"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
mirakulin's Avatar 14 Pro 2017 08:56 #781 od mirakulin
Upis br.: 60

14.12.2017.
Vrijeme: 6:10-7:25
Ulov: 2 komada

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 8-12m
Uvijeti: katastrofa
Vitar: lagani istočnjak pa dosta jako jugo
Kurenat: vrlo jaki jugoistočni+jaki sjeverni

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 0,5m FC
skosavice: Yamashita Egi OH Q Live, #3.0, R30-PKG

Očekiva pa se razočara. Jutros san očekiva lip dan. Po prognozi je tribala bit bonaca, a kako je jučer bija nako jaki kurenat baš san računa da ga danas neće biti. Probudim se, pogledam na meteo stanicu, za vitar piše 0,0 m/s. Ma milina. Spuštan se prema pošti, već čujem tuču valovi. Ha? Ipak zabacujem optimistično, ali odma shvaćam da je kurenat skoro jak ko jučer. Mistin se na drugi mulić, tamo je OK što se tiče ovog kurenta, ali nakon po ure kreće tamo jak sjeverni kurenat. Vraćam se opet na prvi mulić, nadajući se da je onaj jugoistočni presta, ali on dere istom snagom, a na punti se očito susreću dva različita jaka kurenta. Ostajem razočaran i bez nade da će išta biti. Bacam nekako po granici tih dvaju kurenata i cup... Opa!!! Nešto je... Dižen i budući da vučen kontra kurenta i vitra po osjećaju se čini puno veća.

Nakon dva bacanja, evo i druge. Sestra joj blizanka, na istom mistu i na isti način.

Kako je bilo već 7:10, a i jugo je pojačalo još san 10-ak minuta nešto "pokušava", al nije to baš imalo nekog smisla. Sve u svemu, dvi su tu. Pušta san i veće, ali ove neka stoje...

Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 14 Pro 2017 11:31 #782 od Squidhaker
Upis: 65
Trogir, 14.12.2017. Od 8-9h

Štap: Gawas Egiano 2.5-4
Rola: Rtx 30s
Skosavica: Duel 3.5
Upredenica: Varivas
Ulov: 1 lignja 475dkg

Juzina, dubina 5-6m.

Dolazak na postu oko 8h. Nakon treceg zabacaja imam potezanje, kontriram, masina cvili, opaa...lip komad, uspjesno izvlacim vanka. Kasnije niti da takne i to je to.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 14 Pro 2017 20:50 #783 od mirakulin
Upis br.: 61

14.12.2017.
Vrijeme: 16:15-18:25
Ulov: 1 komad (0+ g)

Teren: pijesak
Dubina: 4-5 m
Uvjeti: bezveze
Vitar: jako jugo
Kurenat: bez?

Oprema:
skosavice: Yamashita Egi OH Q Live, #3.0, R30-PKG

A moran i koju pustit. Gledan kroz prozor cilo vrime dere jugo. Kasnije san izasa s posla, prova malo na uobičajenoj pošti, ali odma s planom da iden na drugu poštu. Lagano prvo busom pa pješke kroz Marjan pokušavam na par mista di vitar dopušta i dolazim na Spinut di je već cila četa lignjolovaca. Valjda jedino misto di se može lovit kad je vako jako jugo. Budući da nije bilo mista na uobičajenim pozicijama, odlazim skroz na plažicu. Jugo i tu puše, ali pomaže pri bacanju. Nedugo nakon što san krenuo tu kači se jedna mala. Jedva ju slikavam zbog vitra, nogom nekako držim logo da ne povije. Nisan moga bolje slikat...

Naravno, ide puštanje... Veselo pliva u plićaku unatoč tome što se dobro propuhala dok sam ja uspio sve obavit... :oops:

Kasnije baš i ne uspijevam na miru loviti jer više vrimena provodim dobivajući pozive i "zadatke" za rješavanje stvari preko mobitela nego skosavanjem. :angry: Unatoč jugu bilo je i dosta hladno pa se promrzal upućujem doma nakon razgovora sa ekipom lignjolovaca.

Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 14 Pro 2017 21:51 #784 od Squidhaker
Upis.66
14.12.2017 Trogir
Od 14.40-17 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Dtd 3.0
Ulov 2 lignje
Jugo
Dubina 4-5 m
Dolazim na postu,juzina puse i valovi su podosta veliki.stanam u jednu valu u zavitrinu,smistim se i krecem zabacivat,mjenjam skose i nakon pola sata
Kaci se prva.nakon toga 20 min. poteze druga.kacim je i polako izvlacim.kasnije nece nikako.oko 17 h krecem kuci.sve u svemu dobro je

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 15 Pro 2017 09:36 #785 od Squidhaker
Upis.67
15.12.2017 Trogir
Od 6-8.20 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Yamashita 3.0
Juzina
Dno mjesovito
Dubina 4-5 m
Jutros jedva jedna.nakon sat ipo skosanja,premistanja vamo-tamo napokon potezanje kacim je i polako izvlacim.nakon toga pola sata opet nista.prd sami kraj mislim se zabacit cu jos jednom i idem.zabacim i nesto zverlam okolo pogledam upredenicu,upredenica se zateze,ocito vec predugo,kontriram i nista.bravo ja.pokusavam jos par puta ali nece propustio sam priliku.

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 15 Pro 2017 17:36 #786 od Squidhaker
Upis.68
14.12.2017 Trogir
Od 13.30-16.40 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas
Yamashita 3.0 dtd 3.0
Ulov 2 lignje
Jugo
Dubina 5-6 m
Dno mjesovito
Nakon arsenala izmjena skosa oko 14.30 pada prva.zatim gubim kanji kravicu 😢.moram u nabavu po drugu jer je odlicna.nastavljam dalje,mjenjanjam skose nakon sat vremena imam potezanje i kacim je,polako izvlacim vani.poslije sam imao jos jedno nerealizirano potezanje.bilo je za minut.kisa pocinje pojacavat;kupim stvari i kuci

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 15 Pro 2017 17:58 #787 od marinac
UPIS: 99

Trogir,15.12.2017, od 15- 17 sati

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika +fc
-skosavice yamashita3.0

uvjeti: JUGO

ulov:
-1 lignja

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 15 Pro 2017 21:24 #788 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 32

15.12.2017. 16.15 - 18.30, Primošten 2
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD white killer 3.0
dubina 6-7 m, posejdonija, kamen i pijesak
vani dere jugo u valadi skoro bonaca

lignja - 0,20 kg
sipa - 0,25 kg

Evo me nakon 5 dana neuspješnih izlazaka. Danas nakon posla pri povratku kući jadranskom magistralom gledam gdje manje južina puše. Opet se odlučujem za valadu na području Primoštena. Dolazim na poziciju u 16.15 h i spuštam se kroz vinograd do valade u kojoj je bonaca. Vanka jugo dere kao ludo. Obukao sam kabanicu jer kiša samo što nije ulila.

Privitak datoteke:

Nakon par bacanja s jeftinim skosavicama stavljam white killlera.Na 3. bacanju zateže se skosavica, radim kontru i lignja se kaći, vučem je do kraja i vanka je u 16.45 h.

Privitak datoteke:

U tom trenutku kišica koja je roskala pretvara se u pravi pljusak. Ja nastavljam svoju rutinu, samo neka pada.
Mijenjam skosavicu i u 17.45 h prilikom skosavanja težina. Ne pumpa ništa, ja polako namatam upredenicu. Cijelo vrijeme bez otpora, dovlačim je u kraj kad ono sipa. Mašila se na Yamashitu egi oh q live search 490 glow. Vadim je jankom.

Privitak datoteke:

pokušavam dalje do 18.30 h ali ništa. Kada se kiša smirila skupljam stvari i polako uzbrdo do auta. Prije polaska još jedna zajednička fotografija.

Privitak datoteke:

Ja zadovoljan. I da vam dočaram vrijeme na terenu objavljujem jedan mali video.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 16 Pro 2017 08:46 - 16 Pro 2017 08:48 #789 od mirakulin
Upis br.: 62

16.12.2017.
Vrijeme: 6:05-8:00
Ulov: 2 komada (455 g)

Uvijeti: katastrofa
Vitar: tramuntana, umjerena do jaka
Kurenat: promjenjiva smjera i intenziteta

Oprema:
skosavice:
1. na: Yamashita Egi OH Q Live GLOW, #3.0, R08 RWF
2. na: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 12 - Sugipinku / Red

Uspješno. Buđenje. Pogled na meteo stanicu. Jaka tramuntana. Al ne čuje se da išta puše. Biće krivo mjeri. Spremim se, izađem, čekam bus. Od vitra ni daška. Dolazin do rive na drugi bus. Od vitra ni daška. Opet pogled na meteo stanicu, još uvik stoji jaka tramuntana 5-8 m/s. Ma iden na standardnu poštu, ionako ću na posa danas. Sigurno krivo mjeri vjetar, nema ga. Dolazim do pošte i naravno...dere tramuntana. Ma koje iznenađenje... :lol: :lol: :lol:

Zabacujem di vjetar dopušta i relativno je OK. Mrvicu prije 7 odlučim baciti u vitar, s najdražeg kantuna, samo za pokušaj jer taman kurenat okrenuo kontra vitru. Malo čekam. Skos. Utvrdo! Ideš! Dovlačim je, činila se i veća.

