"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2018.

Više...
marinac's Avatar 25 Pro 2018 08:07 #421 od marinac
UPIS BR: 76
Kaštela,24.12.2018, od 6 - 7 i 30sati

Oprema:
-štap graphite leader 862 ml
-rola shimano stradic c i4
-upredenica duel x-wire PE 0.6 8x
-skosavice yamashita; yo zuri,DTD

- bura
-dubina oko 5 metara
-dno mješovito
-slabi kurenat

:whistle:

Sretan Božić svima.

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 25 Pro 2018 10:00 #422 od BulMar

marinac napisao: UPIS BR: 76
Kaštela,24.12.2018, od 6 - 7 i 30sati

............
Sretan Božić svima.

Ispravi datum, marinac. I tebi sretan Božić!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: marinac

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 25 Pro 2018 21:11 #423 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
UPIS - 75

Božić . 2018. 16,30 - 17.30 Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD weakfish oita orata 3.0
dubina 5-6 m, posejdonija i pijesak
bura

lignja - 0,20 kg

Na početku Čestit i blagoslovljen Božić svim članovima Ludog mora !

Danas cijeli dan u pokretu, večeras noćna smjena ali sam ostavio sat vremena za lignjolov. Opet idem u Rogoznicu jer mi je najbliža a i na sve pošte doslovno dođem autom.

Stajem na plažicu zaštićenu od vitra i skoro je bonaca.
Krečem u akciju, jedna skosa, druga skosa i na red dolazi DTD weak fish oita orata 3.0.
Na drugom zabacu nakon skosavanja poteže upredenicu, radim kontru i imam je.
Uskoro je vanka.

I ova današnja ima prigodni modni dodatak.

Pokušavam dalje ali nema parice.
U 17,30 h kupim opremu i odlazim.
U 19,00 h moram bit na poslu.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 26 Pro 2018 00:07 #424 od BulMar
Upis br.: 31
25.12.2018.
Vrijeme: 16:00 - 18:30
Dno: Pijesak; Dubina: 4 - 5m;
Vjetar: Mirno; More: Mirno; Kurenat: Zapadni.
Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240; 5-20g;
Rola: Okuma Ceymar C-30;
Upredenica: Seaguar PE X8 Grandmax PEx8 BRAID
Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
Yamashita EGI-OH Q Live SEARCH 3.0-Rainbow 014

Razmišljam ići ili ne ići na more. Vrijeme me mami, a i gosti raspoloženi za šetnju uz more. Mirno je i baš ugodno vrijeme.

Opet idem od mula do mula, po 30-ak minuta. To je otprilike 10-ak zabacivanja na jednoj poziciji, Ako ništa nema idem dalje. Već sam na drugome mulu. Poslije tri - četiri zabacivanja, zabac, podizanje skosavice sa dna, 2 serije kratkih skoseva, potez, kontra, izvlačenje nasukavanjem. Rekao bih, rutinski.

Još neko vrijeme sam ostao, ali nema ništa. Na slijedećem mulu, poslije drugog zabacivanja, povlačenjem sam doveo skosavicu na oko 3 metra od mula, povukla je skosavicu, kontrirao sam i opet slijedi nasukavanje. Malo me je iznenadila, ali vani je, ipak.

Još sam promijenio nekoliko pozicija, ali nema više ništa. Zaključili smo da se treba vratiti kući za stol.
Sutra je novi dan!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 26 Pro 2018 08:18 #425 od marinac
UPIS BR: 77
Kaštela,26.12.2018, od 6 - 7 i 30sati

Oprema:

- bura
-dubina oko 5 metara
-dno mješovito
-slabi kurenat

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 26 Pro 2018 08:20 #426 od marinac
Faa Bulmar, moja greška u copy-paste osnovnih podataka.Bitno da se zna.Fala još jednom.:like: :like:
Hvala: BulMar, Duje195o

Molimo prijavite se

Više...
markoj's Avatar 26 Pro 2018 08:37 #427 od markoj
Upis br. 14.
Mjesto i vrijeme: 24.12.2018. Opatija okolica
16:30-17:30
Oblačno, lagana bura
Dubina: 4-8 m
Oprema:
-Okuma Egi pro K1
-Cormoran Votacor 7Pif 2500
- Gosen egi PE 0.8
- Seaguar 0.26 0,60 m
- Yamashita, Yo-zuri, Kanji, DTD 2,5 i 3,0
Iskoristio rupu u blagdanskom rasporedu za skočiti na kalimare. Bio sam sam na lokaciji, svi se pripremaju za blagdane, pa sam mogao slikati lignje odmah nakon ulova, inače nije baš zgodno pred strosjediocima vaditi logo lige, ćo ča delaš, će nan si prit semo lovit.... Slike odmah nakon ulova su sasvim nešto drugo od slike na kraju lignjolova.
Između 16,30 i 17,00 još za dana, jedan lijepi liganj od 0,22 kg i jedan od 0,10 kg, na Yo-zuri Pata-Pata Q KMOG i Yo-zuri Pata-Pata Q LP. Oba su bila zakačena samo na jedan dulji krak, većeg sam vukao oko cijele glave rive do stepenica i digao ga voligom.

