"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
dzingo's Avatar 17 Pro 2017 09:31 - 17 Pro 2017 09:31 #801 od dzingo
UPIS BR.4

16.12.2017
20:45 - 22:00
Štap: Okuma Hexana 10-36g, 240cm
Rola: Shimano Catana 2500FB
Skosavice: Razne...Yamashita, Yozuri
Vrijeme: Lagani burin, kasnije pojačala bura

Nova avantura.
Odveo me put na otok Rab, točnije mjesto Lopar. Gledam valu, rivu, dubinu i mislim se...idealno za lignjanje. Nakon dana i dana pokušaja u Dubrovniku, nadam se kakvom ulovu ovdje. Prvo večer silazim na rivu kad dole dva lokalna ribolovca i par znakova da su lignje tu izlazile vani :).
"Dobra večer momci, ima li sreće?"
"Ma kakvi, toliko izmjenjenih skosavica, toliko zabačaja a ni da krene" odgovaraju.
I sa tim se oni pokupiše a ja željan ribolova i ispitivanja još jednog novog terena. A jesam ih bogami ove godine ispitao, sve od juga pa do sjevera Lijepe naše.
I idemo, prvi zabačaj...ništa, drugi...nešto jest, ili kurenat jaki ili travurina.
Vučem kad ono ligna, i to kakva :)

Iako je cenat-dva duža on 12cm vracena je u more, zaslužila je narasti.
Počinje dizati bura a ja slabo obuce i vec dobro promrzao. Nema veze, ima dana...vratit ću se ja.
Nastavak naravno slijedi a more tebi hvala.
Zadnja izmjena: 17 Pro 2017 09:31 od dzingo. Razlog: Uređivanje.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 17 Pro 2017 15:57 - 17 Pro 2017 15:59 #802 od mirakulin
Upis br.: 64

17.12.2017.
Vrijeme: 6:20-8:00
Ulov: 1 komad

Teren: pijesak+posidonija
Dubina: oko 6 m
Vitar: buretina
Kurenat: promjenjivi s burom

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 0,5m FC
skosavice: Yo-Zuri PATAPATA-Q 3.0-GRAJ

Sušenje pršuta. Jutros sam mislio da ništa od lignjolova jer je bila i kiša i buretina. Ipak, kiša staje i kolega iz grupe Eging Hrvatska kupi me autom i odlazimo na poziciju za koju sam mislio da je jedina OK po buri. Ali, i tamo dere. Ništa, amo provat dok se ne smrznemo. Nakon par bacanja on odma diže jednu na "kineza". Ja se premištan livo-desno i oko 6:50 dižem i ja jednu, moguće baš paricu od njegove.

Po toj buretini nisan ništa zna što se događa sa skosavicom, skužiš tek kad skosneš ako je lignja na njoj... Kasnije nema ništa, samo borba s vitrom, ruke već bole od hladnoće i u 8:00 se kupimo. Dosta tog ekstremnog sporta za ovo jutro... :P :silly:

Fala ti more! :lol:
Zadnja izmjena: 17 Pro 2017 15:59 od mirakulin.

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 17 Pro 2017 18:53 #803 od Squidhaker
Upis.72
Od 14.30-17.30 h Trogir
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5
Bura
Dubina 7-8m
Ulov 3 lignje
Danas jedva nasa zavitrinu,ali se potraga isplatila.cim sam se smjestio prvi zabacaj imam potezanje,kontriram i evo je pumpa,polako je dovlacim.nakon 20 min poteze i druga uredno ide vani.nakon toga nece takne.prebacivam se 500m dalje zabacivam sta dalje mogu,skosam ali nece pred sami kraj skosu spustam skroz nisko da cu skosnit ona na skosi,lipo pumpa i polako je izvlacim.zabacivam jos par puta ali nista.kupim se doma grijat

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 17 Pro 2017 19:58 #804 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis br. 18

Bakar 16.30-17.30
Štap Trabuco Rapture Riptide EG852M
Špaga Colmic
Rola Daiwa Frems 2500 B
Predvez Seguar FXR
Skosavica NAEBA