Pokušavam još par puta kontra vitra, al ne ide baš. Kurenat luduje, non-stop se minja i intenzitet i smjer. Pokušavam dalje na sve strane. Oko 7:25 taman negdi di su se susretala dva kurenta upredenica se počne brzo natezat, odma san zna da je dobra! Kontra...mašinica svira. Ma milina! Dovlačim ju znatiželjno da vidim kolika je šlapica. Lipotica!

Lignja i Subašić, ne znam ko je opasniji:

Ona se ljuti i puše, a ja nastastavljam borbu dalje s kurentom i vitrom koji je opet pojača. I kurenat je pojača i nosija prema rivi i na jednom i na drugom muliću. Iznered. Kupi prnje i amo provat nešto i radit...

More...utjeha u tmurnim danima kad ti ništa ne ide... Fala ti! :lol:
Zadnja izmjena: 16 Pro 2017 08:48 od mirakulin.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 16 Pro 2017 10:24 #790 od marinac
UPIS: 100

Trogir,16.12.2017, od 7- 9 sati

-štap yamaga blank various
-rola shimano stradic
-upredenica unitika +fc

skosavice duel

uvjeti:

-tramuntana
-dubina oko8 metara,miješano dno

ulov:
-2 lignje

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 16 Pro 2017 11:04 #791 od Squidhaker
Upis.69
16.12.2017 Trogir
Od 6.50-9 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30s
Varivas
Dtd 3.0
Ulov 1 lignja
Dubina 4-5m
Dno mjesovito
Jutros tramontana u kalavanju,prebaciva se par puta i tek ka dam sta skroz u zavitrinu nakon 15 min imam potezanje,kontra i evo je 🤗.polako je izvlacim ,krecem odma po paricu ali nece minjam ovo-ono ali se neda.odustajem jer moram obavezama,a more se bas razbonacalo.divota,uff

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 16 Pro 2017 12:53 #792 od Baćo68
Markulin, Squidhaker i Marinac.... a da uzmete malo godišnjeg? ...u stvari...puuuuno godišnjeg!!!
Da liga traje još pol godine, vas nitko nebi stigo!!!
Na Kvarneru vrijeme je strahota... red kiše sa jugom od 40ak km na sat, ili bureti a slične snage. Neki dan probao zabacivat, dok me skosa skoro nije u glavu pogodila...katastrofa.(što se vidi i iz neprijavljivanja svih nas sa sjevernog jadrana ☹😭)
U svakom slučaju....🤘

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 16 Pro 2017 13:00 - 16 Pro 2017 13:00 #793 od mirakulin

Baćo68 napisao: Markulin, Squidhaker i Marinac.... a da uzmete malo godišnjeg? ...u stvari...puuuuno godišnjeg!!!
Na Kvarneru vrijeme je strahota... red kiše sa jugom od 40ak km na sat, ili bureti a slične snage. Neki dan probao zabacivat, dok me skosa skoro nije u glavu pogodila...katastrofa.(što se vidi i iz neprijavljivanja svih nas sa sjevernog jadrana ☹😭)
U svakom slučaju....🤘

A vidim na prognozi da vam je "veselo" gori... :blink: Non-stop neki vitar... Znam kako vam je...Nadam se samo da posljedice nisu ovako nekako...

:lol: :lol: :lol:
Zadnja izmjena: 16 Pro 2017 13:00 od mirakulin.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 16 Pro 2017 18:19 #794 od marinac

Baćo68 napisao: Markulin, Squidhaker i Marinac.... a da uzmete malo godišnjeg? ...u stvari...puuuuno godišnjeg!!!
U svakom slučaju....🤘

JA SAN SADA NA GODIŠNJEM OD 13.12.2017- 51.1.2018.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 16 Pro 2017 18:26 #795 od marinac
UPIS: 101

Trogir,16.12.2017, od 15-17 sati

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika+fc
-skosavice duel

uvjeti:
-idealni, dubina oko 8 metara,trava,pijesak

ulov:
-3 lignje

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 16 Pro 2017 19:19 #796 od Mladen Miletić
:woohoo:

Interesantna naprava (ne znam kako bih to nazvao) za sklapanje štapa i još drži varalicu. Ima li i na drugom kraju nešto??? Kakav link???

