"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje s obale

Više...
Katatunga's Avatar 06 Stu 2018 11:22 #2641 od Katatunga
Replied by Katatunga on topic Lignje s obale

tuvok1976 napisao: Pozdrav,
vidim da pojedini lignjolovci ovdje prikazuju svoje ulove. Pa zašto to ne objavljujete u Ludo more liga. Isprintate logo i lignje slikate s logom. Ako niste u mogućnosti printati uzmete komad papira i napišete Ludo more liga 2018 i slikate lignju s tim papirom.
Sve je lipo ZEUS objasnio u pravilima.

Evo logo isprintan, spreman za današnji lignjocid :)

LET THE GAAAAMEEES BEGIN!
Hvala: Zdenko, Duje195o

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 06 Stu 2018 12:17 #2642 od rogi
Replied by rogi on topic Lignje s obale
Što mislite o novoj Daiwa Freams LT 2500D za lignjolov? :)
www.nordfishing77.at/daiwa-18-freams-lt-2500d-neu-2019-9603

Ima i izvedba u veličini 2000, ali ne znam je li ona ipak možda premala/slaba ukoliko bi s njom nakon sezone lignji krenuo u spinning na neke "jednostavnije" ribe budući da sam kompletan početnik? :)

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 06 Stu 2018 12:55 - 06 Stu 2018 12:56 #2643 od JopaZGRI
Replied by JopaZGRI on topic Lignje s obale
Ja ti imam daiwu legalis LT i uzeo sam velicinu 3000 jer su dosta male ali su i jake..ja sam zadovoljan s tom rolom..tako da po meni mozes slobodno uzet i velicinu 3000 jer ti vise stane upredenice na nju ako ces ju koristit i za spinning
Zadnja izmjena: 06 Stu 2018 12:56 od JopaZGRI.
Hvala: Zdenko, mirakulin, rogi

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 06 Stu 2018 13:04 - 06 Stu 2018 13:12 #2644 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Lignje s obale

rogi napisao: Što mislite o novoj Daiwa Freams LT 2500D za lignjolov? :)
Ima i izvedba u veličini 2000, ali ne znam je li ona ipak možda premala/slaba ukoliko bi s njom nakon sezone lignji krenuo u spinning na neke "jednostavnije" ribe budući da sam kompletan početnik? :)

Dodaj jos 20 Eura I kupi Shimano Stradic+14 na istom webu. Prava stvar za lignjolov.
www.nordfishing77.at/shimano-stradic-ci4-2500-fb-5352
ili bolje ovu:

www.nordfishing77.at/shimano-stradic-ci4-c-3000-hg-fb-5354

Rogi ribaru !
Zadnja izmjena: 06 Stu 2018 13:12 od Zdenko. Razlog: dodatak
Hvala: rogi

Molimo prijavite se

Više...
Katatunga's Avatar 06 Stu 2018 14:11 #2645 od Katatunga
Replied by Katatunga on topic Lignje s obale
Evo jedno kratko pitanje; nadam se da je u dobroj temi, ukoliko nije nemojte zamjeriti..

Vidio sam nedavno video na youtubeu gdje ribolovac premazuje svoje skosavice nečim što izgleda poput ulja (pretpostavljam na bio bazi). Isto tako jednom prilikom vidio sam u jednom dućanu da je moguće kupiti nešto poput ulja sardina (vjerojatno miris sardine ili nešto slično). Koliko sam uspio shvatiti šuštavica smrdi nakon što ju premažemo i samim time privlači lignju..

Je li itko imao ikakva iskustva s istim i koja su vaša mišljenja glede toga?

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 06 Stu 2018 14:23 #2646 od rogi
Mislim da su lignje više vizualni predatori nego što se oslanjaju na miris tako da ne znam koliko je to učinkovito/isplativo.
Navodno su lignjama mirisni organi na lovnim krakovima i ustima, tako da bi u nekoj teoriji lignja morala prvo uhvatiti skosavicu da bi mogla osjetiti miris. A tada je obično već prekasno. :lol:

Doduše po internetu se da čitati svašta o raznoraznim mirisima za skosavice, tako da ovo gore je samo moje mišljenje :)
I da, skroz sam nov u ovome tako da lako moguće da ovo moje ne drži vodu . ;)
Hvala: Katatunga

