"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2018.

Više...
tuvok's Avatar 05 Pro 2018 23:27 #321 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
UPIS - 55

05.12.2018. 19,00 h - 21.00 h , Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD weakfish bonito 3.0
dubina 5-6 m, posejdonija i pijesak
burin

lignja - 0,50 kg

Večeras opet na provjerene pozicije. Na dvije ni čut. Dolazim na treću gdje je vanjska rasvjeta. Put prokopan, sva struja isključena, mrkli mrak.
Parkiram auto i spustim se do mora na mulić.
Jedna skosa, druga skosa i na red opet dolazi DTD weakfish bonito 3.0.
Zabacujem, puštam da tone i nakon toga skosavanje.
Nakon skosavanja mi zvoni mobitel, vadim mobitel iz đepa, javljam se i stavljam ga na razglas i vraćam u đep.
Tada napravim kontru i udar, prošlo mi je kroz glavu da sam zapeo za dno ali kreće pumpanje.
Lagano je dovlačim u kraj i uz pomoć janke podižem na mulo.

Lijep komad, vaga poslije pokaže 0,50 kg.

Lijepo je legla na skosu.
Idemo dalje, pokušavam još pola sata uz promjenu skosavice ali bura pojačava te kupim opremu i odlazim.

I večeras dobro.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Yamašnita, Duje195o, Tonch ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 05 Pro 2018 23:56 #322 od zeusfaber
Bravo majstori!

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 06 Pro 2018 08:57 #323 od marinac
UPIS BR: 57

Kaštela,6.12.2018, od 6 - 7 sati

Oprema:
-štap graphite leader 862 ml
-rola shimano stradic c i4
-upredenica duel x-wire PE 0.6 8x
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0,

- bura
-dubina oko 5 metara
-dno mješovito
-slabi kurenat istočni

:whistle:

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 06 Pro 2018 09:40 - 06 Pro 2018 13:07 #324 od Baćo68
Upis br 8

Rijeka, 05.12. Od 20.00 do 22.30
Burin, tlo...ima svega i svačega...
Štap Okuma egi Pro K1,
Mašinica Daiwa Ninja 2500
Lovne skose Yamashita egi o 2.5 i Kanji pro spec 2.5

Na poziciji nije bilo nikoga... i ništa...krenem sa bacanjem pušći...
Uzeo Yamashitu 2.5 ...ubijte me ako znam koja je boja... i nakon nekoliko neuspjelih bacanja... osjetim udarac... potežem....u prazno... pušća tone... ponovo udarac... ponovo kontra...i opet ništa... čekam nekoliko sekundi... kako se ništa nije događalo...odlučim se na sve ili ništa... egam žustro nekoliko puta i puštam pušću da padne na dno... saćekam sekund-dvije... i buuum... lignja je gore... pumpa ko luda... nakon kraće borbe, vani je.
Presretan...
Privitak datoteke:

Slikam ju i po ovo zabacujem...nakon 15ak minuta... ponovo lignja. Nadao sam se parici...ali i ova je dobra, malo manja ali nakon nekoliko dana posta ostavljam i nju...

Privitak datoteke:

I onda ništa... mijenjam pušće... stavljam i 3.0 različite boje... ma ništa. Vraćam se na 2.5 veličinu, uzimam jednu ljubićasto crvenu Kanji pro spec... i oko 21.45... booooom.
Mašinica zuji... joj samo da ne padne.. nakon kraće borbe i ona je vani. Presretan sam ...moj rekord 630g.

Kasnije još pokušavam...burin se pojačava... postaje pro hladno...odlazim doma.
Sorry...zaboravio sam u brzini slikati sve skupa...
U svakom slučaju moru hvala...
Sretan sam ko malo dijete😁

🤘

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 06 Pro 2018 13:07 od Baćo68.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, B_, ja_osobno, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 06 Pro 2018 10:47 #325 od JopaZGRI
Upis: br.23
Mjesto i vrijeme: 05.12.
Kraljevica i okolica 16:00-18:30
Vjetar: bura
Dubina: 10 m
Dno: pjesak, trava
Oprema:
- okuma egi pro k1
- daiwa legalis LT 3000
- gosen egi PE 0.8
- seaguar 0.28
- yamashita 3.0
Dolazim na poštu lagano puše bura..nadam se nekakvom ulovu ali nikako da jedna zapne..
Za pušćom dolaze male u kraj ali neće..a i nema smisla da ih bezveze kačim kad su tako male..
Već lagano pada mrak i osjetim dodir skosnem ništa i nakon dvije tri sekunde krene povlaćit skosu evo je napokon da je zapela jedna!