Evo nakon duge i teške apstinencije napokon uvjeti da se moglo ić na more .Nakon pol ure mahanja napokon udarac i ide van ponovo bacam i vadim iz torbe opremu za slikanje i dok sam je namješta štap se povija ,brzo sve puštam i vadim drugu da se slikaju skupa.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 17 Pro 2017 21:05 #805 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 34

17.12.2017. 16.00 - 19.00, Rogoznica 3
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD white oita 3.0
dubina 6-7 m, posejdonija i kamen
burin

lignja - 0,25 kg

Danas se odlučujem ponovno otići u Rogoznicu. Na poziciju dolazim u 16,00 h. Zaštićeni dio pa skoro bonaca, vani bura.

Privitak datoteke:

Stavljam skosavice, pokušavam skosavati, vući, puštati da potone do dna ali za dana nema lignje. Oko 17,20 h mi se upredenica zamrsi oko čvora. Otkidam čvor i jedno pola metra upredenice i vežem dupli Albright na licu mjesta. Testiram ga i drži, dalje mijenjam skosavice i sve funkcionira. U 17,40 h na kopći je DTD white killer, ide zabačaj i čujem onaj zvuk pucanja. Kako je mrak ne vidim u kojem smjeru je odletio white killer. Ode moja najtrofejnija skosavica u nepovrat. Pokušat ću ga izroniti na proljeće ako ga ne nađe netko prije mene. Gledam upredenicu, pukla je na čvoru.
Ponovno vezujem čvor ali preko volje, mislim se da sve pokupim i odem doma.Stavljam DTD white oitu 3.0 i bezvoljno ga bacam par puta, ništa. Vrijeme je za odlazak i povlačim skosu u kraj. Upaljeno je svjetlo i za skosavicom dolazi lignja. Grli skosavicu, ja radim kontru i tu je. Vadim je jankom u 17.50 h.

Privitak datoteke:

Sada ne želim ići kući. Nastavljam dalje, pokušavam naći paricu alli nema je. U 19,00 h odustajem, vani je 4 stupnja, ne osijećam prste na rukama unatoč rukavicama, lignja se smrzla u kanti.
Jedna slika za kraj.

Privitak datoteke:

Zadovoljan lignjom ali tužan zbog gubitka white killera.

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 17 Pro 2017 22:31 #806 od BulMar
Upis br.:27
17.12.2017.
Vrijeme: 16:30 - 17:30; Lokacija: Kožino; Dno: Pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: Lagana bura; More: Mirno; Kurenat: lagani zapadni

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavica: YO-ZURI-DUEL PATAPATA-Q 3.0-ZBLP

Ulov: 1 lignja

Evo me opet. Vraćam se u Ligu.
Jučer sam iskušavao svoje fizičke sposobnosti oko 30 minuta i već kod prvog zabaca ulov, ali sipa (20-ak dkg), a nakon 10-ak minuta opet sipa (17 dkg). Zadovoljan i ohrabren odoh kući.
Danas popodne vrijeme pogodno za lignjolov: Brzo sam donio odluku idem,ali ne dugo. Nakon nekoliko bacanja potezanje, kontra, vučem je, bori se, pumpa, puše, štrca crnilo, ... i vani je (27 dkg). Nisam zaboravio. Nakon par zabacivanja opet trzaj, kontra i vučem je, a ona mirna, ne opire se, znam sipa je. Tako je i bilo.

Nakon puno dana bez mora i lognjolova, sretan i zadovoljan idem kući, misleći već na sutrašnji dan.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 18 Pro 2017 00:10 #807 od dzingo
UPIS BR.5

17.12.2017
21:00 - 22:00
Skosavice: Razne...Yamashita, Yozuri
Vrijeme: Lagana bura

U dan ipo tijekom posjeta sjevernog dijela Jadrana uspio sam uhvatit 6 liganja što u Dubrovniku trenutno nije moguće.
Nakon što smo se vezali u Loparu odmah sam sišao na rivu bacit koji put i nakon par zabacivanja zuji mašina...to je to.
Vadim ljepoticu od 0.875dkg.

