"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2018.

Više...
marinac's Avatar 18 Sij 2019 08:27 #521 od marinac
UPIS BR: 100:)
Trogir,18.1.2019, od 6 - 7 i 30sati

Oprema:
-štap graphite leader 862 ml
-rola shimano stradic c i4
-upredenica duel x-wire PE 0.6 8x
-skosavice yamashita; yo zuri,DTD

- jugo u jačanju, kiša počela
-dubina oko 5 metara
-dno pjeskovito sa travom
- kurenat slab

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 18 Sij 2019 11:38 #522 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Moje iskrene čestitke Marincu i Tuvoku (koji će danas-sutra isto prijeći stotku)!
U ovih 100 i nešto dana lige imati 100 upisa je nedostižno za veliku većinu smrtnika. To znači uspješni izlazak svaki dan. Kod nas se 30-ak dana nije moglo uopće izaći na more ( orkanska bura, orkansko jugo, biblijski potopi i sl.), plus stvarno slaba sezona, plus obaveze... Možda 40-ak izlazaka u ova tri mjeseca. Onome tko može ( a i ima volje) izaći svaki dan na lignje, uz to i uloviti, skidam kapu, moj duboki naklon.

Molimo prijavite se

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 18 Sij 2019 12:22 #523 od zeusfaber

Alien napisao: Moje iskrene čestitke Marincu i Tuvoku (koji će danas-sutra isto prijeći stotku)!
U ovih 100 i nešto dana lige imati 100 upisa je nedostižno za veliku većinu smrtnika. To znači uspješni izlazak svaki dan. Kod nas se 30-ak dana nije moglo uopće izaći na more ( orkanska bura, orkansko jugo, biblijski potopi i sl.), plus stvarno slaba sezona, plus obaveze... Možda 40-ak izlazaka u ova tri mjeseca. Onome tko može ( a i ima volje) izaći svaki dan na lignje, uz to i uloviti, skidam kapu, moj duboki naklon.

Zamisli da smo ostavili dva upisa dnevno? :lol: Pa oni bi imali po 200!

Svaka čast ekipa!

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 18 Sij 2019 22:59 #524 od Yamašnita
Upis Br.: 27

Čiovo , 18.01.2018, od 17:00-19:00

Štap: graphiteleader calamaretti 862ml-s

Mašinica: shimano sephia bb 2018

Upredenica: duel x-wire 8x 0.6

Predvez: Sunline Fluorocarbon Egi Leader Black Stream 0.26

Skosavica: DTD wounded fish 3.0 natural comber i DTD real fish 3.0 sargo

Dubina: 8-10m kamenja i posidonija

Kurenat: Istočni

Stižem na poštu nešto kasnije od planiranog jer sam imao neke obveze. Na planiranoj pošti gužva iz daljine vidim auta, kako se približavam vidim ima 4 lovca znači K*****A nema mista, a tako mi i triba kad kasnim. Šta ću sad nemam vremena vraćati se nazad, produžujem naprijed naći ću već neku valu za sebe. Sićam se da mi je jedan prijatelj koji panulaje sa brodom objašnjava jednu poziciju gdje on prolazi i uvik digne lignju, dvi ali nije nikad nikog vidia tu sa kraja da lovi. Zovem čovika, prika objasnia sve al već se lagano smrklo, a nema veze bacam, ništa, minjam skosavice ništa. Na red dolazi DTD wounded fish 3.0 natural comber koji je izvađen iz paketa(Novo) bacam puštam da tone i krećem skosavat kad na drugoj strani težina. Lagano motam i vadim prvu lignju na sigurno.

Pokušavam još par puta sa wounded fish ali ništa na red dolazi DTD real fish 3.0 sargo također novi u arsenalu. Puštam da tone, red skosavanja, opet puštam i krećem opet skosavati kad na drugoj strani udarac i pumpanje,kači se lignja. I nju bez problema vadim na sigurno. Odlučim da ću je ostaviti jer sam sa njom već na hladnom kamenu pa da nebi neproplivala ako je pustim,taman na granici.