Izvlacim ju van drzi se jednim krakom
Nadam se jos nekoj parici alii nece i nece!
Ali dobro bit ce drugi put!

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, MIRAN, markoj, tuvok, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 06 Pro 2018 11:19 #326 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.

Baćo68 napisao: I onda ništa... mijenjam pušće... stavljam i 3.0 različite boje... ma ništa. Vraćam se na 2.5 veličinu, uzimam jednu ljubićasto crvenu Kanji pro spec... i oko 21.45... booooom.
Mašinica zuji... joj samo da ne padne.. nakon kraće borbe i ona je vani. Presretan sam ...moj rekord 630g.

🤘

I ćorava koka nađe zrno... Šala mala, pouka je za sve: samo ići na more, ne sjediti doma i njurgati da ničega nema, može se dogodit da se par puta ništa ne ulovi, ali nagrada mora slijediti. Ajmo dalje, bit će i većih, zima tek počinje.
Hvala: Posejdon79, marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, markoj, tuvok, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 06 Pro 2018 14:18 #327 od Yamašnita
Upis Br.: 13

Split, Marjan 06.12.2018, od 05:30-08:00

Štap: graphiteleader calamaretti 862ml-s

Mašinica: shimano sephia bb 2018

Upredenica: duel x-wire 8x 0.6

Predvez: SEAGUAR FXR 0.235

Skosavica: Yamashita egi oh k basic 2.5

Dubina: 5-6m posejdonija i kamenjar

Kurenat: nema ga

Dan prije bia na pošti od 15:30 do 18:30 ali ništa, lignje ni čut.
Dižem se ujutro u 05:15 na pošti sam u 05:30 zabacicam, mjenjam skosavice ali opet ništa i taman pred kraj lova kad sam već lagano bio spreman za ići kući, osjećam lagano pipkanje, skosnem jednom ništa, kao da još pipka, skos pa opet skos i kači se ali osjećam na štapu da je mala, vadim je slikam i vraćam u nazad, a ona veselo pliva dalje.
Privitak datoteke:

Eto to je sve od mene jedna mala C&R, ali nema predaje idemo dalje!!
... I zato ti more hvala!
Hvala: Zdenko, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok, mirakulin, Duje195o, Tonch ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 06 Pro 2018 21:02 #328 od Duje195o
Tako je meni vec par dana, al to je tako idemo dalje!😉💪

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 07 Pro 2018 00:00 #329 od tuvok
UPIS - 56

06.12.2018. 16.30 - 18.00 Rogoznica, 19,00 h - 20.00 h , Sevid

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD weakfish bonito 3.0
bonaca

lignja - 0,55 kg

Nakon posla odlazim u Rogoznicu, idem u zavitrinu, skoro je bonaca i uvjeti idealni.

Stajem na poziciju i krećem u akciju, mijenjam skose, smjer bacanja ali bez uspjeha. Večeras je nema. Tu ostajem do 18,00 h nakon čega kupim opremu i odlazim jer imam nekih obaveza.
Kad su završile obaveze odlučujem otići na popravni.
Biram Sevid i mjesto gdje sam lani ulovio moju prvu kilašicu. Tamo nisam bio skoro godinu dana.
I ovdje je skoro bonaca, za leđima mi je rasvjetni stup tako da stajem na granici svjetla i mraka.

Opet ista procedura, nakon izmjene 3 skose nema ništa ni ovdje. Stavljam DTD weakfish bonito 3.0 i zabacujem. Čekam da potone, skosnem par puta i opet je ostavljam da tone.
Kad je potonula povlačim je prema sebi ali tada udar. Odmah krene pumpanje i izvlačenje upredenice. Stegnem kočnicu i krene borba. Malo po malo je dovlaćim u kraj i nasukavam na plažu.
Lijep komad.

