"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Ribolov orade s obale

Više...
zoki1's Avatar 13 Velj 2017 18:54 #81 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Ribolov orade s obale
Ja se sve više nečkam da prodam svoj pribor za orade,2 surfa 4,2m mislim da su do 270 gr bacanja i dvije okume sinex ,momentalno mislim samo spin i slične kategorije ribolova upražnjavat

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 13 Velj 2017 19:54 #82 od Ahab
Replied by Ahab on topic Ribolov orade s obale
@Naldo

Moja preporuka ti je sekcijski šaranski štap 3,60m ili, još bolje, 3,90m. Ako nemaš problema s transportom onda dvodijelni a ako imaš trodijelni.
Kao što ti je Zoki rekao, nekakav ozbiljniji komplet ti dođe oko 1100-1200kn. Ispod toga također se može kupiti ok oprema, samo ne zvučnog imena.
Mi tu s foruma dosta kupujemo na nordfishing77.at a kad malo pogledam ponudu mislim da je za iznos o kojem govoriš OVO dosta dobar komplet.
Ovako, pojedinačno, sebi bih uzeo OVAJ ŠTAP i OVU MAŠINU . Dostava ti je 11€.
Što se tiče korozije na šaranskim štapovima to je izgleda od štapa do štapa. Ja nisam imao tih problema a štapove mi pere isključivo kiša.

@Zoki1
Ma kakvi prodavat, jes' poludio??

smoto
Hvala: Naldo

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 13 Velj 2017 20:34 #83 od zoki1
Imam previše pribora,a premalo vremena za sve tipove ribolova,jbg,ja sam sa kontinenta,a momentalno me slatkovodni ribolov ne interesira.A i treba kupit rolu za Xzogicu za shore jigging :)

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 13 Velj 2017 20:38 #84 od zoki1

Ahab napisao: @Naldo

Moja preporuka ti je sekcijski šaranski štap 3,60m ili, još bolje, 3,90m. Ako nemaš problema s transportom onda dvodijelni a ako imaš trodijelni.
Kao što ti je Zoki rekao, nekakav ozbiljniji komplet ti dođe oko 1100-1200kn. Ispod toga također se može kupiti ok oprema, samo ne zvučnog imena.
Mi tu s foruma dosta kupujemo na nordfishing77.at a kad malo pogledam ponudu mislim da je za iznos o kojem govoriš OVO dosta dobar komplet.
Ovako, pojedinačno, sebi bih uzeo OVAJ ŠTAP i OVU MAŠINU . Dostava ti je 11€.
Što se tiče korozije na šaranskim štapovima to je izgleda od štapa do štapa. Ja nisam imao tih problema a štapove mi pere isključivo kiša.

@Zoki1
Ma kakvi prodavat, jes' poludio??

Ovaj komplet bi bio ok,malo više njege poslje svakog ribolova i super:Neznam,ja sam dugo lovio sa svojim šaranskim štapovima na moru i nikad nisam imao problema sa patinom na vodilicama od slane vode,poslje ribolova ih opereš slatkom vodom,osušiš,pošpricaš sa silikon sprejem i dobro izbrišeš sa suhom krpom i neko vrijeme se voda nebude primala za blank i vodilice

Molimo prijavite se

Više...
Boki's Avatar 13 Velj 2017 22:54 #85 od Boki
Replied by Boki on topic Ribolov orade s obale
Neznam što bih rekao...
Uz redovno održavanje vidljiva patina nakon par sati ribolova...
Valjda sam naletio na takve štapove ili je ova Paška sol posebno agresivna :)

Molimo prijavite se

Više...
Naldo's Avatar 13 Velj 2017 23:38 - 13 Velj 2017 23:58 #86 od Naldo
Replied by Naldo on topic Ribolov orade s obale
@Ahab hvala ti na trudu, cijena ovog kompleta zvuci primamljivo.
Sta bi mi preporucili od kvalitetnije opreme do 1100-1200max?

Edit: kakav vam je ovaj stap? I da li je ovo dvodjelni ili trodjelni? Trodjelni mi je zgodniji zbog transporta
kapitalac.com/daiwa-black-widow-carp-4-50lb-3-60m.html
Zadnja izmjena: 13 Velj 2017 23:58 od Naldo.

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 14 Velj 2017 10:39 #87 od zoki1
Nije se pokazao bog zna šta,a i dovoljan ti je štap do ma 3,5 lib,jedino bi ja uvijek od 3.9m.Šaranski štap ako kupuješ,bolje ti je da je dvodjelni,ako hočeš trodjelni,gkedaj surf štapove od 4,2m.
Ovo što ti je ahab našao je stvarno ok set za tu lovu,imaš tamo svačrga na toj stranici,malo ju pretresi ;)

Molimo prijavite se

Više...
Naldo's Avatar 14 Velj 2017 12:42 #88 od Naldo
Replied by Naldo on topic Ribolov orade s obale
Carp rewinder 6000. Kakva je to rola? Nije neki poznatiji brand... jel ima ko iskustava?

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 19 Lip 2017 23:04 #89 od lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Ribolov orade s obale
Pozdrav ekipa,lovi li tko orade s kraja u ovo doba godine?

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 19 Lip 2017 23:22 #90 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Ribolov orade s obale
Normalno da lovi, samo da li ko ima uspjeha ili je sve više oni nadobudni ???

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 20 Lip 2017 13:47 #91 od lignjolovac
Ja sad pošuvam sve i svašta lovit,od širuna do orade. U 3-4 izlaska ciljano na oradu dignuo sam jednu oradu dosta malu. Probao sam na srdelu i dagnju. Tu jednu sam dignuo na srdelu, Sad planiram probati na trpa i na rakove. Koja se vama ješka pokazala najbolja za ovo doba godine?

– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 20 Lip 2017 16:25 #92 od bzing
Replied by bzing on topic Ribolov orade s obale
Ciljani lov na oradu je satarluk.Bibi, veliki crv, volak, grancigula....
Najbolje komade (nikad preko 70dkg)sam uhvatio na malo veću pahuljicu(kruh) pa onda pastelu od btašna, kruha i u prah izmrvljene pelete za primamu i na kraju vrtnog puža (sad su obično negdje u sjeni stabala i po fasadama).
Sve je to bio dio "općeg" ribolova, dakle ne ciljanog na oradu nego na sparide svih vrsta:ovćica, fratar, šarag, orada i nikad na daljinama više od 15m od obale.
Imam negdje lovne pelete (s rupom u sredini) pa se možda odlučim to probat iako je zapravo lov na odmet meni dosadan. jer sam ljubitelj plovka i a volo ribolova.Da se na plovak uhvatiti i te kako lipih komada a akcija pravog bolognese štapa je za gušt do daske.
Hvala: lignjolovac

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 20 Lip 2017 17:55 #93 od lignjolovac
Ne planiram kupovati ješku (bibi,crv),znao bih otprilike pronaći rupu od crva (po paučini),međutim totalni sam početnik u ovoj tehnici tako da ću za početak probati sa volkom,srdelom,rakovima,trpom,dagnjama....Za ovo doba godine kad ima sitne ribe navodno je trp ubojica jer sitna riba nije zainteresirana za njime,a svi sparidi ga obožavaju.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 20 Lip 2017 19:42 #94 od bzing
Replied by bzing on topic Ribolov orade s obale
Probaj sve šta ti padne na pamet.
Prošle godine su trešnje bile crvave.Kupljene trešnje potopiš u hladnu vodu da izađu crvi.Ja sam jednostavno pokupio te fine jedre crve i lovio orade :P
To je sve ok dok mi odgovara tehnika.A surfcasting je meni najdosadnija.

Molimo prijavite se

Više...
oki270's Avatar 20 Lip 2017 20:33 #95 od oki270
Replied by oki270 on topic Ribolov orade s obale

lignjolovac napisao: Pozdrav ekipa,lovi li tko orade s kraja u ovo doba godine?

Zapadna okolica Zadra..pricao s ekipom za koju znam da inace lovi i zna kako i gdje s obale pa kazu da zadnjih tjedan nista. Malo je pojacao NW vjetar pa malo bura pa se sve izokrenulo..krajem tjedna ce se valjda vratiti na staro :)

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 20 Lip 2017 22:58 - 20 Lip 2017 22:58 #96 od lignjolovac
Danas nula bodova. U par navrata bi nešto lupilo,ali ostalo bi samo na tome. Ješka su bile dagnje i trp. Sutra planiram još ubaciti i srdelu u meni,možda rezultati budu bolji. :?:

Zadnja izmjena: 20 Lip 2017 22:58 od lignjolovac.

Molimo prijavite se

Više...
mar1o's Avatar 30 Lip 2017 01:52 #97 od mar1o
Replied by mar1o on topic Ribolov orade s obale
Poz ljudi.Što mislite hoće li ova rola biti dobra za orade www.db-expert.eu/morski-ribolov/role-za-...-atlantic-757-detail ?Na kalem ide 0.30 nije li to pretanko za beštiju? :huh: Inače po Poljskim trgovinama daju 5 godina garanciju na rolu...

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 30 Lip 2017 07:33 - 30 Lip 2017 07:35 #98 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Ribolov orade s obale
Ja bi svakako radije uzeo daiwin ili shimanov baitrunner, veličine po shimanu 6000 ( veća ti ne treba), a razlika u cijeni je nekih niti 100 kuna.

Riba(r) ribi grize rep
Zadnja izmjena: 30 Lip 2017 07:35 od Baćo68.

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 30 Lip 2017 08:11 #99 od Ahab
Replied by Ahab on topic Ribolov orade s obale
Ja ne bi. To ti je ko da s 20 000€ ideš kupit novi auto i biraš između Hyundaija i Mercedesa. Shimano i Daiwa u tom nižem rangu prodaju samo ime. Prvi Baitrunner vrijedan kupovine je OC/D koji kod nas košta 1200kn. Model cijenom usporediv s onom Robinson je ST 6000 RB, zadnje govno s plastičnim mehanizmom i jednim ležajem. Iznad toga ima DL 6000 RB koji je cca 700kn. Imam tu rolu i definitivno tvrdim da je u tom cijenovnom rangu Okuma bolji izbor. Ova ipak ima 4 ležaja i puno uglađeniji rad od one najjeftinije no kad je rastaviš shvatiš da je to također plastično govno.

Što se konkretne Robinson role tiče, nemam pojma kakva je ALI rola za ribolov orade po meni bi trebala imati baitrunner ili brzu kočnicu. Za cca 600kn može se kupiti Okuma Coronado koja ima puno kvalitetniju mehaniku od Shimana slične cijene. S Daiwama nemam osobnog iskustva no prijatelj mi je kupio neku baitrunner Daiwu cca 100€ i zablokirala mu je za manje od jedne sezone. Kada je rastavio unutra je sve bilo ruzinavo.

smoto

Molimo prijavite se

Više...
mar1o's Avatar 30 Lip 2017 13:30 #100 od mar1o
Replied by mar1o on topic Ribolov orade s obale
Hvala na odgovorima.Da li je to ova Coronado priborzaribolov.com/proizvod/coronado-cd-65a/ ?

Molimo prijavite se