"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
tuvok's Avatar 11 Ruj 2017 17:38 #81 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Moje mišljenje je da bi trebali 12cm, "hood" ("bez glave").

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 11 Ruj 2017 17:39 - 11 Ruj 2017 17:41 #82 od mirakulin
Rasprava je uvijek dobra! Pobjednika će odlučiti dojam, a ne količina lignji. Šef je tu da da konačnu odluku vezano za minimum, minimuma, a na svakome je da možda zasluzi i dodatne bodove puštanjem nekih od ulova. I neće se sigurno mjeriti "u milimetar"

I bilo bi dobro da čim više ljudi iskaže mišljenje. I da bude snimki i slika puštanja!
Zadnja izmjena: 11 Ruj 2017 17:41 od mirakulin.
Hvala: Fanatik, maxbeb

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 11 Ruj 2017 17:47 #83 od maxbeb

zeusfaber napisao: Škakljivo je i nepraktično s težinom zato ostajemo s dužinom. Oćemo ostati na 12cm za dužinu tijela? To bi otprilike bilo to, ako ne i jače? Što kažete?

Pozzz
Ja bi zaokruzio na 15 cm. ali da ne idemo predaleko mislim da je na Zeusu da presjece ili 12 ili 15. Ja sam do sezone pogotovo zadnjih dana vratio liganja preko 15 a ostavio jednu (1). Medutim to je stvar osobnog dojma i odnosa prema moru.
Ako se moje misljenje uzima u obzir mozemo staviti i 12 s obzirom da se na sjeveru love manje lignje.....itd itd.... Da skratim od repa do kljuna.....
Svima zelim puno srece i uspjesnog lova ;)

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 11 Ruj 2017 17:52 #84 od maxbeb

oniram napisao:

marinac napisao: Koliko sam vidija po forumima, a i grupama, a član sam najmanje 4 grupe,doduše Australija,Novi zeland, oni svi mjere lignju, na način da mjere"hood", dakle samo tijelo bez glave, kljuna, i ostalih dodataka.Po meni min.veličina bi bila 10 dkg, jer kod nas bar za sada su lignje u prosjeku 15 dkg, ovo govorim za Dalmaciju, a u Kvarneru su sada i manje(neka me Kvarnerani opovrgnu, ako nisam u pravu, a vidi se i po lignjama šta su uhvaćene sa barke).Dakle , po meni bi min, lignja trebala biti mi.10 dkg.Eto toliko, a vi sami odlučite.

Nema sportskog ribolova u ribolovu lignji od 10 dkg, a niti 15 dkg. Minimalno bi bilo, ako gledamo težinu, nekih 20-25 dkg. Sve ostalo pretvara se u gospodarski ribolov koji je daleko od iskazivanja ljubavi prema moru. Nije poanta ova lige, bar po mom mišljenju, ni lignjocid, ni gospodarski ribolov. Smatram da se liga mora postavit na razinu sportskog ribolova, a što znači podizanja pravila iznad nekog prosjeka. Ako gledamo prosjek malo bi toga ostalo u moru.

Ja ovo prvi potpisujem, medutim onda odosmo predaleko...tj posto do tog necemo nikad moc doci, nek zlatna sredina bude mjerilo

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 11 Ruj 2017 17:55 #85 od zeusfaber
Ma sve dosad je bilo prva liga nema tu greške. Slažem se sa svima. Staviti ćemo mjeru na 15cm, nek bude kao zlatna sredina, a +- centimetar neće ništa značiti. Što kažete? U konačnici, opet odlučuje ukupan dojam kojeg biraju ostali sudionici lige. Kontinuitet, ulov, foto, video, priča... Sve su to jednako bitni faktori. Nekad je, da ne kažem često, jedna lignja bitnija od njih deset. Cilj lige je da je iz godine u godinu dižemo na veći nivo, nivo natjecanja ali i druženja...
Hvala: Fanatik, maxbeb

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 11 Ruj 2017 17:56 #86 od Fanatik
Pozdrav drustvo, eto da i ja iznesem svoje misljenje, mislim da je 12 cm duzina tijela OK ;)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
oniram's Avatar 11 Ruj 2017 17:57 #87 od oniram

zeusfaber napisao: Ma sve dosad je bilo prva liga nema tu greške. Slažem se sa svima. Staviti ćemo mjeru na 15cm, nek bude kao zlatna sredina, a +- centimetar neće ništa značiti. Što kažete? U konačnici, opet odlučuje ukupan dojam kojeg biraju ostali sudionici lige. Kontinuitet, ulov, foto, video, priča... Sve su to jednako bitni faktori. Nekad je, da ne kažem često, jedna lignja bitnija od njih deset. Cilj lige je da je iz godine u godinu dižemo na veći nivo, nivo natjecanja ali i druženja...

15 cm bez glave?

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 11 Ruj 2017 19:31 #88 od oki270

oniram napisao:

zeusfaber napisao: Ma sve dosad je bilo prva liga nema tu greške. Slažem se sa svima. Staviti ćemo mjeru na 15cm, nek bude kao zlatna sredina, a +- centimetar neće ništa značiti. Što kažete? U konačnici, opet odlučuje ukupan dojam kojeg biraju ostali sudionici lige. Kontinuitet, ulov, foto, video, priča... Sve su to jednako bitni faktori. Nekad je, da ne kažem često, jedna lignja bitnija od njih deset. Cilj lige je da je iz godine u godinu dižemo na veći nivo, nivo natjecanja ali i druženja...

