"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2018.

Više...
tuvok's Avatar 14 Sij 2019 23:44 #501 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
UPIS - 95

14.01..2018. 18,00 - 21,00 Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD weakfish bonito 3.0
dubina 5-6 m, posejdonija i pijesak
bura

lignja - 0,30 kg

Večeras nakon posla sjedam u auto i odem u Rogoznicu. Putem se povečava naoblaka i taman kad sam došao na poziciju i parkirao otvori se nebo i počme grmiti i lampati.

A šta ću sad, sjedim u autu i čekam da prestane kiša, nakon 45 minuta se pojavi mjesec kroz oblake.

Vrijeme je za akciju. Silazim na škrapu i par puta zabacujem i u trenu počme puhati vjetar pravo u mene i ne mogu više kontrolirati skosavicu.
Kupim opremu, sjedam u auto i odlazim na drugu stranu u zavitrinu. Tamo pokušavam od 18.30 - 19.15 ali bez uspjeha.
Kupim opremu i odlazim na još jedno mjesto u zavitrini do 20,00 h ali je ni ovdje nema.
Već sam se pripao da danas ništa od lignje.
Sve se više oblaći i počinje grmiti i lampati.
Kupim se i odlatle i odlazim u Rogoznicu na jednu plažu koja je u zavjetrini. Pljusak samo što ne udre.
Stajem na kameno mulo i zabacujem u nekoliko pokušaja ali i ovdje ništa. Lagana kišica počme padati.
Stavljam DTD weakfish bonito i zabacujem prema plaži gdje je pličina.
Par skosaja i na drugoj strani težina i pumpanje. Ne mogu virovat. U zadnjoj minuti sam našao lignju u 20,30 h.

Lijepo se bacila na skosu.

Doslovno upis u zadnjoj minuti.
Pokušavam još par puta ali kiša i vjetar jačaju te kupim opremu i odlazim.
Hvala: marinac, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Yamašnita, Duje195o, rogi ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 15 Sij 2019 05:43 - 15 Sij 2019 05:44 #502 od Yamašnita
Upis broj 23.
11.01.2019,Kanica
Malo drugačiji upis,ako vam se svidi nastavit cu tako se upisivat ali nažalost lignja je pala kad je pa mrak pa se nije ništa vidilo dok sam je izvlačio.

Prva je montaža možda i nije video ko zna šta ali ubudučnosti ću pokušat ponuditi više.
Nadam se da će admin priznati ovaj video kao upis. :dry:
Zadnja izmjena: 15 Sij 2019 05:44 od Yamašnita.
Hvala: zeusfaber, marinac, BulMar, B_, MIRAN, Šmit, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Duje195o ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 15 Sij 2019 05:51 #503 od Yamašnita
Upis Br.: 24

Split, 12.01.2018, od 22:00-00:00

Štap: graphiteleader calamaretti 862ml-s

Mašinica: shimano sephia bb 2018

Upredenica: duel x-wire 8x 0.6

Predvez: SEAGUAR FXR 0.235

Skosavica: Yamashita Naory 1.8

Dubina: 7-8m kamenja i posidonija

Kurenat: blagi istočni

Dolazim na poštu nešto kasnije jer sam radio dnevnu smjenu do 19h. Bacam par skosavica ništa. Premještam se malo desno uz uličnu lampu bacam vučem skosavicu vidim za njom plivaju 4-5 lignji. Puštam staju, gledaju ali ne zanima ih odlaze. Bacam opet ista situacija. Stavljam yamashita naory 1.8 i kaći se prva lignjica naravno C&R.
Privitak datoteke:

Za njom uskoro i druga i nju puštam C&R II
Privitak datoteke:

Treću također puštam al ne odustajem jer vidim da u tom jatu šta prati ima i par lijepih komada.
C&R III
Privitak datoteke:

Napokon jedna za upis i nju ostavljam, odma iza ide i njena parica također dovoljna za upis.

Za kraj odlazim do auta po logo i slikajem ulov, a prijatelju koji je bio sa mnom(nema opremu samo je gledao) ostavljam štap. Zove on "pomagaj nešto vuče, pumpa" ja mu kažem eto uhvatio si prvu lignju sad je lipo dovuci u kraj i podigni. Mata on dovlači je u kraj al mu dizanje na sigurno baš ne ide. Pomažem mu i ona ide odma na slikavanje.