Molimo prijavite se

Više...
markoj's Avatar 26 Pro 2018 08:40 #428 od markoj
Upis br. 15.
Mjesto i vrijeme: 25.12.2018. Opatija okolica
16:35-17:30
Oblačno, lagana bura
Oprema:
-Okuma Egi pro K1
- Gosen egi PE 0.8
- Seaguar 0.26 0,60 m

I na Božić izašao na lignje, bila je gužva na lokaciji, 4 lovca uhvatilo 5 liganja, ja jednog na Kanji Prospec 3,0 Orange gold, kolega kraj mene četiri kom, a ostali bez ulova. Moj i nije bio neki primjerak, ali Ipak regularan za upis..

Molimo prijavite se

Više...
markoj's Avatar 26 Pro 2018 08:50 #429 od markoj
Upis br. 16.
Mjesto i vrijeme: 26.12.2018. Opatija okolica
06:-07:30
Vedro, lagana bura
Oprema:
-Okuma Egi pro K1
- Gosen egi PE 0.8
- Seaguar 0.26 0,60 m

Za promjenu izašao u lignjolov ujutro. Još za mraka ulovio jednog na Yamashitu 2,5 ROF. Nažalost to je bilo sve za jutros, jedva za upis.

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 26 Pro 2018 08:52 #430 od Yamašnita
Upis Br.: 19

Split, Marjan 26.12.2018, od 05:45-08:00

Štap: graphiteleader calamaretti 862ml-s

Mašinica: shimano sephia bb 2018

Upredenica: duel x-wire 8x 0.6

Predvez: SEAGUAR FXR 0.235

Skosavica: Yamashita egi oh q-live search490 glow B09 3.0 SPDM , Mag cast ZLOG 3.0

Dubina: 5-6m posejdonija i pjesak

Kurenat: blagi sjeverni

Dolazim na novu poštu jednom isprobanom predvečer ali ništa ulovljeno. Idemo sad probat prid zoru. Bacam jednu skosu, drugu, treću, a lignje ni ćut. Stavljam yamashita egi og q-live search 490 Glow B09 3.0 SPDM, bacam prvi put, ništa, drugi put, ništa, treći put opet ništa, četvrti ništa u dubini, dovodim skosu ukraj i igram se malo sa njom jer sam izgubia volju i smrza se, klackam je(gore, dole, gore, dole) jedno 20tak sec kad vidim dolazi lignja iz dubine. Gasim lampu cekam udarac al nestrpljiv sam pa palim nisko osvjetljenje na lampi i pratim. Vidim lignja kruži ja puštam skosu da potone i eto lignja se zaletila ali nema crnila ni pumpanja pa ne vidim je li se zakacila ili je uhvatila skosu sa boka. Lagano motam i pri povrsnili lagano skosnem i kreće pumpanje. Lignju ni sam ne znam kako sam izvadia na sigurno jer kad sam uhvatio upredenicu prvo mi se zabila u mul pa opet u more pa sam je nekako jedva diga iz drugog pokušaja. Stvarno ne znam kako mi nije otpala kad sam je tako nespretno diza.

Bacam jos dva puta istu skosavicu ali ništa, idemo još jednom probat pa minjam skosavicu. Bacam puštam da tone skosajem pet puta opet puštam, lagano vućem i opet 5 agresivnih skosavanja i puštam. Krećem opet motat kad ono udarac i pumpanje. Borba kreće ova je dobra puštam je da pumpa, a ja lagano dva koraka nazad do auta da pripremin špurtil kad ono osjećam staje sve. Motam nema više težine otpala je. Ah....
Sunce lagano već izašlo, a ja gubim nadu i mislin da je to sve od današnjeg ulova. Od pripremljenih skosavica za danas ostao mi je samo Mag Cast ZLOG 3.0 mislim se idem i njega bacit dva puta i idem kući kad je sam osta. Bacim ja njega i puštam da tone, osjećam na dnu je krećem skosavat prvi skos, potezanje, evo je, vadim lignju 13dkg.

Eto zadnji zabacaj mi je donia još jednu lignju iako se nisan nada jer sunce je već izašlo bacia sam eto reda radi.
Kupim stvari zajednička slika i gibam kući

... I zato ti more hvala!
Hvala: marinac, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok, mirakulin, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 27 Pro 2018 00:04 #431 od tuvok
UPIS - 76

Sv. Stjepan . 2018. 16,00 - 19.30 Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD škamp i sargo 3.0
bura

2 lignje - 0,55 kg

Danas još za dana stižem na poziciju. Bura puše a ja u zavitrini.