Poslije pokušavam još sa raznim skosavicama i promjenom pozicije ali ništa. Počinje lagana kišica ja kupim stvari, zajednička slika i gibam kući...

Novi Dtd arsenal se pokazao na prvim bacanjima.
... I zato ti More hvala!

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 19 Sij 2019 01:04 #525 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
UPIS - 99

18.01..2018. 16,30 - 18,30 Primošten

Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD white killer 3.0, DTD weakfish 3.0
dubina 5-6 m, posejdonija i pijesak
bura

2 lignje - 0,45 kg

Večeras vjetar okrenuo na buru pa nalazim zavitrinu u Primoštenu. Dolazim za dana i stajem na škrapu. Dvije skose su bile u akciji ali bez uspjeha.
Stavljam white killera 3.0 i zabacujem. U tom trnutku dolazi brod i pušta panjulu. Meni ne smeta ali se drži rubno na mjestu gdje lovim. Nije prošao ni 50 m i vidim da je zakačio lignju. Bravo, ova bi meni došla na skosu za par minuta.
Sad se cijelo vrijeme mota brodom u tom području. Ja zabacujem još par puta i nakon serije skosavanja težina i pumpanje. Imam je. Baš u tom trenutku brod je točno u mojoj razini. Ja držim štap i lagano namotajem tek toliko da mi se ne skine s skose.
Dovodim je u kraj i kad je brod prošao iza punte vadim lignju.

Super, evo prve.

Nisam želio da brod vidi da sam izvadio lignju jer bi odmah došao do područja gdje sam ja lovio i onda bi mogao odmah pokupit opremu.
Pokušavam dalje. Nakon 10 tak zabačaja mijenjam skosu i stavljam DTD weakfish 3.0.
Zabacujem i lagan panjulajem. Na sredini puštam i krene potezanje skosavice.
Radim kontru i imam je. U zadnje vrijeme ovakav način vođenja skose daje rezultate.
Uskoro je na škrapi.

Lijep komad.

Idemo dalje, mijenjam skose, čak sam se i malo više primaknuo punti ali nema više.
Još jedna fotografija.

Kupim opremu i odlazim. I večeras super.

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 19 Sij 2019 09:18 #526 od marinac
UPIS BR: 101
Trogir,19.1.2019, od 6 - 7 i 30sati

Oprema:

- bura, kiša počela
-dubina oko 5 metara
- kurenat slab

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 19 Sij 2019 09:24 - 19 Sij 2019 09:25 #527 od Yamašnita
Upis Br.: 28

Čiovo , 19.01.2018, od 06:30-8:10

Štap: graphiteleader calamaretti 862ml-s

Mašinica: shimano sephia bb 2018

Upredenica: duel x-wire 8x 0.6

Predvez: Sunline Fluorocarbon Egi Leader Black Stream 0.26

Skosavica: DTD diamond oita 3.0 red

Dubina: 6-7m kamenja i posidonija

Kurenat: sjeverni blagi

Stižem opet na Čiovo, na pošti niko. Krećemo bacam DTD diamond 3.0 red prvo bacanje osjećam težinu skos, s druge strane popušta,mislim se opet trava. Vadim skosavicu, a na njoj sluz, znači bilo je nešto. Vraćam je, puštam da tone i ide red skosavanja kad na drugoj strani otpor, pumpanje. Vadim lignju koja je na samoj granici ali odlučim je pustit jer jučer je također jedna bila na granici, red je dat jednoj šansu da naraste malo više.
Privitak datoteke:

Dalje pokušavam sa razno raznim skosavicama ali ništa neće more danas da vrati... Osta bi ja još u lovu al mi se desilo slijedeće, bacam ja magcasta kad ćujem neko pucketanje dižem štap da vidim di mi grebe nije valjda vodilica pukla, a pucketanje sve jače i odjednom kroz desnu ruku do lijeve neka lagana bol mislim se jbt ovo je elekricitet, al iznad mene je vedro je u daljini kiša al nit je sijevalo niti je grmilo. Od straha da me ne zvekne grom, brzo skupljam stvari u auto i pali doma... Danas neću moru zahvaljivat nego Bogu šta me nije zveknia grom.
Zadnja izmjena: 19 Sij 2019 09:25 od Yamašnita.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 19 Sij 2019 23:09 #528 od tuvok
UPIS - 100 :woohoo: :woohoo: :woohoo:

