"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
marinac's Avatar 07 Sij 2018 10:04 #941 od marinac
UPIS: 127

Trogir,7.1.2018,od 6 i 30 -8 i 30

-štap yamaga blank
-rola shimao stardic
-upredenica unitika +fc
-skosavice yamashita,yo zuri

uvjeti:
-jugo
-lagani kurenat
-dubina oko 6 metara
-dno mekano
-ulov:
-4 lignje, a slikana jedna

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 07 Sij 2018 10:07 #942 od Squidhaker
Upis.112
7.1.2018 Trogir
Od 6-8 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5 dtd 3.0
Ulov 4 lignje
Juzina
Dubina 4-5 m

Oko 7 poteze prva,kontra i evo je.nakon toga dva bezuspjesna kacenja.sljedece tri su pale u razmacima od desetak min. Sve na kratko skosanje.eto 🤗

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 07 Sij 2018 13:10 #943 od Squidhaker
Upis.113
7.1.2018 Trogir
Od 11-12 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5
Ulov 1 lignja
Dubina 4-5 m
Juzina
Nakon arsenala skosa i dva ispadanja oko 11.45 kaci se ova ljepotica.🤗

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 07 Sij 2018 18:47 #944 od Squidhaker
Upis.114
7.1.2018 Trogir
0d 15-17.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5 dtd 3.5 3.0
Ulov 3 lignje
Juzina
Dubina 4-5 m
Nakon desetak minuta mahanja,upredenica se strelovito zateze,para more,uff koji gust,kontriram,s druge strane spage kontinuirano pumpanje.vidim zilavica neka otrgnut ce se.odmah pomolajem kocnicu,neka vuce koliko joj treba,polako je dovlacim i gustam u svakom njezinom pokusaju bjega.dolazi do samog kraja i naravno jedva se drzi na jednom kraku,ali ovaj put je tu "teta janka" i necu vise bez nje pa previse sam ih izgubio kod samog dizanja,grabim je i hop evo je.zabacujem odmah po paricu,mjenjam skose i nacine skosanja,sporo,brzo,kratko...svakako i nakon poka sata nesto se upredenica malo treska,potegnem i hop evo je.dovlacim je u kraj i janka je tu odma na ruku,nema straja ide van.sljedi zatisje od nekih cca sat vremena.zabacujem sta dalje mogu i skosam ovako i onako i pred sami kraj grabi skosu i poteze jako.,kontra i ide i ona vani.kasnije nista.eto!🤗🤗🤗

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 07 Sij 2018 20:06 #945 od marinac
UPIS: 128

Trogir,7.1.2018,od 15 i 30 - 18 sati

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika +fc
-skosavice duel

uvjeti:
-jako jugo

ulov:
-1 lignja

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 07 Sij 2018 22:45 #946 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
UPIS - 46

07.01.2018. 16.00 - 18.00, Primošten
Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD WEAKFISH ORATA 3.0
dubina 6-7 m, posejdonija i pijesak
jugo

1 lignja - 0.40 kg

Popodne sam planirao otići na jednu poziciju koja je isto zaštićena od udara juga. Došao sam na tu poziciju kad preko cijele punte bačene mreže. Vračam se u auto i odlazim gdje i zadnja 2 dana.

Privitak datoteke:

Vrijeme nije idealno, u pojedinim trenucima toliko jako puše da ne mogu zabaciti kako treba.
Oko 16.30 h stavljam DTD weakfish orata i zabacujem par puta. Na 3 zabacivanju nakon skosavanja naglo se poteže upredenica, ja radim kontru i imam je.
Dovlaćim je u kraj i vadim jankom.

Privitak datoteke:

Pokušavam dalje ali neće parica. U 18,00 h kupim stvari i odlazim.
Još jedna slika za kraj.

Privitak datoteke:

Lijep komad. Dobro i ovaj put.

