"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2018.

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 06 Stu 2018 22:04 #141 od JopaZGRI
Upis: br.12
Mjesto i vrijeme: Kraljevica 6.11.
17:00-20:00
Oprema:
- okuma.egi pro k1
- daiwa legalis LT 3000
- gosen egi damashi PE 0.8
- seaguar 0.28
- yamashita 3.0

Iako je bilo dosta tmurno vrijeme i svako malo je padala kisa ipak sam se odlucio otic..
Nakon pol sata nema kise a ni liganja..
Kad eto ti jedne uzela u propadanju..
I odmah nakon nje pljusak ajmo bjezi negjde..nakon 2 min vratim se..zabacim evo opet pljusak..nista ajde opet se sakrit..
Prestane vratim se nazad..zabacim eto ti opet kise..paaa za nepovjerovat!!
Ajmo mi do auta po kabanicu..obucem kabanicu vratim se..prestane i ni kapi vise😒😒
Probao jos na jednoj poziciji ali nikako da zapne i druga!

Poslano sa mog KIW-L21 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 06 Stu 2018 23:15 #142 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
UPIS - 29

06.11.2018. 16,30 - 18.30 h, Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD realfish oita 3.0 sargo, DTD premium auri 3.0
dubina 5-6 m, posejdonija i pijesak
jugo

lignja - 0,15 kg + sipa

Evo danas napokon da stignem otići na lignje za dana. Opet Rogoznica.
Stižem na poziciju taman da uhvatim zalazak sunca.

Divota. U zadnjih par dana danas definitivni najbolje vrijeme.
Krećem s DTD premium auri 3.0 i na 5 bacanju težina. Vidim da nema borbe, kao da vučem krpu.
Dovlačim je u kraj kad sipa.

Pokušavam dalje, mijenjam skose ali ništa. Mrak je več pao a lignje ni čut. Lani sam u ovo vrijeme na ovoj poziciji lovio lijepe komade a sad ništa.
Oko 17,45 h stavljam DTD real fish oitu 3.0 sargo i na prvom bacanju nakon što je potonula težina.
Lagano je dovlačim u kraj i slikajem.

I to bi bilo to za večeras. Pokušavam još do 18,30 h ali bez uspjeha.
Zbog obaveza kupim opremu i odlazim.

Opet dobro, lignja, sipa i kilo riže i eto crnog rižota.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 07 Stu 2018 08:38 #143 od marinac
UPIS BR: 31

Kaštela,7.11.2018, od 5 I 30- 7 sati

Oprema:
-štap graphite leader 862 ml
-rola shimano stradic c i4
-upredenica duel x-wire PE 0.6 8x
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0,daiwa,dtd

- jugo
-dubina oko5 metara
-dno pješčano
-lagani kurenat

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
Mladen Miletić's Avatar 07 Stu 2018 19:08 #144 od Mladen Miletić
Ovaj štapić mora da je vrhunski

Mladen
099 3 20 40 20
Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
JopaZGRI's Avatar 07 Stu 2018 22:15 #145 od JopaZGRI
Upis: br.13
Mjesto i vrijeme: 7.11. Opatija i okolica
17:30-20:30
Oprema:
- okuma egi pro k1
- daiwa legalis LT 3000
- seaguar 0.28
- yamashita 3.0
Došao na poziciju već je bila gužva..malo sam vec i kasnio ali dobro..nakon treće serije skosanja povlaći skosu kontriram joj ali se ne kaći skosnem dva puta opet povlaći skosu i sad ju kaćim i ubrzo je vani..

Nakon nje prošlo je i više od sat vremena i odlucim se selit..idem blize doma..
Dolazim na rivu..jedan ribolovac lovi ima mjesta.. na drugom zabacu.. gledam sto je to uz obalu vidim crnilo od lignje..mozda je bila tu pa se prepala nečeg.. skosam ko obale i eto je zapinje uz sami rub i ide vani..

Drugi zabac eto i druge..

Nakon dva bacanja eto i treće..čića je tamo na čudu 😂😂

Bacam ostavljam da potone skosa tipkam po mob koju min uzmem stap u ruke ona.je gore..eto i četvrte..

