"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
Squidhaker's Avatar 04 Sij 2018 20:26 #921 od Squidhaker
Upis.105
4.1.2018 Trogir
Od 15.30-18.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5
Bonaca
Dubina 5-6 m
Ulov 3 lignje
Popodne kasno pocele radit,tek oko 17.30 pada prva,ali mi ispada u sami kraj.zabacujem odmah i u propadanju se kaci sljedeca nakon 15.min kacim drugu l,masinica cvili,lip komad.polako je dovlacim u kraj i vadim.nakon 20 min.evo i trece.😄

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 04 Sij 2018 21:24 #922 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Ulov 23
Volosko cila vece
Oprema standardna
Ulov dvi lignje

Poslano sa mog MYA-L41 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 04 Sij 2018 23:33 #923 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 43

04.01.2018. 16.00 - 18.00, Marina
Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD realfish oita sargo 3.0
dubina 5-6 m, posejdonija i pijesak
jugo

lignja - 0,40 kg

Popodne odlučim otići u valu u marinskom zaljevu gdje sam bio za Novu Godinu. Dolazim u 16,00 h, vani puše lagana južina a u vali bonaca.

Privitak datoteke:

Novi štap radi perfektno, više sam nego zadovoljan.
Oko 16.45 h stavljam Dtd realfish oitu 3.0 sargo. U jednom trenutku na trećem bacanju osjetim da je lignja na skosavici, radim kontru, štap se savije, mašinica zuji i polako je dovlačim u kraj.
Dižem je jankom i slikajem u 16,55 h.

Privitak datoteke:

Pokušavam dalje ali ništa. Nakon sarga stavljam white killera i pokušavam ga vući prema kraju. U dva navrata nešto udre u njega ali se ne kaći. Pokušavam još neko vrijeme i mijenjam skose ali ništa. Možda je bila kakva riba ne lignja, tješim sam sebe.
Kako je pao kompletni mrak a nema vanjske rasvjete kupim stvari i radim sliku prije odlaska.

Privitak datoteke:

Opet dobro.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 05 Sij 2018 09:36 #924 od marinac
UPIS: 123

Trogir,5.1.2018, od 6 i 30 - 8 sati

-štap yamaga blank
-rola shimano
-upredenica unitika
-skosvice yamashita,sumizoku, yo zuri

uvjeti:
-zavjetrina od juga, ali ne baš osobita
-dubina oko5 metara
miješano dno
-bez nekog kurenta

ulov:
-2 lignje

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 05 Sij 2018 10:02 #925 od Squidhaker
Upis.106
5.1.2018 Trogir
Od 6-8 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5
Ulov 1 lignja
Jutros jugo i jak kurenat.jedna ispala i jednu malisu diga,koja je naravno pustena.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 05 Sij 2018 11:22 #926 od mirakulin
Upis br.: 81

5.1.2018.
Vrijeme: 7:55-9:20
Ulov: 2 komada (56 dkg)

Teren: pijesak
Dubina: 5-6 m
Vitar: dosta jaki istočnjak
Kurenat: bez

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 1,5m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Navuka ljude. Jučer bilo vrhunski, dakle danas...dobivam društvo na pošti! :lol: :silly: :whistle: Vidio otac kako san lipo jučer ulovio pa da će i on jutros s menom. Ja san iša malo prije i dok je on već doša, ja dižem jednu malu. Zakačila se za jedan krakić i mislim da se pije poigravala sa skosavicom jer sam par puta pomislio da je nešto, skosava i eto nje! Brzo san namata, srića da nije otpala! A čak i kako se u laganom skosavanju zakačila, onda san još jedanput malo jače skosnija da "potvrdim" ako je slučajno sipica. :dry: :oops: Na površini je povukla još dva puta, al štap je to lipo amortizirao.

Nakon 5 minuta dolazi i otac i on u prvom bacanju diže jednu lipoticu od 43 dkg! Dobru skosu sam mu izabra (pata-pata ZLOG). Nastavljamo dalje optimistično i oko 7:45 dok san nešto prčka po mobitelu upredenica se zategne i povlači mi štap. Al to sam tek skuzio kad sam stavio mobitel u žep. Odma skos i......utvrdo. Ja se budala mislim jel dno... Ma di će dno nategnut skosu... :silly: :lol: Još počelo pumpanje i ja lagano namatan i zovem oca da donese lopraru. Uf. Lipi komad, za 1 dkg veći od njegove!