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 06 Stu 2018 15:30 #2647 od rogi

Zdenko napisao:

Dodaj jos 20 Eura I kupi Shimano Stradic+14 na istom webu. Prava stvar za lignjolov.
www.nordfishing77.at/shimano-stradic-ci4-2500-fb-5352
ili bolje ovu:
www.nordfishing77.at/shimano-stradic-ci4-c-3000-hg-fb-5354

Gledao sam Stradica, ali imam jedan ogroman problem s njim, nikako mi ne leži ta crvena boja :lol:
Od Shimana mi se sviđaju Nasci 2500 FB i Sahara 2500 FI, ali mislim da je Freams ipak neka razina iznad?
www.nordfishing77.at/shimano-nasci-2500-fb-5706
www.nordfishing77.at/shimano-sahara-2500-fi-6341

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 06 Stu 2018 16:16 #2648 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Lignje s obale

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 06 Stu 2018 17:05 #2649 od Duje195o
Replied by Duje195o on topic Lignje s obale

Katatunga napisao:

tuvok1976 napisao: Pozdrav,
vidim da pojedini lignjolovci ovdje prikazuju svoje ulove. Pa zašto to ne objavljujete u Ludo more liga. Isprintate logo i lignje slikate s logom. Ako niste u mogućnosti printati uzmete komad papira i napišete Ludo more liga 2018 i slikate lignju s tim papirom.
Sve je lipo ZEUS objasnio u pravilima.

Evo logo isprintan, spreman za današnji lignjocid :)

LET THE GAAAAMEEES BEGIN!

Evo također logo isprintan..hehehee😊

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 06 Stu 2018 17:09 #2650 od IveRijeka
Replied by IveRijeka on topic Lignje s obale

Imao sam 2 Daive Freams 2500, jedna se naradila a druga nije ni dočekala svoj red jer je prodana u kutiji nova. Za lignjolov uzmi rađe naravno ako ti je za to pretežno 2508 sa plitkom špulom. Imaju je neki članovi foruma a koji rade sa njom.
Inače 2500 ima i preveliki kapacitet špule odnosno morao sam podmotavat pa upravo zbog toga uzmi 2508 i ništa ne misli nego namotaj upredenicu i peglaj.
E sad da li je ovaj novi model bolji ne znam znam samo da se prije dobivale 2 aluminijske špule pa se moglo kombinirat sa tim za što ćeš upotrebit i što na koju namotat.
To ni u kom slučaju nije beznačajna prednost jer doprinosi univerzalnosti mašinice pogledaj samo koliko koštaju za malo skuplje mašinice rezervne špule , a ljudi ih kupuju jer im očito trebaju. Zamisli samo ako kojim slučajem imaš malo gori petljanac ili gnjezdo a ti u sred noći samo šibneš novu špulu i udaraj .
Hvala: Zdenko, rogi

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 07 Stu 2018 09:17 #2651 od rogi
Evo na kraju ni Freams ni Stradic nego sam piknuo Shimano Nasci 2500 HG S FB za 66,- EUR (na akciji -34% na nordfishing77.at) :lol:
Plitka špula i 6,2:1 prijenos. Za lignje mislim da je savršena za tu cijenu, a za ribe ću onda ipak neku drugu rolu :like:
Hvala: Zdenko, zoki1

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 07 Stu 2018 09:26 #2652 od IveRijeka
Replied by IveRijeka on topic Lignje s obale

rogi napisao: Evo na kraju ni Freams ni Stradic nego sam piknuo Shimano Nasci 2500 HG S FB za 66,- EUR (na akciji -34% na nordfishing77.at) :lol:
Plitka špula i 6,2:1 prijenos. Za lignje mislim da je savršena za tu cijenu, a za ribe ću onda ipak neku drugu rolu :like:

Dobro je , za tu cjenu nije ni moglo bolje, a mislim i da je prenos potaman.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 17 Pro 2018 14:08 #2653 od mirakulin
Replied by mirakulin on topic Lignje s obale

BulMar napisao: Upis br.: 24
Na putu prema kući razmišljam što je bolje: ostati svo vrijeme na jednoj poziciji i čekati dok se lignja smiluje i dođe na tu poziciju ili češće mijenjati pozicije i tražiti gdje su lignje? Nemam odgovor na to.
Isto tako ponekad se pitam ima li smisla često mijenjati skosavice i onda kada se na jednu od njih zakači lignja, kazati ova skosavica je lovna. A, nije li se baš tada pojavila lignja na toj poziciji i zakačila bi se i na bilo koju drugu skosavicu. Nemam odgovor niti na ovo pitanje.
Možda netko ima???

