"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

DTD Panic Egi - odlična skosavica za početnike?

• rogi
  • rogi's Avatar Autor teme
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 14 Stu 2018 09:49 #1 od rogi
Da se odmah ogradim da nisam sponzoriran od strane DTD-a niti je ovo plaćena reklama :lol:

Mislite li vi iskusniji koji ste imali priliku koristiti DTD Panic Egi da je to vrlo dobra skosavica za početnike?
Ne dobra u smislu da se lignje same love na nju, već da pomoću njezine perajice i neiskusni lignjolovci mogu lako osjetiti rad skosavice?

Naime kod nje zbog vibracije repa i otpora koji stvara u vodi imam puno više osjećaja koliko skosavica "proputuje" kod svakog skosa.
I u biti tek s njom sam skužio da sam radio prevelike/prejake skosove s običnim skosavicama, što može biti razlog zašto nisam imao previše ulova.
Mislim da je super za dobiti osjećaj kako pravilo voditi skosavicu :like:

Jedina mana je što (bar meni) manje leti zbog perajice i otpora zraka u odnosu na klasične skosavice.
Hvala: zeusfaber

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 14 Stu 2018 13:27 #2 od zeusfaber
Nisam je još koristio, ali sigurno hoću! Vidio sam da je DTD izbacio. Mislim da je Tuvok ima?

Izgleda prezanimljivo. Osim nje, koje još skosavice imaš?

Molimo prijavite se

• rogi
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 14 Stu 2018 13:53 #3 od rogi

zeusfaber napisao: Nisam je još koristio, ali sigurno hoću! Vidio sam da je DTD izbacio. Mislim da je Tuvok ima?
Izgleda prezanimljivo. Osim nje, koje još skosavice imaš?

Da, meni se sviđa upravo zbog tog otpora koji perajica radi pri povlačenju, nekako bolje osjećam što se zbiva sa skosavicom.

Osim Panic Egija 3.0 Pink imam još također od DTD-a:
White Killer 3.0 Pink i Zelena
Weak Fish Oita 3.0 Bonito
Color Oita 3.0 Plava
Bijela Oita 3.0
Real Fish Oita 2.5 Sargo
Retro Oita 2.5 Narančasta
I jedna Retro Oita 3.0 Narančasta je odletila kada mi je pukao predvez pri zabačaju :lol:

Imam još par jeftinih s ebaya koje koristim prve kada dođem na nepoznati teren.

Sve dosadašnje lignje (čak 3 :lol:) sam ulovio po mraku na Pink skosavice.
99% vremena koristim ove 3.0 jer su većinom dublji tereni gdje lovim a i dalje mi lete. Moje razmišljanje je da ako zbog toga možda ne zakačim neku manju lignju, neka je, nek raste :)

Planiram si uzeti uskoro još 5-6 3.0 skosavica u rainbow/crvenoj/smeđoj kombinaciji, generalno neke tamnije nijasne s obzirom da DTD sve imaju bijelu bazu. Taman da popunim kutiju.
Ove Harimitsu Sumizoku što je Duje jučer stavio izgledaju zbilja predivno, jedine imaju zanimljivo olovo :lol:
Tako da sam u biti već odlučio, nadam se samo da će se svidjeti i lignjama :lol:

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 14 Stu 2018 14:18 - 14 Stu 2018 14:19 #4 od zeusfaber
Lijep izbor. Moje skromno mišljenje je da bi početnik, u koju kategoriju se i sam svrstavam, trebao koristiti klasične skosavice jer će ih u budućnosti najviše koristiti. Koliko god dobar dio, ovaj je Panic ipak hibrid. Svakako ga treba imati u arsenalu ali mislim da treba više prakticirati obične skosavice jer ćeš ipak s njima najviše loviti.

Lajk za Harimitsu Sumizoku, podsjećaju me na klasičnu Yamashitu, tijelom i olovom :cheer:
Zadnja izmjena: 14 Stu 2018 14:19 od zeusfaber.
Hvala: Duje195o, rogi

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 14 Stu 2018 14:25 - 14 Stu 2018 14:26 #5 od Baćo68
Ja za Harimitsu Sumizoku nemam predobro mišljenje. Svojevremeno sam kupio jednu 2.0. Nakon prvog lignjolova sa njom, odlijepio mi se je trbuh na skosi kao da je jeftinjava iz kine... koštala me je 80 ak kuna...

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 14 Stu 2018 14:26 od Baćo68.

Molimo prijavite se

• rogi
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 14 Stu 2018 14:42 #6 od rogi

zeusfaber napisao: Svakako ga treba imati u arsenalu ali mislim da treba više prakticirati obične skosavice jer ćeš ipak s njima najviše loviti.

Apsolutno se slažem! :)

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 14 Stu 2018 22:20 #7 od Duje195o
Pozz ekipo, evo da se nadovezem na temu i da vam jos jednom poslikam skose kako treba da vidite o cemu se radi..
Ove dvije su ipak favoriti
Uglavnom ja sam se uvjerio da su lovne i da rade kako treba😁

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Katatunga's Avatar 15 Stu 2018 11:59 #8 od Katatunga

rogi napisao: Da se odmah ogradim da nisam sponzoriran od strane DTD-a niti je ovo plaćena reklama :lol:
Mislite li vi iskusniji koji ste imali priliku koristiti DTD Panic Egi da je to vrlo dobra skosavica za početnike?
Ne dobra u smislu da se lignje same love na nju, već da pomoću njezine perajice i neiskusni lignjolovci mogu lako osjetiti rad skosavice?
Naime kod nje zbog vibracije repa i otpora koji stvara u vodi imam puno više osjećaja koliko skosavica "proputuje" kod svakog skosa.
I u biti tek s njom sam skužio da sam radio prevelike/prejake skosove s običnim skosavicama, što može biti razlog zašto nisam imao previše ulova.
Mislim da je super za dobiti osjećaj kako pravilo voditi skosavicu :like:
Jedina mana je što (bar meni) manje leti zbog perajice i otpora zraka u odnosu na klasične skosavice.

Evo da se i ja ogradim da me DTD ne sponzorira, ali eto nekako najviše koristim njihove skosavice pa sam tako nabavio i njihov Panic egi. Kod njih mi se jako sviđa što su krunice dosta mekane, a s obzirom da znam loviti na stjenovitom dnu dobro mi dođe kada zakačim. Po mom iskustvu ja sam tu skosavicu samo "okupao" u moru, nije mi lovna isto kao što Kramarić izgori u šesnaestercu :S

Što se tiče početnika i Panica smatram da možda nije dobra s obzirom da joj je otpor u vodi dosta veći, ja kad ju koristim imam osjećaj da mi je na skosavici stalno C4 lignjica. Ne bi možda bilo loše naučiti se na klasičnim skosavicama s obzirom da se 95% vremena i lovi na njih. Panic egi je po meni "revolucionaran" izum koji (barem meni) ne radi. :dry: (doduše zadnji izlazak za čupanje s obale nije mi radilo apsolutno ništa).
Hvala: rogi

Molimo prijavite se

• rogi
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 15 Stu 2018 18:06 #9 od rogi
Meni je 66,66% svih lignji ulovljeno na Panic Egi :lol:
Ma i meni je na početku bio taj otpor čudan, ali sad kad sam se naviknuo mi je super. Jedino mi smeta to što slabije leti.
Ali sad mi je palo na pamet, što bi bilo da se na skosavicu naprijed stavi nekakav "kljun" kao kod voblera?
U teoriji mi uopće ne zvuči kao loša ideja. :lol:

Molimo prijavite se