Zadnja lignja nije prvenstveno moj ulov ali je vridila jer smo nadam se dobili novog kolegu lignjolovca zato što me prijatelj ujutro zvao za savjet koji štap da kupi za početak.
Eto ja zadovoljan ulovom i događajem... I zato ti More hvala...
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Duje195o ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 15 Sij 2019 05:52 #504 od Yamašnita
Upis Br.: 25

Split, 14.01.2018, od 21:10-22:10

Štap: Caperlan Wixom-1 (10-30g) Dekatlon

Mašinica: shimano sienna 2500

Upredenica: duel x-wire 8x 0.8

Predvez: Sunline Fluorocarbon Egi Leader Black Stream 0.26

Skosavica: Kanji royal marble orange 2.5

Dubina: 7-8m kamenja i posidonija

Kurenat: blagi zapadni

Odvozim curu na trening idem uru vremena. Na poštu dolazim 21i10 bacam prvi put opet prati 5 lignji skosu. Stavljam naory ali ovaj put nece da se zakače na nju. Mjenjam stavljam Kanji royal marble orange 2.5 i kacim lignju i vidim da je taman na granici

Nastavljam dalje do 22i10 ali ništa značajno par malih koje sam pustio ali baterija na mobu mi je bila 10% pa nisam snimio.
... I zato ti More hvala znam da će doći i jedna velika prava...

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 15 Sij 2019 10:12 #505 od marinac
UPIS BR: 97
Trogir,15.1.2019, od 6 - 7 i 40sati

Oprema:
-štap graphite leader 862 ml
-rola shimano stradic c i4
-upredenica duel x-wire PE 0.6 8x
-skosavice yamashita; yo zuri,DTD

- bura
-dubina oko 5 metara
-dno pjeskovito
- kurenat slabi

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 15 Sij 2019 10:23 #506 od mirakulin

BulMar napisao:

BulMar, postao si pravi majstor i sa lignjama i sa fotografijama! Svaka čast!
Hvala: BulMar

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 15 Sij 2019 10:44 #507 od BulMar

Yamašnita napisao: Upis broj 23.
11.01.2019,Kanica
Malo drugačiji upis,ako vam se svidi nastavit cu tako se upisivat ali nažalost lignja je pala kad je pa mrak pa se nije ništa vidilo dok sam je izvlačio.

Prva je montaža možda i nije video ko zna šta ali ubudučnosti ću pokušat ponuditi više.

Dobronamjerno želim iznijeti svoje mišljenje.
Ja osobno nisam pristalica da se upis dokumentira sa video zapisom, nego na način kako smo se dogovorili prije početka Lige. Smatram da se ovaj upis može priznati, jer se na jednom dijelu video zapisa vide i lignja i Logo.
Pozdravljam onaj dio videozapisa koji prikazuje tehniku skosanja, prikaz lokacije lignjolova, škrape, dubinu mora, ......, ali ne i vožnju automobilom i ne kao dokumentiranje upisa, za ubuduće.
Još jedan detalj na ovom upisu mi je zasmetao: datum upisa i datum objave na Forumu!
Datum upisa je 11.01.2019. , a datum objave na Forumu je 15.01.2019. Nakon 4 dana!
Mislim da datum objave na Forumu ne bi smio biti duži od 24 sata.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: MIRAN, JopaZGRI, Alien

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 15 Sij 2019 11:00 - 15 Sij 2019 11:04 #508 od Yamašnita

BulMar napisao:

Yamašnita napisao: Upis broj 23.
11.01.2019,Kanica

Dobronamjerno želim iznijeti svoje mišljenje.
Ja osobno nisam pristalica da se upis dokumentira sa video zapisom, nego na način kako smo se dogovorili prije početka Lige. Smatram da se ovaj upis može priznati, jer se na jednom dijelu video zapisa vide i lignja i Logo.
Pozdravljam onaj dio videozapisa koji prikazuje tehniku skosanja, prikaz lokacije lignjolova, škrape, dubinu mora, ......, ali ne i vožnju automobilom i ne kao dokumentiranje upisa, za ubuduće.
Još jedan detalj na ovom upisu mi je zasmetao: datum upisa i datum objave na Forumu!
Datum upisa je 11.01.2019. , a datum objave na Forumu je 15.01.2019. Nakon 4 dana!
Mislim da datum objave na Forumu ne bi smio biti duži od 24 sata.

