"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
Kvarner's Avatar 25 Pro 2017 10:40 #841 od Kvarner
Upis XXL

Poslano sa mog UMI_MAX koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 25 Pro 2017 18:03 #842 od marinac
UPIS: 108

BOŽIĆ

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 25 Pro 2017 18:50 #843 od Squidhaker
Upis.83
25.12.2017 Trogir
Od 16-17 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5
Dubina 4-5 m
Bonaca
Danas nakon obiteljskog druzenja,reko odo uru.stizem na postu oseka velika,ali bonaca ko iz bajke.daska vitra nema divota,relaksacija za srce i dusu.polako zabacujem oko 16.15 zateze se upredenica,lagano sjece more,divota,kontriram polako i evo je.dovlacim je do kraja i polako izvlacim.kasnije nista.opet dobro.🤗🤗🤗
SRETAN I BLAGOSLOVLJEN BOŽIC!Svima u ligi i njihovim obiteljima i izvan lige!

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 25 Pro 2017 19:33 #844 od Manta
Replied by Manta on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis br 14.

Nakon podužeg izbivanja sa foruma, konačno se malo guštalo a i upis nije izostao.

Zadnja dva izlaska, subota večer i nedjelja jutro niti dodira.
Popodne odlučio malo na lignje i dobro da jesam jer je bilo iznenađenje pravo.

Lokacija supetarska draga, teren sitni kamen i trava.
Oprema štap okuma squidhacker, rola shimano exage,špaga spider 0.08.predvez tubertini gorila 0.22.
Uvijeti bonaca, bez kurenta bistro more.
Na poziciji u 16.20.počinjem sa zelenom yo zuri 2.5.,
Desetak zabaca ništa.pretražio sve sa,i ispred i lijevo i desno.
Mjenjam i stavljam kanji asia red.Već provjerena na ovoj poziciji.Drugi zabac špaga krene.kontra lipo zapumpa ide van.
Slikanje.

Bacim dalje ništa.taman pomislim još ovaj zabac i mjenjam.
Zabacim, čekam da potone skosnem tri puta, čekam 3-4 sekunde i kreće špaga.Kontra u tvrdo, zapumpa prvi put, drugi put i taman da će krenut namotavat rola zuji ko luda, najon 15 metara stane, mislim šta je ovo.pokušavam namotat opet ode špaga.
Garant je riba, mislim nema šanse da je lignja, vuče ko nenormalno.
Pokušavam namotavat i polako kreće, zatežem kočnicu al samo malo.opet proklizava, ma sto posto ke riba.
Mučim se 3-4 min,dovuko sam petnaestak metara do kraja, opet proklizava rola.Samo da predvez izdrži,.
Štap se savio u kiflu,fajt samo takav.zategnem još kočnicu i namotavam, dovlačim na par metara, diže se na površinu, lignja.
Uzimam sak i namotavam do obale, kakva lignja, lignjetina.Komad ko bejzbol palica,počeo sam trest ko šiba.Nigdje nikog da pomogne.
Pokušavam je u sak al bježi, namotavam,drugi put je dovučem kratak sam sa sakom,da je pokupim..pokušavam je potegnut još malo al vidim drži se sa jednim krakom,samo da se ne otkači.
Potežem je i taman još malo do saka i ode,odleti skosavica na drugu stranu.otkači se i ode pomalo.
Sav sam u čudu,tresem se i nevjerujem sam.sebi.kakv šlapetina pp peraja za ronit.Sak mi je širok 50 cm a bila je još bar 20 i bolje cm duža.
Šiba me adrenalin, gledam u čudu skosu pa štap.Dobro me namučila,al neka zaslužila je kad se tolko borila.
Nacam opet al poslje toga ništa.Asenal se mjenja.

Do 19 sati ništa, malo razočaran jer nisam takvu nikad uhvatio, najveća dosad 1.30 al bit će još prilila sam da su one tu.Večeras se mjenja predvez i sutra ako bude jutro vrime opet akcija.

