"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2018.

Više...
tuvok's Avatar 28 Stu 2018 23:14 #281 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
UPIS - 48

28.11.2018. 16.30 - 18.00 h Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD full color oita 3.0
dubina 5-6 m, posejdonija i pijesak
bura

2 lignje -0,30 kg

Večeras opet u akciju. Dolazim u RG oko 16,00 h i odlazim na jedno mjesto gdje bi trebala biti zavjetrina ali je bura toliko jaka da i tu nije moguće zabacivati.
Odlazim na rezervnu poziciju i pri dolasku jedan lignjolovac je već u akciji.
Nema ništa. Ja odlazim na puntu ali je dosta teško kontrolirati skosavanje zbog bure. Koristim skose 3.5 ali ništa.
Već je pao mrak i lignjolovac odlazi. Uzimam opremu i pomičem se bliže sredini gdje sam znao uloviti lignju.
Tu se već da kontrolirati skosavanje i s manjim skosama jer je skoro bonaca, u kompletnoj je zavitrini.
Zabacujem, mijenjam skose ali ništa. Kako imam nekih obaveza u 18,30 h zabacujem u 17,50 h DTD full color oitu 3.0 zadnji put prije odlaska.
Nakon skosavanja puštam da tone i radim kontru kad težina s druge strane. Nisam osjetio da je tu.
Lagano je dovlačim u kraj i vadim na škrapu.

Evo upisa u zadnjim sekundama. E sad treba još koji put zabacit.
Ponovno je ista skosa u akciji.
Nakon što je skosa potonula radim kontru i opet težina. Još jedna, super.
I ova je na škrapi.

Dvije za redom, super. Ova druga je taman za upis.
Zabacujem još 2 puta ali ništa.
Kako moram ići radim zajedničku fotku i kupim opremu.

Ako je još koja došla u kraj pokupit ću je sutra.
Ja zadovoljan.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, mirakulin ...i još 5 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 29 Stu 2018 08:44 #282 od marinac
UPIS BR: 51

Kaštela,29.11.2018, od 5 i 30- 7 sati

Oprema:
-štap graphite leader 862 ml
-rola shimano stradic c i4
-upredenica duel x-wire PE 0.6 8x
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0,

- bura luduje i jutros
-dubina oko 5 metara
-dno mješovito
-slabi kurenat istočni

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 30 Stu 2018 00:06 #283 od tuvok
UPIS - 49

29.11.2018. 17,00 h - 19.00 h Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD weak fish oita 3.0 bonita
bura

lignja -0,30 kg

Večeras opet u Rogoznicu u zavitrinu. Dolazim na mjesto gdje sam bio sinoć Nema nikoga. Koju god skosu stavio i u koji god smjer zabacio nema ništa. Pao je i mrak.
U 18,00 h kupim opremu i odlazim na drugo mjesto.
Pri dolasku stavljam DTD weakfish 3.0 bonito i zabacujem. Puštam da tone , povlačim kad s druge strane težina i pumpanje. Lignja je legla na prvu.
Polako je dovlačim u kraj i jankom dižem na mulo.

Super, odmah sam se ponadao da ima još koja ali idućih sat vremena ništa.
Izgleda da je bila samica.
Malo sam je ubacio u bazen u škrapi da pliva.

zadovoljan i večeras.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Tonch's Avatar 30 Stu 2018 16:45 #284 od Tonch
Replied by Tonch on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br.11
Štap: Okuma Aria Egi
Mašinica: Shimano Sedona 3000
Upredenica: Daiwa J-braid 0,10
FC: Seguar soft 0,28
Skosavica: mag cast 2,5
Dubina: 10 metara
Dno: pijesak
Vrijeme: 29.11.2018 19,00-20,00
More: valovito, bura, kurenat jaki desni, more zamućeno

Zbog obveza par dana nisam bio na moru i već sam lagano bio lud :lol: , sinoć vozim dijete na rođendan u tower i planiram se spustit ispod na more na Pećinama, no zbog jake bure odustajem od te lokacije i odlazim na staru poštu. Puše ali ne tako jako, kurenat jaki desni. Stavljam mag cast šareni 2,5, prvo bacanje, puštam na dno i krećem laganim povlačenjem i laganim skosanjem. Nakon 10m povlačenja i skosanja osjetim pipkanje, puštam skosu na mjestu i kreće povlačenje i pumpanje, izgleda mi kao pristojna lignja koliko poteže. vadim ju bez problema van, veličine malo iznad granice pa ju uzimam.

