"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2018.

Više...
Duje195o's Avatar 22 Stu 2018 19:39 #241 od Duje195o
UPIS - 10
Vrijeme: 22.11. 16:15-18:00h
Mjesto: Rab, Kampor
Oprema:
Okuma Epixor 249cm 10-32g
Okuma Ceymar C30
Upredenica: Daiwa J-Braid x8 0.16 9kg
Skosavice: Yo-Zuri, Kanji, DTD, Harimitsu Sumizoku
Vjetar: Lagani Burin (skoro bonaca), Kurenat Lagani Južni
Dubina: 4, 5m
Dno: Pijesak, Posejdonija
Pozdrav! Dolazim na svoju poštu i počinjem sa svojom DTD Premium Auri 3.0 zelenom i nakon niza neuspješnih zabačaja na red dolazi Harimitsu Sumizoku 3.0 narančasta koja nakon drugog zabačaja kači prvu lignju za današnji upis
Zatim nakon desetak zabačaja iste, mijenjam je sa DTD White Killer Bukva 3.0 zelena sa kojom prvim zabačajem kačim lignju koja je nažalost bila premala. Zatim slijedi niz zabačaja i mijenjanja skosavica, ali nažalost bez rezultata. Kupim opremu i doma.
Sutra će možda bit uspješnije! :)

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Klek ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
markoj's Avatar 22 Stu 2018 20:09 #242 od markoj
Upis: br. 1.
Mjesto i vrijeme: 22.11.2018. Opatija okolica
17:30-19:00
Oblačno, skoro bonaca
Oprema:
-Okuma Egi pro K1
-Cormoran Votacor 7Pif 2500
- Gosen egi PE 0.8
- Seaguar 0.26
- Yamashita, Yo-zuri, DTD 2,5 i 3,0

Na lokaciju stižem kasno, oko 17,30. Prvi zabačaj odmah lijepa lignja, na omiljenu Yamashita RWF. Vaga je pokazala solidnih 0,175 kg. Poslije je još 2x bilo diranja, ali ništa više nisam ulovio. Nakon što u posljednja 3 izlaska nisam ulovio ništa ja sam zadovoljan. Sezona je loša na Liburniji, u 7 izlazaka ulovio sam ukupno 5 liganja i 1 sipu, neusporedivo slabije od proteklih sezona. Nadam se da će se to promijeniti nakon ovog zahlađenja i napokon početi normalna sezona. Dovoljno za 1 upis!
Nadam se da ću uspjeti učitati sliku, tražio sam upute ali nisam siguran da ću uspjeti, pokušati ću preko imgur uploadera.Ako ne uspijem molim admina ili nekog iskusnog da mi javi kako uploadati sliku. Unaprijed hvala.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Klek ...i još 4 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Kvarner's Avatar 22 Stu 2018 20:18 #243 od Kvarner
UPIS - 7
22.11.2018. 17:00- 19:10, Opatija
Štap Solpara
Mašinica Daiwa Frems3000
upredenica Gisen egi PE 0.8
predvez FC Trabuco 0,28 mm
skosavica Yamashita R01 3.0
dubina 10-15 m, pijesak
Lagani maestral

Nakon dugo vrenena napokon izslasao na more.
Pun volje dolazim ba postu u 17 sati i naravno vec sva mjesta koha su ajmo rec nabolja su zauzeta.Nadjem si neki kutak i bacam bacam nista.
Kada nakon kratkog vremena se svi pokupe naravno ntko nista nije ulovio.Mjenham poziciju i dolazim na svoje mjesto i na prvi hitac skoci jedna prava lignja malo jace od 60 dk.
Ganjam dalje i dalje i naravno vise nist.Pocela je lagano kisa i pokupim se i doma.
Evo slikaulova.

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:

Privitak datoteke:
Hvala: marinac, BulMar, Baćo68, B_, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Klek ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 22 Stu 2018 21:27 #244 od Yamašnita
Upis Br.: 7

Split, Marjan 22.11.2018, od 05:00-08:00

Štap: Caperlan Wixom-1 (10-30g) Dekatlon

Mašinica: shimano sienna 2500

Upredenica: duel x-wire 8x 0.8

Predvez: Sunline Fluorocarbon Egi Leader Black Stream 0.26 , SEAGUAR FXR 0.235

Skosavica: DTD Bukva White Killer Orange 3.0, Yamashita B07 BOA 3.0

Dubina: 3-5m posejdonija i pijesak

Kurenat: nema ga

Dolazim na isto misto kao noć prije gdje sam diga 0.5dkg lignju. Bacam ovaj put DTD Bukvu White killer 3.0 Orange i odma prvi zabačaj nakon prva tri skosa osjećam potezanje upredenice i pumpanje. Mislim se super bit će dobro prvo bacanje odma lignja. Vidim lignja je mala ali dovoljna za upis.

