"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2017.

Više...
anton's Avatar 09 Sij 2018 22:29 #961 od anton
Replied by anton on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Napokon sam se i ja registrirao i sad ovih dana kad se vrijeme malo popravi krečem u akciju... samo da isprintam logo i bacim svoj prvi post ovdje :like:

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 10 Sij 2018 09:45 #962 od Zdenko
Upis.6
Punta zvana Dziga u Mandrama,10.01.2018, od 6.30 do 8.00

-štap: Gawas Egiano
-rola Daiwa 2500
-upredenica Egi Damashi 0,8
-skosavice Yamashita 3.0

uvjeti:
-Oblacno
-More malo valovito,sa malo kurenta sa zapada
-dno kamen, pjesak i sa travom
-dubina oko 8 metara

ulov = 1 lignja ( 1167 grama)

Zakasnio jutros. Navinuo sat na 5.00 a dosao na poziciju u 6.30. Zabacaj, prvo skosanje i u poniranju skocavice jaki potez lignje. Borba i podesavanje kocnice na tvrđe,upotreba podmetaca prilikom vadjenja na suho. Slikanje na poiciji i vaganje kod kuce.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
ja_osobno's Avatar 10 Sij 2018 11:41 #963 od ja_osobno
Svaka čast svim sudionicima na ulovima :like: :like:

A jedan prijedlog adminu je da da se saberu Markulinovi opisi ulova i objave u priči po datumima (čak i ne trebaju slike) jer su stvarno vrh i guštam i čekam kad će čovik ča objavit :like: :like:

Ćo, je ča? :D

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 10 Sij 2018 13:00 #964 od zeusfaber

ja_osobno napisao: Svaka čast svim sudionicima na ulovima :like: :like:

A jedan prijedlog adminu je da da se saberu Markulinovi opisi ulova i objave u priči po datumima (čak i ne trebaju slike) jer su stvarno vrh i guštam i čekam kad će čovik ča objavit :like: :like:

Ja sam imao ideju da se svi sudionici teme Lignje s obale i dosadašnjih liga skupe i napišu knjigu o egingu i lignjolovu s obale jer ovakvih materijala nema na internetu! Kako duhovitih i zabavnih tako i edukativnih. Baš je gušt čitati ali i gledati...

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 10 Sij 2018 18:19 - 10 Sij 2018 18:26 #965 od mirakulin
Upis br.: 85

10.1.2018.
Vrijeme: 15:35-17:15
Ulov: 5 komada (30+ dkg)

Teren: pijesak+posidonija
Dubina: oko 6 m
Vitar: lagana tramuntanica pa bonaca pa pred kraj tramuntana
Kurenat: opet ludi sjeverni pa kasnije oslabio

Oprema:
štap: YONGSUNG TelePartner 195
rola: KastKing MAKO 3500
upredenica: KastKing SuperPower 15lb bijela
predvez: 0,5m FC
skosavice:
1.-3. na: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold
4. na: Yo-Zuri PATAPATA-Q 3.0-GRAJ
5. na: Yamashita Egi OH Live Search 490, #2.5, B07 BOA

Povratak malicama. Evo me nazad u ST, jučer se nije moglo, a još manje jutros pa san jedva dočeka večeras, vanjski uvjeti idilaaaaaa.....

Prvi zabac. Kurenat ko rijeka! Bacim prema SZ odnese mi prema JZ i digne skosu na površinu... Uf... Drugi zabačaj, upredenica se i unatoč kurentu malo ipravi, skos... evo je odma!

Splitske malice... Naravno, nije bilo dvojbe... Plivaaaaaaj...

Treće bacanje ništa. Četvrto.... Opet isto, lagano skužim upredenicu kako zaigra, skos. I evo je! Čini se velika, al to je zbog kurenta...

I opet repriza programa... Plivaaaaaaaaj....

Peto bacanje ništa. Šesto oooooooopet isto! Ko po pravilu već.... Upredenica lagano se nateže jer ima luk dok kurenat nosi bočno... Skos... E ova bi mogla bit već malo bolja!

Znači sad sedmo bacanje ne očekujem ništa, a osmo... Isto ništa... Aaaaa... Prekid serije. Bacam dalje i odlučujem se i na promjenu skose. Nakon više od pola sata, isto se ništa nije događalo, ide skos... I evo jeeeeeee.... Ali ova je zbilja mikro...

Danas sam se baš napušta, ajde, piči i ti... Iš...

Vrati se kad budeš imala po kila. Al ne tamo preko marincu i Squidhackeru, nego meni! Jesi čula?! Nastavljam dalje, slikavam ugođaj, malo je i zahladilo... Nakon niti 10 min, evo još jedne. Baš se lipo bori.