Bacam još par puta, ništa se ne dešava. Stavljam novu skosu od molixa koju sam uzeo, 2,5 veličina, bacam i puštam na dno (tonu 3-3,5 sec/m ) počinjem lagano povlačiti i skosati, odjednom udar i pumpanje, štap savinut skoro do mora, počinjem povlačiti i nakon par metara se otkači, puštam skosu na mjestu uz malo cimanje ali ništa, ne želi više. Vadim skosu i lud sam ko šlapa. Skužim doma da je skosa dosta tupa ( direkt iz dućana bačena u more, večeras je naoštrena i nadam se da me lignja čeka B) . )Nakon sat vremena odustajem i idem ko dijete.

“Winter is coming.”
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 4 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 30 Stu 2018 19:16 #285 od marinac
UPIS BR: 52

Kaštela,30.11.2018, od 15 i 30- 18 sati

Oprema:

- bonaca, a zvalo jugo
-dubina oko 5 metara
-dno mješovito
-slabi kurenat

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 30 Stu 2018 21:31 #286 od Yamašnita
Upis Br.: 9

Split, Marjan 30.11.2018, od 04:00-08:00

Štap: graphiteleader calamaretti 862ml-s

Mašinica: shimano sephia bb 2018

Upredenica: duel x-wire 8x 0.6

Predvez: SEAGUAR FXR 0.235

Skosavica: Eginno pyompyon search 3,0 R06 SRO, Kanji royal marble orange 2,5

Dubina: 3-5m, 8-10m posejdonija i pijesak

Kurenat: slabi zapadni

Dižem se u četiri manje dvadeset, vanka ladno, triba se dobro obući. Srića vjetar nije toliko jak, krećem na prvoj pošti stojim od 4 do 5 ali ništa, mijenjam poziciju od 5 do 5ipo (nova pošta ali nije mi se svidilo pa stojim samo pola sata.) selim se na sjevernu stranu i stojim do 6i30 ali ništa ni tu, već lagano pothlađen i bez volje vraćam se opet na južnu stranu na poziciju di sam zadnju lignju uhvatio 17.10. ali nisam ni puno iša tu jer kad bih došao bilo bi još ribe koja iskače. Dolazim uvjeti idealni malo valovito, kurenat slabi zapadni ma sve obečaje. Bacam, mijenjam skosavice ali ništa gledam istočno opet iskače riba, a šta ću jigove ne nosim više ostajem uporan još malo ipak moram krstit calamarettia. Stavljam Eginno PYOMPYON Search 3,0 R06 SRO bacam puštam da potone, 3x skosajem, puštam opet da tone, ponavljam opet 3x skos i zatezanje, evo ga napokon štap više nije djevac lignja mala taman na granici 12cm ali odlučim je ostavit jer se zakačila za oko inače da nije pustio bih je, majke mi...

Bacam pyompyon jos par puta ali nista nema parice. Mjenjam za magcast zlog 3,0 ali ništa tri bacanja stavljam, sunce izašlo, stavljam kanji royal marble orange 2,5 radim skosajem dva puta potezanje i osjećam pumpanje, štap se savija i kreće izvlačenje. Kočnica cvili ali be želim je stegnit i kako motam sve mi nekako predugo traje gledam da nije možda zapelo, ali nije ne vrti uprazno i tako laganini al doslovno meni je trajala kao vječnost lignja je u špurtilu, lijep komad.

