"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2018.

Više...
marinac's Avatar 09 Stu 2018 08:52 #161 od marinac
UPIS BR: 33
Kaštela,9.11.2018, od 5 I 30- 7 sati
Oprema:
-štap graphite leader 862 ml
-rola shimano stradic c i4
-upredenica duel x-wire PE 0.6 8x
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0,

- lagani burin
-dubina oko5 metara
-dno pješčano
-lagani kurenat

OVAJ ULOV POSVEĆUJEM SVOM KOLEGI MACHIATO. :whistle:

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 09 Stu 2018 09:06 - 09 Stu 2018 09:07 #162 od mirakulin

marinac napisao: Poštovani admine i kolege,
poštovani kolega Machiato, ne mogu izdržat da se ne javim, a ovaj način nekog prepucavanja nije moj stil, te bi želio, da se poslije mog mog komentara ne nastavi nikakvo prepucavanje, te na taj način ugroziti ligu.
Dakle, ja sam u ovoj lizi po prilično dugo, te se zna moj doprinos ovoj lizi i mene kao osobe koja nije od jučer na moru, a šta se tiče liganja i lova, znanja, to neću ni spominjati.
Poštovani kolega Machiato, meni je stvarno žao, i ja vam tu stvarno ne mogu pomoći, da vama i onih koji vas podržavaju, od zavisti i ljubomore zamagli vid,pa da ne vidite dobro.Ja bih vas molio da ovu negativnu energiju radije usmjerite na lignjolov, pa dam pokažete šta vi to stvarno znate, a ne ovako, nikakvog ulova, nikave objave, samo ljubomora, i vi sada dilite pamet.
Veliki pozdrav svima ,
Marinac.

O! Pa izgleda da ipak nije problem pisati "romane". Samo je stvar dobre volje i poštovanja lige kad se pišu upisi... A kad već pišemo, koji je to točno doprinos osim što u tvojim objavama ljudi mogu vidit kako lignja izgleda? Što se iz tvojih upisa može naučiti? Skosavice? Pozicije? Način lova? Najlakše je nekoga optužiti za ljubomoru. Onda se rješilo sve.

Da, svaka ti čast, najbolji si lignjolovac u ovim krajevima, al tvoji upisi su, da budem blag, bezveze...

S velikim poštovanjem prema najvećem lignjolovcu, ali i prema Ligi u kojoj sam prošle godine rado sudjelovao,
mirakulin
:whistle:
Zadnja izmjena: 09 Stu 2018 09:07 od mirakulin.
Hvala: BulMar

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 09 Stu 2018 09:28 #163 od marinac
Kolega Krešo
ti si bar i sam priznao , koliko si vidija i naučija iz liga od prošlih godina, a tu su bili i moji opis u većinii i sa skosavicama i sa svime šta ide uz to.Slažem se sa tobom da su moji sadašnji opisi bez veze, ne da su bez veze , nego ih uopće nema, niti me to zanima, niti ću ih pisati, niti ja očekujem neke nagrade od lige, niti se trebam dokazivat sa svojim opisima, nego , da vam kažem da sam tu, i da liga nije onakva kakva je bila na početku.
Lijep pozdrav,

Molimo prijavite se

Više...
macchiato's Avatar 09 Stu 2018 19:26 #164 od macchiato
Dragi kolege Marinac i Zdenko nadao sam se nekoj konstruktivnoj raspravi ili možda nekom odgovoru u smislu: ok možda sve lignje sa slike nisu u ovih 12 cm i bla bla.........

Ove riječi oko ljubomore su mi u razini dječijeg vrtića mlađe grupe te se ne želim u takve rasprave upuštati.

Šta se tiče mog odlaska na lignje, mene to opušta te mi nije bit lignjolova istrijebiti lignje do zadnje i naslikavati moj štap sa negoliko lignjica. mogli smo onda bolje napraviti ludo more liga strijelka pa udri po strijelkama koliko tko može.

