad ju je napala.

Nakon toga, ništa. Ni čut. Počeo je i kurenat, minja san skosavice i pozicije, ali ništa. Odličan dan! Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 28 Stu 2017 19:50 #713 od marinac
UPIS: 86

Trogir, 28.11.2017, od 16 i 30- 18 sati

-ulov 2 lignje

:whistle:

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 28 Stu 2017 19:54 #714 od JopaZGRI
Upis: br.18
Vrijeme: 16:20-18-20
Mjesto: Kraljevica i okolica
Štap: okuma egi pro k1
Rola: daiwa crossfire
Upredenica: gosen egi
Predvez: seauger
Skosavica: yamashita

Nakon jučer bez iti jednog pračenja skose bilo čega idem danas u nadi da će ipak nešto biti..
Došao sam na poštu i bacao nekih pol sata
Već je bio i pao mrak i kad sam već dovukao skosu do kraja posvijetlim i vidim lignja ali je odmah odjurila u dubinu..ajde reko barem sam vidio vidjet cemo dalje sta ce bit..
Nakon 5 min potezem i osjecam tezinu ali nije velika..izvadim ju van i pustam ju odmah nazad neka malo naraste...
Drugo bacanje skosnem opet tezina i nakon par sekundi pada..kad sam izvukao skosu van ostao je mali krak..
Mogu mislit kolka je bila i lignja..
Nakok 10 min osjetim udarac skosnem i gore je osjeti se da je malo bolja od ovih predhodnik..bez problema i evo je vani..taman na toj nekoj granici da ju nepustim!
Dok sam ju vadio van jurila je za njom parica..kad sam ju izvadio ova jadna je stajala na povrsini tuzna par sek..dok sam ja ovu poslikao nije je vise bilo!
Do kraja više nista par izmjena skosa ali nista vise..
Ipak je danas bilo nesto zanimljivije nego jucer!

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 28 Stu 2017 20:25 #715 od Manta
Replied by Manta on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis br 9.

Oprema, štap okuma squid hacker 2.5-4, rola shimano exage 2500 rc, špaga spyder 0.08, predvez cormoran cortest 0.28.
Lokacija Superska draga, điga.
Vrijeme lignjolova od 16 do 19 sati.uvijeti, u početku bonaca, lagano zamućeno more,pred kraj lignjolova jačanje juga.

Dubina 5-7 metara,dno sitna trava i kamen.

Nakon par dana raznih obaveza i slabog vremena danas konačno stigao šmugnut na lignje.
Dolazim malo prije 16 sati, nigdje nikog prvi sam na pošti, rasklapam štap i zabacujem,mislim si još ima vremena do mraka al bolje doć malo prije nego kasnije.

Prva na redu je kanji clicks,zadnji put je uhvatila pa reko možda će i danas radit.
Bacio sam 4-5 puta ništa, još jednom i mjenjam je.
Zabacim,skosnem 3-4 puta,špaga lagano kreće.kontra i zakvačena je,lipo puma,vadim je van solidna.

Zabacujem opet na isto mjesto al ništa, izgleda da je sama al dobar j znak, dan je još i možda bude kakve akcije i skinem prokletstvo jedne lignje.( čitaj svaki izlazak po jedna osim onim malih vraćenih).
Nakon 10-ak min opet kreće špaga,konta al slab otpor,mala je.
[IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171128/ab4e702600004fb035c532361ccbf9ba.jpg[/IMG Vraćam je u more, mislim opet krenule male. Nakon 2 zabaca krene špaga,kontra i kačim,opet mala.slikanje i nazad. [IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171128/0a96155de5b005791ca234cc64f2d604.jpg
Napale me ove male nikako veće da dođe.Spušta se mrak al nema lignje.
Izgleda opet jedna.Promjenjeno dosra skosa al ništa.
Malo prije 18 sati vidim špaga lagano kreće,kontra i kačim je.
Pumpa jače nego prva,dovlačim je i
sak, prokletsvo skinuto. :thumbup:

Opet kani isto kao i na prvu.sljedećih pola sata ništa, jugo lagano pojačava,stavljam zelenu yo zuri 2.5, prvi zabac dva tri skosa špaga kreće kontra i gore je.ne pumpa,bit će sipa.
Stajem do 19 sati al jugo sve jače i jače.odustajem za danas.
Neloše dva komada i sipa.prokletstvo skinuto. :D :D

Poslano sa mog ThL W200S koristeći Tapatalk

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 28 Stu 2017 20:49 #716 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis br 16
Bakar 17-19

Štap Trabuco Raptur Riptide
Špaga colmic
Predvez fxr seguar
Skosavica Yamashita Naeba

Došlo i mojih dvi ure za lignjolov danas sam došao na vrime i uspjeh nije falio.
Al se pitam di su svi ostali tu smo lovili svaki dan uvik bi se neko naša tu na pošti danas niko ekipa je našla novu lokaciju i mudro šuti. Evo i slike

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 28 Stu 2017 21:57 #717 od Squidhaker
Upis.42
28.11.2017 Trogir
15-18 h
Gawas egiano
Rtx 30s
Varivas
Dtd 3.0 f.f.oita red
Ulov 4kom😄4 ispala😓
Bonaca
5-6m
A sta reci,dolazim na postu oko 3 i zabacivam do 4.20 ruke me zabolile,al nece ona pa nece.dode jedan "gospodin" u to sve i opasa mrize zatvorija me.a stas mozda i bolje.kupim stvari i prebacujem se na drugu postu.e tu je vec bilo malo bolje odmah dizem jednu,pa zatim imam ispadanje.nakon 15 min eto druge,pa ispadanje😤,nakon 10 min opet taman se zakaci i odma ispadne,nakon 15 min e ova ga je zagrila posteno nece nigdi i ide vani.pa nako 5 min opet kacenje i ispadne mi 5 m od kraja i ostavi mi krak.sve nesto pipkaju sa onin svojim ticalima.piskit cu kakit cu.al dobro je

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 29 Stu 2017 09:39 #718 od Zdenko
Svaka cast decki. Citam vas i like-am svaki dan. Jos dva tjedna do kuce, pa se bacamo opet na lignjolov. Pozdrav svima iz vruce Nigerije.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 29 Stu 2017 11:00 #719 od Squidhaker
Upis.43
29.11.2017 Trogir
Od 7-9 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas
Kanji 3.0
Ulov 2 lignje,izgubljene 0
Juzina-jaka
Dubina 5-6m
Jutros po obicaju zaspem,al 2 su me ioak cekale.dolazim na postu jugo,valovi ajme.al bacam skosu niz vitar,uf nisam ni vidija di je pala skosam i pred sami kraj se bacila prva,nakon pola sata slicna situacija i sa drugom.kasnije ni da takne.

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 29 Stu 2017 18:08 #720 od Squidhaker
Upis.44
29.11.2017 Trogir
Od 15-16.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas
Yamashita 3.0
Dubina 5m
Dno mjesovito
Juzina jaka
Ulov 1 lignja
Nakon skoro uru zabacivanja nista,vec sam pocea lagano odustajat, ona prica jos jedan zabac,pa jos jedan i tako ona udari oko 16 h i ide vani.vratilo mi nadu ali kasnije bezuspjesno oko 16.30 kisa pocela.kupim se i kuci

Molimo prijavite se