15 cm bez glave?

Tuba 15cm je smislena minimalna mjera.

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 11 Ruj 2017 19:54 #89 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Može početak idemo!

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 11 Ruj 2017 19:55 #90 od Geno
Replied by Geno on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.

oniram napisao:

15 cm bez glave?

A glava ko u mačka :like: Tako treba.

Ki more more da premori? Niki.

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 11 Ruj 2017 19:56 #91 od oki270
Ako bude mjera 15 cm tuba, ova ti je premala :)
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 11 Ruj 2017 21:03 - 11 Ruj 2017 21:05 #92 od Kvarner
Ondal kad liga pocinje i koje su duzine definirane?
Danas jedno, sutra drugo.
Nadam se da vise necete nista mjenjati jer neki su vec poceli pratiti ligu i sa ulovima. ;)
Zadnja izmjena: 11 Ruj 2017 21:05 od Kvarner. Razlog: Slovo

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 11 Ruj 2017 21:18 - 11 Ruj 2017 21:23 #93 od Baćo68

Kvarner napisao: Ondal kad liga pocinje i koje su duzine definirane?
Danas jedno, sutra drugo.
Nadam se da vise necete nista mjenjati jer neki su vec poceli pratiti ligu i sa ulovima. ;)

Istina... ali i treba reči da smo mi na Kvarneru u deficitu sa cjelokupnom morskom faunom, pa tako i sa lignjama. Trenutno su kod nas lignjice veličine Marincovih od prije mjesec i pol dana... znači da mi ne možemo učestvovat u takmičenju ili?

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 11 Ruj 2017 21:23 od Baćo68.

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 11 Ruj 2017 21:26 #94 od zeusfaber
Morate shvatiti da je jako teško organizirati ligu poput ove i svima udovoljiti. Definitivno sam skloniji sportskom pristupu ukoliko isti ne ubija ligu u vidu zanimljivosti i zabave koju imamo svake godine. Isto tako, lignja se ne lovi jednako dobro u svim regijama u isto vrijeme. Međutim, zašto ne bi bodovali i manju lignju (12cm) koja se naravno može pustiti. Kratki fotosession joj neće naškoditi? To pravilo može važiti do recimo 1.11. i onda idemo s novim papirom i novom dužinom?

S tim smo izašli svima u susret.

Što kažete?

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 11 Ruj 2017 21:34 #95 od Baćo68

zeusfaber napisao: Morate shvatiti da je jako teško organizirati ligu poput ove i svima udovoljiti. Definitivno sam skloniji sportskom pristupu ukoliko isti ne ubija ligu u vidu zanimljivosti i zabave koju imamo svake godine. Isto tako, lignja se ne lovi jednako dobro u svim regijama u isto vrijeme. Međutim, zašto ne bi bodovali i manju lignju (12cm) koja se naravno može pustiti. Kratki fotosession joj neće naškoditi? To pravilo može važiti do recimo 1.11. i onda idemo s novim papirom i novom dužinom?

S tim smo izašli svima u susret.

Što kažete?

Meni je to ok!👍

Riba(r) ribi grize rep
Hvala: marinac, Kvarner

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 11 Ruj 2017 21:56 #96 od Manta
Replied by Manta on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Ovo zadnje od zeusfabera je ok, nek se zasad boduje i manja lignja a kako liga odmiče povećavat dužinu.
Kod mene večeras jedna solidna na yo zuri zelenu.

Štap shimano catana,rola shimano exage, predvez colmic 0.20.

Poslano sa mog ThL W200S koristeći Tapatalk

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 11 Ruj 2017 22:09 - 11 Ruj 2017 22:11 #97 od mirakulin
1. dan LML:
Vrijeme očajno, ali moralo se probati. Jugo deralo. Jedno bježanje od pljuska... :pinch:

REZULTAT
Ulov: 0
Mokre noge: 2

Zadnja izmjena: 11 Ruj 2017 22:11 od mirakulin.

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 11 Ruj 2017 22:17 #98 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Evo ja sam se vratio ponovo po veću tako da bude sve kako triba.
Štap Trabuko egi 2-3 585 M
Rola Okuma Avanger 45
Skosavica jamashita

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, pepsi, Manta, Zdenko, Kvarner, tanjo007, maxbeb, Baćo68, ja_osobno, JopaZGRI ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 11 Ruj 2017 23:25 #99 od Janko
Replied by Janko on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Znači 12cm tuba je mjera na kraju? :)

Imaš catu?

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 11 Ruj 2017 23:34 #100 od zeusfaber
Ako se većina složi da je to ok, ostavljamo 12cm do 1.11. (ili nekog drugog datuma koji vi izaberete) uz apel, molbu, zapovjed da se takve lignje, iako to zakon ne propisuje, puste natrag, a to ćemo posebno nagraditi i bodovati.

Zatim ćemo 1.11. (ili neki drugi datum koji vi izaberete) pooštriti pravila, povećati granicu i ući u finale?

Molimo prijavite se