"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lignje - Ludo More Liga 2018.

Više...
Zdenko's Avatar 27 Sij 2019 18:33 - 27 Sij 2019 18:37 #561 od Zdenko
UPIS BR: 11

Mandre,27.01.2019, od 4.00 do 7.20

Oprema:
-štap Yamaga 832 ml
-rola Daiwa Emeraldas 2508PE
-upredenica duel x-wire PE 0.6 8x
-skosavice yamashita; yo zuri duel3.0,,dtd

-UVJETI :
-pocetak juga
-poluoblacno
-slab kurenat sa juga
-dubina oko8 metara
-dno pjeskovito sa posedonijom

Probudio se u 3-45. Nisam vise mogao spavat. Kavica pa pozicija.

Prve cetiri manje ulovljene oko 4.30. Ova malo veca u 7.20. https://ibb.co/Bsmj2Hn

Rogi ribaru !
Zadnja izmjena: 27 Sij 2019 18:37 od Zdenko.

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 27 Sij 2019 23:36 #562 od tuvok
Replied by tuvok on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
UPIS - 108

27.01.2018. 19,30 - 20,00 Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
Mašinica Okuma Ceymar C-40
upredenica Duel Armored F PE 0.8
predvez FC SeaMax 0,348 mm
skosavica DTD škamp 3.0
dubina 5-6 m, posejdonija i pijesak
jugo

lignja - 0,25 kg

Danas opet kasno na more. Jutros izašao iz dežurstva, cijelo podne u Splitu. Kući došao tek u 20,00 h.
Sjedam u auto i moram otić zabacit. Kako je jugo idem na plažu u Rogoznicu koja je zaštićena od juga.
Stajem na kameno mulo i zabacujem. Počinjema s DTD škampom 3.0
Jedan skosaj, drugi skosaj i težina. Dovlačim je na mulo.

Mašila se na prvom bacanju.

Upis je tu. Nastavljam dalje, mijenjam skosavicu ali ništa.
Nakon pola sata kupim opremu i odlazim.
Večeras sam išao samo po upis.
Hvala: marinac, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 28 Sij 2019 09:32 #563 od BulMar
Upis br.: NEMA UPISA
27.01.2019.
Vrijeme: 16:30- 17:30
Dno: Pijesak; Dubina: 4 - 5m;
Vjetar: Jugo; More: Jače valovito; Kurenat: južni.

Jugo dere, nemilo. More je jače valovito. Zapljuskuje obalu. Pokušao sam par puta zabaciti, ali, .... zabacim okomito na obalu, a kada počnem povlačiti, povlačenje je paralelno sa obalom. U čas je upredenica prešla kut od 900.
Vidim, nema ništa od lignjolova, Ali, mogu zato guštati u zalasku Sunca. I, mogu sa svima podijeliti ovaj ugođaj: divljanje juga i ljepote boja pri zalasku Sunca za Ugljan i Dugi otok.

I, kada sam već pomislio kako sam ja najluđi, izaći po ovome jugu na more, slijedeća fotografija me učas demantira.

Kupim opremu i pravac kući.
Sutra je novi dan!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek
Hvala: marinac, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 28 Sij 2019 10:30 #564 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br:26 Rijeka, 26.01.2019. od 19:45-23:00h
Oprema:
Štap: Savage gear Salt Egi
Mašinica: Shimano Stradic Ci4+ 4000FB
Špaga: Armored F+ Pro PE 0,8 narančasti
FC: Seaguar FXR 0,28
Pušća: Naory 2,2B stara roza boja

