"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje s obale

Više...
frane_mkd's Avatar 02 Lis 2020 17:38 #2721 od frane_mkd
Replied by frane_mkd on topic Lignje s obale
Lovi li se sto ili je jos rano?

No pain, no gain

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 02 Lis 2020 17:47 #2722 od Duje195o
Replied by Duje195o on topic Lignje s obale
Lovi se nešto asu...probaj, ja po 2, 3 uhvatim

Poslano sa mog BV9900 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
frane_mkd's Avatar 03 Lis 2020 12:46 #2723 od frane_mkd
Replied by frane_mkd on topic Lignje s obale
Probao sam prosli tjedan u Cavtatu ali nista. Od tada je pocelo jugo da puše pa evo ne znam jeli to dobro za lignje. Pocetnik sam u lignjolov.
Pitam se dal su vrijemenski uvjeti poceli prognozirat ulov sa obalu.
Da nije mozda jos toplo more? :) Svaki opci savjet je dobrodošao.

No pain, no gain

Molimo prijavite se

Više...
markom's Avatar 19 Lis 2020 12:11 #2724 od markom
Replied by markom on topic Lignje s obale
Kako su vam se pokazale dtd glow oita 3,5...roza i narancasta

Poslano sa mog ELS-NX9 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
gremo's Avatar 22 Stu 2020 22:14 #2725 od gremo
Replied by gremo on topic Lignje s obale
Pitanje početnika u lignjolovu sa obale.

Kako sam tek prije kojih dva tjedna prvi puta bio na lignjama sa obale i pokušavam primijeniti savjete iskusnijih 'igrača' kako tu oko mene tako i ovdje sa foruma te youtuba zaključio sam (ili ti ga već se dogodilo par puta) da mi ne gine kačenje i gubljenje skosavica ono pa skoro svakodnevno. Znam da i iskusniji od mene izgube s vremena na vrijeme jer to je sastavni dio igre.

E sada bi vas zamolio za savjet koje jeftine (jeftinije) skosavice biste preporučili da se uzmu za početak a da barem nešto valjaju dok se učim i malo bolje upoznam sa tehnikom, terenom ... Hvala.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Legenda foruma
  • Legenda foruma
Više...
Ceco's Avatar 23 Stu 2020 01:32 #2726 od Ceco
Replied by Ceco on topic Lignje s obale
Imaš opciju aliexpress/decathlon/topfishing.hr.
Oni ti imaju neke sunset ili kako već skose koje dođu cca 12kn.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Hvala: gremo

Molimo prijavite se

Više...
dasy27's Avatar 23 Stu 2020 01:34 #2727 od dasy27
Replied by dasy27 on topic Lignje s obale

gremo napisao: Pitanje početnika u lignjolovu sa obale.

Kako sam tek prije kojih dva tjedna prvi puta bio na lignjama sa obale i pokušavam primijeniti savjete iskusnijih 'igrača' kako tu oko mene tako i ovdje sa foruma te youtuba zaključio sam (ili ti ga već se dogodilo par puta) da mi ne gine kačenje i gubljenje skosavica ono pa skoro svakodnevno. Znam da i iskusniji od mene izgube s vremena na vrijeme jer to je sastavni dio igre.

E sada bi vas zamolio za savjet koje jeftine (jeftinije) skosavice biste preporučili da se uzmu za početak a da barem nešto valjaju dok se učim i malo bolje upoznam sa tehnikom, terenom ... Hvala.

One iz Decathlona od 15ak kuna ili koliko već, po meni nisu uopće loše.

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk
Hvala: gremo

Molimo prijavite se

Više...
snhelix's Avatar 23 Stu 2020 09:59 #2728 od snhelix
Replied by snhelix on topic Lignje s obale
Bok,možeš probati i složiti "drop shot" sistem,olovo vežeš na malo tanji najlon ili fluoro od osnove na kojoj ti je skosa,20-30 cm dužine olovo-skosa,to je po meni jedna od najzahvalnijih tehnika za teške ili nepoznate terene,izgubiš tu i tamo olovo ali skosa ostaje ;)
Hvala: tom07, gremo

Molimo prijavite se