Pošto nisam bio adekvatno obučen (čitaj: smrzo se ko p....) drhtao sam na buri još nekih pola sata i crta na brod na šalicu čaja.
P.s. Tijekom kratke pauze danas od 16:45 - 17:00 odlučio sam bacit 2-3 puta i uhvatio sam tri komada od kojih je jedna vraćena. Nisam ponio logo al eto nek se nađe.

Zavidim vam na ovim postama i količini liganja ovdje sjevernije, dok se ja i kolega dole mučimo za uhvatit barem jednu... :like:

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 18 Pro 2017 00:10 - 18 Pro 2017 00:15 #808 od Baćo68
Upis br. 23

Rijeka 17.12., od 16,00 pa do 18,00
Vrijeme, lagani vjetar, skoro pa bonaca
Teren...pijesak, grote + sve ono što je jugo nanjelo....
Alat; štap Okuma egi pro K1, rola Daiwa Ninja, skose Kanji 2.5
Nakon stvarno katastrofalnog vremena, koje jednostavno nije dozvoljavalo ikakav ribolov što zbog kiše šibane jakim jugom, bure...ma totalno neribolovno vrijeme..., napokon jučer i danas da, ako ništa drugom ne puše.
Da... i jučer sam bio, od 18,00 pa do oko 22,00 sati...ali ništa nije bilo... bunar malo žešći...u stvari, "ubrao" sam 8 cm dugi vobler, koje je jugo izbacilo na kamen ispod mene... opet dobro...more je ovaj puta bilo darežljivo.
Danas sam se odlučio na raniji dolazak na poštu...
Privitak datoteke:

...i već nakon drugog zabačaja skosanje i lignja je vani.
Privitak datoteke:

Nakon cca 40ak minuta kasnije, još jedno potezanje, borba i druga je vani....
Privitak datoteke:

Nakon toga ništa...kako sam bio sam, malo mi je dosadilo pričati sam sa sobom :blink: , pa sam se odlučio na zajedničku fotku i polazak doma...moru hvala....
Privitak datoteke:

...a svima vama...🤘

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 18 Pro 2017 00:15 od Baćo68.

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 18 Pro 2017 11:14 #809 od Squidhaker
Upis.73
18.12.2017 Trogir
Od 7-10 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5
Ulov 1 lignja
Dubina 8-10 m
Skoro bonaca
Jutros promjenija 2 poste ali lignja ni da takne i taman se mislim da cu kuci upredenica se tolikom przinom zateze da mi je i stap potegla,mislija sam da je ogromna, ali bila je lignja cca 15dkg.zabacija jos nekoliko puta,ali nece parica.

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 18 Pro 2017 20:38 #810 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis br.19

Rijeka Kantrida 18-19
Štap trabuco Riptide Rapture
Rola Daiwa Freams
Špaga Colmic
Predvez Seguar FXR
Skosavica Yo-zuri Pata Pata

Dalazim na mul već dva meštra mašu ja se mičem prema grotama i mislim aj ako ne bude nešto skoro vatam partencu. Prvo bacanje pustim da tone i uzimam rukavice nekako mi zima , prvi skos i težina mislim eto odmah sam zepeo lagano povlačim kad poče pumpanje jako veliki borac mislo sam da je preko kilu al nije 835 g. Poslije još uru mahanja i ništa i na kraju zapela pušća ostala je u moru rezultat 1:1.

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 18 Pro 2017 22:12 - 18 Pro 2017 22:13 #811 od BulMar
Upis br.:28
18.12.2017.
Vrijeme: 16:00 - 17:00; Lokacija: Kožino; Dno: Pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: Lagana bura, preskače obalo oko 100m; More: Mirno; Kurenat: lagani zapadni

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavica: YO-ZURI-DUEL PATAPATA-Q 3.0-ZBLP