Imam neki loš osjećaj za utakmicu, bolje da idem na more, nego da se doma živciram oko 5-6 mjesta. Vani je bonaca, temperatura 4 stupnja, baš fino za par sati ribičije. Dolazim na poštu, već je netko na mojoj groti, idem na rezervnu ( za mene) poziciju. Bacam pol ure, nema ništa, more mirno, skroz prozirno. Stiže Ćoba, zajedno bacamo, ćakulamo, opet ništa. Drugi kolega sa grote odlazi, idem ja na svoju grotu pa ću probati i malo sa silikoncima. Na male silkonce isto ništa, samo sam u jednom trenutku osjetio mekano zatezanje na BM70. Možda je lignja, uzimam Naoricu, bacam daleko, puštam na dno, i po dnu sumanuto skakućem sa amplitudama od kojih 20 cm. Na pol puta žestoki udar, kočnica je na mekano, rola zuji, dobro se bori. Kad sam je dignuo na površinu, vidim da je manja nego što sam mislio. Nema veze, svaka čast na borbi. Drži Naoricu sa svim krakovima i ne pušta. Dižem je štapom i na sigurnom je. Poslije toga još bacanja pušći i silikonaca, ali mi ništa ne skače. U međuvremenu se Ćoba preselio do mene, i on ima upis. Jedna lignja, ali fina i ugodna večer, nakon buretina koje su bile ovaj tjedan.
Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 28 Sij 2019 14:10 #565 od JopaZGRI

Zdenko napisao: UPIS BR: 11

Oprema:
-štap Yamaga 832 ml

-UVJETI :
-pocetak juga
-poluoblacno
-slab kurenat sa juga
-dubina oko8 metara

Prve cetiri manje ulovljene oko 4.30. Ova malo veca u 7.20. https://ibb.co/Bsmj2Hn

bez uvrede Zdenko,
ali koliko ja vidim na tim lignjama tvojim osim te jedne prve do papira da su bile smrznute.
pa me zanima dali je bilo potrebno ako si već imao upis sa tom jednom da stavljaš i te zaleđene lignje i što si s tim htio postići?
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 28 Sij 2019 18:32 #566 od marinac
UPIS BR: 110
Kaštela,28.1.2019, od 16i 30 - 17 i45sati

Oprema:
-štap graphite leader 862 ml
-rola shimano stradic c i4
-skosavice yamashita; yo zuri,DTD

- bura,kiša,tramuntana
-dubina oko 5 metara
-dno pjeskovito
- kurenat slab

:whistle:

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 28 Sij 2019 18:56 #567 od Duje195o
UPIS - 22
Vrijeme: 28.01. 16:45-18:00h
Mjesto: Rab, Kampor
Oprema:
Okuma Epixor 249cm 10-32g
Okuma Ceymar C30
Upredenica: Sufix Pro 8, 0.18
Skosavice: Yo-Zuri, Kanji, DTD, Harimitsu Sumizoku
Vjetar: Burin (po Levantu), Kurenat Južni
Dubina: 4, 5m
Dno: Pijesak, Posejdonija
Pozdrav ekipa, evo danas naoblaka i bez kiše kad sam došao i nakon par izmjena skosavica s prvim mrakom počinje i kiša. Na red je došla DTD White Killer 3.0 bukva roza koja nakon par zabaca kači prvu lignju koju uspješno podižem na mul i slikam
Zatim nakon 2, 3 zabaca vidim prati mi skosu stanem metar od mula grabi je i ja lagana kontra i evo je gore
Kasnije više ni čut, dobro je neću se žalit upis je tu hvala Bogu! Lagano kupim opremu slikam zajedničku i pičim doma.

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok, mirakulin, Yamašnita ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 28 Sij 2019 19:37 - 28 Sij 2019 19:38 #568 od Baćo68
Upis br 12

Ovaj upis kasni 10ak dana jer sam čekao Zeusov blagoslov da nebi opet bilo problema, a mogao bih mu dati i poseban naslov...ili dva...

Lignja od 500 kuna ili baksuz lignja... vi prosudite...

U glavnom , išao sam na proputovanje prema Perušiću, pa sam na povratku stao u Sv. Jurju.
Lagani vjetar, domaćih dvojica, trojica. Ne love ništa, kažem sam sebi idem probat zabaciti kad sam već tu... prvi zabačaj... dum... lignja. Sretan sam kao mladi majmun kad vidi bananu... stavljam ju na pud, ponovo zabacujem i čujem...."tak"... štap puko u gornjoj sekciji.... ne mogu opisati koliko sam bio...bijesan....razočaran.... gledam u štap...lignju.... ma ni sam ne znam....
Kad sam se smirio, uzimam logo od lige, stavljam lignju pored, uzimam mob da ću poslikat, kad nema loga.... u stvari ima, ali u moru....
A ništa, skosama 2.5 veličine pokušavam napraviti br 19 i slikam najrazočaraniji ulov sezone, a i šire.