Krečem u akciju, do 18 h ništa. Koju god skosu stavio, kako je god vodio kao u kadi. Pa šta se dešava večeras.
U 18,00 h kupim opremu i odlazim u valadu ispred.
Stavljam DTD škampa 3.0 i zabacujem ga par puta, u ništa. Kažem sebi ajde još jedanput. Zabacim ga i lagano vučem prema sebi kao da panjulajem.
Skosa dolazi u kraj a za njom lignja, puštam skosu i okrećem svjetlo. Osjetim da je lignja na njoj i povlačim. Kačim je.
Uskoro je vanka.

I ova je u blagdanskom raspoloženju.

Pokušavam dalje ali nakon pola sata ništa. Pomićem se jedno 100 m na drugu puntu i nakon nekoliko bacanja stavljam DTD realfish oita sargo 3.0 i zabacujem. Puštam da potone na dno i potegnem. S druge strane težina i lijepo pumpanje.
Lagano dovlačenje i uz pomoć janke je vanka na slikavanju.

Lijep komad.

Ponovno zabacujem sarga i pustam da potone, nakon toga radim kontru i stop. Zapelo je za dno. Što sam god pokušao napraviti ne ide.
Uzmem upredenicu i povlačim i u jednom trenutku pukne spoj FC i upredenice.
Sargo je ostao u moru.
nemam više strpljenja da ponovno vezujem kopću te radim zajedničku sliku i odlazim.

Lijepi komadi.

Ja zadovoljan.
Hvala: marinac, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 27 Pro 2018 11:34 #432 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br:21 Rijeka, 26.12.2018. od 20:30-21:30h
Oprema:
Štap: Savage gear Salt Egi
Mašinica: Shimano Stradic Ci4+ 4000FB
Špaga: Armored F+ Pro PE 0,8 narančasti
FC: Seaguar FXR 0,28
Pušća: Naory 2,2B roza
Vani nije strašno friško, izlazim malo na poštu, sat-dva na friškom zraku. Nema nikoga, jedino u kutu neki barbić lovi nešto iz ruke, ali koliko vidim, ne ide mu baš. Za početak bacim jig, i odmah skače lijepi šarun od 40-ak deka. Dovlačim ga 5-6 metara od kraja, i sve staje. Vučem kao sivonja, ništa se ne miče, čujem ribu na drugoj strani, ali ne mogu je pomaknuti. Nakon pol sata pusti- potegni, odlučim sve potrgati, potežem i riba se otkačuje i sve lagano kreće. Izvlačim 20-ak metara spetljane upredenice i nekom se počelo jako štucati. Prelazim na pušće, bacam sve trojke koje imam, nema ništa. Ajmo onda kontra, stavljam Naory, puštam do dna, i cupkam malo manji, malo veći skokovi. Pred kraj počnem žešće skakati da mi pušća ne zapne i osjetim skok na pušću. Dobro pumpanje, dižem je na površinu, drži se vrhom jednog kraka, lagana šetnja, nasukavanje, i u ruci je. Još pola sata bacanja, ništa ne skače, opalim fotku, pospremim stvari, i šetnja doma.
Privitak datoteke:
Hvala: marinac, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok, mirakulin, Yamašnita ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 27 Pro 2018 18:43 #433 od marinac
UPIS BR: 78
Kaštela,27.12.2018, od 6 - 7 i 30sati

Oprema:

- bura, tramuntana
-dubina oko 8metara
-dno mješovito
-slabi kurenat

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 27 Pro 2018 22:14 #434 od mirakulin

marinac napisao: UPIS BR: 78
Kaštela,27.12.2018, od 6 - 7 i 30sati

Oprema:

- bura, tramuntana
-dubina oko 8metara
-dno mješovito
-slabi kurenat

Bravo, Gi Dra! Nadmašio si učitelja!

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 27 Pro 2018 22:34 #435 od tuvok
UPIS - 77

27.12. 2018. 19,30 - 21.00 Primošten

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD weakfish oita 3.0
bura

lignje - 0,25 kg

Večeras malo kasnije u akciju. Zavitrina od bure. Stajem na puntu i krećem s DTD weakfish 3.0.
Na drugom bacanju je dopratila skosu i legla na nju metar od kraja.
Lagano izvlačenje.

Upis je tu.

I to je sve za večeras, pokušavam dalje, mijenjam skose, čak sam i poziciju promjenio ali ništa.