Nakon koju min nakon druge serije skosanja kaćim i petu dovlaćim ju do obale prati ju parica..vadim ju van i bacam i parica odmah uzima skosu i vadim i nju van!😊

Sve su bile na granici ali odlučio sam se ovaj put ih zadržat sve..ja zadovoljan za večeras!😊

Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, ja_osobno, MIRAN, tuvok, mirakulin ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 07 Stu 2018 22:26 #146 od tuvok
UPIS - 30 :woohoo:

07.11.2018. 17,30 - 20.30 h, Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD realfish oita 3.0 sargo
jugo

lignja - 0,30 kg

Večeras opet u Rogoznicu. Prvo odlazim gdje sam bio jučer. Od 17,30 h do 19,00 h ništa.
Kupim opremu i odlazim na drugo mjesto zaštičeno od juga.
Stajem na lukobran i krećem s DTD weakfish oita 3.0. Bacam pravo, lijevo, desno ali ništa.
Odlučujem zabaciti prema brodovima ali pazim da ne zapne za konope od bova.
Na drugom skosavanju težina i izvlačenje upredenice. Zatežem kočnicu i kreče izvlačenje.
Nakon 10 tak metara ispada. Puštam skosu da se ne bi ponovno mašila ali ništa.
E, ovo mi nije trebalo.
Idem dalje u nadi da će neka druga skosa privuč ponovno lignju.
Bijela oita ništa, full color oita ništa. Stavljam realfish sargo 3.0 i zabacujem ponovno prema brodovima.
Dok je skosa tonula lignja povlači upredenicu, radim kontru ali je ne kačim. Nakon toga ponovno povlačenje upredenice, radim kontru i imam je.
Dovlačim je do kraja i jankom vadim na kamen.

Lijep komad.
Idem dalje. nakon 10 tak minuta stavljam DTD škampa, zabacujem i puštam da tone.
Nakon što je potonula radim skos i osjetim da sam nešto okrznuo.
Dovlačim skosu u kraj a ono krunica puna crnila.
Pokušavam dalje ali ovu nisam uspio prevariti.

Večeras jedna i zadovoljan sam.

Molimo prijavite se

Više...
Tonch's Avatar 07 Stu 2018 23:01 #147 od Tonch
Replied by Tonch on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Nije upis, samo da stavim slike dječjeg vrtića, c&r,. Oprema standardna. Slikane prve 3, ostalih 5 nisam slikao jer mi je riknula baterija. Onaj osjećaj kad rušiš rekord u broju lignji za jednu večer, a ni jednu ne nosiš doma B) , ajd barem nakon 10-tak dana neko događanje na pošti.

I JopaZGRI oduševio si onu nonu na pošti sa svojim nesebičnim dijeljenjem znanja B) B) B)

“Winter is coming.”

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 07 Stu 2018 23:47 #148 od BulMar
Upis br.:8
07.11.2018.
Vrijeme: 17:30 - 19:00;
Dno: Pijesak; Dubina: 4 - 5m;
Vjetar: Burin; More: Mirno; Kurenat: Južni
Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240; 5-20g;
Rola: Okuma Ceymar C-30;
Upredenica: Seaguar PE X8 Grandmax PEx8 BRAID
Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavice: Yamashita EGI-O Q Live SEARCH 3.0-R07

Vrijeme idealno za lignjolov.. Na poziciji sam oko 17:30, ali ništa se ne događa. Bacam, skosam, panulam, mijenjam i tehniku i taktiku,ali "u ništa". Nakon pola ure pustim skosavicu malo duže na dnu, pa povučem, ima nešto, teško je, pomislim konačno, poslije 5 dana, ... Kad ono, nije lignja, nego mušun. Dobro, idemo dalje.
Mijenjam poziciju, 50-ak metara na zapad, pa još jedanput mijenjam poziciju, i opet ništa. Idem još na jednu poziciju.
Prvi zabačaj, dugačak preko 50 metara, uz pomoć vjetra, skosavica je na dnu, napravim seriju od 3-4 skosa, puštam skosavicu 6-7 sekundi na tone i zatim započnem novu seriju skosanja, ali čim sam napravio prvi skos, osjetim otežanje, zatežem kočnicu i lagano vučem, teško je, bori se, štap se savija, nekako osjećam da se nepravilno kreće prema meni. Kada sam je ugledao bilo mi je jasno zašto. Skosavica ju je zakačila sa gornje strane za glavu i tako mi je stvarala veći otpor pri povlaćenju. Mislio sam da je veća ali zadovoljan sam. Lijep komad (35 dag). Uz pomoć mreže sigurno je vadim.