Prihvaćam opasku ali isto tako koliko vidim iz prvog posta zeusa piše da je i video dobrodošao,ok nema slike, a šta to u videu fali, imas lignju, imas logo jedino nema izvlačenja, a toga ni na fotografiji nebi bilo. Ako bas mora bit po propisima upis, napišem ja opis i ostavim sliku imam je ne brini ili možda da samo ostavim sliku bez opisa :dry: :dry: :dry: , možda to bolje prolazi nego se potrudit napravit nesto malo drugačije.
Video kasni 4 dana jer za edit mi je trebalo 2 sata, a oprosti uz lignjoov kojim se bavim iz zabave imam posao od kojeg živim. Kad sam uhvatio vremena napravio sam edit, nigdi nije ograničeno da upis mora biti u roku od 24 h kad je prije neki dan točnije oko Božića kolega upisa 3 upisa za redom od 3 dana nitko ništa nije prigovorio, a ti meni prigovaraš sta je upis star 4 dana? Jel piše pravilo da upis mora biti u roku od 24h? Koliko znam pravilo je jedan upis u 24h, a kad ću ga upisati to je osobna stvar i stvar kako ko ima vremena. Pokuša sam nešto i vidim da se odma digla prašina ok necu vise. A nek se zeus javi ako je ista protiv pravila neka mi makne upis jedan upis više,manje...
Zadnja izmjena: 15 Sij 2019 11:04 od Yamašnita.

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 15 Sij 2019 11:39 #509 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br:23 Rijeka, 14.01.2019. od 20:15-21:45h
Oprema:
Štap: Savage gear Salt Egi
Mašinica: Shimano Stradic Ci4+ 4000FB
Špaga: Armored F+ Pro PE 0,8 narančasti
FC: Seaguar FXR 0,28
Pušća: Yo-Zuri PataPata 2,5
Poslije utakmice sa Makedonijom, lagana večerica, pa na more. Nemam prijave već 20-ak dana, što zbog neizlaska, što zbog bacanja u bunar, što zbog lignjica ispod mjere. Dolazim na poštu, jedan kolega je već tamo, nema ništa već sat vremena. Bacam favorite, puše dosta jak sjevernjak, sa povremenim skoro olujnim udarima. Više se orijentiram na naorice, ali ništa ne skače. Stavljam neku tamnu boju Pate, nisam ovu sezonu još ništa ulovio na nju. Dva -tri bacanja, povlačim na različite načine, nema još ništa. Svjetlo je jako, ali je površina skroz namreškana, pa se slabo vidi ispod. Pri zadnjem povlačenju, pušća je ispred nogu, a sa strane kao da se nešto pomaklo. Puštam pušću na dno, dubina je 20-30 cm. Lagano je pokušam izvući, i kreće pumpanje, zgrabila ju je na dnu u mirovanju. U sekundi je lignja vani, nije minimalac, ok, evo upisa. Vjetar još pojačava, kolega se kupi doma, ja ću još malo. Onda kreće pljusak, traje oko 15min, i prestaje. Opalim fotku dok mogu. Sad je pak zabonacalo, površina kao ulje. Mislim si, super, sad magu još uru lovit na miru. Je, vraga, za pet minuta počinje opet puhat sve jače, ništa, ima dana. Cipelcug doma.
Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 15 Sij 2019 13:29 #510 od rogi
Replied by rogi on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.

