"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Ješka za oradu

Više...
bzing's Avatar 16 Stu 2017 18:18 #21 od bzing
Replied by bzing on topic Ješka za oradu

edi napisao: :cheer: ..istina...veci gust je na laki pribor i sistem vadit oradu a na ruku da ne pricam..👍

Lov iz ruke je prava stvar.Kad se ne bi mrsila krena i kad bi bilo moguče reagirati na situacije opuštanja krene.Naime, meni je svaka četvrta ulovljena ne na zategnut nego opušten najlon a taj potez se ne radi bez štapa.
Hvala: edi

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 16 Stu 2017 18:18 #22 od edi
Replied by edi on topic Ješka za oradu
..ma tu kod mene na mojim kvarnerskim i istarskim postama nece skocit na bilo kakvu jesku...

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 16 Stu 2017 18:33 #23 od edi
...meni nema ljepse kad se luk najlona zategne pa najlon propustas da prolazi kroz prste i onda spora duga kontra rukom...kad sam vadio na ruke vecu oradu nikad je nisam izgubio a na surf stap poprilicno puta pri samom kraju...ove godine sam imao jednu vecu od 3kg na ruke ..vrh borba..naletila dok ocekivao brancina ..totalno iznanedjenje..zacudo najlon nije zarezao prste na 0.25mm..

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 16 Stu 2017 18:46 #24 od bzing

edi napisao: ...meni nema ljepse kad se luk najlona zategne pa najlon propustas da prolazi kroz prste i onda spora duga kontra rukom...kad sam vadio na ruke vecu oradu nikad je nisam izgubio a na surf stap poprilicno puta pri samom kraju...ove godine sam imao jednu vecu od 3kg na ruke ..vrh borba..naletila dok ocekivao brancina ..totalno iznanedjenje..zacudo najlon nije zarezao prste na 0.25mm..

Problem nastaje kad uzme ješku i krene prema tebi.Dakle niema zatezanja nego naglo otpuštanje.Tada je potrebno doći u poziciju zatezanja krakom štapa jer ruka je prekratka za tako nešto.Primjetim kod ofih surfera da oni reagiraju jedino na potezanhje a ne razumiju da riba nosi u svim smjerovima a ne samo od obale.

Molimo prijavite se

• edi
  • edi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
edi's Avatar 16 Stu 2017 18:54 - 16 Stu 2017 18:55 #25 od edi

bzing napisao:

edi napisao: ...meni nema ljepse kad se luk najlona zategne pa najlon propustas da prolazi kroz prste i onda spora duga kontra rukom...kad sam vadio na ruke vecu oradu nikad je nisam izgubio a na surf stap poprilicno puta pri samom kraju...ove godine sam imao jednu vecu od 3kg na ruke ..vrh borba..naletila dok ocekivao brancina ..totalno iznanedjenje..zacudo najlon nije zarezao prste na 0.25mm..

Problem nastaje kad uzme ješku i krene prema tebi.Dakle niema zatezanja nego naglo otpuštanje.Tada je potrebno doći u poziciju zatezanja krakom štapa jer ruka je prekratka za tako nešto.Primjetim kod ofih surfera da oni reagiraju jedino na potezanhje a ne razumiju da riba nosi u svim smjerovima a ne samo od obale.

...znam o cemu pricas na stapu signalizator krene prema dole...na kancanici sa barke je umjetnost ..olabavi vrh stapa prema gore... a na ruku to treba znati osjetit i duga spora kontra realizira kod mene 100%...pogledaj na face masimo viskovic koromacno stranica ribolov na moru..frajer na ruku u istri..orade ono skida tek takve..
Zadnja izmjena: 16 Stu 2017 18:55 od edi. Razlog: Pravopis

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 16 Stu 2017 19:15 #26 od bzing

edi napisao:

bzing napisao:

...znam o cemu pricas na stapu signalizator krene prema dole...na kancanici sa barke je umjetnost ..olabavi vrh stapa prema gore... a na ruku to treba znati osjetit i duga spora kontra realizira kod mene 100%...pogledaj na face masimo viskovic koromacno stranica ribolov na moru..frajer na ruku u istri..orade ono skida tek takve..

