"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
mirakulin's Avatar 08 Pro 2017 07:57 #761 od mirakulin
Upis br.: 57

8.12.2017.
Vrijeme: 6:03-7:20
Ulov: 1 komad (540 g)

Teren: kamen+posidonia
Dubina: oko 6m
Uvijeti: lagana kišica po dolasku, kasnije prestala, oblačno
Vitar: jugo
Kurenat: prvo lagani istočni pa jaki sjeverni

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 0,5m FC
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 12 - Sugipinku / Red

Subašić. Jutros kišica sipi... A na pošti valovi od juga. Krećem sa lovnom skosavicom od jučer ali ništa... U 6ipo odlučim se preseliti na drugi mulić. Stanem na početak mula di inače ne lovim. U jednom od prva 2-3 zabačaja kad je skosavica došla već na više od pola nego što je zabačena odlučim ju lagano dovući k sebi umisto skosavanja. Nisam nego krenuo namotavati, eto ti ga utvrdo. U prvi tren sam pomislio dno, al nije puno tribalo da se javi ono prekrasno pumpanje. Pumpa ka luda, vrtim mašinicu, al se ne namata. Sjetim se što je Mladen jutros napisao, ali odlučim ipak da neću zategnuti kočnicu nek lagano amortizira jer je pumpanje bilo zbilja jako. Lignja popušta i počinjem je lagano dizati. Kad je došla na površinu vidim da je zakačena samo za lovne krakove, ali dižem je recimo bez problema. Iako je na samoj površini imala još dva jaka "zapumpa", al nije uspila... Na moju sreću...

Kasnije više ništa, počeo je nedugo zatim i jaki sjeverni kurenat. Sve u svemu izvrsno, odličan komad, a i kišica me pustila da uživam malo... Fala ti more! :lol:

P.S. BulMar, lipo je vidit da si se vratio! Nadam se da će ubrzo i povratak na pošte... Samo se ti lipo dobro oporavi! :like:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 08 Pro 2017 08:38 #762 od marinac
UPIS: 94

Kaštela,8.12.2017,od 6- 7 i 20

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika +fc
-skosavice yamashita

uvjeti:

-idealni,oblačno, kišica, lagani kurenat

ulov:

-2 lignje

-

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 08 Pro 2017 09:28 - 08 Pro 2017 09:37 #763 od Mladen Miletić
Lovio krakate ili repate moraš pretraživati teren. Blizu i daleko, plitko i duboko, naprijed i sa strane. Po južini koja muti lovac je malo višlje jer se ne mora sakrivati.

Ako ti je kočnica u meko podešena možeš kočiti i sa štapom, uspraviš ga kao banderu. Ako ti je kočnica podešena u tvrdo, pružiš štap u pravcu strune.

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Zadnja izmjena: 08 Pro 2017 09:37 od Mladen Miletić.

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 08 Pro 2017 13:08 #764 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.

Mladen Miletić napisao:

tuvok1976 napisao: ja vrtim mašinicu ali tolika je kontra s druge strane da izvlači upredenicu

Smiješ tad malo korigirati kočnicu ili prstom stisnuti špulu. U protivnom samo ćeš usukati strunu.

Nisam se snašao u svemu tome, nisam očekivao tako nešto. Mogao sam i upredenicu uzeti rukom ali ništa. Za drugi put ću biti spreman.
Hvala: BulMar

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 08 Pro 2017 21:13 - 08 Pro 2017 21:14 #765 od Squidhaker
Upis.58
08.12.2017 Trogir
Od 14.30-17 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas
Duel 3.5
Ulov 2 lignje
Juzina jaka
Du ina oko 5 m
Krenuo i mislim se naci nekakvu zavitrinu i uspio sam donekle.pocinjem bacati nakon 20 min potezanje,kontriram i evo je polako je vucem.zatim je usljedila pauza od sat vremena i uz samu obalu se baca druga,lagano ide vani.nakon 10 min.opet kacenje vucem je nekih 2 m. I ispada uff...
Sve u svemu dobro je🤗

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 08 Pro 2017 21:14 od Squidhaker. Razlog: Greska

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 09 Pro 2017 08:59 #766 od Squidhaker
Upis.59
09.12.2017 Trogir
Od 5.45-7.20 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5
Jutros vidim kisica lagano sipi,cim je malo stala krecem na postu.prvi zabac,nista mjenjam skosu vacam drugi imam potezanje kad ono sipa,odma dljedeci zabac kaci se muzgavac.pocinje grmit i sijevat,ufff bjezim na drugu postu 15-tak km dalje ovde je poluoblacno dobro je.prvi zabac i evo je lipo pumpa i ide vani.kasnije ni cut.pocinje i ovde kisica i kupim se doma.