Yamašnita napisao: Prihvaćam opasku ali isto tako koliko vidim iz prvog posta zeusa piše da je i video dobrodošao,ok nema slike, a šta to u videu fali, imas lignju, imas logo jedino nema izvlačenja, a toga ni na fotografiji nebi bilo. Ako bas mora bit po propisima upis, napišem ja opis i ostavim sliku imam je ne brini ili možda da samo ostavim sliku bez opisa :dry: :dry: :dry: , možda to bolje prolazi nego se potrudit napravit nesto malo drugačije.
Video kasni 4 dana jer za edit mi je trebalo 2 sata, a oprosti uz lignjoov kojim se bavim iz zabave imam posao od kojeg živim. Kad sam uhvatio vremena napravio sam edit, nigdi nije ograničeno da upis mora biti u roku od 24 h kad je prije neki dan točnije oko Božića kolega upisa 3 upisa za redom od 3 dana nitko ništa nije prigovorio, a ti meni prigovaraš sta je upis star 4 dana? Jel piše pravilo da upis mora biti u roku od 24h? Koliko znam pravilo je jedan upis u 24h, a kad ću ga upisati to je osobna stvar i stvar kako ko ima vremena. Pokuša sam nešto i vidim da se odma digla prašina ok necu vise. A nek se zeus javi ako je ista protiv pravila neka mi makne upis jedan upis više,manje...

Meni je video super i ne vidim zašto se ne bi priznao, dapače, pa video je puno transparentniji od fotki.
Možda bi jedino izbacio toliko vožnje u autu i ubacio više skosanja :)
Isto tako ne vidim kakve veze bi imalo ako video nije objavljen isti/naredni dan kada je snimljen?
Ako je objavljen unutar datuma trajanja lige i ako se računa kao upis za taj 1 dan ne vidim u čemu je problem.

Od mene pohvala za trud i osobno bi volio vidjeti još videa, u ovoj ili nekoj drugoj temi :)

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 15 Sij 2019 14:32 #511 od tuvok
UPIS - 96

15.01..2018. 05,45 - 07,15 Primošten

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD bijela oita 3.0
bura

lignja - 0,25 kg

Danas dežurstvo od 24 h tako da popodne ne mogu u lignje. Ustajem se jutros ranije i odlazim u Primošten okušati sreću.
Dolazim u 05,45 h, mrkli mrak i stajem na škrapu. Krećem u akciju, jedna skosa, druga skosa ... ali ništa.
Stavljam DTD bijelu oitu i u 06,40 h nakon skosavanja težina i pumpanje s druge strane. Lagano je dovlačim u kraj i vadim jankom.

Lijep komad i upis je tu.

Pokušavam dalje i na drugom bacanju opet ista situacija, nakon skosavanja težina i pumpanje. Lagano je dovlačim, lijep komad kao i prva. Idem se sagnuti po janku, lignja se trzne i ispade s skosavice.
Ne mogu virovat, sretno je otplivala.
Pokušavam dalje, već se lagano razdanilo.

Ne želi parica natrag na skosu.
U 7,15 h kupim opremu i odlazim na posao. Lignja ide sa mnom i u frižderu je na poslu.

Do sutra popodne ništa. I ovo je super.

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 15 Sij 2019 16:52 #512 od zeusfaber

rogi napisao:

Yamašnita napisao: Prihvaćam opasku ali isto tako koliko vidim iz prvog posta zeusa piše da je i video dobrodošao,ok nema slike, a šta to u videu fali, imas lignju, imas logo jedino nema izvlačenja, a toga ni na fotografiji nebi bilo. Ako bas mora bit po propisima upis, napišem ja opis i ostavim sliku imam je ne brini ili možda da samo ostavim sliku bez opisa :dry: :dry: :dry: , možda to bolje prolazi nego se potrudit napravit nesto malo drugačije.

Meni je video super i ne vidim zašto se ne bi priznao, dapače, pa video je puno transparentniji od fotki.
Možda bi jedino izbacio toliko vožnje u autu i ubacio više skosanja :)
Isto tako ne vidim kakve veze bi imalo ako video nije objavljen isti/naredni dan kada je snimljen?
Ako je objavljen unutar datuma trajanja lige i ako se računa kao upis za taj 1 dan ne vidim u čemu je problem.

Od mene pohvala za trud i osobno bi volio vidjeti još videa, u ovoj ili nekoj drugoj temi :)

Apsolutno se slažem s Rogijem i definitivno ne vidim razlog zašto se ne bi priznao, dapače, za ovakav video zaslužuješ i posebnu nagradu! Ja ću se potruditi da je i dobiješ :like: Bravo majstore!