Svatko zna svoje. Ja sam tu završio. Bez ljutnje uživajte dragi kolege. Pozdrav. Rogi!
Hvala: Kvarner

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 09 Stu 2018 22:38 #165 od JopaZGRI
Ako se već raspravljate molim vas da odaberete neku drugu temu i tamo nastavite sa raspravom kolika je čija lignja i koliko ko ima znanja..mislim da je ovo tema večinom za stavljanje upisa kolega koji odrađuju ligu 2018!

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 09 Stu 2018 22:43 #166 od JopaZGRI
Upis: br.15
Mjesto i vrijeme: 9.11. Opatija, 17:00-20:00
Oprema:
- okuma egi pro k1
- daiwa legalis LT 3000
- gosen egi PE 0.8
- seaguar 0.28
- yamashita 3.0

Odmah na prvi zabac zapela jedna dovoljna za upis i to je sve do kraja veceri za mene bilo..

Poslano sa mog KIW-L21 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 10 Stu 2018 00:49 #167 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
UPIS - 32

09.11.2018. 16.30 - 18.30 h Primošten, 20,00 - 22.30 h, Rogoznica plaža

Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD realfish sargo 3.0, DTD weakfish bonito 3.0
dubina 5-6 m, posejdonija i pijesak
bonaca

2 lignje - 0,70 kg

Večeras popodne se zaputim u Primošten da okušam teren na kojem nisam bio zadnjih 15 tak dana zbog juga.
Uvjeti idealni, bonaca.

Skose se mijenjaju, lijevo, desno, pravo, skosavanje, panulavanje ... i šta sam god pokušao do 18.30 ni čut.
Kupim opremu i odlazim jer imam dogovorenih obaveza.
Nakon što sam riješio obaveze odlučujem opet potražiti upis.
Idem u Rogonicu na plažu opet okušati sreću.
Dolazim u 20,00 h i nakon 45 minuta kao u lokvi.
Još jedna izmjena skosa i odlazim.
Stavljam DTD realfish sargo 3.0 i zabacujem prema brodovima i bovama.
Skosavica tone i u tom trenutku se upredenica počme natezati.
Radim kontru i moja je. Dosta je daleko od kraja tako da guštam u izvlačenju. Janka je spremna i ide slikavanje.

još jedna slika u krupnom planu.

Još par zabačaja sarga i mijenjam skose. Na iduće dvije ništa. Stavljam DTD weakfish bonito 3.0 i zabacujem. Nakon što je potonula par skosaja i nešto dira skosu. Radim kontru i moja je. Zatežem kočnicu i lagano je dovlačim u kraj u janku.

Opet krupni plan.

Kako je počelo ovo je super.
Pokušavam dalje ali ništa.
Nakon sat vremena kupim opremu i odlazim.
Još jedna slika za kraj.

dolazim kući i vaga kaže 0,70 kg.

Nisam se ni ovome nadao.
Hvala: marinac, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Duje195o, Pega ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 10 Stu 2018 05:57 #168 od Zdenko

macchiato napisao: Dragi kolege Marinac i Zdenko nadao sam se nekoj konstruktivnoj raspravi ili možda nekom odgovoru u smislu: ok možda sve lignje sa slike nisu u ovih 12 cm i bla bla.........
Ove riječi oko ljubomore su mi u razini dječijeg vrtića mlađe grupe te se ne želim u takve rasprave upuštati.
Šta se tiče mog odlaska na lignje, mene to opušta te mi nije bit lignjolova istrijebiti lignje do zadnje i naslikavati moj štap sa negoliko lignjica. mogli smo onda bolje napraviti ludo more liga strijelka pa udri po strijelkama koliko tko može.
Svatko zna svoje. Ja sam tu završio. Bez ljutnje uživajte dragi kolege. Pozdrav. Rogi!

Ni tvoj post nije bio post za raspravu, vec obican napad. Pogledaj si ga jos jedanput. Osim toga, ovo je liga lignjolov I svatko daje fotke sta je ulovio, bez obzira koliko ih je ulovio. I u tvom zadnjem postu iznad, se vidi zavist : " mene to opušta te mi nije bit lignjolova istrijebiti lignje do zadnje i naslikavati moj štap sa negoliko lignjica"
Upravu si samo u jednom, sto si I napisao: "Svatko zna svoje". To je sve od mene. Kraj price. Pozdrav.