Ma vidim sad da san moga i ovu pustit... :dry: Nije prošlo puno, možda čak i iduće bacanje, dovlačim skosku gotovo do rive, gledam u nju, kad polako za njom stiže raketa! Barem po kile je u njoj bilo, to je narasla jedna od onih što sam maloprije pustio... :lol: :P Zastajem, ona lagano prilazi skosavici, vidim kako lipo krakovima radi i uzima ju, ja skoooooooooooos! Odleti skosa u zrak... A jaaaaaaaaaaj, što uradi... Lignja stoji doli, lijeno ide prema nazad, ja bacam skosu malo iznad i iza nje, ali... ništa... Uf.... A dobro, doć će ona drugi put. Nek dotle napravi malih lignjica, a ja ču računat da sam i nju "pustio"! :lol: :lol: :lol: :silly: :P B)

Sve u svemu, prva liga, 2 nosim doma, 3 puštene (+1 velika "puštena" :P )... Fala ti more! :lol:

P.S. Nije to toliko važno, al eto, da bude točno... :oops:
Zdenko, tebi je ovo jutros 7-mi upis (dva puta si ima upis br. 5). I dobro doša nazad! B)
Mirane, ti si ima 2 puta upis 23 i 2 puta upis 24. A i dva puta si ima upis 7 ili 8. Tako da ti je ovo čak i 27-mi upis do sada... :P
Manta, tebi fali upis 15... :whistle:
Zadnja izmjena: 10 Sij 2018 18:26 od mirakulin.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 10 Sij 2018 19:40 #966 od Zdenko
Upis.8
Punta zvana Dziga u Mandrama,10.01.2018, od 16.30 do 18.30

-rola Daiwa 2500
-upredenica Egi Damashi 0,8
-skosavice Duel 3.0

uvjeti:
-Vedro
-More mirno
-dno kamen, pjesak i sa travom
-dubina oko 8 metara

ulov = 2 lignja ( 530 grama)

Popodne sam opet proveo uz more. Prva lignja se bacila na zeleni Duel 3.0 oko 17.00 a odmah nakon par minuta i druga lignja. Do kraja nista vise.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 10 Sij 2018 21:17 #967 od Squidhaker
Upis.117
10.1.2018 Trogir
Od 14.30 -17 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5
Ulov 3 lignje
Bonaca pa tramuntana
Dubina 7-8 m

Do 15.30 nista,pa onda tri zaredom,sve tri potegle.kasnije okrenila tramuntana i to je to 🤗🤗

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 10 Sij 2018 21:35 - 11 Sij 2018 17:28 #968 od JopaZGRI
Upis: br.26
Mjesto: Kraljevica i okolica
Vrijeme 18:20-20:45
Stap: okuma egi pro k1
Rola: daiwa crossfire
Upredenica: gosen egi
Predvez: seaguar
Skosavica: yamashita 3.5

Malo kasnije sam dosao na postu..ali nema veze! Mozda me koja i ceka!
Nakon pola sata 40 min skosanja vrh stapa polako se savija pricekao sam par sek da ju malo bolje prihvati i kontrirao!
Opet jedna lijepa..krenula je polako ali je onda krenulo pumpanje!
I onaj osjecaj gustanja!
Kako stap amortizira i savija se prema moru a rolica samo proklizava!
Neprocijenjivo!!😊😊
Eto i nje vani bez nekih vecih problema...

To bi bilo to za danas..jedna ali vrijedna odlaska na more i gustanju ispod predivnog zvjezdanog neba!
:)

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 11 Sij 2018 17:28 od JopaZGRI.

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 10 Sij 2018 22:23 #969 od Manta
Replied by Manta on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis br 17.

Danas stigla nova špaga pa se izašlo malo oprobat istu.

Lokacija, supetarska draga, dubina 5-7 metara.teren trava i pijesak.
Oprema štap okuma squid hacker,rola shimano exage 2500rc.špaga kastking 0.10,predvez fendreel 0.20.
Uvijeti,zamućeno more,jak kurenat.

Na poziciji malo iza 16.30, brzo pada mrak al obzirom na mutno more nisam ni očekivao ulov.
Ulov jedna lignja, ulovljena pola sata nakon dolaska i to na nakon 3 skosa na četvrtom skosu osjetim težinu.bacila se jedna i poslje toga ništa.

Sljedećih pola sata ništa, 17.30 odustajem jer u 18 sati imam obavezu.
Špaga dobra, bolja nego prijašnja spyder.Bit će bolje drugi put, sat vremena opuštanja i uživanja, gušt samo takav.