Poslano sa mog ThL W200S koristeći Tapatalk

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 25 Pro 2017 21:08 #845 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 36

Božić 2017. 16.00 - 18.00, Vinišće
Štap Okuma Hexana 240 10-36 g
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD weakfish orata 3.0
dubina 6-7 m, posejdonija i pijesak
bonaca

lignja - 0,15 kg

Nakon jutra i popodneva u društvu obitelji odlučim otići dvi ure na misto di sam bio i jučer. Iz Marine u Vinišće pa kroz maslinike do pošte. Dolazim na poštu u 16,00 h. Uvjeti divota.

Privitak datoteke:

Odlučim se na isti redoslijed skosa kao i jučer. U 17,00 h na DTD weakfish orata 3.0 prilikom skosavanja težina. Imam je, dovlačim je u kraj i vadim. Nakon slikavanja je spremam u bazen u škrapi.

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Pokušavam dalje ali nema ništa. U 18,00 h kupim opremu i odlazim. Prije odlaska radim mali video lignje u bazenu.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 25 Pro 2017 22:46 #846 od mirakulin
Upis br.: 70

Božić 2017.
Vrijeme: 15:35-18:25 + 19:05-20:45
Ulov: 1 komad (293 g) + sipa (309 g)

Teren: pijesak
Dubina: oko 10 m
Uvijeti: hladno, velika oseka
Vitar: bez
Kurenat: većinom bez, tu i tamo slab

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 1,5m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Blagdanska. Nakon lipog drana u obiteljskom okruženju, otiša san "malo" i do mora. Reklo mi je da ima neki poklončić za mene pa sam se mora ić "javit"...

Dolazim na poštu, uvjeti idila...

Minjaju se skosavice, guštan uz more... Ali liganja nema... Nakon dvi ure, oko 17:30 odlučujem se na promjenu pošte, idem ipak provat di san jučer bio. Usput stajem na još dvi pozicije. Ništa ni tamo. Oseka je baš velika, ali lipa bonaca... Puno vlage, ko da je kiša padala i prohladno...

Bacam bar puta i na jučerašnjoj pošti, ali ništa. Prijatelji zovu da su u obližnjem kafiću pa odlazim na pivicu... Nakon 40-ak minuta pokušavam ponovo jer je većer baš lipa. Baš je bio gušt... Ali opet ništa od liganja... Ipak, oko 19:45 kreće nadmudrivanje. Vidim upredenica se nekako čudno ponaša. Skos. Ali ništa. Opet nešto čudno, nekako kao da se mrvicu nateže. Skos... ništa... Narpavim par skosića. Opet se upredenica lagano nateže, brzi skos.. Cup! Utvrdo! Bio sam dovoljno brz! Mašinica svira i vidim, lipi je komad. Izgleda ka parica onoj od jučer! Čini se malo kraća, al baš prava debeljuca.

Uvatila se na mog najdražeg Kanji-ja, blizanca onoga kojeg mi je jedrilica odnila... :( :pinch: Naravno, do kraja forsiram njega... :whistle: Oko 20:30 upredenica se ponovo nateže...skos! Opet utvrdo! Pumpaaaa... Milina. Kad je došla na površinu iznenađenje... veliki oblak crnila i ipak je sipa! A pumpala je baš lipo muški, ko prava lignja! :blink: :silly: Ali je zato lipi komad sipe, 309 g!

Baš mi je bija gušt, moga san ostat još cilu večer koliko je bilo lipo. Čak se i more "dimilo", bilo je lipo za vidit...

