"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje s obale

Više...
Zdenko's Avatar 25 Stu 2016 13:05 #1861 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Lignje s obale

Dado_pu napisao: Haha, nisam ga zvao jer nisam bio jos na moru, jucer je kisa padala ko luda. Mozda cu danas na more ako prestane kisa pa ga zvrcnem i ako bude od volje da objasni. A i moram ga pitat ako mi daje autorska prava, hehe

Marinac je vec dozvilio lajkanjem na mom postu, malo gore vise. To je svijetski covjek i jedva cekam da ga upoznam osobno.

Rogi ribaru !
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
Tandrax's Avatar 25 Stu 2016 16:00 - 25 Stu 2016 16:04 #1862 od Tandrax
Replied by Tandrax on topic Lignje s obale

lignjolovac napisao:
Tandrax predpostavljam da loviš na poziciji na kojoj je dosta velika dubina? Ispravi me ako sam u krivu. :whistle:

Ne nisi u krivu :)
ove dvi lokacije di sam bia prošlih dana su +5 metara dubine, a na djelovima i 8 i preko (pretpostavljam :) )

a ovo o skosavicama i jugu, neman pojma jučer su se pobjednički pokazale Kanji pro clicks po danu dok je bilo svjetla (02 ili 03 boja narančasto/rozi) , a navečer san prominia u DTD nekakav narančasto rozi premium obe 3.0

Doduše ja neman pojma o bojama i skosama, imam sve skupa 3 skose i 1 bukvicu pa freestaylam sa onim što imam...

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn.
Zadnja izmjena: 25 Stu 2016 16:04 od Tandrax. Razlog: xy

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 25 Stu 2016 19:01 #1863 od lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Lignje s obale
Maxbeb razumijem šta hočeš reći,ali mislim da se boriš protiv vjetrenjača. Mislim nisam ni ja svetac,uzmem i ja nekad manju lignju kad ostanem 2 sata na poziciji u ulovim jednu jedinu lignju. Trudim se da puštam sve lignje koje su manje od 10 deka. Po meni je to prihvatljiva granica s obzirom kako lovim.

Tandrax što se tiće skosavica ja ih imam desetak i isto tako kombiniram pokušavam sa kričavijim bojama za vrijeme južine,al su rezultati dosta slabi. Općenito se govori da lignja baš ne radi dobro za vrijeme južine. Danas sam bio od 16 sati do 18 i jednog sam digao. Evo ide ubrzo prijava u ligu.

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”
Hvala: maxbeb

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 25 Stu 2016 19:53 #1864 od maxbeb
Replied by maxbeb on topic Lignje s obale

lignjolovac napisao: Maxbeb razumijem šta hočeš reći,ali mislim da se boriš protiv vjetrenjača. Mislim nisam ni ja svetac,uzmem i ja nekad manju lignju kad ostanem 2 sata na poziciji u ulovim jednu jedinu lignju. Trudim se da puštam sve lignje koje su manje od 10 deka. Po meni je to prihvatljiva granica s obzirom kako lovim.

Tocno si reka da je borba protiv vjetrenjaca, al to je moj naci i zahvala moru. A ko moze odolit nekad provazem lignju po deset puta priko ruke tako kad slabo radi ali opet vratim.
Tako da svaka cast svakom al kad ja vidim na prijavi da je ona ispod cca 10 dkg mozes ti bit ne znam kakav maher, majstor, car ili sta vec po meni je to pohlepa i pravo lice istrebljivaca.
Medutim da vise ne zamaram, ja cu po svom, ostali kako hoce al nekih starih lavova na forumu nema zbog borbe s vjetrenjacama,,,,
Bas steta...

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Hvala: lignjolovac

Molimo prijavite se

Više...
Redemption's Avatar 25 Stu 2016 20:05 #1865 od Redemption
Replied by Redemption on topic Lignje s obale
Prva sezona i nakon 4-5 komada od 10-20 dkg napokon nesto veće
skosa DTD retro oita 3.0 orange navecer oko 11 sati
Hvala: Zdenko, oniram

Molimo prijavite se

Više...
Dado_pu's Avatar 25 Stu 2016 23:00 #1866 od Dado_pu
Replied by Dado_pu on topic Lignje s obale

Zdenko napisao:

Dado_pu napisao: Pa hvala marinac, zvrcnem te kada budem na moru pa da to odmah stavim i u praksu.

