"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pozdrav svim članovima

Više...
Stipezg01's Avatar 03 Sij 2021 21:41 #1 od Stipezg01
Evo poštovani ribolovci i lignkolovci imam par pitanja pa ako netko može malo pomoć. Početnik sam u svemu ovome. Nakon kupnje odgovarajuceg stapa i role (okuma "hexana" 2.7m i shimano catana 300srb) počeo sam lagano,za sad u desetak dana 2 lignje i 1 sipicu (liganj od 0.46kg me jako razveselio) jedan mali problem mi predstavlja najlon struna upredenica. Prvo sam kupio upredenicu 0.33 i nakon par dana petljanja lagani slom zivaca... trenutno imam očev najlon 0.20 star milijon godina s kojim nemam problema osim sto nisam nista ulovio.ako netko moze preporucit ili dati link kakav najlon ili strunu da namontiram na gore navedenu opremu. Varalice su dtd 3.0 imam ih nekoliko kao i desetak kineskih (17kn komad) koje koristim prilikom upoznavanja dna. Vjerovatno sve ovo iskusnim ribicima zvuci smjesno ali to sve znam iz raznih tekstov. Svaki savjet je dobro dosao. Hvala svima 😊

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 03 Sij 2021 21:57 #2 od B_
Replied by B_ on topic Pozdrav svim članovima
0.33 ti je 3 puta deblje nego sto ti treba. Za lignje ti je dosta 0.1 ili 0.13. Nemoj prepuniti spulu, najcesce se cvorovi stvaraju kad je upredenice vise nego sto smije biti. Na to vezes fluorcarbon duzine 1m, i on ne treba biti deblji od 0.25, a moze i tanje. To dvoje povezes posebnim cvorom, najbolje je FG cvorom, nadi na yuotubeu kako se vezuje. Na kraju mala kopcica i na to skosavice.

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 04 Sij 2021 17:50 #3 od Paragon
Replied by Paragon on topic Pozdrav svim članovima
Pozdrav i dobrodošao!
Nemoj samo J-braid uzeti jer je dosta ekipe imalo problem s tom upredenicom.
Hvala: Stipezg01

Molimo prijavite se

Više...
Stipezg01's Avatar 05 Sij 2021 11:27 #4 od Stipezg01
Replied by Stipezg01 on topic Pozdrav svim članovima
Hvala na odgovoru,svakako ću poslušati savjet...

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 06 Sij 2021 16:51 #5 od dundo
Replied by dundo on topic Pozdrav svim članovima
Dobrodošao!

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 14 Sij 2021 01:37 #6 od susnjar
Replied by susnjar on topic Pozdrav svim članovima
Dobro došao!

Molimo prijavite se