19.01..2018. 16,30 - 18,30 Primošten

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD white killer bukva 3.0, DTD weakfish bonito 3.0
bonaca

3 lignje - 0,80 kg

Danas sam imao čast loviti s legendama hr eginga i pobjednicima Ludo more lige marincem i pesijem. Već neko vrijeme se pokušavamo dogovorit za zajednički lignjolov.
Jutros dobijem poruku od Pepsija da je on u Kaštelima kod marinca i da bi mogli popodne otići zajedno.
Ja kažem da imam oko 15 h neke obaveze pa da ću malo kasnije, nek mi samo jave gdje su se locirali.
U 16,00 h mi stiže poruka i odmah prepoznajem poštu u Primoštenu.
Stižem u 16,30 h i kroz maslinik se spuštam na škrapu. Pepsi i marinac su već u punoj ratnoj spremi.
Ja se smjestim na škrapu i prije zabacivanja ide jedan selfi.

Sve je oblačno i tmurno ali kiša ne pada, bonaca kao ulje. Uvjeti idealni.
Ja stajem najpliće i krećem s DTD weakfish bonito 3.0.
Par puta zabacujem i u jednom od tih zabacivanja mi se ućinilo da nešto dira skosu ali na kontru ništa.
Zabacujem ponovno i negdje na sredini nakon skosavanja opet isti osječaj, radim kontru i težina s druge strane. Zatežem koćnicu i lagano je dovlačim u kraj te uz pomoć janke je dižem na škrapu.

Prva je tu. Tko ponosniji od mene, pored legendi sam prvi izvukao lignju.

U tom trenutku marincu povlači skosu ali je ne uspijeva izvaditi, ostavila je sluz na krunicama.
Ja zabacujem ponovno i puštam da tone.
Povlačim skosu kad s druge strane opet težina i pumpanje. Dok je skosa bila na dnu legla je na nju.
Ubrzo je na škrapi.

Dok ja ovu slikajem i Pepsi kaći jednu i vadi je na škrapu. Tri lignje su vani.
Idemo dalje ali nakon ovog vala nastaje zatišje. Jedno 15 tak minuta ništa se ne događa.
Ja stavljam DTD white killer bukvu i zabacujem par puta.
Na idućem zabacivanju lagano vućem bukvu prema sebi i nakon par metara udar i imam je.
I ova je uskoro na škrapi.

I treća je tu. Super. Bukva opet radi.

Idemo dalje. Par minuta nakon mene i marinac diže prvu.
Uskoro počinje i kiša ali ne odustajemo. Već je mrkli mrak i taman na odlasku marinac diže i drugu.
Sve skupa 6 liganja. Tri ja, dvije marinac i jednu pepsi. Više nego dobro.
Moje tri na okupu.

A evo i svih šest.

Unatoč pljusku koji je na kraju krenuo moramo sve ovo i fotodokumentirat.

I na kraju dvije legende, marinac i pepsi.

Kupimo opremu i kroz maslinik prema autu.
Ovaj moj 100 upis je zaslužio prisustvo ovakvih legendi.
Hvala: Geno, marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Yamašnita ...i još 2 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 19 Sij 2019 23:25 #529 od BulMar
Upis br.: 37
19.01.2019.
Vrijeme: 16:30 - 19:45
Dno: Pijesak; Dubina: 4 - 5m;
Vjetar: Mirno; More: Mirno; Kurenat: Nema.
Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240; 5-20g;
Rola: Okuma Ceymar C-30;
Upredenica: Seaguar PE X8 Grandmax PEx8 BRAID
Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
DTD - Clasic OITA 3.0 Red

Vrijeme se smirilo. Ne puše više. A i more su umirilo. Oblačno je, ali kiša nije izgledna. Iznad Ugljana se razvedrava. Sve u svemu, uvjeti su povoljni za lignjolov. Ne znam što lignje kažu???
Oko 16:30 počinjem na lokaciji koja mi je, nekako, najdraža.