Pokušavam još ali ništa, slikajem zajedničku sliku i tu se događa drama, vjerovali ili ne. Tamab sam slikao kad s leđa kreće val moći mi noge al toliko je velik da se diže ba kamen i odnosi papir, skose, lignje sve za sobom. Spašavam skosavice nekako mi je bilo spasi to prvo, onda gazim manju lignju ali veću odnosi val. Noge mokre ali sreća prvi put sam obukao goretex gojzerice pa nije baš puno promoćilo, vrtim se po škrapama gledam di je lignja jer računam da pluta ali nema je cili utučen kažem idem probat još par puta zabacit. Prošlo je 15tak minuta od drame vidim ispred sebe nešto blijedo i duguljasto na dnu, pogledam bolje čini mi se oko, ma to je moja lignja 100%. Špurtil u ruke srića dužina mu je 3 metra i deri po dnu. Prvi put ništa, drugu put ništa, sad su noge već skoz mokre voda je probila jer moram stat na jednu siku koju val potopi i tako meni sve u gojze ali treća sreća grabjm lignju sa dna i podižen je, na njoj rak se lagano već gozbi, e nećeš razbojniče.
Eto možda sam dosadan i nema neke veze ovo s lovom ali mora sam podijeli s vama ovo što šam doživio, eto zato volim more uvik me iznenadi.
Hvala: Geno, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok ...i još 4 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 30 Stu 2018 22:38 #287 od BulMar
Upis br.:18
30.11.2018.
Vrijeme: 17.00 - 19:00;
Dno: Pijesak; Dubina: 4 - 5m;
Vjetar: Bura; More: Malo valovito; Kurenat: Južni
Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240; 5-20g;
Rola: Okuma Ceymar C-30;
Upredenica: Seaguar PE X8 Grandmax PEx8 BRAID
Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Yamashita EGI-OH Q Live SEARCH 3.0-R09

Vrijeme hladno, ali dobro za lignjolov. Još samo da lignje dođu bliže obali. Već tri dana niti jedna. Počeo sam oko 17 sati na mome omiljenom mulu. Više od pola sata bacam u raznim smjerovima, mijenjam skosavice, mijenjam tehniku, ali ništa. Logično, mijenjam lokaciju. Odlučim ostati kratko, 5-6 bacanja. Ako se bude što događalo u redu, ako ne, idem dalje. Tako je i bilo. Pomaknem se samo 20-30 metara. Prvi zabac, nakon podizanja sa dna osjetim ima nešto, bez potezanja, samo se objesila. Mislio sam, sipa je, ali kada je došla bliže počela je pumpati i otimati se. Ipak, lignja je.

Još par bacanja, tražio sam paricu, ali nisam je našao. Mijenjam poziciju, ostajem još 30-ak minuta, ali ništa novoga. Opet mijenjam poziciju, ali ubrzo mi se na vrhu štapa zavezala upredenica. Nespretno sam skosao dva-tri puta. Mrak, svjetlo lampe me izdaje, istrošile se baterije. Nema druge, idem kući, pri dobrom svjetlu ću to razvezati. Tako je i bilo.
Sutra je novi dan!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: marinac, Zdenko, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok, mirakulin, Yamašnita ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 01 Pro 2018 00:36 #288 od tuvok
UPIS - 50 :woohoo: :woohoo: :woohoo:

30.11.2018. 16,00 h - 19.00 h Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD weak fish oita 3.0 bonita, real fish sargo 3.0, full color oita 3.0
bura

3 lignje -0,60 kg

Opet Rogoznica, i opet pozicija od jučer na kojoj nije bilo ništa. Dolazim za dana i bura je puno manja nego dan ranije.
Mijenjam skose, bacam u svim smjerovima ali za dana ništa. Mrak je već pao i oko 17,30 h stavljam DTD realfish oita 3.0 sargo i zabacujem, Nakon skosavanja povlačenje i radim kontru.
Krenem povlačiti ali cijelo vrijeme imam čudan osjećaj puno većeg otpora nego što je stvarna veličina lignje.
Pomalo lignju dovlaćim u kraj i imam što vidjeti. Skosa stoji poprečno i lignja je drži za tijelo, krunice su slobodne. Drži je kao kad sipa zna uhvatiti skosu. Do sada nikada nisam tako dovukao lignju u kraj. Kad je došla pod svjetlo u jednom trenutku pušta skosu ali ja tada opet radim kontru i kači se za krunicu.
Jankom je podižem na škrapu.

Evo je i s logom.

Upis je tu. Nastavljam dalje ali nema ništa. I bura krene pojačavati pa je problem kontrolirati skosavice.
Kupim opremu i odlazim jedno 200 m u zavitrinu gdje je skoro bonaca.
Par skosa je promijenjeno i stavljam DTD full color oita 3.0.
Nakon zabacivanja i skosavanja u samom kraju težina, nisam je osjetio.
Lagano je dovlačim i dižem na škrapu.