Nastavljamo dalje, ali kači se samo smeće... Baš ga je bilo dosta jutros... :blink: :dry:

Otac jedno po ure govori da mu je to zadnji zabačaj... Na putu doma ja još stajem na par mulića, ali previše je puhalo jutros i bilo previše smeća... Ide još zajedničko slikavanje, prvo moj upis:

Pa još i sa "prijateljicom.... Ukupno s njegovom 995 g. :woohoo:

I opet predobro jutro. Zbilja...što bi više poželija? Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 05 Sij 2018 13:40 #927 od Squidhaker
Upis.107
5.1.2018 Trogir
Od 11-12.15 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Dtd 3.0
Ulov 1 lignja
Juzina
Dubina 4-5 m
Nakon arsenala skosa,kacim je na dtd u povlacenju.drzala se na jednom kraku,taman je vadim vanka ispada ali srecom na kamen.😄

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 05 Sij 2018 19:15 #928 od marinac
UPIS: 124

-ŠTAP YAMAGA BLANK
-ROLA SHIMANO
-UPREDENICA UNITIKA
-SKOSAVICE YAMASHITA,DUEL

UVJETI:
-JUGO

ULOV:

-3 LIGNJE

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 05 Sij 2018 21:53 #929 od Squidhaker
Upis.108
5.1.2018 Trogir
Od 15-18 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5
Ulov 2 lignje
Juzina
dubina 4-5 m
Nakon 2 sata skosanja obe se bacaju u samu noc.manja je vracena.sve u svemu dobro je!

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 05 Sij 2018 23:43 #930 od tuvok
UPIS - 44

05.01.2018. 15.30 - 18.00, Primošten
Štap Okuma Egi pro K2
skosavica Duel dartmaster crni 3.0 + Duel ez-q mag cast 3.0 rozi
dubina 6-7 m, posejdonija i pijesak
jugo

4 lignje - ravno 1 kg

Večeras odlučim otići malo ranije na zaštićenu poziciju od juga gdje sam već lovio lignje. Dolazim u 15.30 h i u vali skoro bonaca iako vani dere jugo.

Privitak datoteke:

Stavljam Duel dartmaster crni 3.0 i zabacujem 2 puta. Na drugom zabacivanju nakon skosavanja osjetim da je lignja na njemu i počme odmah zatezati upredenicu.
Radim kontru i imam je. Štap se savio, mašina lijepo zuji i lignja je u kraju u 15.45 h.

Privitak datoteke:

Lijep komad, nastavljam dalje. Nakon 15 tak minuta pokušavam lagano vući skosu prema kraju. U jednom trenutku težina i lignja je na skosavici, nakon par sekunda se skida s skosavice.
Ajme, sad bi se moglo dogodit da više ne uhvatim ništa, ta misao mi sad prolazi glavom.
Bacam ponovo u dva navrata i vučem prema kraju ali ne želi na skosu.
Potom bacam i pokušavam kao inače. Na jedno 15 m od kraja dira skosavicu, radim kontru i imama je u 16.10 h.

Privitak datoteke:

Super, još jedna. Ponovno bacam istu skosu i prilikom skosavanja cijelo vrijeme tešto tucka po njoj. Mislim da je možda smeće i dovlačim je u kraj. Za skosom stiže lijepa lignja. Ja pušta skosu, lignja dođe pored nje i hvata je za glavu, ne želi na krunice. Tako jedno 5 puta, uhvati za glavu, ja pokušavam da dođe do krunica ali ništa. Ona ne odustaje ali ne želi uhvatiti za rep, cijelo vrijeme ide za skosavicom. Ja je puštam da uzme dartmastera i lagano odvuće u dubinu. Radim kontru i moja je u 16,15 h.

Privitak datoteke:

Nakon toga lagano smirivanje. Pokušavam dalje i nakon nekog vremena stavljam drugu skosu, mag cast.
Pri jedno 5 m od kraja težina, ovu nisam osjetio. Vadim je vanka u 17.30 h.

Privitak datoteke:

Ne mogu virovat, ovo mi je novi rekord, 4 lignje u jednom izlasku.
Pokušavam dalje i mijenjam tehnike ali bez uspjeha. To je to za danas.
Kako je pao kompletni mrak kupi stvari i odlazim.
Još jedna slika prije odlaksa.

Privitak datoteke:

Večeras odlično, kilo liganja i štap je perfektan.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 06 Sij 2018 10:26 #931 od marinac
UPIS: 125

Trogir,6.1.2017,od 6 i 30 - 8 i 30

-šzap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika+ fc
-skosavice yamashita,duel

uvjeti:

-jugo
-lagani kurenat
-dubina oko 6 metara
-dno miješano, pijesak,trava

ulov:
-6 liganja

-jutros nije bilčo pravila za vatanje, svakojaki načini.

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 06 Sij 2018 10:50 #932 od Squidhaker
Upis.109
6.1.2018 Trogir
Od 6-8.30
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Dtd 2.5 duel 3.0
Ulov 2 lignje
Juzina
Dubina 4-5 m
Jutos nakon drugog zabaca pada prva u samom kraju,dopratila skosu. zatim sat ipo nista, pa u skosanju kacim drugu.i to je to!