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 08 Sij 2018 00:02 #947 od BulMar
Upis br.:33
07.01.2018.
Vrijeme: 17:10 - 18:30; Lokacija: Kožino; Dno: Pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: Jugo; More: u smirivanju; Kurenat: južni.

Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavice: DTD-Premium AURI 3.0 White

Ulov: 1 lignja
Nakon tjedan dana "ludog" juga nije mi se niti danas išlo na more. Izađem pred kuću i čini mi se da se kao malo smiruje i kao da malo mijenja smjer u istočnjak. To bi moglo biti dobro. Uzmem pribor i na more oko 17:15. Nekon dva tri zabaca, promijenim malo smjer bacanja, napravim dvije serije po 3-4 skosa, pa onda lagano privodim skosavicu ka mulu. Na oko 1,5 metar od mula osjetim potezanje, trznem, ali ništa. Poučen već doživljenim situacijama, gasim lampu, puštam skosavicu da pada i zatim lagano povlačim, odjednom snažan potez, kontra, i zakačena je. Osjetim pumpanje, vidim crnilo, otima se, rola zuji. I sada sam na sto muka, ostala mi mreža na drugom kraju mula, ne mogu do nje. Podižem lignju iznad površine mora, razmišljam da li je dizati na mulo ili povlačiti još 20-ak metara i nasukati na pijesak. Vidim dobro i čvrsto se zakačila sa više krakova kratkih. Odlučim je dizati na mulo. Sve je prošlo u redu. Lijepi komad, 52dkg, prva i prava u ovoj godini. Nakon toga još oko sat bacanja, ali "uništa".

Sutra je novi dan!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 08 Sij 2018 10:11 #948 od marinac
UPIS: 129

Trogir,8.1.2018, 0d 6- 8 sati

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika+fc
-skosavice :duel,sumizoku

uvjeti:
-jako jugo

ulov:
-4 lignje

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 08 Sij 2018 10:44 #949 od Squidhaker
Upis.115
8.1.2018 Trogir
Od 6-8.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Dtd 3.0
Jugo
Dubina 4-5 m
Ulov 1 lignja

Jutros samo jedna,kaci se u skosanju!opet dobro 😉

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 08 Sij 2018 11:22 - 08 Sij 2018 11:26 #950 od mirakulin
Upis br.: 83 - DIO 1/2 (previše filozofiram da mi ne dopušta napisati 1 upis u jednome postu... :lol: :P :whistle:

8.1.2018.
Vrijeme: 6:45-9:05
Ulov: 7 komada (1,24 kg)

Teren: pijesak
Dubina: 5-6 m
Vitar: gotovo ništa, lagani istočnjak
Kurenat: od obale

Oprema:
štap: OKUMA Hexana Spin, 240cm, 5-20gr
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 1,5m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
sve na:
1.-6. na: Yamashita Egi OH Live Search 490, #2.5, B07 BOA
7. na: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Rušenje rekorda. Dva ulova za redom srušeni osobni rekordi, ovaj puta po broju komada. Godina je počela samo tako! Počeo sam s lovcem koji se iskazao na zadnjem ulovu. Nisam mora dugo čekati da mi dođe prva, mrvicu iza 7. Skužio sam da se upredenica nekako čudno ponaša, al nisam odma reagirao. Ipak, ide skos i evo je. Bori se ko luda...

Nastavljam dalje, i nakon 10-ak minuta, dok je skosa bila na dnu, krećem da ću početi seriju skoseva, kad... Teško! I to dosta teško, a u jednom trenu kao da malo popušta. Ništa, dižem ju i slikavam.

Hm. Primjećujem ko da ima treću peraju. E sad, jel defektna ili je naglo smršavila pa joj je ostala koža ili, najvjerojatnije, napala ju je druga lignja i zato je u početku bilo dosta teže!