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 09 Pro 2017 19:50 #767 od Squidhaker
Upis.60
09.12.2017 Trogir
Od 14.30-17 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5 yamashita 3.5
Ulov 2 lignje
Cim sam dosao na postu prvi zabac odmah pada prva.nakon 10 min druga zakacila se usred skosanja.nedugo zatim jos jedna se kaci i odmah ispada.kasnije ni da takne

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 10 Pro 2017 10:52 #768 od Baćo68
Upis br 22
Rijeka, 09.12. , lagana bura, skoro pa bonaca. Reklo bi se, idealno za lignje... ali oseku kakva je jučer bila nisam dugo vidio.
Štap Okuma egi pro K1, rola Daiwa Ninja, skosa Kanji 2.5.
Rekli bi ljudi...ovaj čovjek samo jednom tjedno se javlja...ali vrijeme kakvo je posljednih dana u Rijeci... majko mila, vjetrovi od 40+ km na sat, pljuskovi, katastrofa.
Bio sam i prekjučer na pošti ali se ništa dogodilo nije... ispada da treba na poštu po danu, tj u sami sumrak... što mi posao ne dozvoljava.
No vratimo se jučerašnjem liginjolovu, došao sam na poziciju oko 17 sati iako je plan bio doći i sat vremena prije... pogađate, žena mi nametnula nešto za odradit, pa je s moje strane odgovor "da draga" bio jedini logični odgovor...
Oko 17,30 nešto se baca na skosu....
Jedva izvlačim, ne pumpa, nije lignja.... kad ono hrpa lišća, granja, a sve isprepleteno upredenicama, najlonom, granama...
Privitak datoteke:

Nakon tog "ulova" ništa jedno pola sata i onda opet kačenje, ovaj puta ono pravo...lignja, moru hvala!!!
Privitak datoteke:

Poslije se pojavio još jedan kolega, koji je u kasnijem lignjolovu, kao i ja, samo vježbao bacanje skosavica u more, jer se drugoga ništa događalo nije.
Odlazak kući oko 21,00 sati...ipak zadovoljan, jer smeće nije jedino što sam izvukao iz našeg lippg plavog mora!!!

🤘

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 10 Pro 2017 11:28 - 10 Pro 2017 14:56 #769 od mirakulin
Upis br.: 58

10.12.2017.
Vrijeme: 6:00-7:50
Ulov: 1 komad

Teren: kamen+pijesak
Dubina: 6-8m
Uvjeti: hladnoooooooooo
Vitar: skroz lagana burica
Kurenat: jak južni

Oprema:
predvez: 1m
skosavice: Yo-Zuri PATAPATA-Q 3.0-GRAJ

Smrzo se ko lignja. Nakon jučerašnjeg dana i borbe s burom očekivao sam danas bolji rezultata. Vitar se smirio i moglo bi se reć da je bilo "idealno" za lignje. Samo to lignje očito nisu znale. Minjam skosavice, šetam po pošti... Ništa. Oko 6:50 stavljam po drugi put svoju PataPata i odma u prvom bacanju, evo nešto... Dižem je i opet pljuca skroz iza sebe, bilo je smišno vidit, kako cilja onim svojim "topom" i pokušava me pogodit...