Ulov: 1 lignja; 1 sipa

Vrijeme super, lagana bura pomaže u zabačaju, sunčano, ... Gušt je loviti. Najprije jedan potez, pa kontra i "u ništa". Bacam u istom smjeru i nakon par zabačaja, potez, kontra i vučem je, bori se, ali vani je. Činilo mi se da je veća, dok sam je vukao, ali dobra je. Već pomalo pada sumrak, postaje sve hladnije. Ne smijem previše vremena ostati na hladnom, a niti se previše fizički umarati, ali stalno kažem još jedno bacanje, pa još jedno, pa još jedno i konačno osjetim otežanje, vučem, nešto je teško, ali ne bori se, mirno privlačim obali, mora biti sipa. da, lipa sipa, 35 dkg.
Dosta je za danas, 1 sat. Zadovoljan odlazim. Vidimo se, more, sutra.

Zadnja izmjena: 18 Pro 2017 22:13 od BulMar.

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 18 Pro 2017 23:28 #812 od dzingo
UPIS BR.6

18.12.2017
20:30 - 22:00
Skosavice: Yamashita
Vrijeme: Lagana bura
Za razliku od sinoć, danas sam uspio vadit dva puta ali isto toliko i vratit. Očigledno su htjele odraditi samo fotosession za Ludo more :woohoo:

Iako dužinom doseže 13cm za mene je ipak beba.

I ona samo želi biti na naslovnici Ludog mora!

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 19 Pro 2017 08:15 #813 od mirakulin
Upis br.: 65

19.12.2017.
Vrijeme: 6:10-7:15

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 8-12m
Vitar: bura+levanat
Kurenat: lagani ili bez

Oprema:
skosavice: Yo-Zuri PATAPATA-Q 3.0-GRAJ

Doma me čeka novo zimsko odjelo, a ja se smrzajem... Sinoć je toliko puhalo da niti nisan uspio pokušat na dvi pošte na koje sam bio. Jutros vidim isto neka bura, ali iden provat. Na pošti puše s dvi strane, al ajde, podnošljivo. Bacila se dok sam lagano provjerava namatanjem. Skos i eto je, oko 6:25.

Pokušavam dalje, ali hladnoća probija i patike i jedna ruka koja nije u rukavicama se već zaledila. Možda bi najbolje tek bilo, ali u 7:15 odustajem, jednostavno nisan više od hladnoće moga... Ma isto dobro čeličenje! :lol:

P.S. Super, BulMar, eto su te čekale! Nema lipše rehabilitacije od mora, a! ;)

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 19 Pro 2017 09:51 #814 od Squidhaker
Upis.74
19.12.2017 Trogir
Od 6.30-8 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5
Ulov 1 lignja
Dubina 3-4 m
Bura-zavitrina
Po ovoj buri sve slabije,i jutros jedna u prvom zabacaju nakon prvog skosanja poteze,kontra i ide vani.kasnije nece ni taknit.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 19 Pro 2017 17:35 #815 od mirakulin
Upis br.: 66

19.12.2017.
Vrijeme: 15:35-17:15

Teren: kamen+posidonia
Dubina: 6-8m
Vitar: bura
Kurenat: sjeverni slabi do umjereni

Oprema:
skosavice: Yamashita Egi OH Q Live, #3.0, R30-PKG

U pauzi od posla. Odlučija danas ostat malo duže na poslu, al ne može se ne provat "po ure" u sumrak... :oops: :silly: :whistle: Burica puše, ali podnošljivo je. Kurenat na početku skroz lagan, kasnije malo pojačao. Ruke odma zebu, znači....liganja ko u priči, jel... Minjaju se skosavice, nema.... Taman kad sam pomislio kako ću se brzo vratit u ured jer san se već počeo smrzavat, prilikom jednog skosa, osjetim da je bila težina na skosavici. Ajmeeeeee, sad sam ju još i propustio. Uf... Poigram se još malo skosom... Skos, ništa. Još malo... Vidim upredenica se lagano zateže. Cup! Evo je! Dobro san ju zeznuo.