U glavnom, Sv Juraj, od 18,00-18,10
Lagani burin, štap Savage gear Buchwecker (R.I.P.)
Mašinica Daiwa Exceler LT 4000
Lovna skosa... stara DTD 2.5 sa slike.

Slika...
Privitak datoteke:

Nikako zadovoljan, ako me razumijete...

🤘

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 28 Sij 2019 19:38 od Baćo68.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, B_, JopaZGRI, markoj, tuvok, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 28 Sij 2019 19:55 - 29 Sij 2019 08:24 #569 od Baćo68
Upis br 13

Rijeka, 26.01. Od 19,30 do 23,30
Štap Jenzi 2.1, 1-10 g, mašina Okuma Alaris 40, lovna skosa... Dtd White killer, nakon 1000 bezuspješnih pokušaja i izmjenjivanja 17 skosi različitih proizvođača (yamashita, kanji, dtd, herakles, kineskinje od 13 kn, haramitsu sumizoku...)i veličina od 2.0, 2.2, 2.5, i na kraju...3.0

U glavnom, Alien je sve ispričao, pa da potvrdim... kad sam dpšao Alien je bio na mojoj poziciji, na njegovoj neki barbić sa dva štapa... pa sam ja zauzeo poziciju do svog uvaženog prijatelja, koji vjerujte, nema veze sa Grobnikom... ;)
Bacamo i jedan i dugi "uništa", barbić odlazi, Alien zauzima svoje sveto mjesto...i lovi lignju za upis.
Selim i ja do njega, zabacujem, mijenjam tehnike skosanja, eganja, povlačenja... i kad sam mislio da sam kao i mnogo puta do sada došao samo da se nadišem morskoga zraka, lupa lignja. Izvlačim ju van, sretan... upis- napokon...moru hvala!!!

Privitak datoteke:

Oko 23.30 odlučismo napustiti poziciju i otići u toplije krajeve. :)

🤘

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 29 Sij 2019 08:24 od Baćo68.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, B_, JopaZGRI, markoj, tuvok, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 28 Sij 2019 21:15 #570 od Zdenko

JopaZGRI napisao:

Oprema:
-štap Yamaga 832 ml

-UVJETI :
-pocetak juga
-poluoblacno
-slab kurenat sa juga
-dubina oko8 metara

bez uvrede Zdenko,
ali koliko ja vidim na tim lignjama tvojim osim te jedne prve do papira da su bile smrznute.
pa me zanima dali je bilo potrebno ako si već imao upis sa tom jednom da stavljaš i te zaleđene lignje i što si s tim htio postići?

Nema tu smrznutih liganja. Razlika izmedju manjih liganja i ove vece, je razlika u vremenu ulova i malo pokupljenog leda sa ribarice koja je dosla oko 5 sati u porat i kojoj sam se morao maknut, da bi iskrcala tune u kamion hladnjacu. Stajale su na ledu oko 2 sata, dok veca nije bila na ledu, jer je uhvacena na kraju.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 28 Sij 2019 22:37 #571 od BulMar
Upis br.: 41
28.01.2019.
Vrijeme: 16:30- 18:30
Vjetar: Jugo; More: Valovito; Kurenat: Južni.
Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240; 5-20g;
Rola: Okuma Ceymar C-30;
Upredenica: Seaguar PE X8 Grandmax PEx8 BRAID
Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
DTD - Clasic OITA 3.0 Red

Čas kiši, čas prestane. Ma, idem probati. Nosim kišnu jaketu i kabanicu, za svaki slučaj. Trenutno ne kiši, ali kiša visi o koncu. Na poziciji sam oko 16:30. Nakon 1-2 zabaca počinje kiša. Vrlo brzo su mi noge ispod koljena mokre. Sklanjam se pod nadstrešnicu, u neposrednoj blizini pozicije.

