"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2018.

Više...
tuvok's Avatar 16 Pro 2018 22:55 #381 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
UPIS - 66

16.12.2018. 16,00 - 18.30 Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD full bijela oita 3.0
dubina 5-6 m, posejdonija i pijesak
bura

2 lignje - 0,40 kg

Popodne za dana odlazim u Rogoznicu i stižem taman na zalazak sunca.

Puše bura ali sam u zavitrini. Stajem na puntu i krećem u akciju. Promjenio sam skoro sve skose do 17,30 h ali ništa.
Stavljam DTD bijelu oitu i zabacujem. Skosajem par puta i odjednom povlačenje skose i radim kontru. Imam je.
Dovlačim je u kraj i jankom vadim na škrapu.

Došla je u kraj tek u 17,30 h.

Upis je tu. Zabacujem dalje. Na drugom bacanju na jedno 20 tak metara od kraja prilikom skosavanja težina i pumpanje. Dovlačim je u kraj i vadim na škrapu.

Super, i parica je tu.

Pokušavam dalje ali više nema. Promijenim poziciju i pokušam još pola sata ali ni tu ništa.
Nema veze, ovo je super.
Kupim opremu, radim fotku i odlazim.

Super i večeras.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, markoj, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 16 Pro 2018 23:35 #382 od BulMar
Upis br.: 24
16.12.2018.
Vrijeme: 16:00 - 20:30
Dno: Pijesak; Dubina: 4 - 5m;
Vjetar: Bura; More: Mirno, uz obalu; Kurenat: Južni, lagani
Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240; 5-20g;
Rola: Okuma Ceymar C-30;
Upredenica: Seaguar PE X8 Grandmax PEx8 BRAID
Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
DTD - OITA CRO Egi 3.0 Cro flag, DTD-Real Fish OITA 3.0 Sargo

Danas sam odlučio kratko se zadržavati na pojedinoj poziciji. Kada sam, oko 16 sati stigao na prvu poziciju, i htio je snimiti, kad, nema mi mobitela. Ostao kući. A, možda mi neće niti trebati.?
Po prolaznicima sam poslao kući poruku da mi donesu mobitel na posljednju planiranu poziciju. Tako je i bilo. Mobitel je stigao oko 20 sati, tako da sam sve fotografije napravio na posljednjoj poziciji.
A sada krenimo redom.
Na prvoj poziciji sam se zadržao oko 45 minutam sve do pada mraka. Promijenio sam 5-6 skosavica, ali nema ništa.
Mijenjam poziciju i nastavljam sa DTD - OITA CRO Egi 3.0 Cro flag, Nakon nekoliko zabacivanja, uz pomoć bure koja puše s leđa, pri podizanju skosavice sa dna, osjetim otežanje. Počinjem lagano, ravnomjerno povlačenje, a pošto mi mreža nije pri ruci, odlučim vuči na nasukavanje na pješčano žalo u blizini. Kao što sam i pretpostavio, tako je i bilo. Zakačila se sipa, kada je skosavica bila na dnu.
Uredno sam je nasukao.

Ostao sam još neko vrijeme, ali ništa se nije događalo. Idem na slijedeću poziciju. Nju već nekoliko tjedana izbjegavam, jer sam ostao bez nove Yamashite. Ostala je u mreži. Ovaj puta sam stavio jednu stariju, bezimenu skosavicu. Nakon nekoliko zabacivanja, i bez nje sam ostao. Zapela je za kamen. Lagano sam povukao, i nema je više. Izvukao sam cijelu upredenicu i predvez (70 cm fluorocarbona). Predvez je pukao pored kopče, na kamenu. Možda je bio i oštećen, jer je pukao poslije moga laganog povlačenja.
Odmah sam promijenio poziciju i ne znam kada ću se ponovo vratiti na ovu.
Na novoj poziciji sam izmijenio opet 3-4 skosavice, ali uzalud. Idem dalje. Nova pozicija i nova skosavica DTD-Real Fish OITA 3.0 Sargo.
Nakon nekoliko zabacivanja, poslije podizanja skosavice sa dna, pravim 3-4 skosa, pa 4-5 laganih okretaja ručice role, osjetim potez, kontriram i rutinski je izvučem na mulo. Vidim, nije velika, pa može i bez mreže. Slikanje će biti, kada se steknu uvjeti, kada mi stigne mobitel.