Poslano sa mog ThL W200S koristeći Tapatalk

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 11 Sij 2018 03:46 #970 od marinac
UPIS: 132

Trogir,10.1.2018,od 15 i 30- 17 i 30

-štap yamaga blank
-rola shimano
-upredenica unitika / fc
-skosavice yamashita

uvjeti-tramuntana
-dubina oko8 metara
-lagani zapadni kurenat
-dno pješčano sa travom

ulov:
-2 lignje

-do 16 sati ništa, a onda u 2 uzastopna bacanja obe lignje.Obe su se uvatile bez ikakvog potezanja, samo bi osjetija težinu na skosavici

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 11 Sij 2018 07:20 - 11 Sij 2018 11:24 #971 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.

markulin napisao: Upis br.: 85
Mirane, ti si ima 2 puta upis 23 i 2 puta upis 24. A i dva puta si ima upis 7 ili 8. Tako da ti je ovo čak i 27-mi upis do sada... :P

Hvala kolega!

Svi mi koji smo "hiperaktivni" ovo kužimo, za sve ostale to je aljkavost ,što ne umanjuje ljubav prema lignjolovu i moru.
Sad će se nasmijati moji dečki koji su prolazili sa mnom treninge , do prije nekoliko godina dok sam bio aktivan u sportu npr. Juniore sam kod zagrijavanja u dvorani zagrijavao tako što bi nakon početnog razgibavanja dao da počnu lagano trčkarati u krug dvorane zatim bi podizao tempo dok ne bi došli do faze da je trebalo trčati što brže i tada mi je bilo teško da ja mirujem pa sam izmišlja kojekakve gluposti samo da bi se ja uključio sa njima . Jedna od tih gluposti je bila da sam dao minutažu na utakmici onima koji su mogli izdržati tempo do te granice da ih ja ne ostavim za jedan krug u dvorani . E kakvo je moje ime takav se i činim na vanka ma stvarnost je potpuno drugačija sve mi je sporo i nemam živaca čekati sad zamislite koliko napora ulažem i ovaj post napisati jer i to traje . Zato su moji postovi takvi kakvi jesu.
"KRALJU " još jednom puno hvala .
Zadnja izmjena: 11 Sij 2018 11:24 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 11 Sij 2018 08:58 #972 od marinac
UPIS: 133

Kaštela,11.1.2018,od 6 -7 i 30

-štap yamaga blank
-rola shimano
-upredenica unitika +fc
-skosavice yamashita,duel

uvjeti:
-tramuntana
-kurenat
-dubina oko 6 metara
-pijesak

ulov:
-1 lignja

-dolazak na poštu, tramuntana,kurenat,odlazak na drugu poštu,zabacaj, lignja,opet kurenat,odlazak na prvu poštu,ništa,odlazak kući.

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 11 Sij 2018 09:01 #973 od Manta
Replied by Manta on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Upis br 18.

Lokacija-supetarska draga,marina.
Oprema, standardna.
Teren pijesak,sitna trava.
Dubina 6-7 metara.
Uvijeti bura, jak kurenat.

Inaće ne lovim u marini al pošto je bura i sa vanjske sttane marine nije bilo moguće lovit odlučio probat i samoj marini.
Na pozuciji malo iza 6 sati,Puše mi u leđa tako da skosa leti 60-70 metara, leti ko strela.
Nikakve akcije do 7.20, nakon par izmjena uzimam kanji clicks asia red 2.5 i prvi bacanje nakon par serija skosanja lignja lipo poteže.

Kontra i kačim je.

Do 8 sati više ništa, sunce izlazi a i bura diže, laganini doma.

Poslano sa mog ThL W200S koristeći Tapatalk

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 11 Sij 2018 09:24 #974 od Zdenko
Upis.9
Punta zvana Dziga u Mandrama,11.01.2018, od 6.45 do 8.00

-rola Daiwa 2500
-upredenica Varivas Egi 0,8
-skosavice Yamashita 3.0

uvjeti:
-Vedro
-Lagana tramuntana
-dno kamen, pjesak, sa travom
-dubina oko 8 metara

ulov = 1 lignja ( 352 grama)

Vedro jutro uz blagu tramuntanu. Sam na poziciji uz pjesmu galebova i pokojeg gnjurca. Prava idila. Lignja ulovljena oko 7.15. Potegnula nakon drugog skosanja.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 11 Sij 2018 09:31 #975 od mirakulin
Upis br.: 86

11.1.2018.
Vrijeme: 6:20-8:15
Ulov: 1 komad

Teren: kamen+pijesak
Dubina: 6-8m
Uvjeti: idila
Vitar: bonaca
Kurenat: bez

Oprema:
predvez: 1,5m Seguar Ace Hard 0.235
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 12 - Sugipinku / Red

Budala. Dolazim s kolegom na poštu, vani uvjeti idila. Malo prohladno, al bonaca. A i bez kurenta. Ma za poželjeti...

