"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje s obale

Više...
Zdenko's Avatar 05 Ožu 2019 11:46 #2661 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Lignje s obale
Sa Graphitleaderom nemas problema. Samo ime sve govori. Rolu koju si naveo imam ja i rola je super. Kosnica je super kao i samo namatanje spage i po bonaci i po vjetru. Kupuj bez sumnje.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 05 Ožu 2019 11:46 #2662 od Zdenko
Sa Graphitleaderom nemas problema. Samo ime sve govori. Rolu koju si naveo imam ja i rola je super. Kocnica je super kao i samo namatanje spage i po bonaci i po vjetru. Kupuj bez sumnje.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 05 Ožu 2019 13:26 #2663 od marinac
Replied by marinac on topic Lignje s obale

Kvačun napisao: Hvala vam na odgovorima, još jedno pitanje, kakva su vam iskustva sa Olympic graphitleader calamaretti GCRS-802L (1.8-3), i s rolom (jedna, jedina i neponovljiva :) :) :) ) Daiwa emeraldas air 2508PE-H

J ati imam taj štap i možda desetak puta na moru.Štap je vrhunski a skose 2,5 su najbolje za lignjati, iako i sa 3.0 je više nego ok.Ako si zainteresiran, mogu ti ga prodati, jer sam ja sebi naručija još jedan štap.

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 12 Ožu 2019 09:58 #2664 od BulMar
Replied by BulMar on topic Lignje s obale

mirakulin napisao: Čestitke svima koji su sudjelovali i prenosili dojmove s mora nama ostalima koji nismo imali prilike loviti. Bio mi je gušt, pogotovo iz Zagreba daleko od mora, čitat doživljaje starih i novih kolega! B) :like:
.........................
2. BulMar - ........... Baš ide na lignje da gušta, za svoju dušu. I toliko mu je lipo da to onda želi podilit s drugima (jesam li u pravu, BulMar?). ......................
.........................
Toliko za sada. Hvala svima na djeljenju iskustava i doživljaja s nama!

Na ovako izravno postavljeno pitanje moram odgovoriti: Iako se ne poznajemo, izvrsno me poznaješ!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 12 Tra 2019 14:13 #2665 od sasac
Replied by sasac on topic Lignje s obale

Zdenko napisao:

rogi napisao: Što mislite o novoj Daiwa Freams LT 2500D za lignjolov? :)
www.nordfishing77.at/daiwa-18-freams-lt-2500d-neu-2019-9603
Ima i izvedba u veličini 2000, ali ne znam je li ona ipak možda premala/slaba ukoliko bi s njom nakon sezone lignji krenuo u spinning na neke "jednostavnije" ribe budući da sam kompletan početnik? :)

Dodaj jos 20 Eura I kupi Shimano Stradic+14 na istom webu. Prava stvar za lignjolov.
www.nordfishing77.at/shimano-stradic-ci4-2500-fb-5352
ili bolje ovu:

www.nordfishing77.at/shimano-stradic-ci4-c-3000-hg-fb-5354

Da li si lovio sa Freamsom lt? Naime upravo tu mašinicu u 2500 veličini gledam za brancine, stradic mi je skoro pa postao kao bmw, kupiš da se kur**š :D

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 12 Tra 2019 16:18 #2666 od Zdenko
Nisam lovio sa Freamsom, ali lovim sa Stradicom I znam sta je ta rola. Zato sam I napisao da za 20 Eura vise imas dobru makinu koja je izuzetno dobra za tu lovu , za koju se kupuje. Nije BMW, jer ima I boljih od Stradica.
To je samo sugestija, a ti odlucujes sta ces kupiti. Evo ja sam kupio spin stap, na osnovu tvoje sugestije. Imamo isti stap.

Rogi ribaru !
Hvala: sasac

Molimo prijavite se

Više...
Kal-El's Avatar 18 Tra 2019 11:09 - 18 Tra 2019 11:09 #2667 od Kal-El
Replied by Kal-El on topic Lignje s obale
Ekipa šta mislite o priboru Sakura Ryokan 762 ULST 0.5-5g i Sakurinoj roli Ginaka 2007fd za lignjolov sa obale?