Usput, i sam se bavim video (sve ono što gledate na YT i FB stranicama) i znam koliko je ovo zahtjevno, kako snimiti tako i editirati. Samo naprijed!

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 15 Sij 2019 20:54 #513 od JopaZGRI
Upis: br.29
Mjesto i vrijeme: 15.01.
Kraljevica i okolica 17:00-19:30
Vjetar: jugo
Dubina: 10 m
Dno: pjesak, trava
Oprema:
- okuma egi pro k1
- daiwa legalis LT 3000
- gosen egi PE 0.8
- seaguar 0.28
- yamashita 3.0
Mjesec se polako puni i nadajmo se da ce se i kanta punit bolje nego inace!
Danas su se lovili trpovi vise nego lignje..na tren pomislim uh dobra jee kad ono niti pumpa ni nista samo tezina !

Već je skoro pao i mrak i zapinje orva lignja..dobar komad!

Nakon nje je proslo vec pol sata lignja poteze sa druge strane ali pusta skosu i nevraca se vise!
Usput do doma stao na jos jednu postu bez puno nadanja ali eto i tu je zapela jedna manja..

To bi bilo sve od mene za veceras!

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 15 Sij 2019 22:56 #514 od Duje195o
UPIS - 19
Vrijeme: 15.01. 21:00-22:00h
Mjesto: Rab, Kampor
Oprema:
Okuma Epixor 249cm 10-32g
Okuma Ceymar C30
Upredenica: Sufix Pro 8, 0.18
Skosavice: Yo-Zuri, Kanji, DTD, Harimitsu Sumizoku
Vjetar: Južin, Kurenat Južni
Dubina: 4, 5m
Dno: Pijesak, Posejdonija
Pozdrav ekipo, evo mene nakon više od misec dana😂 katastrofa kakve su lignje tu na Rabu i večeras je jedna taman na granici za upis i jedna još manja koju san bacio natrag isfrustriran.. Nakon večerašnjeg kasnijeg dolaska na mul i par izmjena skosavica zabacujem DTD White Killer 3.0 bukva roza i kačim prvu lignju i slikam
Zatim odmah sljedeći zabac kačim drugu koja je premala i vraćam je natrag u more, nakon toga više ni čut kupim opremu i doma.
U subotu je na Rabu u Kamporu bio lignjolov u kojem smo ja i kolega osvojili 3.mjesto, bilo je super i kasnije zajednička večera i druženje do kasno u noć, ali pecatura lignje je bila katastrofalna mi s ukupno 11 uhvaćenih lignji smo imali 1,341kg to vam sve govori evo i sliku ću ubacit

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, ja_osobno, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Yamašnita ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 16 Sij 2019 08:17 #515 od marinac
UPIS BR: 98
Trogir,16.1.2019, od 6 - 7 i 30sati

Oprema:

- burin
-dubina oko 5 metara
-dno pjeskovito
- kurenat slabi zapadni

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 17 Sij 2019 00:02 #516 od tuvok
UPIS - 97

16.01..2018. 16,45 - 19,00 Primošten

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD škamp 3.0, DTD white killer bukva 3.0
jugo

2 lignje - 0,60 kg

Popodne u Primošten u zavitrinu od juga. Dolazim za dana i krećem s DTD škampom 3.0. Zabacujem 5-6 puta i ništa. Odlučim zabaciti još jedanput ali drukčije voditi skosu.
Zabacim, čekam da potone i lagano krenem vući skosu prema sebi. Nakon 10 tak metara udar u skosu ali ništa ne kačim. Odmah puštam skosu ali opet ništa. Lagano opet povučem skosu 10tak metar i pustim je par sekunda.
Nakon toga potegnem skosu kad s druge strane težina i pumpanje.
Lagano je dovodim u kraj i dižem jankom.

Jedna od rijetkih liganja ovu sezonu uhavaćenih za dana.

Pokušavam dalje ali ništa. Već je pao mrak ali ne odustajem. Prije nego odem stavljam DTD white killer bukvu 3.0 koja se pokazala dosta dobra ovu sezonu.
Zabacujem 10 tak puta ali ni na bukvu ništa.
Kažem sam sebi još jedno bacanje i idem.
Zabacujem i lagano vućem prema sebi. Na jedno 5 m od kraja uočavam lignju za bukvom. Puštam bukvu i lignja je grli. Radim kontru i imam je.
I druga je na škrapi.