Odgovara mjerama. Evo i druge večeras.
Pokušavam dalje ali ništa.
Stavljam DTD weakfish oitu 3.0 bonita i zabacujem, bura tuče s leđa pa leti dosta daleko,
Nakon što je skosa potonula radim kontru i težina s druge strane. Imam je.
Lagano guštanje pri izvlačenju i jankom je na škrapi.

Odlično, idemo dalje.
Nakon pola sata ništa te kupim opremu.
Još jedna fotka za kraj i odlazim.

Večeras solidno za okrugli 50 ti upis.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, mirakulin ...i još 5 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 01 Pro 2018 08:06 - 01 Pro 2018 08:07 #289 od Duje195o
UPIS -15
Vrijeme: 30.11. 16:30-17:30h
Mjesto: Rab, Kampor
Oprema:
Okuma Epixor 249cm 10-32g
Okuma Ceymar C30
Upredenica: Daiwa J-Braid x8 0.16 9kg
Skosavice: Yo-Zuri, Kanji, DTD, Harimitsu Sumizoku
Vjetar: Lagani Burin, Kurenat Sjeverni
Dubina: 4, 5m
Dno: Pijesak, Posejdonija
Pozdrav, evo jedan "jedva" upis od sinoć, nakon što mi je jedna lignja pukla, zakačim jednu na granici sa svojom DTD White Killerom 3.0 bukva zelena podižem je na mul i slikam
10min za tim gubim skosavicu, kupim opremu i doma...

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 01 Pro 2018 08:07 od Duje195o.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Yamašnita ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 01 Pro 2018 08:51 #290 od Zdenko
UPIS BR: 6

Mandre,30.11.2018, od 18.00 do 19.30

Oprema:
-štap Yamaga 832 ml
-rola Daiwa Emeraldas 2508PE
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0,,dtd

-UVJETI :
-malo vjetrovito
-oblacno
-kurenat mali istocni
-dubina oko8 metara
-dno pjeskovito sa posedonijom

Vagano kod kuce. Obje 640 grama.

Rogi ribaru !
Hvala: marinac, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok, Yamašnita ...i još 4 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 01 Pro 2018 09:35 #291 od marinac
UPIS BR: 53

Kaštela,1.12.2018, od 5 i 30- 8 sati

Oprema:

- jugo
-dubina oko 5 metara
-dno mješovito
-slabi kurenat zapadni

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 01 Pro 2018 10:55 #292 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br:14 Rijeka, 30.11.2018. od 19:30-22:30h
Oprema:
Štap: Major Craft Crosstage Egi 7,6 EL
Mašinica: Daiwa Freams 2508
Špaga: Gosen casting 0,8 PE
FC: Seaguar FXR 0,28
Pušća: Neka od 8 kuna 3,0 narančasta
Nakon par dana pauziranja, i jednog izlaska po olujnoj buri koji je rezultirao samo ozljedom Savage Gear Salt Egija, bura je stala, i vrijeme je ok. Malo je hladno, ali ne smeta. Čujem se s frendićem, i na poziciju. Ponovo je previše svjetla, ali tu se ne može pomoći. Red silikonaca, red jigića, red pušći, niš se ne javlja. Ćoba lovi dvije manje lignjice, ali nije to to. Izredao sam Yamashite, Kanjije, Yo-zurije, 3,0 2,5 2,2 ništa. Vraćam se ponovo omiljenoj, i lignjica skače. Vidim odmah da je mala, a i ne bori se baš nešto. Za par sekundi je vani, mislim si sad će krenut. Ali uz sav trud, ni lignje, ni brancina, ni šaruna na terenu. To bi bilo to, fotka, spremamo stvari i put pod noge.
Privitak datoteke:
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok, mirakulin ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 01 Pro 2018 10:57 #293 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Vidim da su mi se neke slike izbrisale sa foruma, izbrisane su i sa postimagea, a i sa mobitela. Sorry, pomoći nema. Greška moja.

