"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Prijedlozi, izmjene i dopune - Ludo More Liga

Više...
Zdenko's Avatar 29 Kol 2018 13:36 #21 od Zdenko
Po meni, ono sto je napisao marinac bi trebalo bit otprilike to.
Znaci:
1. Broj upisa i kolicina ulova = znaci objedinjuje znanje, trud.sto je i najvaznije.
2. Podaci o upredenici, priboru, skocavici, vremenu na terenu = podijelit te podatke sa drugim ljudima u smislu informacija za ostale forumase.
3. Opis i fotka = takodjer daje informacije ostalima i daje stivo i kolorit samoj forumskoj tematici.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 29 Kol 2018 14:00 - 29 Kol 2018 14:00 #22 od tuvok
Mislio sam se ne javljat ali ne mogu. Ja ću se osvrnit na prošlu ligu u kojoj sam sudjelovao.
Na početku lige su objavljena pravila od strane Zeusa i napravit ću copy paste ovdje
- Pravila
U igri smiju sudjelovati svi registrirani korisnici LM foruma
Liga počinje u ponedjeljak 11.9.2017. i traje do 1.3.2018.
Računaju se isključivo ulovi s obale.
Svaka prijava ulova mora sadržavati sljedeće: sliku ulova, opis ulova i opremu.
Glavna slika ulova mora biti slikana na mjestu ulova.
U kadru slike između ostalog mora biti vidljiv i logotip lige koji će biti postavljen za download početkom natjecanja.
Pobjednika će odlučiti ukupan dojam natjecatelja tijekom lige.
Pobjednika biraju isključivo ostali natjecatelji lige.
Sad generalno o pravilima neakademskim jezikom -Odmah da skočim na pravilo broj 5. Dakle, grubo rečeno, više vrijedi 1 lignja uz kvalitetnu sliku i duhovit opis nego 15 lignji bez opisa s lošom slikom. Za pobjedu nije potrebno napraviti lignjocid već pokazati vještinu, kontinuitet i ljubav prema ovoj plemenitoj disciplini. Slobodno stavite i više slika. Npr. ulov (koji je obavezan), zatim pripremu lignje, neki dobar recept, pričicu i sl. Dobrodošao je i video. Na kraju natjecanja, forumaši će odabrati pobjednika na temelju ukupnog dojma, a Ludo More i sponzori će ga/ih nagraditi. -
Mislim da su pravila bila više nego jasna i po tim pravilima sam ušao u ligu.
Nikakvih nepravilosti nije bilo a sudionik s najviše objava je i posebno nagrađen s dodatnom nagradom.
Pravo Zeusa je da određuje pravila a pravo svih nas je da po tim pravilima sudjelujemo ili ne.
O mojim prijedlozima izmjene sam već pisao pa se neću duplati.
Ako će Zeus mijenjati pravila to je njegovo pravo.
Zadnja izmjena: 29 Kol 2018 14:00 od tuvok.
Hvala: B_, MIRAN

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 29 Kol 2018 14:10 #23 od Zdenko