A je.Osjećaj je najbolji na ruku.Ali ovi su moji sistemi toliko lagani da nema zabaca rukom ni par metara čak i bez vjetra.Za daleki zabac bi trebalo periti cijelu srdelu da ima mase.Ovako s pahuljicom kruha i gramom olova nema ništa bez štapa.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 16 Stu 2017 19:27 #27 od bzing
Ovako.Ja sam spravljao pastu od kruha i ove primame - link:
www.skorpion-dnc.hr/mamci/prihrana-i-dod...iglia-gamberetto-1kg

Onda sam nekom tipu to rekao a on je kupio ovo - link:

www.skorpion-dnc.hr/mamci/prihrana-i-dod...ta-250gr-pelmar50006

Pa mi je zahvaljivao.
A ja nisam ni probao.Ali ću probati jer to uzmeš sa sobom kao i kruh - dakle nema groznih priprema. :woohoo:

Molimo prijavite se

Više...
svaboold's Avatar 17 Stu 2017 13:06 #28 od svaboold
Replied by svaboold on topic Ješka za oradu
Makar opet kazem sve je to relativno :D
Kazem ja uhvatim i na tone orade, ali tamo di se hrane( Luka, Uzgajaliste)
Makar nema lijepse uhvatit ju na divlje. Sve to sa hranom uspijeva ali 10 tak metara od obale, Za sve jace izbacaje ispadne ti mamac, a i kruh se brzo raskvasi :/

Molimo prijavite se

Više...
Zdenko's Avatar 17 Stu 2017 13:59 #29 od Zdenko
Replied by Zdenko on topic Ješka za oradu

svaboold napisao: Makar opet kazem sve je to relativno :D
Kazem ja uhvatim i na tone orade, ali tamo di se hrane( Luka, Uzgajaliste)
Makar nema lijepse uhvatit ju na divlje. Sve to sa hranom uspijeva ali 10 tak metara od obale, Za sve jace izbacaje ispadne ti mamac, a i kruh se brzo raskvasi :/

Zato postoje I drugi mamaci I filo elastico koje ih dobro spoji sa udicom I ojedno brani od malih riba.
Mamci za oradu su sirokog izbora :
Kruh, pastela, sir, srdela, lignja, rak samac, volak goli i volak sa zdrobljenom kucicom, dagnja sama i sa cijelom ljusturom, jez, morski krastavac, bibi, crv veliki, crv mali-vise njih na udicu, rak, kozica, mala sipica, muzgavac, skoljka kapelunga,rak pjeskulj itd.

Rogi ribaru !

Molimo prijavite se

• Ahab
  • Ahab's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ahab's Avatar 17 Stu 2017 15:13 #30 od Ahab
Replied by Ahab on topic Ješka za oradu
Imam (doduše neprovjerenu) informaciju kako su hrenovke dosta lovne. Znam ekipu koja lovi isključivo na pileći file i sir, s dosta uspjeha.

smoto

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 17 Stu 2017 22:25 - 17 Stu 2017 22:26 #31 od bzing
A lipo rekoh - uzima sve šta je jestivo :cheer:

Evo za one dalekozabačajne - sutfcasting - morskošaranske ribolovce: prokuhane tripice odležane u salamuri od usoljuenih srdela.
Dobro se drže na udici i vonjaju na srdelu.
Zadnja izmjena: 17 Stu 2017 22:26 od bzing.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 17 Stu 2017 22:27 #32 od bzing

Ahab napisao: Imam (doduše neprovjerenu) informaciju kako su hrenovke dosta lovne. Znam ekipu koja lovi isključivo na pileći file i sir, s dosta uspjeha.