Ostao sam još malo, ali zakačila se još samo jedna manja sipa. Zadovoljan sam.
Sutra je novi dan!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 08 Stu 2018 00:12 #149 od Duje195o
UPIS - 1
Vrijeme: 7.11. 17:00-21:30h
Mjesto: Rab, Kampor
Oprema:
Nomura Haru Dropshot Solid Tip 3-18g 2.40m
Okuma Ceymar C30
Skosavice: Yo-Zuri, Kanji, DTD
Prije svega pozdrav ekipo, evo i mog prvog upisa.
Nakon sto dolazim na svoju prvu poštu zabacujem svoju prvu skosu Kanji pro spec 3.0 narančastu (neznam sad šifru boje) i nakon nekih 20ak min zabacivanja bez uspjeha odlucim se za promjenu skose i stavljam kanji pro spec 3.0 rozo plavu i ista stvar, bezuspjesno..
Razmisljam sto dalje i vratim nazad onu prvu skosu i nakon 2 zabačaja kačim svoju prvu lignju 5m od obale i naravno podižem je na kraj.[IMG][IMG]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181107/956f190b7ecee0979ce0227a460427d3.jpg[/IMG]
Nakon toga zabacujem jos nekih 10ak puta i kačim svoju drugu lignju također nekih 5,6m od obale i podižem je na kraj.
Nakon jos nekoliko pokusaja bez uspjeha spremam stvari i odlazim do auta i selim se na drugu postu.
Nakon sto stizem do svoje poste nastavim loviti na svoj narančasti Kanji, ali bez uspjeha, zatim promjenim zelenu tigricu od Yo-zuri-a 2.5 zabacujem i odmah kačim svoju treću lignju, lagano je povlačim do mula i podižem gore..
Nakon jos 10ak zabačaja bez uspjeha kupim stvari i odlazim doma di ih slikam sve zajedno jer su mi prve dvije ostale u autu kad sam se prebacio do druge poste😂

Sve u svemu ja zadovoljan!

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 08 Stu 2018 00:17 #150 od Duje195o
Zaboravio sam vrijeme napisat😂 ugl bonaca ka ulje, kurenat lagani juzni😊

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
JopaZGRI's Avatar 08 Stu 2018 06:53 #151 od JopaZGRI

Tonch napisao: Nije upis, samo da stavim slike dječjeg vrtića, c&r,. Oprema standardna. Slikane prve 3, ostalih 5 nisam slikao jer mi je riknula baterija. Onaj osjećaj kad rušiš rekord u broju lignji za jednu večer, a ni jednu ne nosiš doma B) , ajd barem nakon 10-tak dana neko događanje na pošti.

I JopaZGRI oduševio si onu nonu na pošti sa svojim nesebičnim dijeljenjem znanja B) B) B)

😂😂😂 pa nije valjda da me pohvalila...
A sta cu s njom..svaka lignja evo ti nje do mene i gleda..😂
jesi joj i ti objasnio neke stvari? 😊😉

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 08 Stu 2018 09:49 #152 od marinac
UPIS BR: 32

Kaštela,8.11.2018, od 5 I 30- 7 sati

Oprema:

- lagano jugo
-dubina oko5 metara
-dno pješčano
-lagani kurenat

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 08 Stu 2018 11:26 #153 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br:7 Rijeka, 07.11.2018. od 21:00-22:30h
Oprema:
Štap: Major Craft Crosstage 782-EL
Mašinica: Shimano Ultegra 3000
Špaga: Major Craft Dangan braid 0,6 PE
FC: Seaguar FXR 0,28
Pušća: 2,5 Yo-Zuri stari model bijela
Gledam sinoć sa balkona, na moru je lagano jugo, svjetla ima malo, pred pola sata je bio pljusak, idem malo bacati sa dva štapa, pa ako nešto skoči, dobro je. Bacao sam jedno pola sata silikonce i voblere, riba ne radi, more je stalo, udarila bonaca. Ništa, drugi štap u ruke i probaj na lignje. Pola sata bacanja pušći, ništa ni na jednu boju. Neki dan sam našao u kutiji, staru bijelu Yo-Zuricu i stavio je u torbicu nek se nađe. Stavljam nju, i bacam ravno u svjetlo. Lagano, nema ništa, počinjem skakutati kao sa silikoncem, i jedna skače u pol metra dubine. Drži se na vrh jednog kraka, ali krak ne puca, i vani je. Bacam još dva puta u plitko, nema ništa, daleki zabac u duboko, opet u svjetlo. Zapalim, izravnam upredenicu, i lignja je gore. Ova je uhvatila krunicu svim krakovima, i na sigurnom je. Još par zabaca, nema ništa, povlačim se u toplo.
Privitak datoteke:
Hvala: BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Duje195o, rogi ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
macchiato's Avatar 08 Stu 2018 20:43 #154 od macchiato

marinac napisao: UPIS BR: 32
Oprema:
- lagano jugo
-dubina oko5 metara
-dno pješčano
-lagani kurenat

kakav je ovo upis. lignje od 3 centimetra i još mu svi zahvaljujete. možet ti stari moj imat opremu od tri bilijuna zilijuna kuna ali ove lignje slikat je živa sramota i još se upisat u ligu po nekim kao pravilima.
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
JopaZGRI's Avatar 08 Stu 2018 23:35 #155 od JopaZGRI
Upis: br.14
Mjesto i vrijeme: Kraljevica 8.11.
17:00-18:00
Oprema:
- okuma egi pro k1
- daiwa legalis LT 3000
- seaguar 0.28
- yamashita 3.0
Danas zbog obaveza nisam bas dugo mogao lovit..ali i to malo vremena je bilo dovoljno za jednu vrijednu upisa..

Sutra je novi dan! 😊

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 08 Stu 2018 23:46 #156 od tuvok
UPIS - 31

08.11.2018. 21,00 - 22.30 h, Rogoznica plaža

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD bijela oita 3.0
zapadnjak

2 lignje - 0,30 kg +sipa

posao i obaveze me uredno svako malo spriječe da za dana odem na lignje. Večeras u 21,00 h na plažu u Rogoznicu.
Krećem s DTD premium auri 3.0 i na drugom bacanju težina. nema pumpanja te u kraj dovodim sipu koju nasukavam na žalo.

Opet sipica, idemo dalje. Nakon 20 tak minuta se mičem na mulo i stavljam DTD bijela oita 3.0.
Zabacujem, čekam da potone i krene skosavanje.
Pri kraju povlači skosu, radim kontru i moja je.

Lijepo. Idemo dalje. Nakon 3-4 bacanja opet pri kraju povlačanje skose i moja je.

Super, parica je tu. Pokušavam dalje, mijenjam skosavice i oziciju na plaži ali je više nema.
Kupim opremu i odlazim kući.
Još jedna slika za kraj.

Opet zadovoljan.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 09 Stu 2018 06:12 #157 od Zdenko

macchiato napisao:

Oprema:
- lagano jugo
-dubina oko5 metara
-dno pješčano
-lagani kurenat

kakav je ovo upis. lignje od 3 centimetra i još mu svi zahvaljujete. možet ti stari moj imat opremu od tri bilijuna zilijuna kuna ali ove lignje slikat je živa sramota i još se upisat u ligu po nekim kao pravilima.

Svaka ova lignja, ako je preneses centimetrima na printanu ligu ima vise od 12 cm, sto je uslov za prijavu. Ali ljubomora je gadna stvar,jel tako prijatelju!!!

Rogi ribaru !
Hvala: marinac, Alien

Molimo prijavite se

Više...
Tonch's Avatar 09 Stu 2018 07:06 #158 od Tonch
Replied by Tonch on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br.6
Štap: Okuma Aria Egi
Mašinica: Shimano Sedona 3000
Upredenica: Daiwa J-braid 0,10
FC: Seguar soft 0,28
Skosavica: Kanji pro spec 2,5
Dubina: 10 metara
Dno: pijesak
Vrijeme: 09.11.2018 18,30-20,30
More: mirno, bez vjetra i kurenta