tuvok1976 napisao: Mislio sam se ne javljat ali ne mogu. Ja ću se osvrnit na prošlu ligu u kojoj sam sudjelovao.
Na početku lige su objavljena pravila od strane Zeusa i napravit ću copy paste ovdje
- Pravila
U igri smiju sudjelovati svi registrirani korisnici LM foruma
Liga počinje u ponedjeljak 11.9.2017. i traje do 1.3.2018.
Računaju se isključivo ulovi s obale.
Svaka prijava ulova mora sadržavati sljedeće: sliku ulova, opis ulova i opremu.
Glavna slika ulova mora biti slikana na mjestu ulova.
U kadru slike između ostalog mora biti vidljiv i logotip lige koji će biti postavljen za download početkom natjecanja.
Pobjednika će odlučiti ukupan dojam natjecatelja tijekom lige.
Pobjednika biraju isključivo ostali natjecatelji lige.
Sad generalno o pravilima neakademskim jezikom -Odmah da skočim na pravilo broj 5. Dakle, grubo rečeno, više vrijedi 1 lignja uz kvalitetnu sliku i duhovit opis nego 15 lignji bez opisa s lošom slikom. Za pobjedu nije potrebno napraviti lignjocid već pokazati vještinu, kontinuitet i ljubav prema ovoj plemenitoj disciplini. Slobodno stavite i više slika. Npr. ulov (koji je obavezan), zatim pripremu lignje, neki dobar recept, pričicu i sl. Dobrodošao je i video. Na kraju natjecanja, forumaši će odabrati pobjednika na temelju ukupnog dojma, a Ludo More i sponzori će ga/ih nagraditi. -
Mislim da su pravila bila više nego jasna i po tim pravilima sam ušao u ligu.
Nikakvih nepravilosti nije bilo a sudionik s najviše objava je i posebno nagrađen s dodatnom nagradom.
Pravo Zeusa je da određuje pravila a pravo svih nas je da po tim pravilima sudjelujemo ili ne.
O mojim prijedlozima izmjene sam već pisao pa se neću duplati.
Ako će Zeus mijenjati pravila to je njegovo pravo.

Za ovo boldovano bi se mogla otvorit tema npr. Morska kuhinja.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 29 Kol 2018 14:41 #24 od zeusfaber
Dakle, imati ćemo nagradu za najveći broj upisa u ligi i imati ćemo nagradu za ukupan dojam u ligi. Pravila i za jednu i drugu kategoriju su jasna. Zamislite to kao nagradu stručnog žirija i nagradu publike. Prvu nagradu za ukupan broj upisa biramo mi, a nagradu za ukupan dojam u ligi biraju svi natjecatelji lige. S tim smo eliminirali sve dosadašnje probleme. Nagrade za pobjednika u kategorije najviše upisa i ukupan dojam u ligi će biti podjednake, atraktivne i bogate, a uz to nagraditi ćemo i sve ostale sudionike kao i prijašnjih godina uz posebne nagrade, možda čak i tjedne/mjesečne. Postoji čak i mogućnost generalnog sponzora lige ali o tom po tom :like:

Najvažnije od svega da ću se i ja upisati ove godine!!! Pazite se :lol:

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 30 Kol 2018 19:03 #25 od MIRAN
Predlažem da se dobro razgibate prije početka sezone :D

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 31 Kol 2018 11:19 #26 od zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 25 Ruj 2018 14:23 #27 od Yamašnita
Opet ja dosadujem, jos je pet dana do 1.10, hoce li logo lige uskoro za print?
Jedva cekam da pocme jer mi je prva godina oprema ceka spremna.
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 25 Ruj 2018 21:28 #28 od zeusfaber
Naravno. Logo lige će biti dostupan dva dana prije početka lige ;)
Hvala: rogi

Molimo prijavite se

Više...
Rodosek's Avatar 25 Ruj 2018 22:43 #29 od Rodosek
Jos 5 dana i pocinje! Are you squidding me? Logo ce sigurno opet bit jebeni!
I ako zivom u sloveniji i ne mogu tek tako na more... logo cu si staviti na majico pa odoh na posao sa logotipm ludo more. Bude sta bude :P
Radujem se slikama!
Pozz
Hvala: Fanatik, rogi

Molimo prijavite se

Više...
Tonch's Avatar 01 Lis 2018 07:56 #30 od Tonch
Ekipa, di se može skinut logo od lige?

“Winter is coming.”

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 01 Lis 2018 08:27 #31 od marinac
kad nije napravljeno, kopiraj od prošle lige i ispravi godinu, tako san ja napravija.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 01 Lis 2018 08:56 #32 od marinac
Hvala: Fanatik, Tonch

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 01 Lis 2018 12:40 #33 od Yamašnita
Evo kako liga službeno još nije krenila, nemamo zeleno svijetlo od administratora. Da se pohvalim malo opremon koju sam lagano skupljao kroz ljeto.