Ovo je treća večer za redom gdje mijenjam skose a lignju ulovim na weakfish.

Opet lijep komad. Pokušavam dalje ali bez uspjeha.
Kako je počelo puhati a vanka je 3 stupnja kupim opremu i odlazim.
Valjat će još koji put doći na ovu poziciju.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, mirakulin ...i još 5 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 07 Pro 2018 09:09 #330 od marinac
UPIS BR: 58

Kaštela,7.12.2018, od 6 - 7 sati

Oprema:

- burin
-dubina oko 5 metara
-dno mješovito
-slabi kurenat istočni

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 07 Pro 2018 13:19 - 10 Pro 2018 10:35 #331 od Alien
Upis br:17 Rijeka, 06.12.2018. od 19:00-21:00h
Oprema:
Štap: Major Craft Crosstage Egi 7,6 EL
Mašinica: Shimano Ultegra 3000 HG
Špaga: Major Craft Dangan braid 0,6 PE
FC: Seaguar FXR 0,28
Pušća: Kineska narančasta 3,0
Nakon par dana pauze, vrijeme je ok, spuštam se malo na more. Dolazim, tamo su već dva poznanika, jedan je još od dana na poziciji. Ulovio je dvije male lignje, drugi ništa. Stajem na svoju grotu, bacam prvo kineza tražeći veću lignju. Treći zabačaj, osjetim kako je pipnula, puštam pušću neka tone. Ne skosam, samo lagano povlačenje cijelim štapom, i osjetim da je gore. Ne pumpa baš nešto, vidim da je mala, izvlačim je štapom, i bacam sa strane, neka čeka drugu. Ali nakon sat bacanja, druge nema, izmjenio sam 10-ak pušći, neće. Svjetlo je prejako, sve se vidi do 5m dubine. Počinje tramontana sa Učke, noge su hladne, ruke isto, vrijeme je za fotku, i šetnju doma.
Privitak datoteke:
Zadnja izmjena: 10 Pro 2018 10:35 od Alien. Razlog: Krivi datum

Molimo prijavite se

Više...
markoj's Avatar 07 Pro 2018 21:57 - 07 Pro 2018 22:00 #332 od markoj
Isprika, pogrešan upis.
Zadnja izmjena: 07 Pro 2018 22:00 od markoj.

Molimo prijavite se

Više...
markoj's Avatar 07 Pro 2018 21:59 #333 od markoj
Upis br. 8.
Mjesto i vrijeme: 7.12.2018. Opatija okolica
16:15-18:15
Skoro vedro, lagano jugo
Dubina: 4-8 m
Oprema:
-Okuma Egi pro K1
-Cormoran Votacor 7Pif 2500
- Gosen egi PE 0.8
- Seaguar 0.26 0,60 m
- Yamashita, Yo-zuri, Kanji, DTD 2,5 i 3,0
Jučer popodne sam cca 1 sat pokušavao, ali nažalost ništa, više sreće drugi put.
Danas je vrijeme bilo idealno, skoro bonaca, počinje jugovina.
Još za dana sam ulovio kalimara na kalimara na Yo-zuri Pata-Pata Q LP, napravio mi je dosta štete, upredenica se zapetljala, morao sam skraćivati, a žao mi je Gosen Egi-a. Kako kolega lignjolovac kaže „u svakom ratu ima žrtava s obje strane“ , i to je sastavni dio lignjolova.
Kad sam se već polako spremao ići kući, evo još jednogm ovaj put na Yo-zuri orange bukvu home made prerađenu s dodatkom olovnog prstena da brže tone. Ostao sam još pola sata, ali to je bilo sve od liganja za danas, a kasnije je bilo održavanje opreme-skraćivanje upredenice, novi fg-knot,..., kako bi sve bilo spremno za akciju.
Hvala: Zdenko, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
JopaZGRI's Avatar 07 Pro 2018 22:03 - 07 Pro 2018 22:06 #334 od JopaZGRI
Upis: br.24
Mjesto i vrijeme: 07.12.
Kraljevica i okolica 17:20-20:10
Vjetar: nema
Dubina: 10 m
Dno: pjesak, trava
Kurenat: jaki sjeverni
Oprema:
- okuma egi pro k1
- daiwa legalis LT 3000
- gosen egi PE 0.8
- seaguar 0.28
- yamashita 3.0, kanji prospec 3.0

Nakon posla došao na poštu..već je bio mrak
Kako sam lovio i svjetlio ispred sebe eto dosle dvije male lignje ova jedna je bila tako minijaturna da neznam dali sam ikad manju vidio..
Nakon sat vremena bacanja i laganog skosanja u propadanju povlaći skosu kao velika..
Nakon kratke borbe eto je vani..