Ostajem još 10-ak minuta, Nema ništa, Idem dalje sa istom skosavicom, nova pozicija. Planiram zabaciti 3-4 puta i dosta. Već kod 3 zabaca, nakon serije od 3 skosanja, negdje na pola putanje, osjetim potez, povlačim, zakačena je. I nju sam nasukao na pješćano žalo.

Još dva bacanja i na redu je nova i zadnja pozicija za večeras. Stiže i mobitel. Osam je sati, Već sam umoran, ali idem na 3-4 zabaca. Na prvi zabac, nakon laganog povlačenja kači se. I nju izvlačim bez mreže. Dosta je. Sada slijedi slikavanje , najprije pojedinačno, a zatim i jedna zajednička slika.

Na putu prema kući razmišljam što je bolje: ostati svo vrijeme na jednoj poziciji i čekati dok se lignja smiluje i dođe na tu poziciju ili češće mijenjati pozicije i tražiti gdje su lignje? Nemam odgovor na to.
Isto tako ponekad se pitam ima li smisla često mijenjati skosavice i onda kada se na jednu od njih zakači lignja, kazati ova skosavica je lovna. A, nije li se baš tada pojavila lignja na toj poziciji i zakačila bi se i na bilo koju drugu skosavicu. Nemam odgovor niti na ovo pitanje.
Možda netko ima???

Previše sam se raspisao. Tko će ovo čitati? Dosta je.
Zadovoljan sam.
Sutra je novi dan!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: marinac, Zdenko, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok, mirakulin, Yamašnita ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 17 Pro 2018 07:06 - 17 Pro 2018 07:07 #383 od Yamašnita
Po meni je bolji da ti lignju trazis, a ne ona tebe. Ja imam neki obicaj 45 min. na jednoj pošti ako je nema idem dalje. Dosta puta mi se desilo lovim 45 min na jednoj poziciji maknem se 100tinjak metara dalje i odma prvo bacanje lignja. Jednom sam šeta po marjanu i uvatia 5 komada, a čjudi sta su stali na standardnoj pošti ništa nisu uvatili. Sutra sam doša vidim svi šetaju :)
To je neka moja taktika, a svak ima svoj nacin mislin da nema dokaza jel bolje ovako ili je bolje onako, kako ko voli nek izvoli :)
Zadnja izmjena: 17 Pro 2018 07:07 od Yamašnita.

Molimo prijavite se

Više...
markoj's Avatar 17 Pro 2018 16:06 #384 od markoj
Upis br. 10.
Mjesto i vrijeme: 16.12.2018. Opatija okolica
16:15-17:45
Vedro, bonaca
Dubina: 4-8 m
Oprema:
-Okuma Egi pro K1
-Cormoran Votacor 7Pif 2500
- Gosen egi PE 0.8
- Seaguar 0.26 0,60 m
- Yamashita, Yo-zuri, Kanji, DTD 2,5 i 3,0

Idealni uvjeti za lov, osim što nije bilo liganja. Ipak sam ulovio jednog regularnog za upis. Dan ranije sam izašao unatoč buri, za mraka sam zakačio jednog lijepog, prema procjeni 0,35 kg, ali se otkačio neposredno prije kraja. Nastavljam u binarnom sustavu, ulovi 0 ili 1.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 17 Pro 2018 18:31 #385 od marinac
UPIS BR: 68
Kaštela,17.12.2018, od 6 - 7 i 30sati

Oprema:
-štap graphite leader 862 ml
-rola shimano stradic c i4
-upredenica duel x-wire PE 0.6 8x
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0,

- bura, kišica
-dubina oko 5 metara
-dno mješovito
-slabi kurenat

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 17 Pro 2018 23:42 #386 od tuvok
UPIS - 67

17.12.2018. 16,00 - 18.30 Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD bijela oita, DTD weakfish orata 3.0
bura

2 lignje - 0,60 kg

Ista pozicija kao i dan ranije. Unatoč okretanju na buru ovdi je skoro bonaca. Kiša je prestala i pomalo se razvedrava.