Ostajem na njoj oko 45 minuta, ali ništa se ne događa. Ja zabacujem, mijenjam tehnike, mijenjam skosavice, ali od liganja ni traga ni glasa. Premještam se u smjeru zapada na prvu, drugu, treću i četvrtu lokaciju (mulo). Na svakoj ostajem po 10-ak - 15-ak minuta. Opet mijenjam sve što se promijeniti može. I, opet, "u ništa".
Vraćam se nazad, obrnutim redoslijedom lokacija. Ni traga od liganja.
Oko 19:20 sam na lokaciji sa koje sam krenuo. Namjeravam zabaciti 3-4 puta i kući. Ništa. Ma, još ću 3 zabacivanja i dosta. Opet ništa. Još ću 3 i stvarno idem kući. Već je postalo hladnije. Počela je i bura puhati.
Kod drugog zabaca, skosavam i panulam u kratkim serijama i negdje na 10-ak metara osjetim dodir na skosavici. Nisam siguran da je to lignja, čak pomišljam da sam krajem štapa malo zapeo za jaketu i da mi se samo pričinilo da je lignja dirala skosavicu (već 5 dana nisam vidio lignju,....).
Nastavljam lagano povlaćiti skosavicu, Već je na 3 metra od mula. Uskoro ću vidjeti skosavicu, pod svjetlom lampe. U tom trenu osjetim lagani potez. Kontriram i ja, ali vrlo lagano, pažljivo, i pod svjetlom vidim skosavicu (crveno-bijelu), iza nje vidim oba duga kraka zakačena za skosavicu, i lignju (nakon 5 dana). Nisam se usudio dizati je na mulo, niti sa mrežom, nego sam je lagano vukao, sa ustima iznad površine mora, do pogodnog mjesta za nasukavanje, oko 10-ak metara.
Pa, je li to moguće? Je, moguće je!

Na donjoj slici se vidi izvanredno mjesto za nasukavanje. Koristim ga kada god imam priliku za to.

Neću više zabacivati. Idem kući.
Sutra je novi dan.

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: marinac, Zdenko, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 20 Sij 2019 12:21 #530 od Zdenko
UPIS BR: 8

Mandre,20.01.2019, od 6.00 do 7.00

Oprema:
-štap Yamaga 832 ml
-rola Daiwa Emeraldas 2508PE
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0,,dtd

-UVJETI :
-mirno
-vedro
-kurenat mali istocni
-dubina oko8 metara
-dno pjeskovito sa posedonijom

Vagano = 760 grama

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 20 Sij 2019 19:44 #531 od marinac
UPIS BR: 102
Primošten,20.1.2019, od 16 - 17 i 30sati

Oprema:

- burin
-dubina oko 5 metara
- bez kurenta

Molimo prijavite se

• Klek
  • Klek's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Klek's Avatar 20 Sij 2019 21:37 #532 od Klek
Replied by Klek on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
U9

Sv Juraj, 20.01.2019. 16,30 do 19,00

štap: Okuma Egi Pro K1
rola: Okuma Ceymar cxt 30
upredenica: Daiwa j-braid x8 0,10
predvez: fc Take 0,30
lovne skosavice: Kanji pro spec 3.0, Yamashita 3.0

Mali izlet, za pop......, domaći, kako da ih nazovem "seljačine", da ne uvrijedim seljake, ovi su van svake pameti. Da li je to zavist ili pohlepa, to samo oni znaju. Dakle uhvatim 2 lignje, jedna velika mi se otkačila tik uz obali. Počinje panulanje ispred nosa, ma za popizdit, drugi put ako odem tamo biti će potapanja. Prvi put me zakačio onako u čudu, kako to ja daleko bacam? Sve spetljao, a najbolji dio drugi puta mi štap odvukao u more. Zabacio rezervni dok zavežem fg, ajme ljudi moji, nije za vjerovati i još se čudi kako se to moglo dogoditi. Odeš se malo opustiti ,kad ti tamo dignu živce 500%.