Molimo prijavite se

Više...
Katatunga's Avatar 01 Pro 2018 12:28 #294 od Katatunga

Yamašnita napisao: Upis Br.: 9
Split, Marjan 30.11.2018, od 04:00-08:00
Skosavica: Eginno pyompyon search 3,0 R06 SRO, Kanji royal marble orange 2,5
Dubina: 3-5m, 8-10m posejdonija i pijesak
Kurenat: slabi zapadni
Dižem se u četiri manje dvadeset, vanka ladno, triba se dobro obući. Srića vjetar nije toliko jak, krećem na prvoj pošti stojim od 4 do 5 ali ništa, mijenjam poziciju od 5 do 5ipo (nova pošta ali nije mi se svidilo pa stojim samo pola sata.) selim se na sjevernu stranu i stojim do 6i30 ali ništa ni tu, već lagano pothlađen i bez volje vraćam se opet na južnu stranu na poziciju di sam zadnju lignju uhvatio 17.10. ali nisam ni puno iša tu jer kad bih došao bilo bi još ribe koja iskače. Dolazim uvjeti idealni malo valovito, kurenat slabi zapadni ma sve obečaje. Bacam, mijenjam skosavice ali ništa gledam istočno opet iskače riba, a šta ću jigove ne nosim više ostajem uporan još malo ipak moram krstit calamarettia. Stavljam Eginno PYOMPYON Search 3,0 R06 SRO bacam puštam da potone, 3x skosajem, puštam opet da tone, ponavljam opet 3x skos i zatezanje, evo ga napokon štap više nije djevac lignja mala taman na granici 12cm ali odlučim je ostavit jer se zakačila za oko inače da nije pustio bih je, majke mi...

Bacam pyompyon jos par puta ali nista nema parice. Mjenjam za magcast zlog 3,0 ali ništa tri bacanja stavljam, sunce izašlo, stavljam kanji royal marble orange 2,5 radim skosajem dva puta potezanje i osjećam pumpanje, štap se savija i kreće izvlačenje. Kočnica cvili ali be želim je stegnit i kako motam sve mi nekako predugo traje gledam da nije možda zapelo, ali nije ne vrti uprazno i tako laganini al doslovno meni je trajala kao vječnost lignja je u špurtilu, lijep komad.

Pokušavam još ali ništa, slikajem zajedničku sliku i tu se događa drama, vjerovali ili ne. Tamab sam slikao kad s leđa kreće val moći mi noge al toliko je velik da se diže ba kamen i odnosi papir, skose, lignje sve za sobom. Spašavam skosavice nekako mi je bilo spasi to prvo, onda gazim manju lignju ali veću odnosi val. Noge mokre ali sreća prvi put sam obukao goretex gojzerice pa nije baš puno promoćilo, vrtim se po škrapama gledam di je lignja jer računam da pluta ali nema je cili utučen kažem idem probat još par puta zabacit. Prošlo je 15tak minuta od drame vidim ispred sebe nešto blijedo i duguljasto na dnu, pogledam bolje čini mi se oko, ma to je moja lignja 100%. Špurtil u ruke srića dužina mu je 3 metra i deri po dnu. Prvi put ništa, drugu put ništa, sad su noge već skoz mokre voda je probila jer moram stat na jednu siku koju val potopi i tako meni sve u gojze ali treća sreća grabjm lignju sa dna i podižen je, na njoj rak se lagano već gozbi, e nećeš razbojniče.
Eto možda sam dosadan i nema neke veze ovo s lovom ali mora sam podijeli s vama ovo što šam doživio, eto zato volim more uvik me iznenadi.

Evo kolega, čestitam na skidanju junfa novom štapu, danas i ja gledam da ću skinuti sa svoga, danas imamo i natjecanje pa se nadam možda nekom solidnom ulovu ;)

Molimo prijavite se

Više...
Tonch's Avatar 01 Pro 2018 17:03 #295 od Tonch
Replied by Tonch on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br.12
Štap: Okuma Aria Egi
Mašinica: Shimano Sedona 3000
Upredenica: Daiwa J-braid 0,10
FC: Seguar soft 0,28
Skosavica: mag cast 2,5 šareni
Dubina: 10 metara
Dno: pijesak
Vrijeme: 30.11.2018 18,00-20,00
More: malo valovito, maestral, kurenat jaki desni, more zamućeno

Dolazim na poziciju oko 18, već je zauzeta pošta na kojoj lovim pa se mičem na drugu stranu 10 metara dalje. Bacam razne skose, skosam brzo pa sporo ali ništa se ne dešava. Oko 19 odlaze s pozicije s koje inače bacam pa se selim. Stavljam mag cast šareni 2,5, bacam daleko, kurenat nosi jako udesno, puštam na dno i krećem s laganim povlačenjem, lagano skosam tek toliko da zalelujam skosu. Odjednom povlačenje, ali na granici osjeta ( s obzirom na vjetar dobro da sam nešto i osjetio), izvlačim van lignju na granici, puštam ju, valjda će doći veća. Nakon još par zabaca ista situacija kao kod prve, ovaj put osjetim da je ipak malo veća. Bez problema ju vadim van , zakačena je sa oba lovna kraka.

ostajem još pola sata ali više ništa se ne događa.