Dado,sta je rekao Marinac ? :whistle:

evo obavio am svoj drugi i kratki ( poceo je pljusak nakon 10 minuta) lignjolov sa obale po instrukcijama nene (marinac). e sad ono sta je mene najvise mucilo kako znati kada zapoceti skosati?
kad se zabaci stap cekati neko vrijeme i lgano povuci i kada osjetis da je ribica blizi dna lagano povuci stap da osjetis nategnutu upredenicu i onda u istom trenu stap za gore i sa masinicom kontru i to ponoviti 2 ili 3 puta (zavisi da li je dan ili noc) i pustiti da potone - i tako ponavljat dok se ne izvuče ribica vani. to je uglavnom to za početak i u kratko, a sad ima tu jos tajni koje bi prepustio neni da kaze jer covjek je prepun iskustva u egi tehnici i sta me najvise zacudilo - lovi i po ljei ... sta reci...svaka čast neno i hvala jos jednom na kratkoj obuci.
i sad se ceka lijepo vrijeme za ponavljanje gradiva.

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 25 Stu 2016 23:12 #1867 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Lignje s obale

Dado_pu napisao:

Zdenko napisao:

Dado_pu napisao: Pa hvala marinac, zvrcnem te kada budem na moru pa da to odmah stavim i u praksu.

Dado,sta je rekao Marinac ? :whistle:

evo obavio am svoj drugi i kratki ( poceo je pljusak nakon 10 minuta) lignjolov sa obale po instrukcijama nene (marinac). e sad ono sta je mene najvise mucilo kako znati kada zapoceti skosati?
kad se zabaci stap cekati neko vrijeme i lgano povuci i kada osjetis da je ribica blizi dna lagano povuci stap da osjetis nategnutu upredenicu i onda u istom trenu stap za gore i sa masinicom kontru i to ponoviti 2 ili 3 puta (zavisi da li je dan ili noc) i pustiti da potone - i tako ponavljat dok se ne izvuče ribica vani. to je uglavnom to za početak i u kratko, a sad ima tu jos tajni koje bi prepustio neni da kaze jer covjek je prepun iskustva u egi tehnici i sta me najvise zacudilo - lovi i po ljei ... sta reci...svaka čast neno i hvala jos jednom na kratkoj obuci.
i sad se ceka lijepo vrijeme za ponavljanje gradiva.

E ovo mi nije jasno (boldovano).Kako za dan(dali samo 2 ili 3 puta) i kako za noc(dali samo 2 ili 3 puta)?

Rogi ribaru !
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
Dado_pu's Avatar 26 Stu 2016 01:00 #1868 od Dado_pu
Po noci polakše raditi a po danu brze jer su lignje aktivnije po danu. Ne mora znaciti da je tako uvijek, treba probavati svakako pa naci svoju igru.
Written by neno hehe

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 26 Stu 2016 14:13 #1869 od lignjolovac
Maxbeb kad pustiš tako manju lignju,osječaš se puno bolje. Možda bi pravila u ligi trebalo bolje definirat,recimo da se odredi minimalna veličina tj. težina. I da se ulov slika na vagi. Nije mi cilj pametovat da me netko krivo ne shvati. Cilj mi je podići ligu na neki viši nivo.

Pala mi je jedna ideja na pamet,a to je da uredno zapisujem u bilježnicu ili da napravim tablicu na računalu u kojima bi bili podatci tipa vremenski uvjeti,pozicija,dubina otprilike,plima,oseka,model skosavice,stanje mjeseca,temperatura mora .... Uglavnom da iz tih svih podataka izvućem koji su uvjeti najbolji za lov. Šta mislite šta bi još moglo biti važno za lignje? Ima li tko iskustva sa time? Volio bih čuti vaša mišljenja :?:

– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Samo moru virujem
Više...
maxbeb's Avatar 26 Stu 2016 15:28 #1870 od maxbeb
Replied by maxbeb on topic Lignje s obale

lignjolovac napisao: Maxbeb kad pustiš tako manju lignju,osječaš se puno bolje. Možda bi pravila u ligi trebalo bolje definirat,recimo da se odredi minimalna veličina tj. težina. I da se ulov slika na vagi. Nije mi cilj pametovat da me netko krivo ne shvati. Cilj mi je podići ligu na neki viši nivo.