Kurenat je sve jaci i odlucujem otici probati malo na drugu stranu..
Putem do tamo svjetlim u plićak kad eto lignje u 20 cm vode..brzo skosa u vodu i cekam lagano potezem ona nesigurna ali ipak uzima skosu i ona je vani..

Pokusavam jos dalje ali kurenat je stvarno bio prejak i odlazim na drugu poštu ali tamo više ništa nije zapelo!
Ja zadovljan..friški zrak koja lignja i malo mira!

Zadnja izmjena: 07 Pro 2018 22:06 od JopaZGRI.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, tuvok, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 07 Pro 2018 22:35 #335 od tuvok
UPIS - 57

07.12.2018. 16.30 - 19.00 Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD white killer 3.0 zeleni
južina

2 lignje - 0,45 kg

Popodne nakon posla opet u Rogoznicu na mjesto gdje sam bio sinoć i nije bilo ništa. Ovo je inače pozicija u koju jugo direktno puše. Jugo je još uvijek slabo pa se može loviti.

Kao drugu skosu stavljam DTD white killer 3.0 i zabacujem. Nakon skosavanja poteže skosu, radim kontru i imam je. Dovlačim je u kraj i dižem na škrapu.

Upis je tu. Idem dalje.
Dva bacanja u ništa.
Na trećem bacanju prilikom tonjena ponovno povlačenje skose, radim kontru i imam je. Uskoro je na škrapi.

Super, parica je tu. Pokušavam dalje. Mijenjam skosu, jedanput i ništa. Stavljam DTD realfish sargo i zabacujem. Nakon što je potonula skosajem i puštam da opet potone. U tom trenutku osjetim da lignja dira skosu. Radim kontru i bum, kao da sam za dno zakačio.
Krene izvlačenje upredenice, divota, ova je prava. Dižem štap da spriječim dodatno izvlačenje upredenice, zatežem kočnicu i samo je držim. Pumpa kao luda, štap držim s obe ruke. Upredenica je tako napeta da vjetar svira preko nje.
I u jednom trenutku prilikom tog mahnitog pumpanja samo čujem fiju i upredenica se opusti. Skinila se s skose. Užas. Idućih satipo vremena pokušavam ali u ništa. Kad se već oslobodila neka živi,
Kupim opremu i stajem na još jedno mjesto do auta ali jugo je već toliko jako da teško kontroliram skosu.
Kupim sve, radim foto i odlazim.

Dobro i večeras.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, mirakulin ...i još 4 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 07 Pro 2018 22:56 - 07 Pro 2018 22:57 #336 od Yamašnita
Upis Br.: 14

Split, Marjan 07.12.2018, od 21:00-22:00

Štap: graphiteleader calamaretti 862ml-s

Mašinica: shimano sephia bb 2018

Upredenica: duel x-wire 8x 0.6

Predvez: SEAGUAR FXR 0.235

Skosavica: Yamashita egi oh q-live search490 glow 3.0-r09 TMM

Dubina: 4-5m posejdonija i pjesak

Kurenat: nema ga

Curu vodim na trening imam sat vremena, dolazim na poštu, bonaca, uvjeti obećavaju. Bacam prvo white killera ali ništa 4-5 zabačaja ništa ko u bunar. Stavljam Yamashita egi oh q-live search490 glow 3.0-r09 TMM prvi zabačaj u sredinu ništa, drugi zabačaj lijevo put plićaka, puštam da potone, težina, nešto se obisilo nema pumpanja. Vadim sipu (sliku nemam nažalost jer mi je baterija na mobu bila pri kraju pa sam čuva za lignju ako je bude). Bacam sada desno i nakon 3 skosa osjećam da se kaći i pumpa, dobro je lignja, nije ko zna koliko velika ali dovoljna za upis.