Pokušavam još do 06 h ali bezuspješno.
Kupim stvari udaram sliku i minjam poštu.
Dolazim južnije na poštu kad tamo kurenat kao rijeka jak, a i nekakva riba iskače i lovi svoj plijen,a ja jigove stavio u mirovinu do proljeća. Zove prijatelj na mobitel da se probudia i kreće ja mu kažem da vamo netriba ni dolazit da se vraćam na prvu poštu. Gubim pola sata na prebacivanje već je 6:35 vraćam se na prvu poziciju. Bacam par skosavica ali ništa. Stavljam Yamashita Boa 3.0 jer sam noć prije gleda video od gospodina Eisuke Kawakami kako objašnjava da uvik počinje loviti sa 490 search jer njeno šuškanje privlači lignju ako je u blizini. Bacam ja ravno, a prijatelj put mene i tu kreće anegdota današnjeg lova. Govorin mu:"daj bacaj u svoj teritorij, uvatit ćeš mene" i napravim jedan skos i čekam. Kad on kaže Žele uvatia sam nešto, ja motam svoj štap isto osjećam potezanje. Ljut kaže a šta moš uvatit nego mene kad bacaš na mene. Kaže on meni ali pumpa mi nisi ovo ti, odgovaram ja naravno da ti pumpa kad i meni pumpa kad si mene uvatia. Mota on dalje kad ono lignja na njegovom peškafondu, kaže ja u jbt onda je u kod mene lignja, i naravno na mome peškafondu isto lignja. Izgleda da su bile parice, njegova je par grama veća.

Bacam još par puta ali bezuspješno. Kupim stvari, slikam još jedan put današnji ulov i idem kući.

Ja zadovoljan ne triba mi puno za sriću.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 5 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 22 Stu 2018 21:41 #245 od BulMar
Upis br.:15
22.11.2018.
Vrijeme: 17.00 - 19:00;
Dno: Pijesak; Dubina: 4 - 5m;
Vjetar: Mirno; More: Mirno; Kurenat: Zapadni, lagani
Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240; 5-20g;
Rola: Okuma Ceymar C-30;
Upredenica: Seaguar PE X8 Grandmax PEx8 BRAID
Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Skosavice: DTD-Živi škamp 3.0 Orange

Kada sam pošao na more, pošela je kišica pomalo škropiti. Ipak idem, a za svaki slučaj ponio sam kišobran. Oblačno je. Ubrzo, kiša je stala i počelo se razvedravati. Idem na nove lokacije. Nisam na njima bio već 2-3 tjedna. Počeo sam sa mojom omiljenom skosavicom DTD-Živi škamp. Već na prvom zabačaju zakačila se sipa. Nakon još 3-4 zabačaja, još jedna sipa. Odlučio sam NE slikati ih. Danas sam odlučio primjeniti ovakvu tehniku: nakon podizanja skosavice sa dna, 3-4 lagana namotaja (okretaja ručice role), pa jedan kratak, snažan skos, i tako do kraja. Nakon 3-4 zabačaja, pri laganom okretanju role zakačila se lignja.
Nije se puno opirala.

Nakon još 10-ak zabacivanja, ništa se ne događa. Počinjem mijenjati tehniku, mijenjam skosavice, mijenjam lokacije. Sve je uzalud. Puni Mjesec sja, razvedrilo se. Biće, da su se lignje razbježale pojavom Mjeseca. Ostao sam do sedam i po, ali "u ništa".
Biće bolje!
Sutra je novi dan!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Klek, Duje195o, Katatunga ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 22 Stu 2018 21:54 #246 od rogi
Replied by rogi on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis #4
Vrijeme: 17:00-20:00
Štap: Okuma Egi Pro K1
Rola: Shimano Nasci 2500 HG S FB
Upredenica: Daiwa J-Braid X4 0,15mm Yellow
Predvez: Okuma SeaMax 0,27 FC
Skosavice: DTD Panic Egi 3.0 Pink s narančastom perajicom
Vremenski uvjeti:

Krećem od doma u 16:15, dolazim u 16:50 na plažu. Inače mi treba 5 min ali je danas bio u Rijeci prometni kaos jer se u centru valjda urušio dio fasade od zgrade stare pošte. :blink:

Stajem na mulić skroz lijevo prema brodogradilištu Viktor Lenac, stavljam DTD Panic Egi 3.0 Pink s narančastom perajicom, zabacujem i puštam štap dok montiram mrežicu i ostatak stvari. Nakon min-dvije uzimam štap, pri drugom ili trećem skosu kači se jedna prosječna. Polako ju dovlačim i vadim pomoću mrežice van. Nakon toga sam pokušavao još jedno sat vremena s različitim skosavicama ali uzalud. Budući da je ova prva bila dovoljna za današnji upis prebacio sam se na spin sa silikoncima (prvi put i neuspješno :lol:).

Ulovljena lignja.

Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 4 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 22 Stu 2018 22:50 #247 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
UPIS - 45

22.11.2018. 17.30 - 19.00 h Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD white killer 3.0
dubina 5-6 m, posejdonija i pijesak
burin, u zavitrini

lignja - 0,15 kg

Večeras nakon posla opet za Rogoznicu. Krečem na poziciju gdje sam bio sinoć ali tamo zatičem 2 komančerosa i da im ne bih smetao odlazim među kuće gdje sam prije par dana lovio.
Dolazim na betonsko mulo i zabacujem DTD white killer 3.0. Nakon par bacanja se odlučim lagano skosu vući prema sebi. Na jedno 20 m od kraja udar. Lignja se zaletila na skosu u pokretu. Zatežem kočnicu i dovodim je u kraj.

Prva i jedina večeras. Pokušavam dalje, mijenjam skose, panjulajem, skosajem ali ništa. Jedna je zalutala.
Pokušao sam na još dvije pozicije ali bez uspjeha.
Bolje išta nego ništa.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Klek, Yamašnita ...i još 4 korisnik-a

Molimo prijavite se

• Klek
  • Klek's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Klek's Avatar 22 Stu 2018 23:27 #248 od Klek
Replied by Klek on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
U4

22.11.2018. od 17,00 do 20,30 Rijeka
štap: Okuma Egi Pro K1
rola: Okuma Ceymar cxt 30
upredenica: Daiwa j-braid x8 0,10
predvez: fc Take 0,30
skosavice: Kanji pro spec 3.0

Prvi zabac i lignja, Više ni L od liganja, ali društvo na ML za 5, tako da je i lignjolov bio u drugom planu.
Izmjenjali smo poprilično skosavica , ali više nikome ništa.Hvala ekipa.

Hvala more.
Hvala: marinac, Fanatik, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 5 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 23 Stu 2018 08:32 #249 od marinac
UPIS BR: 46

Kaštela,23.11.2018, od 6- 7 sati

Oprema:
-štap graphite leader 862 ml
-rola shimano stradic c i4
-upredenica duel x-wire PE 0.6 8x
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0,

- BURIN
-dubina oko 5 metara
-dno mješovito
-slabi kurenat

:whistle:

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 23 Stu 2018 09:08 #250 od JopaZGRI
Upis: br.21
Mjesto i vrijeme: 23.11. Kraljevica, 5:00-7:20
Lagani sjeverni vjetar, kurenat također sjeverni i mjesečina na nebu!
Dno: pijesak
Dubina: 4-6 metara
Oprema:
- okuma egi pro k1
- daiwa legalis LT 3000
- gosen egi PE 0.8
- seaguar 0.28
- yamashita 3.0
Ovako me je dočekao za dobro jutro...

Sja punim sjajem!
Divota za gledat...
Zabacujem i divim se mjesecini...
Lagano puse vjetar i cekam da se prva javi!
Nakon 10-ak minuta zapinje prva nakon druge serije skosanja!

Super za početak!
Prošlo je nekih 20 min evo i druge!

Malo je manja nego prva ali bome se borila do samog kraja!
Već polako da će se sunce pojaviti mislim kako više neće! Osjetim dodir..skosnem lagano i puštam skosu da tone par sekundi..kontriram i gore je dobar komad!
Kako prilazi obali vidim dopratila je parica vadim ju van i bacam skosu nazad u more ne daleko od obale..par sekundi tone skosnem lagano puštam ponovo da tone i evo i nje!!! Bori se i ide vani i ona..