Stajem na puntu i krećem u akciju. Nakon dvije skose stavljam DTD weakfish orata 3.0 i zabacujem par puta.
Na petom bacanju osjetim da nešto dira skosu, radim kontru ali ništa, puštam i opet diranje skose. Opet kontra i imam je.
Dovlaćim je u kraj i na škrapi je.

Lijep komad i upis je tu.

Zabacujem dalje ali ništa. Prošlo je više od pola sata i na weakfish bonito osjetim povlačenje ali je ne uspijem zakačiti. Nakon toga ništa jedno 15 tak minuta.
Stavljam bijelu oitu i na trećem bacanju je puštam da potone do dna, radim seriju skosavanja i tada potezanje skose kao s rukom, radim kontru ali opet ništa. Več mi ništa nije jasno.
Ostavljam bijelu oitu i zabacujem te krenem povlačiti skosu prema sebi kao da panjulajem.
Odmah udar ali se opet ne kaći, puštam i ništa, ponovo krenem povlačiti i udar ali opet u ništa. Sad se već pitam je li u pitanju lignja ili kakva riba.
Puštam skosu i opet je nešto dira, opet radim kontru i ovaj put je imam. Dovlačim je u kraj i vadim na škrapu.

Ova sigurno nije povukla skosu kao s rukom.

Pokušavam dalje ali se više ništa ne događa. Mijenjam i skosu ali ništa.
Pomičem se malo pliće ali ni tu ništa.

Radim zajedničku fotku.

Kupim opremu i odlazim. Opet dobro.

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 18 Pro 2018 00:02 #387 od BulMar
Upis br.: 25
17.12.2018.
Vrijeme: 16:00 - 19:00
Dno: Pijesak; Dubina: 4 - 5m;
Vjetar: Mirno; kasnije bura; More: Mirno; Kurenat: Zapadni, lagani
Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240; 5-20g;
Rola: Okuma Ceymar C-30;
Upredenica: Seaguar PE X8 Grandmax PEx8 BRAID
Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
DTD-Real Fish OITA 3.0 Sargo; DTD-Živi škamp 3.0 Orange

Ugodno veče. Odlučio sam i danas mijenjati pozicije, nakon 30-ak minuta, od mula do mula.

Počeo sam sa skosavicom sa kojom sam sinoć završio, sa DTD-Real Fish OITA 3.0 Sargo. Nakon 4 zabacivanja, prva lignja. Nakon podizanja skosavice sa dna i 3 serije skosanja, poteže, kontriram i lagano je nasučem na pijesak.

Još par zabacivanja "u ništa" i idem dalje, na veliko mulo. Nakon 20-ak minuta zabacivanja, ništa se ne događa i idem dalje, na novu poziciju. Pri trećem zabacivanju, negdje na sredini putanje osjetim udar u skosavicu, povučem, ali ništa nema. Pretpostavio sam da je lignja udarila u tijelo skosavice. Bacam opet u istom smjeru, povlačim, skosam, povlačim i otprilike na istom mjestu, kao u prethodnom zabacivanju, poteže, brzo reagiram povlačenjem i zakačila se. Izvlačim je bez mreže, jer nije baš neki komad. Ali, ipak, čovjeka veseli.

Nakon desetak minuta mijenjam poziciju. Počela je lagana bura. Dobro se zabacuje. U trećem zabačaju, dižem skosavicu sa dna, već je na njoj. Mislim da je sipa, ali po reakciji zaključim da mora biti lignja. Lagano sam je priveo na obalu.