Nastavljam dalje, već promrza cili iako imam na sebi 3 hlača i 6 slojeva gornjeg dijela. Ruke već ne osićan, a vidin da se od zime i lignja ukočila, skoro da se smrzla... :lol:

Al eto, bilo je lipo, i neplanirano jer sam umisto na lignjama triba bit u Zagrebu. :silly: Fala ti more! :lol:
Zadnja izmjena: 10 Pro 2017 14:56 od mirakulin.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 10 Pro 2017 19:32 #770 od marinac
UPIS: 95

Trogir,10.12.2017,od 15- 17 i 30

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika
-skosavice yamashita 3.0; 3,5

-uvjeti:
-jako jugo
-kurenat
-dubina oko7 metara
-miješano dno

ulov:
-5 liganja

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 10 Pro 2017 19:39 #771 od Kvarner
Oprosti, ali ja ovdje vidim tri lignje.
Nemoj se ljutit ali ima dosta slika na kojima su ti lignje ispod norme.
Kad vec toliko lovis onda malo obrati paznju na dimenzije jer je skoro zima a zimske lignje znamo kakve trebaju biti.
Ove male ili pusti ili nemoj slikati ako su manje od dozvoljenoga u ligi
Jos jednom bez ljutnje, ovo je dobro namjerno.

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 10 Pro 2017 23:44 #772 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 31

10.12.2017. 16.15 - 18.00, Primošten
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica ZEBCO Aragon crveni 2.5
dubina 6-7 m, posejdonija, kamen i pijesak
vani dere jugo u valadi skoro bonaca

2 lignje - 0,95 kg

Jučer se smrzavo po onoj buri i nista nakon 3 sata pokušavanja na 3 stupnja. Danas popodne prognoza rekla da će okreniti na jugo. Krenuo prema Vinišću ali jugo je već dovoljno jako da se okrenem autom i vratim u Marinu. Izlazim na Jadransku magistralu i vozim prema Rogoznici, pada kiša i jugo već dere dosta jako. Nastavljam dalje magistralom i nailazim na valu koju gledam već neko vrijeme. Vala je zaštićena od juga koje na otvorenom moru već olujno. Auto ostavljam u masliniku i spuštam se jedno 300 m do mora kroz masline. Prvi put sam ovdje, do sada sam ovu valu samo pomatrao s magistrale i na google maps.

Privitak datoteke:

Kako mi je teren nepoznat krećem s skosavicama za testiranje terena. Prvo stavljam skosavicu s e baya, nakon 10 tak bacanja u raznim smjerovima i puštanja da svaki put potone do dna ništa ne zapinje. I dalje nemam hrabrosti staviti neku vrijedniju skosavicu pa stavljam Zebco Aragon crveni od 2.5. Na drugom bacanju prilikom skosavanja težina, s druge strane pumpa, dovlačim je u kraj i vadim jankom u 16.30 h.

Privitak datoteke:

Nakon slikavanja ponovno bacam istu skosavicu, skosavica tone i u jednom trenutku se upredenica nategne. Ja radim kontru i s druge strane borba, pumpa i neda se. Dovlačim je do kraja i vadim jankom u 16,35 h. Ova je još ljepša i veća od ove prije.

Privitak datoteke:

Pokušavam dalje, nakon nekog vremena stavljam i skuplje skosavice ali ništa do 18.00 h.

Još jedna slika za kraj.

Privitak datoteke:

Nova pošta, lijep početak, iznenađujuće dobro.

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 11 Pro 2017 01:00 #773 od Squidhaker
Upis.61
10.12.2017 Trogir
Od 14.30-18 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Juzina jaka
Dubina 4-5 m
Dolazak na postu oko 14.30 vrime katastrofa ali krecem optimisticno,nakon 3 sata smrzavanja vise nisam osjeca ni ruke ni noge,lignja ni da takne.mislum se poc ca doma,ali optimist u meni se neda i velim jos 5 min.kad evo prve, nakon 5 min jos dvije zaredom.bacio jos par puta i bjezim doma.smrza sam se

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 12 Pro 2017 05:32 #774 od marinac
UPIS: 96

Trogir,11.12.2017, od 16 i 30 - 18 sati

-štapyamaga blank
-rolashimano stradic
-upredenica unitika
-skosavice yamashita

uvjeti: jugo,jugo

ulov:
-1 lignja

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 12 Pro 2017 08:45 #775 od marinac
UPIS: 97

Trogir,12.12.2017, 0d 6- 7 i 15

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unbitika
-skosavice yamashita

uvjeti:
-jako jugo, kurenat, dubina oko 6 metra, miješano dno

-mislija veći icći ča, kad se nakon 3 energična skosa, bacila lignja u 7 i 10.Zatim kućči, pa na posal.