Ja prezadovoljan!!
Danas je bilo izuzetno dobro!😊😉

Poslano sa mog KIW-L21 koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, tuvok, mirakulin, Duje195o ...i još 4 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 23 Stu 2018 10:06 #251 od Duje195o
UPIS -11
Vrijeme: 23.11. 06:15-07:30h
Mjesto: Rab, Kampor
Oprema:
Okuma Epixor 249cm 10-32g
Okuma Ceymar C30
Upredenica: Daiwa J-Braid x8 0.16 9kg
Skosavice: Yo-Zuri, Kanji, DTD, Harimitsu Sumizoku
Vjetar: Bonaca, Kurenat Lagani Južni
Dubina: 4, 5m
Dno: Pijesak, Posejdonija
Jutros gledam vrime idealno za lov lignji i tako krenem, ali danas malo kasnije i čim sam došao na poštu odmah nakon drugog zabaca kačim jednu solidnu lignju svojim DTD White Killer bukva 3.0 zeleni koju uspješno vadim van
I tako mislim se to je to super je krenulo, ali na kraju ostajem samo na ovoj jednoj, ali vrijednoj. Jednostavno nije radila mijenjaj ovo mijenjaj ono, ma kakvi...sve u svemu upis je tu! :)

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, rogi ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 23 Stu 2018 11:15 #252 od Baćo68
Upic br.4
Rijeka, 21.11. (Sa zakašnjenjem) od 16:30 do 17:30
Lagani kurenat, tlo...trava, pijesak, grote...
Štap Okuma egi pro K1 i mašinica Daiwa Ninja 2500.
Lovna skosa Kanji 2.5 egi pro spec.

Vodio suprugu u shoping, kako se sve to odužilo, rekoh joj da idem na obalu a ona neka zove kad je gotova...
Dolazim na poziciju i zabacujem ...ništa ne dira, dok oko 16 45... bum...lignja... dovlačim ju, dižem...na jednom je lovnom kraku... i...pada...ponovo zabacujem...bum...ponovo lignja...ovaj puta uspješno ju dižem van. Nakon petnaestak minita...ponovo pumpanje i još jedna je vani. Kažem sam sebi...ajde krenulo te, kad ono zvoni telefon... žena, naravno...ostatak priče znate... speemi se i po bolju polovicu...

Sve u svemu...moru hvala, ulov se piše!!!

P.S. Sorry na lošoj slici... ostao mi mob skoro bez baterije, pa nema blica...
Privitak datoteke:

🤘

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
Tonch's Avatar 23 Stu 2018 11:24 #253 od Tonch
Replied by Tonch on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br.7
Štap: Okuma Aria Egi
Mašinica: Shimano Sedona 3000
Upredenica: Daiwa J-braid 0,10
FC: Seguar soft 0,28
Skosavica: Sumizoku 2,5
Dubina: 10 metara
Dno: pijesak,kamen
Vrijeme: 22.11.2018 17,30-20,30
More: malo valovito, lagani vjetar, bez kurenta

Dolazim na mul sa juniorom oko 17 i 30, pozdravljamo ekipu koja već lovi, neki i od prije sumraka ( nitko ništa nije dignuo što me naravno odmah baca u bed). Naravno najbolji dio mula je već zauzet, stajem na staru poziciju ( bilo je lijepih ulova u 9 mjesecu s te pozicije) i krećem sa zabacivanjem, mag cast crni, naranđasti, sumizoku, mijenjam skose svakih par bacanja ali ništa. Junior odustaje, zapeo za bombone koji su mu ostali doma. Vidim da ništa večeras od mula, pakiram se i vozim juniora doma. Odlazim na Preluk , ali zbog vjetra ne uspjevam osjetiti i iskontrolirati skosu pa odustajem. Odlazim na Volosko, s obzirom da dosta puše idem na dio koji je dosta u zavjetrini. Ponavljam priču sa mula, već lagano odustajem nakon sat vremena, zadnje bacanje, puštam dosta da potone ali ne na dno jer ima dosta kamenja ( već sam posijao par skosa na toj poziciji). Počinjem skosat, u pauzi osjećam lagano diranje skose, puštam da tone, lagano vrhom štapa cimam skosu, povlačenje, kačim lignju (napokon), izvlačim van, na granici je, ali s obzirom na sve neuspjehe ovih tjedana odlučujem ju uzeti.