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 06 Sij 2018 13:53 #933 od Squidhaker
Upis.110
6.1.2018 Trogir
Od 11 -12.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Dtd 3.0
Ulov 1 lignja
Nakon 15 min.sta sam dosao na postu kaci mi se prva,dovlacim je skoro do kraja,vidim drzi se vrhom jednog kraka i uspijeva se otrgnut.nakon sat vremena kaci se druga u laganom povlacenju i uspjesno je vadim vani.🤗

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 06 Sij 2018 15:31 - 06 Sij 2018 15:33 #934 od mirakulin
Upis br.: 82

6.1.2018.
Vrijeme: 7:15-9:00
Ulov: 4 komada (2,31 kg) :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Teren: pijesak
Dubina: 5-6 m
Vitar: gotovo ništa pa kasnije istočnjak
Kurenat: bez (?)

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 1,5m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
sve na: Yamashita Egi OH Live Search 490, #2.5, B07 BOA

AuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuF. A ja ja ja ja... Ludnica! Ni sam ne znam što me snašlo u jutrošnjih 15 min. Kako sam jučer malo zaružio s društvom...

...nisan mislio ni ić jutros (a i očekiva san vitar), al probudio san se i ipak odlučujem otići kad sam se probudio sam bez alarma.... Mislim se na koju poštu, ne želim otići na onu koja je bila plodna zadnjih dana ujutro jer san tamo, valjda, sve polovio... :silly: :P Al stari kaže, aj tamo, uvatit ćeš bar dvi. Aj, kad on tako kaže, idem...

Počinjem udarnički sa Kanjijem koji se iskaza zadnjih dana i kojeg svima hvalim (moga bi tražit i neko sponzorstvo... :lol: ), ali pola ure ništa... Malo prije 7:40 minjan u BOA-u i ta legenda je morala pokazati koja je najbolja skosa... Počinje njen šou. Taman po promjeni, nakon par serija skosavanja čekam da padne na dno... I kad sam mislio da je na dnu, idem da ću skosnut kad...teško! Super, dižem cili sritan jer se već isplatio jutarnji dolazak. Evo nje. Zbacujem opet, i odlazim ju slikati...

Nakon dva bacanja zove stari da provjeri jel ima što, ja mu kažem "taman jedna..." i dok to izgovaram, nastavljam rečenicu i govorim, "...a evo i još jedna"... Ostavljam mobitel i krećem dizati, vidim ova je malo bolja. Dolazi do površine, vidim drži se za jedan mali krakić. Ne budi lijen, uzimam lopraru i dižem je na rivu. Čim sam primio skosavicu da ću je maknut iz loprare, puca vrh krakića! Dobra odluka! Zabacujem ponovo i odlazim ju slikati!

Eto, već predobro jutro, bolje ne može! Ne može? Pogledam štap koji san odložio radi slikavanja kad...upredenica nategnuta. Uzimam štap, skos...... Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuf. Što je ovoooooooooooooooo! Mašinica pjeva, štap u ritmu pleše! Auuuuuuuuuuuf. Ova je ogromna! Dolazi na površinu, naravno, loprara opet u upotrebi i evo i nje, jedva ju i s loprarom dižem! Monstrum!! :woohoo: Jesam li dočekao svoju kilašicu!!!! Ouuuuuuuuuuuu....

S-A-V-R-Š-E-N-S-T-V-O!!! (kasnije se pokazuje da ipak nije kilašica, falilo joj je 6 deka! Neka, neka, dočekat ću ja i nju!). Slikajem brzinski, zabacujem opet i vraćam se još malo slikavati i uživati u ulovu! Gledam tog monstruma, pravi torpedo! Veća je od moje "peraje"!

Kakvo jutro!! Dakle, bolje ne može! Ne može? Uzimam štap, ide skosavanje i.... Težinaaaaaaa..... Aaaaaaaaaa..... Što se događa?!? Ponavaljam lekciju, opet mašina cvili, štap drži ritam, evo i nje!!! Auuuuuuuuf.....