“Winter is coming.”
Hvala: marinac, BulMar, Kvarner, Baćo68, JopaZGRI, markoj, tuvok, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 01 Pro 2018 18:13 #296 od Duje195o
UPIS - 16
Vrijeme: 01.12. 16:00-17:15h
Mjesto: Rab, Frkanj
Oprema:
Okuma Epixor 249cm 10-32g
Okuma Ceymar C30
Upredenica: Daiwa J-Braid x8 0.16 9kg
Skosavice: Yo-Zuri, Kanji, DTD, Harimitsu Sumizoku
Vjetar: Lagani Burin, Kurenat (gotovo bez)
Dubina: 4, 5m
Dno: Pijesak, Posejdonija, Kamenje
Pozdrav ekipa, zadnje vrijeme izgleda da ne mogu uhvatit više od jedne lignje, pa onda da je bar veća, ali nažalost sve manja lignja..znači nakon dolaska na poštu i nakon par izmjena skosavica napokon kačim jednu i dižem na kraj svojom DTD White Killer 3.0 bukva roza i slikam
Nakon toga dolazi barka ispred mene i lovi 2 komada, nakon toga više ni čut..kupim opremu i lagano doma, bit će bolje drugi put!😊

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok, mirakulin ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
markoj's Avatar 01 Pro 2018 20:38 - 01 Pro 2018 20:41 #297 od markoj
Upis br. 4.
Mjesto i vrijeme: 1.12.2018. Opatija okolica
5:45-7:30
Oblačno, bonaca, kurenat od kraja
Dubina: 4-8 m
Oprema:
-Okuma Egi pro K1
-Cormoran Votacor 7Pif 2500
- Gosen egi PE 0.8
- Seaguar 0.26 0,60 m
- Yamashita, Yo-zuri, Kanji, DTD 2,5 i 3,0
Vikend je pa sam iskoristio jutro za izaći na kalimare. Za divno čudo na lokaciji sam jutros bio sam, u boljim sezonama bi se i ujutro znalo naći najmanje 3-4 lignjolovca. U prvom zabačaju još za potpunog mraka skočila je lijepa lignja na Yamashitu BLCFO. Onda sat vremena ništa, pa još jedna malo manja od prve, ista skosavica. I to je bilo sve, kakva je sezona zadovoljan.