Bacam još 20-tak minuta, ništa se ne dešava. Kupim stvari i pravac doma.

“Winter is coming.”
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Duje195o ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 23 Stu 2018 18:43 #254 od Baćo68
Upis br 5
Rijeka 22. 11. Od 18.00 do 20.45
Na početku bonaca kasnije burin...
Pijesak, grote, grane, stare krpe...

Štap Jenzi jigger 1-10g
Mašinica Okuma Alaris ALS40
Lovna skosa Kanji pro spec 2.5

Prvih pola sata...45 minuta ništa ni pipnut. Mijenjam skose, narančaste, crvene, bijele...ništa. Uzimam smeđu skosu i odmah napad...pumpanje i vani je. Iskustvo sa ovim naizgled slabašnim štapićem...neopisivo.
Privitak datoteke:

Nakon toga pauza od dvadesetak minuta... evo i druga... pumpa još i jače od prve... izvlačim i nju.... debeljuca.
Privitak datoteke:

I nakon toga ništa... odlazim doma zadovoljan... moru hvala!

Zajednička fotka...
Privitak datoteke:

🤘

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 23 Stu 2018 19:01 #255 od Zdenko
UPIS BR: 3

Mandre,23.11.2018, od 5-30 do 7.00

Oprema:
-štap Yamaga 832 ml
-rola Daiwa Emeraldas 2508PE
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0,,dtd

-UVJETI :
-mirno
-oblacno
-kurenat minimalni
-dubina oko8 metara
-dno pjeskovito sa posedonijom
Isto vrijeme kao jucer. Ova je pala oko 6.00. Nakon toga niti pipnut.

Rogi ribaru !
Hvala: marinac, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, Katatunga, Tonch ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
markoj's Avatar 23 Stu 2018 19:58 - 23 Stu 2018 20:00 #256 od markoj
Upis: br. 2.
Mjesto i vrijeme: 23.11.2018. Opatija okolica
16:30-18:30
Oblačno, lagana kišica, bonaca, dolazi jugo
Oprema:
-Okuma Egi pro K1
-Cormoran Votacor 7Pif 2500
- Gosen egi PE 0.8
- Seaguar 0.26
- Yamashita, Yo-zuri, DTD 2,5 i 3,0
Skroman ulov, 1 lignja od 0,10 kg. Uhvatila se sa dva duga kraka, osjećaj je bio da je nešto veća. Prije ulova mi je jedna slična pala kod izvlačenja. Ipak dovoljno za upis i nastavak prekida serije kada je rezultat bio 0 liganja u 3 izlaska zaredom .

Zadnja izmjena: 23 Stu 2018 20:00 od markoj. Razlog: pogrešan redosljed tekst slika
Hvala: zeusfaber, marinac, Fanatik, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 4 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Tonch's Avatar 23 Stu 2018 22:24 #257 od Tonch
Replied by Tonch on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br.8
Štap: Okuma Aria Egi
Mašinica: Shimano Sedona 3000
Upredenica: Daiwa J-braid 0,10
FC: Seguar soft 0,28
Skosavica: Naoory 1,8 deep
Dubina: 5 metara
Dno: pijesak
Vrijeme: 23.11.2018 17,30-20,30
More: bonaca, bez vjetra, bez kurenta

Danas sam odlučio malo promijeniti poštu. Oko 17 i 30 dolazim na novu poštu, osim jednog kolege nema nikoga, stajem na poziciju s koje sam na proljeće dobro lovio i sipe i lignje. More mirno, kao zrcalo, niski oblaci, izmaglica prema opatiji. Mjenjam skose, pokušavam lagano, pa agresivnije skosanje, pa opet lagano. Stavljam Mag casta - crnog, lagano uz lagano skosanje, osjetim pipkanje, puštam skosu ali ništa se ne dešava, palim naglavnu lampu da vidim što se dešava, uz skosu pliva lignja, lijepa, mičem svijetlo od nje da ju ne preplašim, lagano povlačim skosu ali ništa, vratim svjetlost a lignja laganini odlazi, nije ju više zanimala skosa. Mjenjam skosu, stavljam Naory 1,8, bacam koliko ide, puštam na dno i skosam, lagano. Par metara od obale osjećam povlačenje, skosnem i gore je, napokon jedna lijepa lignja.