Ubrzo mijenjam još dvije pozicije, ali ništa više.
Zadovoljan sam.
Sutra je novi dan!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: marinac, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 18 Pro 2018 08:29 #388 od marinac
UPIS BR: 69
Kaštela,18.12.2018, od 6 - 7 i 30sati

Oprema:

- bura
-dubina oko 5 metara
-dno mješovito
-slabi kurenat

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 18 Pro 2018 12:19 #389 od tuvok
UPIS - 68

18.12.2018. 05,30 - 06.30 Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD weakfish bonito 3.0
bura

lignja - 0,20 kg

Danas na poslu 24 sata pa ustajem malo ranije i odlučim otići uru vrimena prije posla. Puše bura a ja opet u zavitrinu na jedan mulić.
Mrkli mrak oko mene.
Nakn dvije skose stavljam DTD weakfish bonito 3.0 i zabacujem. Lagano je vućem kao da panjulajem i na jedno 15 tak m od kraja udar i odmah ostaje na skosavici.
Dovlačim je u kraj i dižem na mulo.

Upis je tu.

Ppkušavam dalje ali ništa. mijenjam skose, mijenjam način vođenja ali u ništa.
U 6.30 h kupim opremu i odlazim na posao.
Do sutra ništa.

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 18 Pro 2018 13:06 - 18 Pro 2018 13:07 #390 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br:19 Rijeka, 17.12.2018. od 19:30-21:30h
Oprema:
Štap: Major Craft Crosstage Egi 7,8 EL
Mašinica: Shimano Ultegra 3000 HG
Špaga: Major Craft Dangan braid 0,6 PE
FC: Seaguar FXR 0,28
Pušća: DTD 2,5 roza-bijeli trbuh
Nakon tjedan dana pauze, nervoza je velika. Izlazim na balkon, čini mi se da nije strašno hladno, bura nije strašna, pokret. Dobro sam se zabundao, i na poštu. Dolazim, vruće mi je, psujem, koji vrag sam se tako zabundao. Mobitel kaže 7 stupnjeva Celzijusa. Dva-tri zabačaja, skoro bonaca, ništa ne skače. I onda kreće bura, bacam, ali nosi pušću prejako. Kombiniraj ovako ili onako, nikako spustit pušću gdje želim. Selim se 20-ak metara dalje, i pokušavaj ponovo. malo mi je friško, mobitel kaže da je temperatura u sat vremena pala za 5 stupnjeva. Sad sam pak sav sretan izborom odjeće i obuće. 2 iznad nule, jaka bura, volja slabi. Mijenjam par starih pušći, riskiram bacajući blizu grota, i jedna skače na DTD rozu.
Privitak datoteke:

Dolazi poznanik, malo bacamo, malo ćakule, u međuvremenu mi skače još jedna mini. Poznanik se kupi, sav frustriran, ovo mu je 15. izlazak bez ulovo. A nije amater. Meni je isto dosta, još jedna fotka i cipelcug doma.
Privitak datoteke:
Zadnja izmjena: 18 Pro 2018 13:07 od Alien. Razlog: Krivi datum
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok, mirakulin ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 19 Pro 2018 13:31 #391 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br:20 Rijeka, 18.12.2018. od 19:30-22:00h
Oprema:
Štap: Major Craft Crosstage Egi 7,8 EL
Mašinica: Shimano Ultegra 3000 HG
Špaga: Major Craft Dangan braid 0,6 PE
FC: Seaguar FXR 0,28
Pušća: kineska 3,0 narančasta
Drugi izlazak za redom, vrijeme se smilovalo. Na pošti već trojica love, jedan je tamo od 16h, nitko nema ulova. Odlazim 20m dalje od njih, i uzaludno bacam 45 min sve i svašta. Puše čisti sjevernjak, dolazi s boka i opet je teško iskombinirati gdje će pušća završiti. Dolazi Uvaženi i dvojica poznanika, tamo dvojica odlaze, opet nas je pet. Selim se na moju grotu, i iz trećeg zabačaja i puzanja po dnu, skače lignjica. Nije neka, ali za upis je dosta. Stari s moje lijeve strane počinje bacati preko mene, i lijepo se zapetljamo. Slijedi pola sata otpetljavanja, stari drži, ja radim, treći svjetli sa lampom. Sve je uspješno riješeno, bacam pušću, stari opet preko mene, i njemu je prvom skočila, lijepa, oko 40 deka. Nemam više volje, spremam stvari, opalim sliku, i doma u toplo.
Privitak datoteke:
Hvala: marinac, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok, mirakulin, Yamašnita ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 19 Pro 2018 14:31 #392 od Duje195o
Svaka čast ekipa, na Rabu katastrofa nema lignje ni za lijek..tako da sam malo i volju izgubio, ali nema predaje!😊💪