Već je 21:50, mjenjam skosavocu pokušavam još dva zabačaja da nije možda i parica tu ali ništa. Kupim stvari slikajem lignju i po curu...

Dobro je večeras su uvjeti bili super šteta šta sam imao samo sat vremena ali upis je tu...
I zato ti more Hvala...
Zadnja izmjena: 07 Pro 2018 22:57 od Yamašnita.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok, mirakulin ...i još 4 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 08 Pro 2018 08:51 - 10 Pro 2018 10:34 #337 od Alien
Upis br:18 Bakarac, 07.12.2018. od 20:30-22:00h
Oprema:
Štap: Major Craft Crosstage Egi 7,6 EL
Mašinica: Shimano Ultegra 3000 HG
Špaga: Major Craft Dangan braid 0,6 PE
FC: Seaguar FXR 0,28
Pušća: Yo-Zuri 2,5
Dolazim na standardnu poštu, tamo je već 5-6 ljudi, svi bacaju, nitko za sada nije ništa ulovio. Priključujem se i ja, malo ćakule, prepričava se zgoda od prije 2 sata, ali od liganja ništa. Jugo je već jako, trbusi na špagama sve veći, dolazi do zaplitanja, nakon pol sata mi je dosta mučenja. Zove Ćoba, ajmo dalje, di je manje jugo. Dolazimo, nikoga nema, dosta je mračno. Vadim najkričaviju pušću koju imam, i bacam. Puštam do dna i skroz polako namotavanje, bez skosanja. Osjetim je kako lagano drži pušću, snažan skos, i gore je. Opet mala, ali u mjeri. Kaže Ćoba prvo bacanje, nije dobro. I stvarno nije bilo, slijedećih sat vremena bacanja raznih pušći, puzanja po dnu, jakog eginga, skakutanja u pola dubine, ništa. Meni je dosta, spremam štap i čekam još par zabačaja frendića. Put pod noge i lagana kasna večerica.
Privitak datoteke:
Zadnja izmjena: 10 Pro 2018 10:34 od Alien. Razlog: Krivi datum
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok ...i još 4 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 08 Pro 2018 09:57 #338 od marinac
UPIS BR: 59

Kaštela,8.12.2018, od 6 - 7 sati

Oprema:

- jugo, kiša
-dubina oko 5 metara
-dno mješovito
-slabi kurenat

Hvala: Zdenko, BulMar, Kvarner, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok, Duje195o, Tonch ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
JopaZGRI's Avatar 08 Pro 2018 10:06 - 08 Pro 2018 10:07 #339 od JopaZGRI
Kolega Alien, na upisu 17 i 18 ti je isti datum pa si to ispravi samo 😉

Zadnja izmjena: 08 Pro 2018 10:07 od JopaZGRI.
Hvala: Tonch, Alien

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 08 Pro 2018 22:06 #340 od tuvok
UPIS - 58

08.12.2018. 16.30 - 18.00 Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD škamp crveni 3.0
južina i moreta

lignja - 0,25 kg

Vrime cili dan užas i kad je stala kiša odmah u auto i na poziciju jer u 20,00 h moram bit na poslu.
Biram misto u Rogoznici koje je u zavitrini i na kojem još nisam lovio. Malo sam na google maps tražio pozicije koje bi mogle bit dobre a može se doći autom.
Unatoč zavitrini moreta je jaka.

Stajem na škrapu i krenem s skosama. Već je pao i mrak ali nema ništa.
Stavljam DTD škampa crvenoga 3.0 i zabacujem. Puštam da tone i kreće skosavanje, pri kraju osjetim da je lignja na skosi, radim kontru i kačim je.
Lagano je dovlačim u kraj i vadim na škrapu.

Lijep komad.

Nisam dosta dugo koristio ovu skosu i večeras se isplatilo.
Pokušavam dalje ali nema parice.
Kupim opremu i odlazim jer moram na posao.

I večeras dobro.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Kvarner, JopaZGRI, markoj, mirakulin, Yamašnita, Duje195o, Tonch ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se