Previše sam se raspisao. Tko će ovo čitati? Dosta je.
Zadovoljan sam.
Sutra je novi dan!

Eeeeeeee... Blago onom ko sve to uspije otkriti... :lol:

Po mom mišljenju, puno je bolje lignju "tražiti", kako je reko i Yamašnita. Iako mi svi znamo neke "provjerene" pozicije i teško ti se od njih otrgnuti jer uvik misliš "ako igdje ima, tu ima".... I onda kad odeš tražiti i ne bude ništa, misliš da bi bilo da si bio na "provjerenoj". Isto je tako sa skosavicama. Ja bi najradije stavio SVE! :lol:

Naravno, ovisi sve o prilikama, a to nikad ne možeš sa sigurnošću pogodit. Zato je najbolje radit onako kako ti je gušt taj da. Ja san znao sate i sate provest na jednoj poziciji sa jednom skosom (ne želim ju prominiti), a zna san i prominit gomilu skosa na jednoj poziciji ili šetat duž cilog mista, od mulića do mulića... A di je još način skosavanja? Ili boja skose. Ili tip. Ili brzina tonjenja... Auuuuu... Milijardu kombinacija...

Al najgori neprijatelj mi je "da sam nešto drugačije napravio, bilo bi bolje"... Iz izlaska triba nešto naučit, svaki izlazak triba bit odličan ULOV (nekad u lignjama, nekad u iskusstvu!). :pinch:

Molimo prijavite se

Više...
Anealagon's Avatar 17 Pro 2018 14:22 #2654 od Anealagon
Replied by Anealagon on topic Lignje s obale
Nakon vise od mjesec dana, razlicitih lokacija i razlicitih skosavica, napokon je pala prva na dubrovackom podrucju.

Cisto da se pohvalim :)

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
Hvala: Manta, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, lukomar, Yamašnita, Duje195o, rogi ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
samus's Avatar 31 Pro 2018 17:25 #2655 od samus
Replied by samus on topic Lignje s obale
Pozdrav svi egerima širom jadrana, posebno EGI Teamu Grobnik, i svako dobro u novoj godini.

Lp, Sašo iz SLO

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 09 Sij 2019 17:25 #2656 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Lignje s obale

samus napisao: Pozdrav svi egerima širom jadrana, posebno EGI Teamu Grobnik, i svako dobro u novoj godini.

Lp, Sašo iz SLO

Hvala! Sve najbolje također

Molimo prijavite se

• Kvačun
  • Kvačun's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Život krade, more vrati
Više...
Kvačun's Avatar 23 Velj 2019 10:14 #2657 od Kvačun
Replied by Kvačun on topic Lignje s obale
Pozdrav ljudi, imam u planu naručivati sa stranice monster bite, kakva su vam iskustva sa Slovencima??

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 23 Velj 2019 11:04 #2658 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Lignje s obale
Nemas problema sa njima. Maximalno su korektni.

Rogi ribaru !
Hvala: Kvačun

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 24 Velj 2019 21:37 #2659 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Lignje s obale

Kvačun napisao: Pozdrav ljudi, imam u planu naručivati sa stranice monster bite, kakva su vam iskustva sa Slovencima??

Odličan shop. Sve najbolje :like:
Hvala: Kvačun

Molimo prijavite se

• Kvačun
  • Kvačun's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
  • Život krade, more vrati
Više...
Kvačun's Avatar 05 Ožu 2019 11:31 #2660 od Kvačun
Replied by Kvačun on topic Lignje s obale
Hvala vam na odgovorima, još jedno pitanje, kakva su vam iskustva sa Olympic graphitleader calamaretti GCRS-802L (1.8-3), i s rolom (jedna, jedina i neponovljiva :) :) :) ) Daiwa emeraldas air 2508PE-H
Hvala: marinac, MIRAN

Molimo prijavite se