Prošlo je sat vremena od prve lignje.

Sad ću još malo ostati. Pokušavam još 45 minuta uz promjenu skose ali bez uspjeha.
Pomalo kupim opremu.

I večeras dobro.

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 17 Sij 2019 10:47 #517 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br:24 Rijeka, 16.01.2019. od 20:00-21:30h
Oprema:
Štap: Savage gear Salt Egi
Mašinica: Shimano Ultegra HG 3000
Špaga: Major Craft Dangan Braid PE 0,6 svijetlo zelena
FC: Seaguar FXR 0,28
Pušća: Kineska 2,5 narančasta

Završetak utakmice sa Bahreinom, gledam sa balkona, ima juga, ali nije prejako, može se ići. Brza izmjena role na štapu, u torbu silikonci i pušće. Mislim si, jugo je, puše i valja, mrkvice mi neće trebati, njih ne nosim. Spuštam se na poštu, dva Iveta su već tamo, jedan ima jednu malu lignju, drugi ništa. Počinjem sa trojkama, nastavljam sa brže tonućim 2,5 pušćama, ništa mi ne skače. Mlađi Ive baca Naorice, ni njemu ništa, a stari baca svoju kolekciju mrkvica. Probat ću sa Black Minnow 7-icom iskopat kojeg šaruna. Prvi zabac, odmah na površini se zateže upredenica, kontriram, samo težina. Pušta, znači lignja je. Na površini su. Dok sam dovukao Blacka do obale, još je tri puta skočila na njega. Kopam po kutiji, tražim neku pušću koja sporo tone, ali stari iskusni je sve snimio, i baca svoju mrkvu na mjesto di je meni skočila. Odmah zateže jednu dobru, vadi je van, za njom i paricu. Imaju obje preko 30 deka. Ja bacam staru Yo-zuricu, sporotonuću, ali, prošla baba sa kolačima. Odustajem, i stavljam kineza. Puštam ga na dno, i ubitačno sporo pužem po dnu. Nakon tri zabačaja, skače mi lignjica, starome isto. Vadim je, vidim da je u mjeri. Još pola sata bacanja svega i svačega, različitih tehnika, ni meni ni Ivetu ništa, vrijeme za odlazak. Rezultat: 4 lignje mrkvica, 1 lignja klasika, 0 lignji Naorice. Stara škola je ovaj put superiorna, plivarice pobijeđuju na dubini 15+ metara.
Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 17 Sij 2019 17:25 - 17 Sij 2019 17:28 #518 od Yamašnita
Upis Br.: 26

Čiovo , 17.01.2018, od 06:30-09:00

Štap: graphiteleader calamaretti 862ml-s

Mašinica: shimano sephia bb 2018

Upredenica: duel x-wire 8x 0.6

Predvez: Sunline Fluorocarbon Egi Leader Black Stream 0.26

Skosavica: RUI SQUID JIG THE TWELFTH KING SIZE 3.0

Dubina: 5-6m kamenja i posidonija

Kurenat: blagi sjeverni

Dolazim na poštu na Čiovo u 6i30 do sada bi uvik bio sam, ali jutros parkirana dva auta na pošti. Vadim stvari stajem sa strane i bacam. Lagano se dan budi, a od tamo glas "Žele jesi to ti? "kad ono do mene lovi poznanik s foruma (marinac). Malo pricam, napokon se uživo upoznajemo, ali on mora na posao ja ostajem sa još jednim lovcem i pitam ga oće mu smetat ako ja stanem na mjesto marinca. On odgovara da mogu bez problema. Bacam kad odjednom s druge strane težina i lagano pumpanje, kažem evo je ali čudno mi je, kažem ma nije zapelo je,malo jače povlačim i prestaje težina. Vadim skosu vam kad na njoj sluz, mislin se zna sam da trava ne može pumpat! Minjam skosavicu stavljam RUI SQUID JIG THE TWELFTH KING SIZE 3.0,bacam i skosajem kad s druge strane opet težina bez pumpanja. Lagano namotajem da nebi ispala, izvlačenje mi traje ko vječnost, i napokon lignja je blizu kraja i vidim da je dobar komad ali špurtil je u autu. Kolega do mene kaže da je nasučem na kamenja. Nekako se saginjem i dižem je na sigurno.