Odma prvi zabačaj sam očekiva da će bit nešto. Ništa. Nakon dva zabačaja minjan skose, i tako sam ih non-stop minja nakon 2-3 zabačaja... Neke već zavrtio i po dva puta. Jedno bacanje sam imao dva-tri jasna potega upredenice, al unatoč brzoj reakciji...ništa. Mislim da je ta vatala onim lovnim krakovima, al nije se odlučila... Iduća bacanja ništa..pa opet minjan skose... Pred kraj, kad sam već mora ić, oko 8:05, stavljam Subašića i baca se jedna. Nisam ju ni skužio, samo san prilikom skosa vidio da je nešto. Dovlačim je, slikavam...

I...nažalost... Nisan je pustio... :dry: :angry: :oops: :pinch: Mislio sam se, al dok se ja izmislim, ža mi je bilo jer san je već stavio na hladan pod... Ma... Nije sad to neka šteta, al isto bi mi bilo draže da san je pustio... :huh:

Bacio još dva puta i trk po obavezama... Moglo je bit bolje što se tiče ulova, al isto prelipo jutro... Fala ti more! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 11 Sij 2018 19:15 #976 od marinac
UPIS: 134

Trogir,11.1.2018,od 15 i 30- 18 sati

-štap yamaga blank
rola shimano stradic
-upredenica unitika+fc
-skosavice duel,yamashita

uvjeti:
-idealni

ulov:
-4 lignje

Molimo prijavite se

Više...
Squidhaker's Avatar 11 Sij 2018 19:43 #977 od Squidhaker
Upis.118
11.1.2018 Trogir
Od 15-17 h
Gawas egiano 2.5-4
Rtx 30 s
Varivas
Duel 3.5 dtd 3.5
Bonaca
Dubina 7-8 m
Ulov 2 lignje

Prvi zabac i eto odma prve.zatim pauza do samog mraka i u mrak pada druga.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
anton's Avatar 11 Sij 2018 19:51 - 11 Sij 2018 20:05 #978 od anton
Replied by anton on topic Lignje - Ludo More Liga 2017.
Evo ovo je cisto malo da se promoviram za sljedecu sezonu 😂... Lokacija: Istra-Labin-Ravni. Štap: okuma safina, rola također od okume. To mi je omiljena pozicija, divlje stjene sa kojih dobivam najbolje ulove, uhvaceno pred neki dan na 3 pozicije u Ravnima. Bacale su se ko lude sve na dtd oitu classic jedna za drugom🤗🤗
Znam da nema loga, ali bit če sa novim postom ovaj vikend :like:
Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 11 Sij 2018 20:05 od anton.

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 11 Sij 2018 20:47 #979 od Kvarner

marinac napisao: UPIS: 134

Trogir,11.1.2018,od 15 i 30- 18 sati

-štap yamaga blank
rola shimano stradic
-upredenica unitika+fc
-skosavice duel,yamashita

uvjeti:
-idealni

ulov:
-4 lignje

Ajme majko kolišne lignje, ovo neki pustaju....

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 12 Sij 2018 08:21 - 12 Sij 2018 08:50 #980 od mirakulin
Upis br.: 87 - DIO 1/2 :oops:

11.1.2018.
Vrijeme: 15:35-17:25
Ulov: 5 komada (60 dkg)

Teren: pijesak+posidonija
Dubina: oko 6 m
Vitar: bonaca
Kurenat: opet ludi sjeverni, nenormalno!

Oprema:
predvez: 0,5m FC
skosavice: Kanji Clicks Pro Spec #3.0, 04 - Orange Gold

Lignjolov od 106 slika. Za vrime današnjeg lognjolova opalija san 106 slika! Nije bilo ništa posebno, al eto, gušta san... Vrime IDILA! U moru opet ekstreman kurenat, rijeka, a ne more! Nosi smeće, sve šporko. Fuj!

Ali uvjeti idila!

Gotovo uru vrimena ništa, a onda su krenule se redati. Lipo bi nategle upredenicu i skos, jednu po jednu... Prvih 4 sve su neke onako....ma na granici... 15-ak cm...

Prva oko 16:20...

Druga oko 16:25....

Treća oko 16:35...

Četvrta oko 16:45. Ova je bila zanimljiva jer se uvatila sa dosta trave na skosavici. E sad, jel to po putu uhvaćeno dok san je diza, ili se bacila unatoč travi, nemam pojma. Izgleda trava svježa. Mislim da se možda taman uvatila U travi.

Zadnja izmjena: 12 Sij 2018 08:50 od mirakulin.

Molimo prijavite se