P. S. Još nisam spreman za ligu neka kasni malo moram namotati upredenicu na makinju 😁

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 01 Lis 2018 13:45 #34 od zeusfaber
Logo i sve drugo dolazi tijekom popodneva. Pripremio sam sve samo se moram dokopat kompa!

Idemooo!!!
Hvala: Tonch

Molimo prijavite se

Više...
Tonch's Avatar 01 Lis 2018 14:06 #35 od Tonch
Super B) tak i tak s obzirom na prognozu od sutra startam hehe

“Winter is coming.”

Molimo prijavite se

Više...
Tonch's Avatar 01 Lis 2018 14:07 #36 od Tonch

Yamašnita napisao: Evo kako liga službeno još nije krenila, nemamo zeleno svijetlo od administratora. Da se pohvalim malo opremon koju sam lagano skupljao kroz ljeto.
P. S. Još nisam spreman za ligu neka kasni malo moram namotati upredenicu na makinju 😁

fino si se popunio :cheer:

“Winter is coming.”

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 01 Lis 2018 20:14 #37 od marinac
UPIS BR; 1
Kaštela,1.10.2018, od 18-19 i 15

Oprema:
-štap graphite calamaretti 862 ML
-rola shimano stradic c i4
-upredenica duel x-wire x8,PE 0.6
-skosavice yamashita 3.0; duel pata pata

uvjeti:
-jugo u jačanju
-lagani kurenat
-dubina oko 5-6 metara
-pijesak, posedonija

opis:
-po dolasku na poštu,vrime se sve više oblačilo,tako da nisam da će kiša tako brzo.Dake,prvu lignju sam uvatija u sami mrak, bez ikakvog potezanja, samo težina.Druga , isto tako obisila.Kako je počela kiša, a ja se nisam baš pripremija za nju,mora sam ičiča, tako da je današnji lov završen.

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 01 Lis 2018 23:20 - 02 Lis 2018 07:29 #38 od BulMar
Upis br.:1
01.10.2018.
Vrijeme: 19:00 - 20:30; Lokacija: Kožino; Dno: Pijesak; Dubina: 4-5m; Vjetar: Jugoistočni, jak; More: Malo valovito; Kurenat: Južni
Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240 5-20g; Rola: Okuma Ceymar C-30; Upredenica: Daiwa J-Braid X8 0,18mm multicolor; Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavice: DTD-White Killer Oita 3.0 White
Liga je počela. Loga još nema. Upisujem prvi ulov bez loga. Nadam se, uskoro će se pojaviti.
Prvi dan, prvi ulov, 20 dag. Večeras sam imao poseban doživljaj; zapleo mi se šišmiš u upredenicu i nije se mogao otpetljati; pokušao sam mu pomoći, ali uzalud; htio me je ugristi; nakon par minuta je nagrizao upredenicu i kada sam je potegnuo pukla je; nije se uspio spasiti; a ja sam pokupio otkinuti dio upredenice (sve mi se zamrsilo) i pošao doma. Eto, prvi dan i "prvo pa muško".
Sinoć sam bio bolje sreće: 3 lignje (28, 32 i 40 dag), ali to se ne broji.

Sutra je novi dan!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Zadnja izmjena: 02 Lis 2018 07:29 od BulMar. Razlog: Termin Logo, a ne Poster.

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 02 Lis 2018 09:13 - 02 Lis 2018 09:14 #39 od Baćo68
Ako je liga počela, bilo bi dobro otvoriti i novu temu, a ne spamati ovu...

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 02 Lis 2018 09:14 od Baćo68.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 02 Lis 2018 10:51 #40 od marinac
ne virujen da ovo admin nije vidija, ali me ovo već počelo i nervirati.Ili neka liga bude ,ili neka ne bude.Više mi je sve isto.

Molimo prijavite se