Odlično jutro, amo dalje... Nakon 10-ak minuta kad san se pomaknuo 10-ak metara dalje počinje ponovo šou. Idu 4 za redom. I to sve nakon kratkih brzih skosavanja. Ko po pravilu da ih je to izazvalo i da bi se bacile. Sve na istom mistu. Prvo jedna.

Pa malo poigravanje upredenice, ja skos. Ništa. Opet se nateže, ja skos...ništa. I opet... ništa... Ja dva kratka brza skosa, upredenica se nateže. I..utrvdo! Lipo pumpa, odma tražim di je loprara i stiže i ova!

Iduće bacanje opet jedna! Činila se opet velika, a meni ova prije ostala u loprari... Što ću sada.... :blink: Ipak ide gore bez problema...

Sad ipak punim kantu, da oslobodim rivu i lopraru... Da ne bi bilo... :whistle: I iduće bacanje oooooopet. Nakon dva-tri kratka brza skosa.

Iduće bacanje...iznenađenje... Nema lignje... Vadim komad trave. Uf. To je sve poremetilo. Prekinulo mi seriju... :silly: :lol: Počinjem uživati u ugođaju, ulovu i izlasku sunca...

Zadnja izmjena: 08 Sij 2018 11:26 od mirakulin.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 08 Sij 2018 11:25 - 08 Sij 2018 11:26 #951 od mirakulin
Upis br.: 83 - DIO 2/2

Da se manje bavim tim stvarima, a ozbiljnije lovim, možda bi i bolji ulovi bili... Al što ću kad je sve to lipo... :whistle: Ipak nakon 15-ak minuta kada sam prominija skosavicu, baca se još jedna na istom mistu ko i ove ostale.

Mislio sam da će se opet zaredat, al.... Nemojmo pretjerivati.... I ovo je više od uobičajenog 1 komada! :whistle: I sve su bile baš pravi borci! VUkle ko blesave... Veselo povratak doma, usput standardno na 2-3 mulića i u predzadnjem bacanju evo i jedna sipica, da sve to malo "začini"-zacrni. Još jedno zajedničko fotografiranje...

Bilo je ovo prekrasno jutarnje rudarenje crnog zlata!

Sasvim neplanirano guštiranje s obzirom da sam triba bit u ZG, a ne na pošti... :lol: :silly: :P :whistle: Nadam se da ću uspit još jedanput zabacit prije nego napustin moj otok... Predobri ulovi su tu bili, šteta da moran ić... :huh: Fala ti more! :lol:
Zadnja izmjena: 08 Sij 2018 11:26 od mirakulin.
Hvala: marinac, Manta, Zdenko, BulMar, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, Squidhaker ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 08 Sij 2018 20:14 #952 od mirakulin
Upis br.: 84

8.1.2018.
Vrijeme: 15:50-17:25
Ulov: 2 komada (15+ dkg)

Teren: pijesak
Dubina: 5-6 m
Vitar: jako jugo
Kurenat: ?!?!?

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 1,5m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice:
1. na: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold
2. na: Yo-Zuri PATAPATA-Q 3.0-GRAJ

Prekrasan oproštaj od rudnika crnog zlata. Iako je deralo jugo, mora san ic zabacit prije odlaska.. Odlazim na poštu, a jugo baca more preko lukobrana, smočilo me ciloga dok san doša na poziciju. Iza velikog broda, a jugo u leđa. Smanjen manevarski prostor, ništa ne očekujem. Samo da malo mahnem lignjama i zafalim Preku na najlipšim ulovima. Skosa leti ko lansirana, upredenica u luku, al ono...skosaš u prazno, napamet. Nakon sat vrimena, dosta blizu rive, odjednom otezanje kod skosavanja i pumpanje! Ponovno moj mali štapić pa se pumpanje još intenzivnije osića... Al odma san zna da je malecka.