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 28 Pro 2018 09:50 #436 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br:22 Rijeka, 27.12.2018. od 19:30-22:00h
Oprema:
Štap: Savage gear Salt Egi
Mašinica: Shimano Stradic Ci4+ 4000FB
Špaga: Armored F+ Pro PE 0,8 narančasti
FC: Seaguar FXR 0,28
Pušća: Kineska 3,0 narančasta
Stižem na poštu, tamo je već stari Ive, još od dana je tamo, nema ništa. Bacamo malo jigove, malo pušće, prvih pola sata ništa ne skače, onda Ive diže jednu od 15-ak deka. Nakon raznih Yamashita, DTD-a i Yo-zurija, dolazi na red stara jeftinjava. Puštam je na dno i lagano namotavanje, sa još lakšim cimom svakih 10-ak metara, i slijedi jaki udar, i još jače zatezanje. Prvih metar-dva čini mi se da je dobar komad, ali onda stvari dolaze na svoje. Dižem je štapom na obalu i nosim van dosega valova. Odmah bacam pušću natrag na isto mjesto, isti postupak i parica je na pušći, vadim je van. Ova je manja, šta je tu je. Još sat vremena bacanja pušći, jigova i silikonaca, nema ničega, kupimo stvari i odlazimo.
Privitak datoteke:
Hvala: marinac, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok, mirakulin, Yamašnita ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 28 Pro 2018 19:17 #437 od marinac
UPIS BR: 79
Kaštela,28.12.2018, od 6 - 7 i 30sati

Oprema:

- burin
-dubina oko 5metara
-dno mješovito
-slabi kurenat istočni

Molimo prijavite se

Više...
mandrilo00's Avatar 28 Pro 2018 19:59 - 28 Pro 2018 21:12 #438 od mandrilo00
Upis #1
28.12.2018.
Murter
1600-1830

*štap - Ukiyo 240
*mašina - Shimano Alivio 2500
*upredenica - Caperlan PE 0,8
*FC - Trilene 0,25
* skosa - DTD Panic fish

Misto radnje Podvrške, Školjić
vrime pogodno, bez vitra,mali kurenat

Prvih uru vrimena bacan DTD White Killer, međutim niti da takne. Kolega diže dvi sipe, ja minjan skosu i stavljan Panic Fish i nakon dva tri bacanja vatan prvu koja na njenu sriću se otkači u zraku. Nek joj je sa sričon.
Po ure poslin opet kontra, i vadin jednu za koju će se ispostavit da je jedina uvačena. Do kraja niti udarca.
Sutra ponovo...

HŽV
Zadnja izmjena: 28 Pro 2018 21:12 od mandrilo00. Razlog: gramatika

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 29 Pro 2018 00:34 #439 od tuvok
UPIS - 78

28.12. 2018. 16,30 - 20.00 Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD bukva white killer 3.0
bura

lignja - 0,20 kg

Večeras opet u zavitrinu u Rogoznicu. Stižem u sumrak i stajem na puntu. Nakon prve skose stavljam DTD bukvu white killer 3.0 i zabacujem.
Čekam da potone i povučem kad s druge strane težina.
Imam je, dovlaćim je u kraj i slika je tu.

Upis je tu.

Idem dalje ali je više nema ni za čut. A da mi ne bi bilo dosadno pobrinula su se neka druga morska stvorenja.
Kako stojim na punti iza mene je mala valada.Već je mrak i ja se okrenem kad ono ugor u toj valadi po pličaku traži nešto za večeru.
Ne boji se ništa.

puštam ga da uživa u mraku i nastavljam dalje. Kako nema ništa nakon 10 minuta opet bacim pogled na valadu. Na mjestu gdje je prije 10 miuta bio ugor je sada murina.

Nakon što sam je posvitlio gura se u kamen. Uskoro nestaje iz valade.

U jednom trenutku okrenem glavu kad sad dva ugorčića u valadi.

Ako nema lignje uživam promatrajući murinu i ogore.

Kupim opremu i odlazim na još jedno mjesto ali ništa.

# Bolje išta nego ništa. #
Hvala: marinac, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
markoj's Avatar 29 Pro 2018 07:55 #440 od markoj
Upis br. 17.
Mjesto i vrijeme: 27.12.2018. Opatija okolica
16:15-17:30
Vedro, bonaca, oseka
Oprema:
-Okuma Egi pro K1
- Gosen egi PE 0.8
- Seaguar 0.26 0,60 m
Još za dana ulovio jednog kalimara na Yo-zuri pata pata Q KMOG 2,5 i odmah ga slikao, dovoljno za upis. Kasnije još dva slična, radne skose na Yo-zuri pata pata Q LP 2,5 i Yamahista RWKM 3,0, ali je došla konkurencija lignjolovaca pa nije bilo zgodno slikati. Izgubio novu novcatu Yamashitu 490 glow B07. I to je bilo to.

Molimo prijavite se