Pala mi je jedna ideja na pamet,a to je da uredno zapisujem u bilježnicu ili da napravim tablicu na računalu u kojima bi bili podatci tipa vremenski uvjeti,pozicija,dubina otprilike,plima,oseka,model skosavice,stanje mjeseca,temperatura mora .... Uglavnom da iz tih svih podataka izvućem koji su uvjeti najbolji za lov. Šta mislite šta bi još moglo biti važno za lignje? Ima li tko iskustva sa time? Volio bih čuti vaša mišljenja :?:

Naravno da bi bilo dobro dignit sve na nivo vise, treba samo razmotriti prijedloge. Sto se tice velicine slazem se, a i vec sam pisao da bi na logu lige trebalo postavit oznake kako bi se mogla pratit velicina samim time i tezina (donekle)...sve prijedloge u cilju poboljsanja treba razmotrit i donijet neko suvislo rjesenje....
Ako su i drugi za nek napisu neki prijedlog

Sto se tice zabiljeski, znam nekolicinu njih sto imaju zabiljeske stoga samo naprid...

Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Hvala: lignjolovac

Molimo prijavite se

Više...
Tandrax's Avatar 26 Stu 2016 15:51 #1871 od Tandrax
Replied by Tandrax on topic Lignje s obale
E imam pitanje..

Di vi kupute te male vage kojima mirite lignje ?
Ja imam neku ručnu ali nije osjetljiva ispod 2 kg..

Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn.

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 26 Stu 2016 17:10 #1872 od dundo
Replied by dundo on topic Lignje s obale
Ima ti ih na e-bayu već od par dolara.

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 26 Stu 2016 19:37 #1873 od lignjolovac
Nadam se da će liga biti iduće sezone,pa da prije otvaranja lige,svi napišemo koju ideju i samim time dignemo ligu za koji nivo.

Tandrax ja imam neku vagu koju moji koriste obično za vaganje brašna kad se rade kolači i nešto slično,možeš možda potražiti u dućanima sve po 12 kuna,naravno ne za 12 kuna. :P :P

Molimo prijavite se

Više...
macchiato's Avatar 26 Stu 2016 21:42 - 26 Stu 2016 21:56 #1874 od macchiato
Replied by macchiato on topic Lignje s obale

Tandrax napisao: E imam pitanje..

Di vi kupute te male vage kojima mirite lignje ?
Ja imam neku ručnu ali nije osjetljiva ispod 2 kg..

ima na ebayu po 3.6$. ne znam stavit link :(
fishing scale
Zadnja izmjena: 26 Stu 2016 21:56 od macchiato.

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 26 Stu 2016 22:16 #1875 od Kvarner

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 26 Stu 2016 22:24 - 26 Stu 2016 22:25 #1876 od Kvarner
Zadnja izmjena: 26 Stu 2016 22:25 od Kvarner.
Hvala: Zdenko, IveRijeka

Molimo prijavite se

Više...
Dado_pu's Avatar 26 Stu 2016 23:06 #1877 od Dado_pu
Zanima je jedan dio kod egi tehnike - receno mi je da se upredenica veze direkt na fc najlon, to znači da nigdje ne stavljate djogulin? Se ne frci (petlja) upredenica bez toga?
Hvala: marinac, Zdenko

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 27 Stu 2016 07:31 #1878 od marinac
Replied by marinac on topic Lignje s obale
ne vrti, samo ti veži.
Hvala: Zdenko, Dado_pu

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 27 Stu 2016 09:54 #1879 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Lignje s obale
Virbla ili kako vi kažete djogulin sa stavlja kada se lovi sa špagom i varalicama koje se vrte oko svoje osi,raznorazni mepsovi žlice.Za ribolov skosavicama,voblerima i površincima virbla nije potrebna jer njihov rad ne uvrče špagu. ;)
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
Everyday normal guy's Avatar 27 Stu 2016 10:28 #1880 od Everyday normal guy
Replied by Everyday normal guy on topic Lignje s obale
Da ali ako se i stavlja, ne stavlja se na spoju spage sa fc-om nego se stavi kopča sa vrtilicom.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se