Nakon prestanka kiše, iako mokrih nogu, nastavljam zabacivanje. Mijenjam poziciju za po 50-ak metara lijevo i desno, ali zadržavam istu skosavicu, DTD - Clasic OITA 3.0 Red.
Pomalo gubim nadu, ali ubrzo, pri jednom zabacivanju, nakon serije od 3-4 skosa, osjetim otežanje. Lagano kontriram i rutinski je nasukavam na obalu. Bila je zakačena na skosavicu sa samo jednim kratkim krakom. Imao sam sreću da nije pukao i dobro je što sam je pažljivo vukao.

Ostao sam još oko 30 minuta, ali ništa. Počela je ponovo kiša. Dosta je. Noge su mokre. Idem kući.
Sutra je novi dan!

Molimo prijavite se

Više...
Yamašnita's Avatar 28 Sij 2019 22:42 #572 od Yamašnita

Zdenko napisao:

JopaZGRI napisao:

Oprema:
-štap Yamaga 832 ml

-UVJETI :
-pocetak juga
-poluoblacno
-slab kurenat sa juga
-dubina oko8 metara

bez uvrede Zdenko,

Nema tu smrznutih liganja. Razlika izmedju manjih liganja i ove vece, je razlika u vremenu ulova i malo pokupljenog leda sa ribarice koja je dosla oko 5 sati u porat i kojoj sam se morao maknut, da bi iskrcala tune u kamion hladnjacu. Stajale su na ledu oko 2 sata, dok veca nije bila na ledu, jer je uhvacena na kraju.

Bio si i prošle sezone prozvan zbog boje lignji
Citiram tvoj prošlo godišnji odgovor:"Prijatelju moj, nema ovo veze sa ledom nego sa pranjem. Podrucje gdje ja lovim na punti Dziga i vadim lignje je puno pijeska,tako da ja perem svaku lignju koju ulovim prije slikanja i zaledjivanja i to veoma grubo. Slikam obavezno doma kad dodjem ili u kuhinji ili na stolu na terasi, jer mi je moj bivsi mobitel pao u vodu, a fotoaparat Canon ne zelim nosit na mjesto ribolova jer je doticni aparat veoma skup da bih ga nosio na vlagu i mjesto ribolova. Ja ne ocekujem nista od ove lige natjecanja, jer ovako ili onako ja lovim lignje svaki drugi mjesec ( radim na platformi u Nigeriji) i ne mogu vas stic u ulovima i da imam deset ruku. Nikakve nagrade mi ne trebaju niti titula, jer ovo je moje zadovoljstvo i doprinos ovom forumu.Nadam se da sam bio jasan."

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 28 Sij 2019 23:15 - 28 Sij 2019 23:20 #573 od JopaZGRI

Zdenko napisao:

JopaZGRI napisao:

Oprema:
-štap Yamaga 832 ml

-UVJETI :
-pocetak juga
-poluoblacno
-slab kurenat sa juga
-dubina oko8 metara

bez uvrede Zdenko,

Mašala!
Svi smo mi budale!

Poslano sa mog LG-M160 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 28 Sij 2019 23:20 od JopaZGRI.

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 29 Sij 2019 00:02 #574 od tuvok
UPIS - 109

28.01.2018. 17,00 - 19,00 Primošten

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD weakfish 3.0
okreće na buru

2 lignje - 0,50 kg

Popodne dolazim s posla i gledam prognozu. Kiša pada cijelo vrijeme.
Sjedam u auto i odlazim u Primošten, lagano okreće na buru.
Dolazim u zavitrinu, oblačim kabanicu i silazim na škrapu.
Ima dosta morete ali je skoro bonaca.

Stajem na škrapu i krećem s DTD weakfish 3.0. Par puta zabacujem ali ništa.
Na idućem zabacivanju puštam da tone i nakon skosavanja lignja povlači skosu ali je pušta, ja opet skosajem i opet isto. Ovaj put radim kontru i kačim je.
Uskoro je na škrapi.

Prva je tu.

Idem dalje, nakon 10 tak minuta zabacujem i lagano povlačim prema sebi. Svakih par metara pustim da lagano tone. Na polovici nakon puštanja radim kontru i kačim lignju.
Uskoro je i ova na škrapi.

Parica je tu.