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 19 Pro 2018 14:37 #393 od Yamašnita
U Splitu isto stanka, nije da nisam uporan, skoro svaki dan al lignje ni cut. Nadam se da ce se vise prekinit crni niz.

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 19 Pro 2018 14:44 #394 od Duje195o
Ma ja san sinoć jedno uru i pol nakon šta san brumal i pobacao ješku za lubena, ali ni čut i još jutros iša podizat tunje i jednu mi je prekinuo..šteta!

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
markoj's Avatar 19 Pro 2018 18:50 #395 od markoj
Upis br. 11.
Mjesto i vrijeme: 19.12.2018. Opatija okolica
16:15-18:15
Vedro, tramontana s Učke
Dubina: 4-8 m
Oprema:
-Okuma Egi pro K1
-Cormoran Votacor 7Pif 2500
- Gosen egi PE 0.8
- Seaguar 0.26 0,60 m
- Yamashita, Yo-zuri, Kanji, DTD 2,5 i 3,0

Prije promjene vremena sam iskoristio priliku izaći na kalimare. Danas za promjenu 2 kom, prvi jedva dovoljan za upis, ali ipak regularan, a drugi solidan preko 20 dkg. Oba sam uhvatio na DTD White Killer Green 2,5 home made modificiran olovnim prstenom.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 19 Pro 2018 20:48 #396 od marinac
UPIS BR: 70
Kaštela,19.12.2018, od 19 i 30 - 20 i 30sati

Oprema:

- bonaca
-dubina oko 5 metara
-dno mješovito
-slabi kurenat

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 19 Pro 2018 21:34 #397 od JopaZGRI
Upis: br.26
Mjesto i vrijeme: 19.12.
Kraljevica i okolica 17:30-19:30
Vjetar: burin
Dubina: 5-10 m
Dno: pjesak, trava
Oprema:
- okuma egi pro k1
- daiwa legalis LT 3000
- gosen egi PE 0.8
- seaguar 0.28
- yamashita 3.0
Nakon posla obavio kupovinu i otisao na poziciju!
Nikoga nije bilo hvala bogu mogao sam uzivati u miru i tisini nakon sta nisam vidio vec neko vrijeme mora i bas sam se zazelio zabacit vise!
Zabacim ja i odem po ostale stvari u auto..spremim sve i krenem i odmah na tom prvom zabacu evo jedne..samo je lupila i bez problema je vani..

Mislim si evo je odmah na prvi zabac nece vise nista bit poslje nje..
Ali ipak nije bilo tako..nakon nekih pol sata 10 metara od obale osjetim diranje skose kontriram i gore je ide polagano, odlican komad!!
Kad je dosla do povrsine onda je krenulo pumpanje..ali bez vecih problema i ona je vani!

Kad sam si vec razmisljao da cu zamjenit skosu nakon pol sata evo i druge..ali nakon sta sam skosnuo i krenuo povlacit ona pada..pustam skosu i mislim si da se je previse nabola ali nakon par sekundi evo je opet uzima skosu i povlaci!!
Opet odlican komad uz pumpanje dovlacim ju lagano prema obali i sakom ju vadim van!!
Ma divota eto kila liganja!