Nastavljam još kratko i u 16:55 kažem još jednom pa idem. Ma još jednom. Aj, još jednom. Evo još jednom... Tako došlo 17:15, smračilo se, ruke ne osićan i morao sam kapitulirati. Nazad u topli ured još pokušat nešto napravit pa ćemo vidit u povratku doma di će me put odnit... :lol: :whistle:

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 19 Pro 2017 20:12 #816 od Squidhaker
Upis.75
19 12.2017 Trogir
Od 16.50 - 18.10 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5
Ulov jedna lignja
Dubina 5 m
Danas radi obaveza kasno krenuo,stizem na postu oko 16.50 zabacujem,mjenjam skose ali nece.nakon pola sata kupim se na drugu postu 3-4km dalje od ove,prva sokosa, nista,mjenham drugu,nista.stavljam trcu skosu i nakom prvog skosanja poteze,kontriram i polako dovlacim,vidim drzi se samo na jednom kraku.legnem na mul da je dohvatim rukom i taman da cu je spustit okupala me cijelog.koja osvetnica cccc 😤

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 20 Pro 2017 08:52 #817 od marinac
UPIS: 102

Kaštela,20.12.2017, od 6- 7 i30

-štap yamaga blank various
-rola shimano stradic
-upredenica unitika +fc
-skosavice duel,yamashita

uvjeti:
-još bure
-dubina oko 6 metara
-dno mekano
-lagani zapadni kurenat

ulov:
-2 lignje

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 20 Pro 2017 10:15 #818 od Squidhaker
Upis.76
20.12.2017 Trogir
Od 6.30-7.50 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 2.5
Dubina 5-6 m
Dno mjesovito
Lagana burica
Ulov 1 lignja
Jutros opet prehladno svega 3 stupnja kad sam krenuo,na mjestima i lokvice smrzle.stizem na postu lagana burica polako vec polako gricka prste,zabacivam,mjenjam skose ali nece ni da takne.pred sami kraj bacam duela 2.5 uprdenica se zateze,kupi ga u propadanju,kontriram i vadim je vani.zabacivam jos par puta ali parica nece.prste ne osjecam i kupim se kuci😁

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 20 Pro 2017 20:49 #819 od Squidhaker
Upis.77
20.12.2017 Trogir
Od 15-18.40 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Kanji 3.0
Ulov 1 lignja
Dubina 4-5m
Dno mjesovito
Dolazim na postu oko 15 ,do 17 h nista a i bura zeza.prebacujem se na drugu postu ispod svjetla i nakon arsenala skosa baca se na kanjija oko 18.15.kasnije opet nista.🤗

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 20 Pro 2017 22:52 - 20 Pro 2017 22:57 #820 od BulMar
Upis br.:29
20.12.2017.
Vrijeme: 16:30 - 17:30; Lokacija: Kožino; Dno: Pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: Lagana bura, hladno; More: Mirno; Kurenat: lagani zapadni

Oprema:
Skosavica: DTD-Retro OITA 3.0 Orange

Ulov: 1 lignja

Jučer sam bio sat vremena, promrzao i vratio se kući bez ikakva ulova. Danas je bilo malo manje hladno, manje je puhalo. U 16:30 sam došao na poštu sa dva štapa i pokušavao raditi sa oba. Nakon oko 30-tak minuta shvatio sam da to nije baš dobro i pametno i odustao sam, vrativši se jednom štapu. Nakon dva zabačaja, osjetim malo otežanje, biće zapinje za dno, povlačim dalje, opet lagano otežanje, mislim opet, zapinje za dno, povlačim dalje, ma ne može biti dno, barem je metar iznad dna, nastavljam lagano povlačiti, skosavica je već na 3-4 metra od mula, i tada jak potez, kontra, vidim je, baca crnilo, rola zuji, zatežem kočnicu, i vani je. Ljepotica od 30 dkg. Ipak, nije bilo dno.
Nakon još 4-5 bacanja, zadovoljan pakujem se kući. Sutra je novi dan i novo guštanje na moru.

P.S. Hvala, markulin! Da, čekale su me i dočekale. A i ja sam se njih zaželio, pa bile na mojoj skosavici ili ostale u moru.

Zadnja izmjena: 20 Pro 2017 22:57 od BulMar.

Molimo prijavite se