Idemo dalje ali je to sve za večeras. Ostajem na škrapi još više od sat vremena uz promjene skosa ali se ništa ne događa.
Kako je već mrkli mrak kupim opremu.

i večeras dobro.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, MIRAN, JopaZGRI, markoj, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 29 Sij 2019 09:20 #575 od marinac
UPIS BR: 111
Kaštela,29.1.2019, od 6 - 7 i30 sati

Oprema:

- kiša,skoro pa bonaca
-dubina oko 5 metara
-dno pjeskovito
- kurenat slab zapadni

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 29 Sij 2019 22:19 #576 od BulMar
Upis br.: 42
29.01.2019.
Vrijeme: 16:30- 18:30
Vjetar: Mirno; More: Mirno; Kurenat: Nema.
Oprema:
Štap: Okuma Hexana 240; 5-20g;
Rola: Okuma Ceymar C-30;
Upredenica: Seaguar PE X8 Grandmax PEx8 BRAID
Predvez: 1m Konger Steelon fluorocarbon 0,25mm;
YO-ZURI-DUEL PATAPATA-Q 3.0; DTD-Živi škamp 3.0 Orange

Oblačno, mirno, očekuje se bura, ali ne puše ništa. Hladnoća je popustila. More je mirno. Zove! Ne mogu odoliti. Gušt je loviti po ovakvom vremenu.

Odlučio sam ostati na ovoj lokaciji i ne premještati se. Lijepo se zabacuje, iako je tu i kaić i šuma bova. Više od pola sata ništa se ne događa, a onda javlja se prva. Daleko sam zabacio, podižem skosavicu sa dna serijom od 3-4 skosa, pa zatim laganim povlačenjem (panulanjem) stižem do oko polovice putanje osjetim udar lignje, lagano kontriram, kačim je i lagano je dovodim do mula. Vidim da je dobro zakačena i vadim je bez mreže i bez nasukavanja.

Pomalo se spušta sumrak, a i oblaci prekrivaju nebo. samo na zapadu puca naoblaka, vedri se (vidi drugu fotografiju). Zabacujem, mijenjam skosavice, ali ostajem na poziciji. Već se smrklo, a ništa se više ne događa.
Pri jednom zabacu, bura lagano zapuhala, skosavica leti gdje sam je i zabacio, a upredenicu bura prenese zapadno od bove (velika bova na prvoj fotografiji), a mrak je već. Pokušavam spasiti skosavicu, pažljivo povlačeći i pipkajući kada će skosavica dodirnuti bovu. Bova je opasana sa nekim konopima i to me najviše brine. Upravo to se i dogodilo. Zapela je za konop na bovi.. Pokušavam kratkim trzajima i popuštanjem, odmotavam upredenicu i krećem se 50-60 metara na zapad, pa onda isto tpliko na jug, opet cimam, pa popuštam, i, u jednom momentu osjetim mali pomak skosavice, pa još malo i osjetim otkačila se ili je predvez pukao. Okrećem ručicu role, namotava se, ali još ne osjećam vučem li to skosavicu ili je ostala na bovi. Negdje na polovici putanje osjetim neko otežanje. Sada mi nije jasno što ja to ustvari vučem. Malo prije mi nije bilo jasno vučem li skosavicu ili samu upredenicu, a odjednom ipak nešto vučem, ali nije to sama skosavica, nego nešto teže. Mrak je ne vidim ništa, lampa mi je slaba. Kada se to nešto približilo obali vidim i čujem, lignja je.
Pa ne mogu vjerovati! Ne samo da sam uspio otkačiti i spasiti skosavicu, nego sam usput ulovio i lignju. Pretpostavljam, ja sam žurno povlačio upredenicu, ni ne znajući da je na kraju skosavica, a lignja se usput zakačila, da me na kraju obraduje.
Uspjela je, potpuno!
Evo je na donjoj fotografiji.

Dosta je za večeras. Neću više. Moglo bi me more kazniti. Radi se o meni vrlo dragoj skosavici, DTD-ov škamp. Idem kući!
Sutra je novi dan!