Valja li to šta za lignju ili da se uopće ne upuštam u lignjolov s obale i kupovanje skošavica? :silly:

Btw..totalni sam amater što se lignji tiče B)

There's a fine line between fishing and just standing on the shore like an idiot :)
Zadnja izmjena: 18 Tra 2019 11:09 od Kal-El.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 18 Tra 2019 11:39 #2668 od Igor
Replied by Igor on topic Lignje s obale
Preslab ti je to štap za skosavice., ako već ne uzimaš egi štap, onda uzmi neki 5-25 grama ili tako nešto.
Hvala: Kal-El

Molimo prijavite se

Više...
Kal-El's Avatar 18 Tra 2019 12:22 - 18 Tra 2019 12:26 #2669 od Kal-El
Replied by Kal-El on topic Lignje s obale
Znači bolji izbor bi bio Sakura Ryokan 782 MH 10-35g sa npr. Daiwa Ninja 4000?

To pitam jer trenutno to posjedujem.

I da...koje skošavice da kupim...znam da je sigurno bilo istih pitanja na forumu, al ovako na prvu ruku da netko preporuči.

npr. DTD white killer oita 2.5 ili 3.0???
neki Yo-zuri???

There's a fine line between fishing and just standing on the shore like an idiot :)
Zadnja izmjena: 18 Tra 2019 12:26 od Kal-El.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 18 Tra 2019 13:35 #2670 od Igor
Replied by Igor on topic Lignje s obale
Sigurno bi bio bolji. Za skosavice će se javiti kolege koje ipak imaju puno više iskustva od mene u egingu.

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 18 Tra 2019 13:49 #2671 od rogi
Replied by rogi on topic Lignje s obale
Definitivno bolji izbor. Rola je moooožda malo prevelika ali će definitivno poslužiti, a i to je nekako osobni izbor po mom mišljenju, netko preferira veće netko manje role.

Što se tiče skosavica uglavnom lovim s #3.0, imam par #2.5 koje su možda 10ak puta bile u moru.

DTD je po meni best buy.
Recimo nekih par modela/dekora koje bi ti preporučio za prvu ruku:
DTD Panic Egi Pink
DTD Real Fish Sargo
DTD White Killer Pink i možda zelena iako ta meni ništa nije ulovila
DTD Retro Oita Orange, Black, Brown
DTD Bijela Oita

S tim po meni manje više imaš pokrivene sve vremenske uvjete (lov po danu, noći, kada su lignje više i manje aktivne).

Definitivno upgrade bi bile Yamashita skosavice, meni dalje lete i malko brže tonu što mi je super s obzirom da lovim na dosta dubokim terenima. Nešto su skuplje i po meni ih se isplati kupit vani.

Yo-Zuri nisam koristio tako da ne mogu komentirati.

OBAVEZNO kupi nešto jeftinijih skosavica s ebaya, aliexpressa ili decathlona koje ćeš prve bacati na novim terenima jer ako zapneš negdje bolje ostati bez 10 kuna nego 50 ili više :)

Molimo prijavite se

Više...
IveRijeka's Avatar 08 Ruj 2019 12:14 #2672 od IveRijeka
Replied by IveRijeka on topic Lignje s obale
Pa nije me bilo godinu danal, no ne vidim baš da se hvalite sa lignjama. Jesu li krenule da se malo pokrenem ili još mirovanja pozdrav .

Molimo prijavite se

Više...
Katatunga's Avatar 08 Ruj 2019 19:05 #2673 od Katatunga
Replied by Katatunga on topic Lignje s obale

IveRijeka napisao: Pa nije me bilo godinu danal, no ne vidim baš da se hvalite sa lignjama. Jesu li krenule da se malo pokrenem ili još mirovanja pozdrav .

Evo ja mogu reći da sam probao sa obale malo ali mislim da je relativno rano bilo.. Ima jedno dva tjedna a tada je bilo relativno toplo po meni.. Sad kada se malo vrijeme popravi bi trebalo ohladiti malo more pa je po meni veća šansa za neki ulov.

Čuo sam doduše od starijih barkolovnih ribara da se znaju zaletiti na većim dubinama ali da su uglavnom mali primjerci.

Prošle godine u ovo doba moram priznati da su se kod mene na Krku lovili primjerci koji su nerijetko premašivali 0,50kg tako da....

P.S. nadam se da ekipa oštri skosavice za novu Ligu? :)

Pozdrav svima!
Hvala: IveRijeka, rogi

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 08 Ruj 2019 19:39 #2674 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje s obale
Sinoć sam probao, malo pušća, malo jigići. Na jigiće ništa, na pušću jedna od 25 deka i dvije palčanice, znači počinje pomalo

Molimo prijavite se