Rogi ribaru !
Hvala: marinac, MIRAN

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 10 Stu 2018 08:51 #169 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br:8 Rijeka, 09.11.2018. od 19:00-21:00h
Oprema:
Štap: Major Craft Crosstage 782-EL
Mašinica: Shimano Ultegra 3000
Špaga: Major Craft Dangan braid 0,6 PE
FC: Seaguar FXR 0,28
Pušća: 2,5 kineska boja ciklama
Dolazim na more oko 7 navečer, dva čovjeka su već tamo, ništa ne pitam, ničim izazvana kreće priča: Nikad gora jesen, totalna katastrofa od Lenca do Opatije, lignje ni za lijek, ako koja i skoči, male su kao u 7.mjesecu, itd. Totalni pesimizam, a ekipa se sprema u Sloveniju na takmičenje. Mislim si, ajde šuti i kopaj, možda se i nešto zaleti. Od ribe opet ni traga, ajmo na lignje. Bacam trojke, 2,5, naory, ništa. Izgubio sam na ljeto Naory ciklamu, ali imam neku kinesku jeftinjavu, pa probam i nju. Na samom dnu, oko 15m dubine, lijepo zateže i vani je prva. Mislim, sad su moje, ali ništa bunar. U međuvremenu je stigao poznanik, govori u Opatiji i Ičićima nula bodova. Malo ćakule o štapu koji je kupio na moju preporuku, još par zabaca, nema ništa, idem doma. Usput stanem opet na zadnju poštu ispred kuće, prvi zabac narančasta jeftinjava, lignja skače, ide lijepo, nije nešto, ali na površini ispada. Pustila je malo crnila, tada uvijek mijenjam boju pušće. Bacam dva puta ispred sebe, ništa treći put kupi pušću na samoj površini. samo je podignem iz mora i na slikanje. Još par zabačaja, kurenat je podivljao, ide kao Rječina u najboljim danima, povlačim se doma.
Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 10 Stu 2018 09:45 #170 od marinac
UPIS BR: 34
Kaštela,10.11.2018, od 5 I 30- 7 sati
Oprema:

- lagani južin
-dubina oko5 metara
-dno pješčano
-lagani kurenat

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 10 Stu 2018 23:40 #171 od Duje195o
UPIS - 2
Vrijeme: 10.11. 21:30-23:00h
Mjesto: Rab, Kampor
Oprema:
Nomura Haru Dropshot Solid Tip 3-18g 2.40m
Okuma Ceymar C30
Skosavice: Yo-Zuri, Kanji, DTD
Vjetar: Lagani Južin, Kurenat Južni
Nakon par katastrofalnih dana, sinoćne jedne solidne sipe
I jutrošnje jedne baby lignje koju sam naravno pustio
Večeras jedan upis, ali doslovno jedan😂 nakon što sam stigao na svoju poštu večeras i nakon par zabaca mog DTD Clasic Oite 3.0 zelene zakačila se jedna lijepa lignja i 2m od kraja mi otpala...nakon sljedećih desetak pokušaja baci se na skosavicu jedna manja koju napokon dižem na kraj i slikam
Poslije još par neuspješnih pokusaja sa istom skosavicom mijenjam je i stavljam DTD White Killer Bukva zelena s kojom nakon drugog zabačaja kačim opet veliku lignju koja mi nakon 3, 4m što sam je povukao otpada, zatimvnakon sljedećeg zabačaja kačim i dižem na kraj još jednu malu koju puštam u more natrag
Bacam još par puta, ali bezuspješno shvaćam da ovo nema smisla kupim opremu i idem doma!
Sutra je novi dan.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 11 Stu 2018 00:33 #172 od tuvok
UPIS - 33

10.11.2018. 17.10 - 18.50 h Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD full color oita 3.0
bonaca

3 lignje - 1,50 kg

Večeras opet Rogoznica. Vodim svoju kćerku na rođenda u igraonicu u Rogoznicu. Rođendan je od 17-19. U auto stavljam i opremu i na poziciju dolazim u 17.10.
Vrime super, bonaca.