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 12 Pro 2017 12:01 #776 od Squidhaker
Upis.62
12.12.2017 Trogir
Od 7.30-9.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas
Duel 3.5
Juzina
Dubina 8-10 m
Nakon jucerasnjeg debakla,izgubio 2 lignje ujutro i jednu popodne pri samom vadenju.jutros malo bolje,pale 2, obe u skosanju,a i uspia sam ih i izvadit.ma zamisli.ufff

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 13 Pro 2017 10:02 #777 od Squidhaker
Upis.63
13.12.2017 Trogir
Od 8.30-9.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas
Dubina 5m
Bonaca
Cim je kisa stala,odo na postu.dolazim i napokon bonaca.nakon 45 min skosavanja jedna se kaci i uspjesno ide vani.bacam dalje,ali parica nece.nedugo zatim opet pocinje kisa,uf.kuci

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 13 Pro 2017 12:38 #778 od marinac
UPIS: 98

Omiš,13.12.2017, od 6 i 30 - 10 sati

-štapyamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika
-skosavice duel

uvjeti:
-kiša,lagani vitar i tako isto kurenat, dubina oko10 metara,dno miješano

ulov:
4 lignje-2kg

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 13 Pro 2017 18:46 #779 od Squidhaker
Upis.64
13.12.2017 Trogir
Od 15-17.15 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5 dtd 3.0
Ulov 5 liganja
Dubina 4-5 m.
Bonaca
Idila od vrimena,cim sam dosao na postu prvi zabac pada prva.nakon 20 min imam jako potezanje,kontra i evo druge.odma sljedeci zabac stize i treca,pa odma sljedeci i cetvra.pauza od 20 min da ci skosnit ona na skosi.stize i peta.kasnije nista.ps.nijedna nije ispala.🤗

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 13 Pro 2017 21:28 #780 od mirakulin
Upis br.: 59

13.12.2017.
Vrijeme: 15:20-17:50
Ulov: 2 komada (345 g)

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 8-12m
Uvijeti: izvanka fantastični, oblačno, lagana kišica, bonaca, a "unutra" KAOS, kurenat
Vitar: bonaca
Kurenat: ekstremni istočni

Oprema:
predvez: 0,5m FC
skosavice: Yamashita Egi OH Q Live, #3.0, R30-PKG

Jedva dočeka. Nakon dva dana provedena u ZG, jedva san dočeka ponovo zabacit... Doduše, "pokuša" san ja i gore, ali nisu neke pošte...

Izgleda da me dopalo dobro razdoblje za ić u Zagreb jer koliko vidim nisu bili baš uvjeti za lov ova dva dana... Danas sve pogledavan vanka, uvjeti fantastični, bonaca, oblačno, lagana kišica koja povremeno sipi. Ma milina. Dolazim do rive kad...već naočigled vidim da je kurenat ekstreman! Bacim prema jugu, a kurenat za tren prenese skosavicu na način da mi upredenica stoji NATEGNUTA prema sjeverozapadu. Nevjerojatno. Zato sam se i više puta selio danas s jednog mulića na drugi, jer na drugom, sjevernom, nije bilo kurenta, ali ni liganja, pa sam svako malo iša nazad na svoj uobičajeni mulić nadajući se da je kurenat presta. Nisam mislio da tako ekstreman može biti toliko dugo. Prilikom prvog povratka na mulić s tim kurentom, oko 16:10 imam lignju, pumpa ka blesava. Evo je gore, zakačena dobrano za glavu.

Odma nakon nje ide i manja, ali još i žustrija.

Ni sam ne znam kako su se uvatile u tom jakom kurentu. Same valjda se zakačile. Jer ja nikakvu kontrolu nad skosavicom nisam ima. Kasnije se ponovo mistija na još par mista po istoj pošti i malo dalje, ali ništa. Kad je pala noć, svjetlosnim signalima pozdravljam kolegu tuvoka priko puta ...

Kako je bila lipa večer odlučim otići i na skroz drugu poštu, busom pa pješke kroz Marjan, ali taman kad san stigo na drugu poštu (Spinut) počeo je pljusak tako da sam samo pokupio pribor i skroz se smočio do autobusa... Nema veze, isto bolje nego u Zagrebu! :silly: :lol: :P Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se