Slikam i vraćam skosu nazad u more. Taman razmišljam nešto, da se nebi čovik naljutio jer sam se pribacio, da sam ostao na prvoj poziciji ova lignja bi prvo njemu naletila ali taman se i njemu kači jedna. Vadi je vanka i pokazuje kako nasukati na kamenja. Na tome mu velikk HVALA.
Mislin se dobro je sad nece valjda bit ljut :)
Ovo je bilo u 8i10, ostajem još do 9 ali ništa.
Zajednička slika i gibam kući...

... I zato ti More hvala!
Zadnja izmjena: 17 Sij 2019 17:28 od Yamašnita.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Duje195o ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 17 Sij 2019 19:10 #519 od marinac
UPIS BR: 99
Trogir,17.1.2019, od 16 - 17 i 30sati

Oprema:

- jugo u jačanju
-dubina oko 6 metara
-dno pjeskovito sa travom
- kurenat slab

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 17 Sij 2019 23:43 - 17 Sij 2019 23:48 #520 od tuvok
UPIS - 98

17.01..2018. 16,30 - 18,30 Primošten

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD škamp 3.0, DTD panic egi 3.0
jugo

3 lignje - 1,00 kg

Jugo puše a ja u Primošten u zavitrinu gdje sam bio i jučer. Dolazim za dana, stajem na škrapu i pokušam s DTD panic egi 3.0 s dodatnom roza perajom.
Zabacujem, puštam da potone, napravim 3 skosa u nizu i u tom trenutku se upredenica nategne, ja učinim kontru i moja je. Pumpanje i borba s druge strane.
Dovodim je u kraj i uz pomoć janke vadim na škrapu.

Prvo bacanje i odmah lignja. Najranije uhvačena lignja ove sezone i k tome lijep komad.

Kroz glavu mi prođe da obično kad na prvom bacanju uhvatim lignju to bude i jedina.
Nastavljam dalje ali ništa, Vrijeme prolazi, mijenjam skosu ali ništa.
Pa nije valjda da će se povijest ponoviti.
Malo po malo pada mrak, stavljam DTD škampa i par puta zabacujem.
U jednom trenutku povlačenje skose, radim kontru ali ništa, puštam skosu i opet povlačenje, ja opet kontriram ali ništa.
Dovučem skosu u kraj ali lignja ne dolazi za njom. Sad se pitam da nije nešto drugo. U tom trenutku meni pod nogama prolazi lubim od barem 1,5 kg. Nisam odavno vidio takvoga.
Pa nije valjda da je on dirao skosu.
Zabacujem ponovno i puštam da tone. Več je 17,20 h. Prilikom tonjenja dolazi do potezanja skose i natezanja upredenice.
Radim kontru kad s druge strane krene izvlačenje upredenice. Brzo zatežem koćnicu i lagano dovlačim lignju u kraj
Uskoro je na škrapi.

Lijep komad i još ljepše izvlačenje.

Idem dalje. Na idućem zabacivanju ništa. Iza punte dolazi brod koji vuće panulu.
Ja zabacujem i nakon par skosavanja nešto dira skosu. Kontriram i imam je.
Dovlačim je i uskoro je na slikavanju.

Uhvatila se samo za flanjak.

Tip iz broda je primjetio da sam digao lignju i brodom pravo na mene. Toliko je blizu da ga mogu kamenom gađati.
Držim štap u ruci i čekam da prođe da mogu zabacit.
Nakon par njegovih đireva zabacujem još nekoliko puta ali ništa.
Ostajem još do 18,30 h uz promjenu skosa ali nema više. sve sam izvadio što je naišlo.
Pomalo kupim opremu.

Večeras opet super.
Kući vaga pokaže ravno 1,00 kg
Zadnja izmjena: 17 Sij 2019 23:48 od tuvok.

Molimo prijavite se