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 16 Pro 2017 19:23 #797 od Squidhaker
Upis:70

Trogir, 16.12.2017. Od 13:30-19h

Štap gawas egiano 2.5-4
Rola rtx30s
Upredenica varivas
Skosavica dtd 3.0, yamashita 3.0, duel 3.5
Ulov: 6 komada

Dno mjesovito, dubina 5-6m, bonaca

Vrime je danas bilo idealno za lignje.
Dosao sam oko 13:30 na postu. 2 sata niti da takne. 15:40 pada prva, na legendarni dtd macarele. Sljedeci zabacaj odmah pada druga. Zatim nakon pola sata lignja mi dopratila duel al nece da uzme, mijenjam skosu bacam yamashitu, poteze, kontriram, i kacim je. Lip komad. Sljedece 3 su pale u sami sumrak, a u sami mrak su mi 2 jos ispale slabo sam ih zakacio.danas super🤗

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 16 Pro 2017 20:21 #798 od mirakulin
Upis br.: 63

16.12.2017.
Vrijeme: 15:10-17:55
Ulov: 1 komad (420 g)

Uvijeti: idila
Vitar: bonaca
Kurenat: na početku bez kasnije promjenjivi

Oprema:
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 12 - Sugipinku / Red

Jedna dnevna. Cili dan gledam čeznutljivo kroz prozor ureda... Stiže 3 ure i ajmo! Jedina moja radost u ovim danima... Uvjeti idila.... Čak i plivača ima u moru! :woohoo: :silly:

Započinjem sa Subašićem koji je i jutros bio uspješan. Taman počeo, razmišljam se kako je još rano, kako nisam nikad vako za sunca uvatio lignju. I dok se tako razmišljam, skos.... UTVRDOooooooooo..... Dno? Pumpaaaaaaaa...... Ajme.... Namatam, ne stežem kočnicu.... Ajme gušta.... Jedva se namotava, mislio sam da je možda i kilašica. Nije bila, ima "samo" 420 g, iznedadio sam se kad sam ju stavio vagati. Čak i kad sam je digo činila se preko po kila. Ide fotosession.

Ja sam svoje za veceras "obavio". Dalje nastavljam samo se stapat sa idilom mora... Počinje i kurenat. Ne jak, ali promjenjiva smjera. Minjan skosavice i pozicije, ali ništa. Ma nema veze, ne tražin ništa više, samo malo m(o/i)ra... Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 17 Pro 2017 00:54 #799 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 33

16.12.2017. 15.30 - 18.00, Vinišće
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica Duel EZ-Q mag cast 3.0, crni i rozi
dubina 6-7 m, posejdonija i pijesak
južina

lignja - 0,30 kg

Danas odlučujem ranije otići na poziciju na koju nisam bio neko vrijeme. Iz Marine preko Vinišća opet kroz maslinike dolazim na poziciju u 15.30 h.

Privitak datoteke:

Krećem po ustaljenom rasporedu i rotiram skosavice. U 16,00 h stavljam Duel ez-q mag cast 3.0 crni i na 2 zabacivanju prilikom skosanja težina i pumpanje. Dovlačim je u kraj i podižem jankom u 16.05 h.

Privitak datoteke:

Nastavljam dalje istom skosavicom ali ništa. Nakon nekog vremena opet mijenjam skosavice.
U 16.45 h pri samom kraju težina na rozom Duelu, izvačim je na površinu ali je mala.

Privitak datoteke:

Iako je za cm veća od granice ipak je vraćam nazad u more nakon slikavanja.
Dva bacanja nakon toga ponovno pri kraju težina. Izvačim je ali je ova još manja tako da je ni ne slikajem već je odmah vraćam u more.
Nakon par minuta negdje na 15 tak m od kraja osjetim da sam je zakačio ali odmah se otkačila. Osjećam laganu težinu na skosavici i izvlačim je vani. Imam šta vidjeti.

Privitak datoteke:

Ova nije bila mala.
Pokušavam dalje ali ništa.
U 18,00 h pakiram stvari i odlazim. Još jedna slika prije odlaska.

Privitak datoteke:

Ja zadovoljan, jedna lignja, jedan flanjak, dvije vraćene u more.

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 17 Pro 2017 08:37 #800 od Squidhaker
Upis.71
17.12.2017 Trogir
Od 6.50-7 45 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5
Ulov 1 lignja
Bura
Dubina 2-3 m
Jutros krenija na postu nadajuci se sakrit u vali,ali kad sam dosa tuce i u valu vitar, 50%manje ali svejedno podosta.sta cu sad kad sam dosa bacat cu pa sta bude.zabacim i prvi zabacaj nakon prvog skosanja upredenica kao da se polako zateze,ne mozes razaznat ,ali ja kontriram i evo je pumpa.😁 polako izvlacim i nastavljam,ali nece dalje.pokusavao sam skoro sat vremena i mjenjao ali ne.vec su mi ruke promrzle kupim se i bjezim u toplije krajeve.

Molimo prijavite se