"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMA: Nepropisan lov iz barke s mrežama,vršama i parangalima

Nepropisan lov iz barke s mrežama,vršama i parangalima 19 Ruj 2017 19:35 #15786

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
  • Zahvala primljena: 652
Evo teme u kojoj mozemo pisati o takvim problemima i raspravljati. ;)
Molio bih administratora da ako je moguce prebaci ove postove u ovu temu kako bi tamo ona tema bila kako treba. ;)
Vali
Zadnja izmjena: : 19 Ruj 2017 19:38 od Kvarner.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Baćo68, oniram, Janko

Nepropisan lov iz barke s mrežama,vršama i parangalima 19 Ruj 2017 19:58 #15787

• oniram
  • oniram's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 267
Biti će raspravljanja i slika u ovoj temi kao u priči...

Nepropisan lov iz barke s mrežama,vršama i parangalima 19 Ruj 2017 20:48 #15791

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 162
Pozdravljam temu i nadam se samo da ce barem malo pomoci nasem moru i njegovoj odrzivosti.
Slikajte sve sto mozete i prijavljujte. Zakon je da se stuje a ne da ide u korist pojedincu i njegovom novcaniku ili da ugrozava i ostecuje tudju imovinu zbog poradi vlastite koristi.
Kazna treba biti extremno visoka pa da otplacujes kredit 10g i onda ti nece pasti napamet tako nesto raditi. Osim toga, zapljeniti i zatecenu imovinu i alat te oduzeti trajno dozvole. Pa se ti sad kaj koliko hoces ali nazad nema. Nema labovo i popustanja. Pa tako je vani i funkcionira. Ljudi odu u ribolov i ima sta upecati...a ne kao kod nas. Ako ti se posreci maltene zbog konja...a jesam se raspisao...dobra tema...
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Kvarner, Baćo68, oniram

Nepropisan lov iz barke s mrežama,vršama i parangalima 19 Ruj 2017 21:22 #15794

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
A stacemo sa ovim slovencima i talijanima koji nam okupiraju sve poste sa miliujun stapova?
To isto da otvorimo novu temu da se i tom stane u kraj.
Jer se slabo kontroliraju dozvole ,a odi u Sloveninu lovit bez dozvole, tobi ti bio zadnji ribolov sigurno jer su kazne drasticne.
Izgleda da sam ubo s temom evo ovom prilikom se mogu zahvaliti ja osobno, bar je to pozitivno. ;) jer se stvorila nova tema. ;)
Vali
Zadnja izmjena: : 19 Ruj 2017 21:25 od Kvarner. Razlog: Slovo
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: oniram

Nepropisan lov iz barke s mrežama,vršama i parangalima 19 Ruj 2017 21:42 #15797

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
Ja bih opcenito zabranio da se dozvola uopce moze kupiti dok ne pokazes iskaznicu o polozenom ribolovnom ispitu. Sad morsku dozvolu mozes kupiti online i niko te nista ne pita. Tako uzimam sebi, mom starom i njegovom kolegi a pecamo ukupno zajedno nas tri mozda 2 mjeseca na moru godisnje pa ipak platim. A ovi pederi zarade "iljade" kuna na ribi prekeo mreze na crno, bez porza i jos pljuju po drzvi. Takve bi streljao za primjer drugima. Ja kad uzima dozvolu za rijeku na kojoj pecam moram predociti i taj papir o polozenom ispitu i tako treba biti svuda. Da se ipak zna da si si barem malo dao truda i naucio nesto sto planiras loviti i kada ne bi trebalo nesto loviti i zasto je to tako. Isto tako ni ti mrezari (gov.na jedna) mozda bi barem 1% os njih odustao od stalnog izlova dok ima ribe ili dao ribi priliku da se izmrijesti ili naraste na propisanu velicinu. Ma kod nas je sve tako pa se ne nadam nicemu drugacijem ni na ovom polju. Ja cu i dalje biti budala i placati ali sam mirne savijsti a oni si valjda misli da sam glup sta dajem lovu i dalje rade po svome. Tomu ce biti tako dok cijela generacija takvih ljudi ne pocrka ali i ne zarazi svoje potomke istim virusom lopovluka i uzimanja od svih i od prirode. Ja svoje rekao i dalje necu, samo mi bude lose a i pivo mi se sad ugrijalo... ahahahah
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Kvarner, Baćo68, JopaZGRI

Nepropisan lov iz barke s mrežama,vršama i parangalima 19 Ruj 2017 22:12 #15798

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
Vrela tema izgleda.
Ovdje bi se moglo bas pisati o nezakonitom ribarenju kakvo vidjamo svaki dan.
Ma kad bih se samo vise vrsio nadzo onaj tko bi trebao bilo bi reda pa barem do nekle.
A ovako je cirkus od svega, od dozvola pa nadalje.
Slazem se i j da bi trebalo polozite neke osnivne stvari oa bi ber savjest natjerala da kupis tu dizvolu i da se love propisane duzine.
A isto tako da se uvede lovostaj a ne mozes u svakom trenutku lovit i rubu koha je u mrijesutu.
Ma kazem da je cirkus jer nema nikakvig reda ni pravila.
Alu bito da se odnekud krene pa amo probati s ovog mjesta.
Mozda netko vidi ovo pa nesto pocne uvoditi nekakvog reda.
Pisite, raspravljajmo pa ako nista bit ce nam malo lakse kad se bar na tren ispusemo ovdje u ovoj temi. ;)
Vali
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: oniram