Ostajem jos sat vremena..prsti vec zebu i nakon uzivanja i odlicnom lignjolovu odoh doma dragoj!
Jos jedna za kraj!

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 20 Pro 2018 00:10 #398 od tuvok
UPIS - 69

19.12.2018. 16,30 - 19.30 Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD weakfish orata 3.0
okreće na jugo

2 lignje - 0,45 kg

Večeras lagano okreće na jugo te odlučim otići u Primošten gdje se bonaca. Tamo sam do 18,00 h ali ni l od lignje, koju god skosavicu stavio i na koji god je način vodio.
Kupim opremu i na povratku stajem u Rogoznicu. Jugo lagano puše ali se može kontrolirati skosavica. Stajem na mulo na kojem sam lovio zadnjih par večeriju.
Promjena par skosavica ali ništa.
Stavljam DTD weakfish oratu 3.0 i nakon par zabačaja ništa.
Zabacujem i lagano kombiniram panulavanje i skosavanje. Dovodim skosavicu u kraj kad iz dubine lignja i bum, legne na skosu. Napravim kontru i imam je.
Dižem je na mulo.

Lijep komad.

Ponovno zabacujem i nakon što je potonula skosnem par puta i puštam je i tad osjetim da nešto vuće skosavicu. Radim kontru i kačim lignju.
Lagano je dovlačim u kraj i dižem na mulo.

Parica je tu. Odlično.

Pokušavam dalje ali to bi bilo to. Mijenjam i poziciju ali ne daje rezultata.

Još jedna zajednička slika i odlazim.

Opet dobro.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 20 Pro 2018 09:06 #399 od marinac
UPIS BR: 71
Kaštela,20.12.2018, od 6 i 30 - 7 i 30sati

Oprema:

- jugo u jačanju
-dubina oko 5 metara
-dno mješovito
-slabi kurenat

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 20 Pro 2018 23:23 #400 od tuvok
UPIS - 70 :woohoo:

20.12.2018. 18,00 - 20.00 Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD panic fish 3.0
jugo

lignja - 1339 gr

Popodne kiša, oko 17,30 h kiša prestaje i pojavljuje se mjesec.

Sjedam u auto i pravac Rogozica. Dolazim na plažu i stajem na mulo.
Krećem s DTD full color oitom ali ništa, nakon nje stavljam realfish sargo i opet ništa. Kako je skoro bonaca jer je zavitrina odlučim se pokušati s DTD panic fish 3.0 s dodatnom rozom perajom.
Zabacujem i puštam da tone. Nakon 20tak sekunda potegnem skosu i bum. Kao da sam zapeo za dno, malo mi čudno jer je bukva u moru.
Nakon sekunde krene pumpanje i izvlačenje upredenice. Stežem kočnicu ali unatoč tome lignja izvlači upredenicu.
Malo po malo dovlačim je u kraj s povremenim stajanjima kad krene pumpanje. Kako krene pumpanje onako se bojim da bi sve moglo puknuti. Odmah znam da je komad s druge strane jer ovako nešto do sada nisam izvlačio.
Dovodim je u kraj i krenem jankom po nju, ona puhne i ode po 2-3 m nazad i tako u par navrata.
Napokon je uspijem uvaliti u janku i lagano je dižem na mulo.

Stojim u čudu i gledam što sam izvadio. Odmah mi je jasno da je ovo najveća lignja koju sam do sada uhvatio. Ljepotica.

Lijepo je zagrlila skosu i rep.

Definitivno ljepotica.
Pokušavam dalje, mijenjam skose, mijenjam tehnike vođenja ali ništa. ova je bila sama i potirala sve koje su bile u valadi.
Nakon sat vremena nema ništa te kupim opremu i odlazim.
Sve se razvedrilo i misec je na svom mjestu.

Kad sam došao kući svi u šoku. Ekipa se slikaje za uspomenu.

A tu je i vaga koja potvrđuje moj novi osobni rekord.

1339 gr

SUPER!!!
Hvala: BulMar, Baćo68, B_, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, grobert1987, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se