Fala ti more! Sviđa mi se poklon! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 26 Pro 2017 09:51 #847 od marinac
UPIS: 109

Trogir,26.12.2017, od 6 i 30 - 8 sati

-oprema ista

-uvjeti:
-jugo, zavjetrina od juga

ulov:
-2 lignje

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 26 Pro 2017 11:56 #848 od mirakulin
Upis br.: 71

26.12.2017.
Vrijeme: 6:30-7:25
Ulov: 1 komad (407 g)

Dubina: oko 8 m
Vitar: I-JI
Kurenat: bez

Oprema:
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Lipo moje Preko. Je da tu uvatim eventualno samo jedan komad, al su zato to odlični komadi. Prave debeljuce... Danas je dosta jaki vitar odredija na koju ću stranu/poštu ić. Na poši s jedne strane OK uvijeti. Naravno da sam započeo i forsira cilo vrime samo narančastog Kanjija! :silly: :P Prodat ću sve one skosavice i kupit 10 komada samo ovog Kanjija! Najbolji je! :whistle: Malo iza 7, kad sam ga ipak mislio prominit, odlučim još zabacit s njim s kantuna di je vitar jer on brzo tone. Čekam da potone, i kad sam išo napravit seriju skoseva... Utvrdo! Mašinica svira, a štap lipo radi! :woohoo: Dolazi lipotica:

Uf, što je bila ljuta, nije joj nikako bilo drago što me vidi... Al, srićom, ovaj put se nju ne pita... :whistle:

Nastavljam još kratko, s Kanjijem naravno, ali ništa od parice. Zadnja dva zabačaja odlučim prominit skosavicu i u zadnji skos, ositim da je nešto bilo, da nije dno i da sam joj iščupa "iz usta". Zabacim lagano par metara od rive i pustim upredenice da potone skosa do dna. Upredenica krene, skos... Namatam i vidim oblak crnila. Znači sipica mala, ide obavezno puštanje. Ali...skužim da je zakačena za oko... Uf... :huh: :( Nema smisla da je pustim, više tim sipama znači to oko nego mozak, čini se meni...

Brzo spremam stvari i trk doma... Prekrasno jutro, fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 26 Pro 2017 14:08 #849 od Squidhaker
Upis.84
26.12.2017 Trogir
Od 6-8.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 2.5 yamashita 3.0
Ulov 2 lignje
Jutros bonaca prid jugo
Nakon pola sata prva poteze,kacim je polako vucem,pomolam kocnicu ali je tako pumpala da je ostavila mi samo krak.druga poteze nakon 20 min i uspjesno ide vani.nakon 15 min ide i sljedeca.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 26 Pro 2017 19:41 #850 od marinac
UPIS: 110

26.12.2017, od 15-17 sati

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika+fc
-skosavice duel

-zavjetrina od juga
-dubina oko10 metara
-miješano dno

ulov:
-2 lignje

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 26 Pro 2017 20:25 #851 od JopaZGRI
Upis: br.23
Mjesto: Kraljevica i okolica
Vrijeme: 15:30-18:00
Dubina: 5-15 m
Štap: okuma egi pro k1
Rola: daiwa crossfire
Upredenica: gosen egi
Predvez: seauger 0.26
Skosavica: yamashita 3.5

Nakon duuugo vremena izbivanja sa ribolova napoko je došao i taj dan da odem malo opustit dušu..
Na poštu došao oko 15 i 30 i krenuo sa zabacivanjem..vrijeme je dosta tmurno samo se je bilo pitanje vremena kad će kiša krenut padat..nakon pol sata kao da sam nešto osjetio na skosi ali nisam bio siguran pa sam pustio trenutak i nažalost bilo je to nešto na dnu mora..pojma nemam sta..već sam mislio da ću izgubit skosu ali hvala bogu nisam uspio sam ju izvadit..
Već je lagano pao i mrak još uvijek ništa.. Kad najednom upredenica se opusti pa napne i krene lagano natezat kontra i gore je..bez problema je vani! Sitna ali dinamitna..