Hvala: marinac, Zdenko, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, markoj, tuvok, mirakulin, Yamašnita ...i još 3 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
tuvok's Avatar 29 Sij 2019 23:35 - 30 Sij 2019 21:19 #577 od tuvok
UPIS - 110 :woohoo:

29.01.2018. 17,00 - 19,00 Rogoznica

Štap Okuma Egi pro K2
skosavica DTD white killer 3.0
skoro bonaca

lignja - C & R

Nakon posla zvalo kišu, ali ništa od kiše, razvedrilo se.
Skoro je bonaca. Odlazim u Rogoznicu i stajem na jednu puntu.
Za dana po običaju ništa.
Stavljam DTD white killera 3.0 i zabacujem.
Nakon skosavanja težina kao da je skosa nešto pokupila.
Dovlačim u kraj i uskoro je na škrapi.

Iako se odmah vidi da je ova lignja premala ipak stavljam logo.

Vrjeme je za C&R.

Pokušavam dalje ali ništa. Poslije se pokazalo da je to jedina.

Kako nema više ništa kupim opremu i odlaazim.
Zadnja izmjena: 30 Sij 2019 21:19 od tuvok.
Hvala: marinac, Zdenko, BulMar, Baćo68, B_, MIRAN, JopaZGRI, mirakulin, Yamašnita, Duje195o ...i još 1 korisnik-a

Molimo prijavite se

Više...
marinac's Avatar 30 Sij 2019 08:19 #578 od marinac
UPIS BR: 112
Kaštela,30.1.2019, od 6 - 7 i30 sati

Oprema:

- burin,hladno
-dubina oko 5 metara
-dno pjeskovito
- kurenat slab zapadni

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 30 Sij 2019 14:27 #579 od Alien
Replied by Alien on topic Lignje - Ludo More Liga 2018.
Upis br:27 Rijeka, 28.01.2019. od 21:15-22:20h
Oprema:
Štap: Savage gear Salt Egi
Mašinica: Shimano Stradic Ci4+ 4000FB
Špaga: Armored F+ Pro PE 0,8 narančasti
FC: Seaguar FXR 0,28
Pušća: Kineska narančasta 2,5
Vani je bura, malo jača, malo popušta, idem probati. Dođem na poštu, nema nikoga, bura pojačava, psujem, koji me je vrag tjerao simo. Prva dva zabaca, trbuh na špagi od 20-ak metara, mislim si, idem odmah doma. Onda dva zabaca, skoro pa bonaca, pušća tone ravno, nema ni kurenta. Ok, ostajem još malo. Opet 15 min bure, pa pauza. Isprobao sam 10-ak pušći, ništa ne skača ni na silikonce. Pomalo se spremam doma, bacam prvi put u zadnjih pet izlazaka mojeg starog favorita od 7 kuna. Puštam pušću neka tone do dna, palim cigaretu i kad sam popušio, podižem štap. Ne ide, kao da je grana zapela. Na silu dižem štapom pola metra, otpor je velik, ništa se ne osjeti osim težine. Nakon dva metra, počinje pumpanje, kopčam da je lignja gore, ali nije veličine za onakav prvi otpor. Dovlačim je, dižem ju štapom na grotu, nije loša, 35 deka. Još jedan zabac, nema ništa, bura počinje derati žestoko, korakom lakim krećem doma. Još mi nije jasno otkuda onakav prvi otpor.
Privitak datoteke:

Molimo prijavite se

Više...
markoj's Avatar 30 Sij 2019 18:53 #580 od markoj
Upis br. 26.
Mjesto i vrijeme: 30.01.2019. Opatija okolica
16:15-17:30
Vedro, bonaca, jak kurenat
Dubina: 4-8 m
Oprema:
-Okuma Egi pro K1
-Cormoran Votacor 7Pif 2500
- Gosen egi PE 0.8
- Seaguar 0.26 0,60 m
- Yamashita, Yo-zuri, Kanji, DTD 2,5 i 3,0

Jedan kalimar ali regularan za upis na Yamashita Egi Q Live 2,5 plava RDBG. Za dana doplivao do obale za naračasto žutim Kanji i nikako nije htio skočiti na skosu. Ali kada sam pod mul ponudio plavu Yamashitu nije izdržao.

Molimo prijavite se