Kakav blitzkrieg! U nekih 15-ak minuta, odnosno ove tri u 10-ak.... Ajme.... Ni sam ne znam što me spopalo... Dalje više ne znam ni di san ni što sam... Bacam dalje i ne da očekujem još koju nego se BOJIM što će sad još biti! Uf... Situacija se ipak primirila, taman počinje puharati i više ulova nema. Al...što da kažem, valjda bolje ne može!!! :lol: :lol: :lol: Prominija par skosavica, na putu za doma sta ponovo na par mista, al nisan očekiva više ulov, samo san uživa u tom lignjolovu, jer ulov je tu! Svaki zabačaj je dio tog vrhunskog ulova! Da san moga osta bi cili dan. B)

Torpeda redom:
..........94 dkg..........
.......77 dkg.......
....39 dkg....
..21 dkg..
=2.31 kg :woohoo:

Rekordna pojedinačna lignja i svako rekordan ukupni ulov! Čekam sad kilašicu, dolijat će i ona! Uvik more sprema razna iznenađenja! Fala ti more! :lol:

P.S. Očekujem idućih dana gužvu na pošti, :P :silly: al ionako, nažalost, ubrzo napuštam ovaj rudnik lipih liganja i selim doli, JI...
Zadnja izmjena: 06 Sij 2018 15:33 od mirakulin.
Hvala: dzingo, marinac, Manta, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 06 Sij 2018 18:08 #935 od Mladen Miletić
Ovo vrijedi posebne čestitke :like:
Kad se meni tako što dogodi kažem da me dobro posralo :lol:

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 06 Sij 2018 18:27 #936 od Manta
Replied by Manta on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Svaka čast Markulin, od ulova do opisa i slika,dobar početak godine.

Upis br 16.
Vrijeme lignjolova 15.30-17.30.
Lokacija.Supetarska draga, teren trava i pijesak, dubina 5-7 metara,uvijeti, plima i jako jugo.
Oprema štap okuma squidhacker,rola shimano exage 2500rc, špaga spyder,predvez gorila tubertini 0.22.
Prvi ovogodišnji izlazak na lignje,puše jugo i kiša danima al danas je volja bila jača.
Po dolasku krećem sa provjerenim kanji, yo zuri al sat vremena ništa.
Nakon puno izmjena stavljam zelenu dtd flash oita 2.5, prvi zabac i dižem jednu omanju, drugi zabac kačim je al pada, sljedećih pola sata ništa.
Jugo sve jače i jače, par kapi kiše al nedam se.
Stavljam zebco plavu sa ljubičastim stomakom 2.5 i prvi zabac lignja,sljedeći zabac opet lignja ali otkačuje se.još 10-ak min i počinje kiša.bjež kući,Za danas neloše.

Poslano sa mog ThL W200S koristeći Tapatalk

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 06 Sij 2018 19:08 #937 od Squidhaker
Upis.111
6.1.2018 Trogir
Od 15-17.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 2.5 3.5 dtd 3.0
Ulov 5 liganja
Juzina
Dubina 4-5 m
Deserak min.nakon sta sam dosa na postu,uprededenica se zateze,kontriram,a masinica cvili.polako je dovlacim u kraj i vadim vani komad cca o.5 kg
nakon 20 min.kaci se i druga,pa treca, zatim dva povlacenja u prazno i do kraja veceri padaju jos dvi.😉😉

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 06 Sij 2018 20:00 #938 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis br.24
Rovinj od 16 -18
Oprema standardna

Pošto sam danas bio u Rovinju nisam mogao odoliti da ne probam .
Evo slike govore više.

Poslano sa mog MYA-L41 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 06 Sij 2018 20:12 #939 od marinac
UPIS: 126

Primošten,6.1.2018, od 15- 18 sati

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika+fc
-skosavice yamashita,duel

uvjeti:

-jugo
-dubina oko 10 metara
-bez kurenta
-dno miješano

ulov:
-2 lignje

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 06 Sij 2018 22:35 #940 od tuvok
UPIS - 45

06.01.2018. 15.30 - 18.30, Primošten
Štap Okuma Egi pro K2
skosavica Duel ez-q mag cast 3.0 rozi
dubina 6-7 m, posejdonija i pijesak
jugo

1 lignja

Danas odlazim gdje i jučer nadajući se da je ostala koja od jučer.
Dolazim u 15.30 h, jugo je danas jače pa se osjeti i u vali.

Privitak datoteke:

Idem istim redoslijedom skosavica kao i jučer ali se povijest ne ponavlja. Večeras ništa,ni čuti.
Oko 16.40 h kroz masline se spušta još jedan lignjolovac i barem nisam sam. Lipo smo se napričali i izmjenili mišljenja o lignjolovu.
U toj priči kad je već pao mrak u jednom trenutku prilikom skosavanja težina, imam je.
Dovlačim je u kraj u 17,20 h.

Privitak datoteke:

Pokušavam dalje ali ništa, mijenjam skosavice.
Oko 18,00 h kolega lignjolovac vadi jednu.
Pokušavam još do 18.30 h i kako je već debeli mrak odustajem i kupim opremu. Još jedna slika za kraj.

Privitak datoteke:

Odlazimo obojica, i večeras zadovoljan.

Molimo prijavite se