Moru hvala.
Kad bi more znalo kakve budale mu žive uz obalu vjerojatno bi presušilo.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 20 Sij 2019 21:39 #533 od tuvok
UPIS - 101

20.01.2018. 20,00 - 21,00 Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD realfish sargo 3.0
bonaca

llignja - 0,20 kg

Večeras nakon povratka s posla gledam gdje ću zabaciti.
Ulazim u Rogoznicu i idem na pozicju gdje nisam bio zadnjih dana zbog vremenskih uvjeta.
Stajem na mulo i zabacujem DTD real fish sarga 3.0.
Puštam da potone i nakon toga povlačim skosu. S druge strane težina i pumpanje.
Lagano je dovlačim u kraj i vani je na slikavanju.

Na prvom bacanju lignja, super.

Već sam se ponadao da će bit još koja ali na žalost to je to za večeras.
Pokušavam još sat vremena ali što god napravio nema je.
Čak sam se i pomakao i prema drugoj valadi jedno 200 metara ali ništa.
Kupim opremu i odlazim.

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 21 Sij 2019 00:00 #534 od BulMar
Upis br.: 38
20.01.2019.
Vrijeme: 16:00- 18:00
Dno: Pijesak; Dubina: 4 - 5m;
Vjetar: Mirno; More: Mirno; Kurenat: Nema.
Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240; 5-20g;
Rola: Okuma Ceymar C-30;
Upredenica: Seaguar PE X8 Grandmax PEx8 BRAID
Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
DTD - Clasic OITA 3.0 Red

Vrijeme idealno. Oblačno, ali mirno. Čak se i Sunce pojavilo kroz "prozorčić" na oblačnom nebu. Na lokaciji sam već u 16:00. Zbog rukometne utakmice. Nažalost, neslavno smo prošli.

Počinjem sa istom skosavicom sa kojom sam završio sinoć, uspješno. Sa: DTD - Clasic OITA 3.0 Red.
Drugi zabac, daleko leti skosavica. Podižem je sa dna, serija kratkih skoseva (2-3), 2-3 sekunde mirovanja, lagano povlaćenje, kao za panulanje, i ... zapelo, čini mi se. Štap se dobrano savio, povlačim, ali ne ide, zapelo , mislim, ali ne popuštam napetost. Čini mi se da popušta, nije zapelo, lignja je, neda se, nije mala, vučem je, daleko je. Razmišljam kako je dignuti. Nasukavanje ne dolazi u obzir jer mi konopi jednoga kaića preprečuju putanju povlačenja. Dovlačim je do mula. Vidim, velika je. Moram upotrijebiti mrežu, da mi se ne otkine. Odložim štap, uzmem upredenicu u ruku i držim joj usta iznad morske površine, tako je mirna. Pokušavam je mrežom poduhvatiti, daleko joj je kraj, a drška mreže kratka. Ipak, uspijevam je mrežom obuhvatiti, nakon što sam morao kleknuti u lokvicu mora na mulu.
Imam je. Kod kuće vaga kaže 0,75 kg.
Lijepo je počelo, a još je dan.

Nakon 5-6 zabaca mijenjam skosavicu. Stavljam Yamashitu. Jednu, pa drugu, pa treću,.... , ali neće. Vraćam opet DTD - Clasic OITA 3.0 Red i mijenjam poziciju za 50-ak metara južnije.
Treći zabac, serija skosanja, lagano povlačenje i osjetim potezanje. Kontriram, zakačena je i lagano je povlačim na nasukavanje .