Ponadao se kako će proradit ali ništa sve do jednog trenutka osjetim trzaje kontra i ide prema gore osjetim da je teže i vani je ali je lijepa sipa!
Do kraja još jedna sipica mala koja je vraćena nazad da malo naraste..
Evo još jedne za kraj
Sve u svemu napokon malo osjetio kako je loviti.. Već sam bio zaboravio kako lignja izgleda! :)

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 26 Pro 2017 22:15 #852 od Squidhaker
Upis.85
26.12.2017 Trogir
Od 14.30-17.20 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 2.5
Dubina 5-7 m
Ulov 11 liganja

Juzina danas ucinila svoje.do 15.30 nista,a onda se upredenica zateze,kontriram,a rola cvili.lip komad polako dovlacim,naravno nemam janku,ali jedan kolega je docekao i pomogao.komac cca 600gr.sljedeci zabacaj odma se kaci sljedeca,i tako 5 komada za redom.zatim pauza od nekih 20 min.poteze i sesta i tko do kraja veceri se nakupilo 11 komada i jedno ispadanje.prezadovoljan🤗🤗🤗🤗🤗

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 26 Pro 2017 22:31 #853 od mirakulin
Upis br.: 72

26.12.2017.
Vrijeme: 18:50-21:25
Ulov: 1 komad (537 g)

Teren: pijesak+kamen+smeće
Dubina: 4-5 m
Vitar: gotovo ništa pa istočnjak
Kurenat: bez

Oprema:
skosavice: DTD BIJELA OITA, #3.0

Prvi put upotrijebio lopraru za izvadit lignju. :lol::lol::lol: Bio prije "ručka", u sumrak od 15:10 do 16:30 i digo dvi lipe sipe. Ali od liganja ništa iako su uvjeti bili idila. Onda san mora doma, al naravno, mora san opet ić probat. Uvjeti super. Nije hladno, nije puhalo, tek kasnije je počeo istočnjak. Vrlo brzo po dolasku imam jedno praćenje. Do same rive. Skoro se bacila na skosu, ali se ipak predomislila i odjurila ko zna kuda... Ali mi je dala misiju. Izmjenjujem skose na tom istom mistu, ali ništa... Krećem i šetati po rivi, ali ništa... Izmjenio i pozicija i skosavica... Malo prije 21h, odlučujem potpisati kapitulaciju. Ipak u odlučim ipak stati na još jednu poštu, stavljam bijelu oitu jer ona malo sporije tone, a pošta je plića i ima svakakvog smeća i kamenja di bi se moglo zapeti pa mi je to odgovaralo. Prvi zabačaj. Sad ni sam ne znam jesam li vidio natezanje ili nisam, al samo se sićan kako san skosnija utvrdo i kako je odma počelo izvlačit upredenicu! Mašina piva, a ja sritan ko malo dite! Dovlačenje traje dugo i nekako ipak dolazi do rive. Baš se muški borii, par puta je lipo izvukla upredenicu pred samom rivom. Odlučim upotrijebiti lopraru kad je već imam sobom... :whistle: To odrađujem ekstra smotano, al iz drugog puta je unutra i gore na rivi! :woohoo: Odličan komad!

Kako imam veliku nogu i lipu cipelu: :lol: :P :lol:

Bacan još par puta, al taman dolazi trajekt i skosavica "leti" na sve strane u vrtlozima koje je trajekt napravio... Odlazim prezadovoljan ulovom!

Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 27 Pro 2017 10:22 #854 od Squidhaker
Upis.86
27.12.2017 Trogir
Od 6-8.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5 dtd 3.0
Ulov 2 lignje
Juzina
Dubina 4-5 m
Nakon 15 min skosavanja pada prva,druga pola sata kasnije.zatim zatisje

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 27 Pro 2017 10:24 #855 od marinac
UPIS: 111

Trogir,27.12.2017,od 6 i 30- 8 i 30

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika +fc
-skosavice yamashita, duel

uvjeti:
-jako jugo, zavjetrina

ulov:
-10 liganja

samo jedna slika, jutros mi se nije dalo pojedinačno slikavat

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 27 Pro 2017 10:48 #856 od Baćo68
Marinac, mala primjedba, daj brate operi logo i onaj "metar" ispod, ovako ispada da se skriva prava dimenzija lignjica... i još stavit u kantu, da se iskrivi (čitaj vizuelno smanji prava mjera), stvarno ti to ne treba...i ja sam uhvatio malih ove godine, ali sam to i transparentno pokazao... nadam se da se ne ljutiš na primjedbu.