Zadnja izmjena: 01 Pro 2018 20:41 od markoj.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin ...i još 4 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 02 Pro 2018 00:04 - 02 Pro 2018 00:27 #298 od Yamašnita
Upis Br.: 10 B) B)
Split, Marjan 01.12.2018, od 15:30-20:00
Skosavica: Dekatlon 3.5, DTD White Killer green 3.0, Duel PataPata Rattle BLMV 3.0
Dubina: 5-6m posejdonija i kamenjar
Kurenat: nema ga,pa jaki zapadni,pa staje i na kraju slabi zapadni
Evo da spomenem tj. izrazim sućut eginno pyompyon Search #3.0 R08 AZ izgubio sam je ovo jutro,greška je moja jer sam vidia da je FC oštećen po sredini ali iša sam ujutro još loviti pa sam ga popodne mislia minjat ali eto zapea pyompyon za travi i fc nije izdrža puca po sredini di je bia oštećen i pyompyon ostaje u moru. -RIP- :(
Prelazimo na popodnevni lov,kreće se na novu poštu koja obećava puno. Kod mene ne može ništa proći bez drame,kako sam prvi put na ovoj pošti,stavljam dekatlon skosavicu 3.5(da brže potone da vidimo kakvo je dno) bacam puštam da potone grebem po dnu izgleda oke,blizu kraja je kamenjar pa tu malo brže vučem,skosavica je na pola metra od kraja vidim je ali vidim i torpedo koji juri za njom kao nuklearni projektil (lignja cca.50 dkg) stajem sa potezanjem,a lignja bez razmišljanja se kaći. Super na skosavici je pumpa,bori se,kočnia cvili,prva misao je bila ajme nemam špurtil šta ću sad,stežem kočnicu i tu radim najveću grešku,dok sam steza kočnicu štap stavljam bliže moru nije više put neba,upredenica nije bila nategnuta i lignja mi otpada,bacam odma za njom ali ništa skosavica nije ni potonila,paf udarac,šta sipa,utješna nagrada dobro je dva bacanja odma nekakvo događanje mislim se znao sam da mora ova pošta biti dobra. Idemo dalje,lagano sumrak stavljam pata pata slow 3.5 BLBI i vidim prati ga lignjica cca.-10dkg i baca se,podižem je vidim da je manja od skosavice i isti tren je ljubim u oko i puštam nazad bez slikavanja i mučenja. Stavljam Yamashita egi oh q-live search490 glow 3.0-r09 TMM bacam puštam da potone i taman mi zvoni mobitel javljam se,a na štapu osjećam lignja počinje pumpati govorim da ne mogu sad prićat, javit ću se,poklapam lignja pumpa još,stavljam mobitel u džep i tu prestaje pumpanje,otpada i ova lignja :angry: neću se više nikad javljat na mobitel nek zvoni koga briga. Oćito danas nije moj dan izgubia skosavicu,pale dvi lignje,već lagano moral na nuli,ali idemo dalje nema predaje. Stavljam PataPata Rattle BLMV 3.0 puštam da tone,standardna moja taktika 3x skos i čekanje kad na drugoj strani pumpanje,evo napokon pristojna lignja koju vadim bez problema.
ajmo dalje pokušavam još par puta sa PataPata Rattle ali bezuspješni. Stavljam DTD White Killer green 3.0 puštam da potone,osjećam zapelo je,stavljam štap sa strane uzimam u ruke upredenicu dobro je uspio sam otkačiti i osječam težinu na skosavici,računam trava je na njoj al kako skosavica dolazi bliže vidim nije trava nego sipa :lol:
Idemo dalje White Killer je još u akciji bacam,puštam da potone,red skosavanja i na drugoj strani pumpanje,štap se savija,vadim je bez problema na stine

Kupim stvari već je dosta sati usput do doma stat ću na još jednu poziciju jedno bacanje,stavljam DTD Bukvu White Killer 3.0 Orange i odma prilikom prvog reda skosavanja,zatezanje upredenice,s druge strane lignja koja biva C&R jer je red da i ja nešto pustim,a to i snimam.
Privitak datoteke:

Kupim stvari,završna slika i gibam doma.
Na kraju krajeva zadovoljan sam danom moglo je bolje ali opet uvik može i gore tako da... More Hvala :oops:

sve skupa 2xlignja i 2xsipa
Zadnja izmjena: 02 Pro 2018 00:27 od Yamašnita.
Hvala: Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Duje195o ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 02 Pro 2018 00:39 #299 od tuvok
UPIS - 51

01.12.2018. 16,00 h - 19.00 h Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD real fish sargo 3.0
jugo

lignja - C & R

Večeras odem u Primošten, u zavitrinu i za dana ništa. Kupim opremu i vračam se u Rogoznicu.
Stavljam DTD realfish sargo 3.0 i zabacujem.
Nakon nekoliko skosavanja kad je skosa bila skoro u kraju težina kao da je zakačila travu.
Dovlačim je u kraj i dižem na škrapu.

Jedna od manjih koju sam uhvatio.
Puštam je da naraste.

Pokušavam dalje ali nema ništa.
Dobro i večeras.
Hvala: dzingo, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 02 Pro 2018 09:07 #300 od Zdenko
UPIS BR: 7

Mandre,02.12.2018, od 5.30 do 7.00

Oprema:
-štap Yamaga 832 ml
-rola Daiwa Emeraldas 2508PE
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0,,dtd

-UVJETI :
-mirno
-oblacno
-kurenat mali istocni
-dubina oko8 metara
-dno pjeskovito sa posedonijom

Na lokaciji nema nikoga, tako da dijelim tisinu i guste sam sa sobom. Lignja ulovljena oko 6.00.

Vagano kod kuce. 580 grama.

Rogi ribaru !
Hvala: BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok, Yamašnita, Duje195o ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se