Stajem na mulo i krečem u akciju. Počinjem s DTD full color oita 3.0.
Na 3 bacanju nakon prve serije skosavanja osjetim da lignja dira skosu. Radim kontru i kačim je. Lagano je dovlačim u kraj i jankom dižem na mulo.
Lijep komad.

Idem dalje, na idućem bacanju skosa zapinje i uspijem je osloboditi iz posejdonije.
Bacam ponovno i nakon što je potonula zatezanje upredenice, radim kontru i imam je.
Dovlačim je u kraj i dižem jankom na mulo.
Ova je još ljepša od prve,

Super osjećaj. Pokušavam dalje ali 15 tak minuta ništa. Odlučujem još jedanput baciti full color i onda ga promjeniti.
Zabacujem, puštam da tone, serija skosanja i nešto dira skosu i povlači je, ja kontriram ali ništa, puštam i opet nešto povlači skosu, opet kontra i ništa.
Ostavljam skosu malo duže, opet povlačenje ali sad je puštam još koji sekund duže. Radim kontru i kao da sam zakači za dno.
Krene pumpanje s druge strane i borba. Zatežem kočnicu do kraja i lagano namatam upredenicu. Otpor ludilo, kada krene pumpati moram pustiti namatanje i štap držati da ga ne povuče.
Na kraju je dovodim u kraj i vanka je. Izdražao je i štap i upredenica.

Ludilo, vaga kasnije pokaže 0,70 kg a borila se kao da je preko kila. Predivan osječaj.
Bacanja idu dalje, mijenjanje skosa. Nakon sat vremmena jednu sam doveo do samog kraja i otpala kad sam je išao uhvatiti jankom a nakon nje jedna mi je ispala u dubini nakon par metara povlačenja.
Kako se približilo 19 h moram po kćerku na rođendan.
Kupim opremu a po ove što su ostale doći ću drugi dan.
Još jedna zajednička slika.

Večeras super.
Hvala: dzingo, marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 11 Stu 2018 07:33 #173 od Zdenko
Ljepe fotke tuvok1976 I krasne lignje.

Rogi ribaru !
Hvala: BulMar, tuvok

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 11 Stu 2018 08:56 #174 od marinac
UPIS BR: 35
Kaštela,11.11.2018, od 5 I 30- 7 sati
Oprema:

- lagani južin i kišica
-dubina oko5 metara
-dno pješčano
-lagani kurenat

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 11 Stu 2018 11:34 #175 od Duje195o
UPIS - 3
Vrijeme: 11.11. 04:30-08:30h
Mjesto: Rab, Kampor
Oprema:
Nomura Haru Dropshot Solid Tip 3-18g 2.40m
Okuma Ceymar C30
Skosavice: Yo-Zuri, Kanji, DTD
Vjetar: Jugozapadni, Kurenat Južni
Dubina: 4, 5m
Nakon neuspjelog pokušaja na prvoj pošti, dolazim na drugu poštu gdje nakon par izmjena skosavica kačim jednu lignju i dižem na kraj koja je veličinom na granici, a skosavica je Kanji Pro Spec 3.0 narančasta
Nakon toga zabacujem jos nekih 20min bez uspjeha i ponovo mjenjam poštu gdje kačim svoju drugu lignju i uspješno vadim na kraj koju sam prevario DTD-om Clasic Oita 3.0 zelena
Još 10ak pokušaja pakiram stvari, slikam zajedničku i odlazim.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Hvala: Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, rogi ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Katatunga's Avatar 11 Stu 2018 18:36 - 11 Stu 2018 18:38 #176 od Katatunga
Upis broj 1
Prvo pa musko!
Štap: Caperlan essential set 350
Predvez:0.20 uz FC od 0.18
Dubina: 5 do 15 m
Tlo: na dubljem pijesak, u plićem stjenovito
Skosavice: DTD 3.0 / 3.5 (nekoliko modela)
Nakon laganog juga i stabilizacije odlazim na provjerenu poštu i zabacujem, nakon 20 min nešto mi skače na skosavicu odvlači štap u more (dok ja tražim skosavicu za promjenu) lupam kontru i nakon minuti vadim pravog porcijaša.. 30 minuta kasnije lupa i drugi.. Evo slika;