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 27 Pro 2017 11:16 #857 od marinac

Baćo68 napisao: Marinac, mala primjedba, daj brate operi logo i onaj "metar" ispod, ovako ispada da se skriva prava dimenzija lignjica... i još stavit u kantu, da se iskrivi (čitaj vizuelno smanji prava mjera), stvarno ti to ne treba...i ja sam uhvatio malih ove godine, ali sam to i transparentno pokazao... nadam se da se ne ljutiš na primjedbu.

Hvala na primjedbi,evo odma iden oprat logo, a i slikat ću da se bolje vidi.Bar vi znate,da ja neman šta skrivat, ali mi se više ne da baš sve opisivat, ka šta ste primjetili, da su mi opisi šturi, a tako i slikavanje. Neman ja šta skrivat šta se tiče veličine da bi imao koji broj upisa više, a i nema se šta ljutit, sve ok.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 27 Pro 2017 11:23 #858 od marinac

marinac napisao:

Baćo68 napisao: Marinac, mala primjedba, daj brate operi logo i onaj "metar" ispod, ovako ispada da se skriva prava dimenzija lignjica... i još stavit u kantu, da se iskrivi (čitaj vizuelno smanji prava mjera), stvarno ti to ne treba...i ja sam uhvatio malih ove godine, ali sam to i transparentno pokazao... nadam se da se ne ljutiš na primjedbu.

Hvala na primjedbi,evo odma iden oprat logo, a i slikat ću da se bolje vidi.Bar vi znate,da ja neman šta skrivat, ali mi se više ne da baš sve opisivat, ka šta ste primjetili, da su mi opisi šturi, a tako i slikavanje. Neman ja šta skrivat šta se tiče veličine da bi imao koji broj upisa više, a i nema se šta ljutit, sve ok.

Evo logo je opran za slijedeće prijavke.

Aj uživajte u lignjolovu.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 27 Pro 2017 11:34 #859 od mirakulin
Upis br.: 73

27.12.2017.
Vrijeme: 7:00-8:30
Ulov: 2 komada (583 g)

Dubina: 5-6 m
Vitar: jako jugo
Kurenat: bez?

Oprema:
skosavice:
1 na: DUEL YO-ZURI EZ-Q DARTMASTER #3.0, KRRK
2. na: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Dogodilo se čudo! Dva komada u Preku, ljudi moji, je li to moguće?!? :lol::lol::lol: Vitar je opet odredija di ću. Tuće 7 uri sa zvonika taman kad dolazim. Danas san samo dvi skosavice koristija. Nemam jadan... :oops:

Zabacujem kako mi vitar dopušta. Upredenica luduje na vitru. U jednom trenu, oko 7:40, nategne se, ali to sam pripisa vitru. Vidim ne opušta se na drugu stranu, pa ajmo skos! Utvrdo! Zuuuuuuji... Ajme lipotice. Koji komadi ovde, svi neki lipi (ova 362 g). Milina ju je dizat i bez problema je dižen na rivu.

Ulovila se na novog Dartmasterića. Sad naravno uvik nosin lopraru, ali nije potrebno. Lipo se zakače. Gladne su. Drago mi je da im mogu "dat papra"! Sad dalje guštiram. Oko 8:05, taman kad san pomislio da ću od sada čim uvatin jednu minjat poštu ako vrime dopušta, opet upredenica se nateže, skos! Uaaaaaaaaaaa. Pravo čudo!!! Još jedna! :woohoo: Opet ide vanka bez problema, uz malo surfanja na valovima od juga...

Uh, ova je baš neka malica za Preko, "samo" 221 g... :whistle: Još 25 min i amo doma. Što bi više moga poželjet? Milina!

Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 27 Pro 2017 17:56 #860 od marinac
UPIS : 112

TROGIR,27.12.2017,od 14- 17 sati

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika +fc
-skosavice yamashita

uvjeti:

-jako jugo