Nepropisan lov iz barke s mrežama,vršama i parangalima 19 Ruj 2017 22:16 #15799

• oniram
  • oniram's Avatar
  • Majstor foruma
Svaka reakcija ima svoj učinak. Dužnost je svakog sportskog ribolovca da napravi nešto kad vidi određena nezakonita postupanja. U suprotnom malo će nam od mora ostat. Samo slikajte i snimajte. Što više to bolje. Treba vršit presing ako želimo vidit neke rezultate.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Kvarner

Nepropisan lov iz barke s mrežama,vršama i parangalima 19 Ruj 2017 22:40 #15800

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
Tako je, trebalo bi slike i videje stavljati, ako se slucajno vide na netu nekad, mozda ih bude sram pa ne budu vise takvi. ;)
Vali
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Ahab

Nepropisan lov iz barke s mrežama,vršama i parangalima 20 Ruj 2017 07:13 #15807

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
Da imaju srama i obraza ne bi to ni sada radili. Ali to su djonovi tako da bi ih taj sram prosao prije nego taj video sto bi zavrsio.

Nepropisan lov iz barke s mrežama,vršama i parangalima 20 Ruj 2017 09:59 #15812

• ja_osobno
  • ja_osobno's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 89
da ne kvarim onu tamo temu
Kvarner napisao:
Sad ih vec imakamo hoces, neki dan isplovio iz Bakra na jiging a mreza ko u prici.
Samo ih okrecu, uopce ih ne vade iz mora.
Za raspravljat o nečemu treba bit i malo upućen u priču (zakone) a ne samo pričat radi priče.

Mali ribar (mali obalni ribolov) smije bacit mrižu dvi ure prije zalaska sunca i dignut je najkasnije dvi ure nakon izlaska sunca (osim u slučaju nevremena kad ne može isplovit)

Ovo o čemu ti Kvarner pričaš su mreže od profi ribara, a oni nemaju ograničenja o držanju mreža u moru, znači može koliko hoće i do kad hoće ih držat u moru (naravno one koje su u tom vremenu zakonski dozvoljene za bacanje)

I te mreže koje spominješ su mreže palandare i s njima se radi tako da se samo pregledaju preko barke i puštaju dalje u moru.
Ćo, je ča? :D

Nepropisan lov iz barke s mrežama,vršama i parangalima 20 Ruj 2017 13:46 #15817

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
ja_osobno napisao:
da ne kvarim onu tamo temu
Kvarner napisao:
Sad ih vec imakamo hoces, neki dan isplovio iz Bakra na jiging a mreza ko u prici.
Samo ih okrecu, uopce ih ne vade iz mora.
Za raspravljat o nečemu treba bit i malo upućen u priču (zakone) a ne samo pričat radi priče.

Mali ribar (mali obalni ribolov) smije bacit mrižu dvi ure prije zalaska sunca i dignut je najkasnije dvi ure nakon izlaska sunca (osim u slučaju nevremena kad ne može isplovit)

Ovo o čemu ti Kvarner pričaš su mreže od profi ribara, a oni nemaju ograničenja o držanju mreža u moru, znači može koliko hoće i do kad hoće ih držat u moru (naravno one koje su u tom vremenu zakonski dozvoljene za bacanje)

I te mreže koje spominješ su mreže palandare i s njima se radi tako da se samo pregledaju preko barke i puštaju dalje u moru.

Sve pet, ali treba iskontrolirati tko ima dozvole za to a tko nena.
Zakone koje spominjes daj samo izvuci iz nekog zakona de se mreza kaci za kraj (rivu) pa se poteze prema otvorenom i zatvara cijela vala.
Jeli to stoji u nekom zakonu da se smije radiri i na kojoj udaljenosti od obale se smiju raditi takve aktivnosti?A da ne spominjem jos i parangale i vrse.
Najbolje je prijaviti pa nek policija ustanovi tko je po zakonu a tko nije.
U zakonu svasta pise pa vidim da se malo tko toga drzi sto je zalosno svi se ponasete ko serifi na moru.
Ovo sta pisem mislim na sve koji te radnje rade a ne samo na tebe osobno.
Generalno gledajuci previse je tih mreza u moru ti htio ili ne mislim da se mozes sloziti samnom da je to tako i da se devastacija mora radi. :angry:
A ti se sigurno ne drzis zakona. :whistle:
Vali
Zadnja izmjena: : 20 Ruj 2017 17:43 od Kvarner. Razlog: Slovo

Nepropisan lov iz barke s mrežama,vršama i parangalima 31 Lis 2017 12:09 #16795

• oniram
  • oniram's Avatar
  • Majstor foruma

Nepropisan lov iz barke s mrežama,vršama i parangalima 31 Lis 2017 13:19 #16798

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
Čudi me, nemoj molim te samo dalje ići s temom jer neki na ovom forumu love na mreže pa se mogu naći uvrijeđeni. :whistle:
Vali

Nepropisan lov iz barke s mrežama,vršama i parangalima 31 Lis 2017 13:27 #16800

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Doktor foruma
  • Student računarstva, Rijeka
  • Zahvala primljena: 250
Kvarner napisao:
Čudi me, nemoj molim te samo dalje ići s temom jer neki na ovom forumu love na mreže pa se mogu naći uvrijeđeni. :whistle:

Nema se tko uvrijediti kad je tema "Nepropisan lov...", jedino ako je taj tko se uvrijedi u tom krugu...:whistle:
Imaš catu?

Nepropisan lov iz barke s mrežama,vršama i parangalima 31 Lis 2017 14:15 #16806

• edi
  • edi's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 130
Ma nece sigurno ulovit 2 do 3 tone na parangal ili mrezu..hoce mozda 200kg maksimalno i to je ko da si dobio na lotu...
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3