imgur.com/a/IPNIjEA

obzirom da sam glup ne znam iz kojeg razloga mi ne stavlja sliku direktno na upis nego mogu samo link staviti.. Ako bi mi itko malo objasnio bio bih zahvalan.. LP
Zadnja izmjena: 11 Stu 2018 18:38 od Katatunga.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 11 Stu 2018 23:06 #177 od tuvok
Katatunga kad si prenio sliku ajde u gornji desni kut slike i tu ti se pojavi link na sliku a pored linka imaš strelicu prema dolje. Pritisni strelicu i klikni na GET SHARE LINK. Tu ti treba BBCode ( Forums ). Stisni copy i samo ga zalijepi na objavi i automatski ti se pojavi slika.

Katatunga napisao: Upis broj 1
Prvo pa musko!
Štap: Caperlan essential set 350
Predvez:0.20 uz FC od 0.18
Dubina: 5 do 15 m
Tlo: na dubljem pijesak, u plićem stjenovito
Skosavice: DTD 3.0 / 3.5 (nekoliko modela)
Nakon laganog juga i stabilizacije odlazim na provjerenu poštu i zabacujem, nakon 20 min nešto mi skače na skosavicu odvlači štap u more (dok ja tražim skosavicu za promjenu) lupam kontru i nakon minuti vadim pravog porcijaša.. 30 minuta kasnije lupa i drugi.. Evo slika;
imgur.com/a/IPNIjEA
obzirom da sam glup ne znam iz kojeg razloga mi ne stavlja sliku direktno na upis nego mogu samo link staviti.. Ako bi mi itko malo objasnio bio bih zahvalan.. LP

Molimo prijavite se

• Klek
  • Klek's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Klek's Avatar 11 Stu 2018 23:13 #178 od Klek
Replied by Klek on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.

Katatunga napisao: Upis broj 1
Evo slika;
imgur.com/a/IPNIjEA

Evo kad već ne lovim, da pomognem. Na imgur (tamo di ti je ova slika) klik na sliku, otvara ti se mogućnosti sa desne strana prozora. Kopiraj "direct link" i stavi ga u postu pod veza do slike

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 11 Stu 2018 23:22 #179 od tuvok
UPIS - 34

11.11.2018. 17.15 - 19.30 h Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD full color oita 3.0, DTD white killer zeleni 3.0
bonaca

2 lignje - 0,65 kg

Večeras ponovno ista pozicija kao i sinoć. Dolazim u 17,15 h i stajem na mulo.

Jedna skosa, druga skosa, treća skosa ali ništa. Već sam se pripao da će biti loše.
Oko 18,00 h stavljam DTD white killer 3.0 zeleni. Zabacujem lijevo, desno, pravo ali ništa.
Dovlačim u kraj i zabacujem malo bočno. Skosa tone, ja skosnem nekoliko puta i tada se upredenica nategne.
Radim kontru i imam je. Zatežem kočnicu i kreće guštanje.
Dovodim je u kraj i jankom dižem na mulo.

Lijep komad. Idem dalje.
Još nekoliko puta s white killerom ali neće druga.
Mijenjam i stavljam već provjerenu DTD full color oitu 3.0.
Zabacujem, skosajem i nakon nekoliko skosavanja težina, samo se obisila, nisam je ni osjetio.
Dovlačim je u kraj i stavljam na kamen.

Jedna od manjih zadnjih dana.
Pokušavam još sat vremena ali više ništa.
Kupim opremu i radim još jednu sliku za kraj.

I večeras zadovoljan.
Hvala: dzingo, marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 12 Stu 2018 06:59 #180 od marinac
UPIS BR: 36
Kaštela,12.11.2018, od 5 I 30- 7 sati
Oprema:

- lagani burin
-dubina oko5 metara