Ima 13-ak cm, al idealna prilika da se zafalim moru za sve što mi je dalo zadnjih dana i zato ide:

Kad sam već mislio ic, kad je i mrak pa, upredenica ko da se nateze, ja skos, al ništa. Biće vitar. Opet isto i opet ništa i onda poteg... Sve neke ludice. Nije velika, ali se borila dobro, a zakačena na jedan krak. Ide gore bez loprare jer ništa nisam uzeo niti sam išta očekiva, a opet dobio poklon od mora...

I to je to...Vratit ću se ja...Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 08 Sij 2018 22:10 #953 od marinac
UPIS: 130

Trogir,8.1.2018, od 15 i 30 - 18 sati

-štap yamaga blank
-rola shimano strdic
-upredenica unitika + fc
-skosavice duel

uvjeti:
-jako jugo

ulov:-4 lignje

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 08 Sij 2018 23:28 #954 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis br 24.
Volosko od 18-19
Oprema standardna
Ulov 2 kalamara

Poslano sa mog MYA-L41 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• bilo
  • bilo's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
bilo's Avatar 09 Sij 2018 13:59 #955 od bilo
Replied by bilo on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.

markulin napisao: Upis br.: 84

I to je to...Vratit ću se ja...Fala ti more! :lol:

E, da svi vračaju ovakve male lignje. Svaka čast! :like:

80% SALE on Your Soul (grafit u Mostaru)

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 09 Sij 2018 18:32 #956 od Squidhaker
Upis.116
9.1.2018 Trogir
Od 15-17.30 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Dtd 3.0 2.5
Ulov 6 liganja
Juzina
Dubina 4-5 m

Dana jos pojacalo jugo,upredenicu nosi na sve strane i tesko pratit skosu,ali nakon treceg zabaca padaju 3 zaredom.zatim je uslijedila pauza i izmjena skosa pada i cetvrta.5 i 6 se kace uz sami kraj,pratile skosu.dobro je 🤗

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 09 Sij 2018 18:53 #957 od marinac
UPIS: 131

Trogir,9.1.2018, od 15 i30- 17 i 30

-štap yamaga blank
-rola shimano stradic
-upredenica unitika +fc
-skosavice yamashita,duel

uvjeti:

-jugo

-ulov:
-5 liganja

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 09 Sij 2018 20:22 - 09 Sij 2018 20:27 #958 od zeusfaber
Ekipa, na Facebook-u ste! Dakle, sad sam pregledao sve objave koje zaostajem. Nisam bio previše aktivan 12. mjesec zbog obaveza oko Ludo More Kantuna ali sad sam tu, ovo je nevjerojatno! Kapa do poda, ruše se svi mogući rekordi :like: :like: :like: Napravio sam objavu na FB s par slika iz proteklog mjeseca. Planiram napraviti jednu nevjerojatnu galeriju sa svim dosadašnjim upisima po natjecatelju koja će biti vidljiva na profilima korisnika, kao i dosadašnja dostignuća, a samim tim i nagrade. Uz to, pišem ozbiljni mail svim sponzorima lige kako bi osigurali što bolje nagrade!!! Baš se veselim! :cheer: Samo naprijed! Pošto sad imam puno više vremena vrijeme je da se i ja koji put upišem u ligu :lol:
Zadnja izmjena: 09 Sij 2018 20:27 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 09 Sij 2018 20:32 #959 od mirakulin

zeusfaber napisao: Pošto sad imam puno više vremena vrijeme je da se i ja koji put upišem u ligu :lol:

To je OBAVEZNO!
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 09 Sij 2018 20:43 #960 od zeusfaber

markulin napisao:

zeusfaber napisao: Pošto sad imam puno više vremena vrijeme je da se i ja koji put upišem u ligu :lol:

To je OBAVEZNO!

Čestitam na fenomenalnim ulovima ali isto tako i opisima. Sad sam jedno 2h listao, gledao i čitao! Svaka čast za GIF i video :cheer: :like: Naprosto sjajno!

Molimo prijavite se