Nakon prekjučerašnje zabave sa dječjim vrtićem nisam imao nekih očekivanja od jučerašnjeg lignjolova. Srećom i junior je bio raspoložen da idemo, pa smo na poštu došli oko 18i30. Na mulu je već bilo dvoje lignjolovaca, sa već nekoliko lignji nasukanih. Kažem sebi to je to, danas će biti bolje :cheer: . Stajem na svoju poziciju i krećem klasično, Mag cast, Kanji,Naory 1,8. Ništa, ni griza, a stojim 20 metara od barbe koji vadi treću i četvrtu u kratkom roku. S obzirom da nema ništa tu di stojim ( i svjetlo od rasvjete tu malo drugačije osvjetljava vodu), barba me zove da stanem kraj njega, jer tu ih ima. U nevjerici kupim opremu i bacam do njega. Stavljam Naory 1,8 naranđasti, puštam na dno i krećem sa kombinacijom skosanja i povlačenja, pred sam kraj na 2 metra od mula osjetim povlačenje, kačim i izvlačim van najmanju lignju koju sam vidio :cheer: . Puštam je u more uz dogovor da se vidimo u 1 mjesecu. Lagano gubim nadu. Junioru je već lagano dosta, ne da mu se više. Dogovaram s njim još par bacanja, stavljam kanji 2,5 , bacam daleko, čekam da potone u sredinu mora i krećem sa skosanjem. Dolazim na 10 m od mula, i osjetim lagano pipkanje skosavice, čekam par sekundi, ništa. Skosnem dva lagana skosa i odjednom potezanje, skosam da potvrdim kačenje i gore je. Napokon lignja za upis B)

Ispucavam još par bacanja koje sam dogovorio s juniorom, pozdravljamo barbu i zahvaljujem mu. Ja zadovoljan.

“Winter is coming.”

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 09 Stu 2018 07:12 - 09 Stu 2018 07:14 #159 od Baćo68
Upis br. 2
Rijeka, 08.08. Od 18.00 do 21.00 sati
Oprema; štap Okuma Egi pro K1, mašinica Daiwa Ninja 2500, lovna skosa Kanji pro spec 2.5
Napokon... nakon ne znam i sam koliko puta dolazaka doma praznih ruku, posrečila mi se ova lignjica dovoljna za upis.
Uglavnom, došao sam na poštu, a uvaženi kolege već žuljeve dobili od zabacivanja. 😁
Na upit... jel bilo šta slijedio je toliko puta izrečen odgovor..."ma ni pipnut"
A niš, mislin si ja, makar se sviježeg zraka nadisat. Prvi zabačaj...i op, odma je zategnula i vadim ju van (mislim na lignju, naravno)
Slijede komentari.... prva, pa odma skočila...sad možeš i doma ić.... i otprilike je tako i bilo. Nakon bezuspješnih pokušaja, ekipa se polako odlučila ić doma... ja sam ostao zadnji...i vjerovatno bi još zabacivao da nisam vratio moru ....pušću.
More da, more uzme, hvala moru!
Privitak datoteke:

🤘

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 09 Stu 2018 07:14 od Baćo68.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 09 Stu 2018 08:47 #160 od marinac

macchiato napisao:

Oprema:
- lagano jugo
-dubina oko5 metara
-dno pješčano
-lagani kurenat

Poštovani admine i kolege,
poštovani kolega Machiato, ne mogu izdržat da se ne javim, a ovaj način nekog prepucavanja nije moj stil, te bi želio, da se poslije mog mog komentara ne nastavi nikakvo prepucavanje, te na taj način ugroziti ligu.
Dakle, ja sam u ovoj lizi po prilično dugo, te se zna moj doprinos ovoj lizi i mene kao osobe koja nije od jučer na moru, a šta se tiče liganja i lova, znanja, to neću ni spominjati.
Poštovani kolega Machiato, meni je stvarno žao, i ja vam tu stvarno ne mogu pomoći, da vama i onih koji vas podržavaju, od zavisti i ljubomore zamagli vid,pa da ne vidite dobro.Ja bih vas molio da ovu negativnu energiju radije usmjerite na lignjolov, pa dam pokažete šta vi to stvarno znate, a ne ovako, nikakvog ulova, nikave objave, samo ljubomora, i vi sada dilite pamet.
Veliki pozdrav svima ,
Marinac.

Molimo prijavite se