Uskoro će i utakmica. Odoh gledati, zadovoljan ulovom.
Utakmicom, naravno, nisam zadovoljan, ali ....
Sutra je novi dan!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: marinac, Zdenko, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, tuvok, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 21 Sij 2019 08:36 #535 od Zdenko
UPIS BR: 9

Mandre,21.01.2019, od 6.00 do 7.00

Oprema:
-štap Yamaga 832 ml
-rola Daiwa Emeraldas 2508PE
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0,,dtd

-UVJETI :
-bura
-oblacno sa sitnom kisom
-kurenat sa sjevera
-dubina oko8 metara
-dno pjeskovito sa posedonijom

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 21 Sij 2019 19:13 #536 od marinac
UPIS BR: 103
Kaštela,21.1.2019, od 6 - 7 i 30sati

Oprema:

- bura,kiša
-dubina oko 5 metara
- bez kurenta

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 21 Sij 2019 20:08 #537 od JopaZGRI
Upis: br.30😊
Mjesto i vrijeme: 21.01.
Kraljevica i okolica 16:30-19:30
Vjetar: jaka bura
Dubina: 5-10 m
Dno: pjesak, kamenje..
Oprema:
- okuma egi pro k1
- daiwa legalis LT 3000
- gosen egi PE 0.8
- seaguar 0.28
- yamashita 3.0
Nakon prekrasne suncane nedelje eto nam ponedeljka i nove bure..nikad mira!
Dolazim na standarnu postu razmisljam bacat tu ili ne iako je malo u zavjetrini opet dosta puse..uzimam samo stap zabacujem i odmah na prvom zabacu u propadanju je uzela skosu vadim ju van drzi se za jedan krak ali krak ne puca i vadim ju van na sigurno..

Zabacujem leti upredenica na sve strane od refula i nakon 20 min zajebancije sa burom idem na drugu postu..tu pak puše bočno..nista ajmo dalje!
Dosao na novu postu govorim svaki put da cu tu stat zabacit pa nikad..u vali puse ali puno slabije nego na prethodnim mjestima!
Zabacujem jedan put drugi put..neznam sta da ocukujem nikad nisam bacao tu..treci put bacim..
Nakon trece serije skosanja stane..reko eto zapelo aliii ipak ne osjetim ju da ide lagano zapumpa ona odpumpa svoje nemam sak ali ju vadim rukom vani bez problema..ulovila je skosu sa lovnim krakovima..odlican komad..
Zabacujem par puta blize obali malo zapinje za kamenje idem probat na drugu stranu..
Zabacujem..nakon 10 min zabacivanja opet eto je gore..opet dobar komad!
I onako je nakon kratke borbe vani..

Ostajem jos pola sata i odlazim zadovoljan doma sa novom isprobanom poštom koja se pokazala i sa kilom liganja u kanti! Malo manje ajde 😜😊😊😊

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, tuvok, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 21 Sij 2019 20:55 #538 od Duje195o
Bravo ekipa, ja i večeras bezuspješno neće pa neće, doduše sinoć smo bili s kaićem i uhvatili 13komada 4kg, ali od kraja me neće i gotovo😑

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 21 Sij 2019 22:11 #539 od tuvok
UPIS - 102

21.01.2018. 17,00 - 19,00 Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD weakfish bonito 3.0, DTD škamp crveni 3.0
jugo

2 llignje - 0,40 kg

Cili dan kiša i ne misli popustit. Nema veze, sjedam u auto i odlazim u Rogoznicu u zavitrinu. Ima nešto morete, kiša pada. Sve je na škrapi i spremno je za akciju.

Nakon prve skose stavljam DTD weakfish bonito 3.0 i na drugom bacanju nakon par skosavanja povlači skosu. Radim kontru ali je ne kačim, pušta je. Opet serija skosavanja i opet povlačenje.
Radim kontru i sada je moja. Lagano je dovlačim i dižem na škrapu.

Idem dalje. Neće više na bonita. Neće ni na iduću skosu.
Stavljam DTD škampa 3.0 crvenog i zabacujem. Puštam da tone i povlačim skosu kad težina i pumpanje s druge strane.
Čekala je da padne na dno.
Uskoro je na škrapi.

Pokušavam dalje, kiša još i pojačava. Idućih 45 minuta ništa.
Pomalo kupim opremu.

Dosta za danas.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 22 Sij 2019 19:22 #540 od marinac
UPIS BR: 104
Primošten,22.1.2019, od 16 - 17 i 45sati

Oprema:

- jugo,kiša,kiša
-dubina oko 5 metara