Mjenjam skosu, pokušavam doći do parice ako ima, još par udara na skosu ali bez kačenja. Oko 19 i 30 sve staje, još malo razgovaram s kolegom i odlazim doma.

“Winter is coming.”
Hvala: marinac, Fanatik, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 24 Stu 2018 00:14 #258 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
UPIS - 46

23.11.2018. 20.00 - 21.30 h Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD panic fish 3.0
dubina 5-6 m, posejdonija i pijesak
južina

3 lignje - 1 kg

Šta zbog posla, šta zbog obaveza tek u 20,00 h dolazim u Rogoznicu. Jugo je krenulo, nije jako i odlazim na plažu gdje sam ovu sezonu dosta lovio.
Misec je i vidi se kao dan.
Stajem na mulo i krećem s oitom ali ništa.
Nakon oite stavljam DTD panic fish 3.0 s dodatnom roza perajom.
Na drugo zabacivanju prilikom skosanja samo težina, nisam je osjetio.
Zatežem kočnicu i lagano je dovlačim.
Uskoro je vani.

Upis je tu. Idem dalje s panic fish. Nakon par bacanja puštam da potone, nekoliko serija skosavanja i potom nešto potegne skosu kao s rukom.
Radim kontru i kao da sam zapeo za dno.
Brže stegnem kočnicu a lignja pumpa i pumpa.
Malo po malo je dovlačim i jankom dižem na kraj.

Lijep komad, vaga će poslije pokazati 0,65 kg.
Idem dalje. Na idućem bacanju skosu zabacim malo prema brodovima. Nakon 2 skosavanja osjetim da nešto dira skosu, radim kontru i imam je.
Dovlačim je u kraj i spremna je za slikavanje.

Treća večeras, super.
Pokušavam dalje uz promjene skosa, smjera, vođenja ali bez uspjeha.
za kraj zajednička fotografija.

Dolazim kući i stavljam sve 3 na vagu. Super.

Za večeras dosta.
Hvala: marinac, Fanatik, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 24 Stu 2018 08:36 #259 od Zdenko
UPIS BR: 4

Mandre,24.11.2018, od 5-30 do 7.00

Oprema:
-štap Yamaga 832 ml
-rola Daiwa Emeraldas 2508PE
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0,,dtd

-UVJETI :
-vjetrovito,jugo
-oblacno
-kurenat veliki
-dubina oko8 metara
-dno pjeskovito sa posedonijom

Dobro jutro
I danas jedna lignja, po jakom jugu,ali skriven u zavjetrini.

Rogi ribaru !
Hvala: marinac, Fanatik, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, Duje195o, Katatunga ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 24 Stu 2018 08:52 - 28 Stu 2018 11:22 #260 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br:12 Rijeka, 22.11.2018. od 19:30-21:30h
Oprema:
Štap: Savage gear Salt egi
Mašinica: Daiwa Freams 2508
Špaga: Gosen casting 0,8 PE
FC: Seaguar FXR 0,28
Pušća: Neka od 8 kuna 3,0 narančasta
Dolazim na poštu, vrijeme je ugodno, stari Ive je već tamo. Po običaju ne pitam ništa, on počinje: jedna je vani, jedna mi je ispala iz ruke, dvije su mi pale u moru... Ova koju je izvadio ima 10-ak deka. Počinjem bacati, ništa ne skače, prelazim na silikonce, malo jigića, nema ni ribe. Stavljam u zadnje vrijeme dobitnu pušću, bacam jedno 60-ak metara i puštam da legne na dno. Pričam malo sa Ivetom, prvi skos i lignja je već gore. Žestoko se bori, vučem je 50-ak metara, i otpada. Skosnem još jednom jako, i puštam pušću neka tone. Upredenica se napinje, sad dajem mušku kontru, i za 5 sekundi je vani. Nije veeelika, ali je baš po mom ukusu. Dolaze još dvojica poznanika, sad lovimo u četvoro, ali slijedećih sat vremena nitko nije ništa ulovio, kupim prnje i put pod noge.
Privitak datoteke:
Zadnja izmjena: 28 Stu 2018 11:22 od Alien. Razlog: Nestala je fotka
Hvala: marinac, Fanatik, Zdenko, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Duje195o ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se