Ako uzima piletinu iz Lidla nema razloga da ne uzme hrenovku :P

Molimo prijavite se

Više...
Freddy's Avatar 27 Srp 2020 20:31 #33 od Freddy
Replied by Freddy on topic Ješka za oradu
Idem u split za vikend malo kod punice. Pa bi ponjeo štapove. Što se lovi u ovo doba godine. Imam raznih vrsta štapova. Al ponjeo bi samo dva pa ako možeš da mi kažeš što da ponesem. Imam lagane feeder štapove, match štapove, bolonjeze. Štapove sa večim gramažama 150 do 250. Pa ako može neka preporuka🙂 ?

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 27 Srp 2020 23:20 #34 od bzing

Freddy napisao: Idem u split za vikend malo kod punice. Pa bi ponjeo štapove. Što se lovi u ovo doba godine. Imam raznih vrsta štapova. Al ponjeo bi samo dva pa ako možeš da mi kažeš što da ponesem. Imam lagane feeder štapove, match štapove, bolonjeze. Štapove sa večim gramažama 150 do 250. Pa ako može neka preporuka🙂 ?

More je hladno pa nema ribe u kraju.Ali za vikend bi trebalo zagrijati pa najbolje ponesi match i neki spinerski lagani.Za feeder nisam stručan jer mi je to sve skupa preteško i za ribolov i za tramakavanje.
Loviti bi se trebalo svašta u ovo doba godine.Od bukve, ušata, špara, cipla do orade, pica, šaraga, lubina, stijelke...ovisi o poziciji i dnu.
Hvala: Freddy

Molimo prijavite se

Više...
Freddy's Avatar 27 Srp 2020 23:27 #35 od Freddy
Dolazim iz slavonije pa mi je svaka pomoć dobro došla. Nisam baš stručnjak za morski ribolov. Pa ako imas koju poziciju i na koji mamac ? Do sada sam samo po lukama se znao zezati sa ciplovima na plovak

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 28 Srp 2020 09:58 #36 od bzing

Freddy napisao: Dolazim iz slavonije pa mi je svaka pomoć dobro došla. Nisam baš stručnjak za morski ribolov. Pa ako imas koju poziciju i na koji mamac ? Do sada sam samo po lukama se znao zezati sa ciplovima na plovak

Moj savjet ti je Vranjic i ušće Jadra.
Vranjic od vatrogasnog doma prema špicu i liva strana do komunalnih vezova.Ušće od lućice (Jadro)pa do starog mosta i preko mosta na mramornoj.

Molimo prijavite se

Više...
Freddy's Avatar 28 Srp 2020 11:14 #37 od Freddy
To na onaj sistem što si pisao: lagano olovo udica i iz ruke? Jedino me zanima velićina udice i koja ješka

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 28 Srp 2020 13:38 #38 od bzing

Freddy napisao: To na onaj sistem što si pisao: lagano olovo udica i iz ruke? Jedino me zanima velićina udice i koja ješka

Bolje je lagani spin štap koji ima donju granicu par grama ( nula do 5) ali možeš i rukom ako si vješt.Uglavnom ti tu ne treba bacati ništa dalje od 10 metara od kraja.
Ješka, jednostavno kupiš bijeli kruh i stavljaš pahuljice (stisneš kruh na vratu udice a vrh je spužvast-kako i izgleda kupljen kruh).
Ako ti se da, imaš u vranjicu pod nogama na rivi mušule pa ih jednostavno poberi i probaj na njih.

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 28 Srp 2020 13:43 #39 od bzing
E da.Veličina udice - ja koristim uglavnom veličinu 4 ali slobodno uzmi veču ako nemaš četvorku.Znači u igri je sve od 4 do 1.Nekakva idealna bi bila veličina 3 ali je nje rijetko naći u trgovinama.Ako ti tko posavjetuje veličine od 1/0 do 4/0 znaj da su to neke druge oznake i to su baš velike udice.

Molimo prijavite se

Više...
Freddy's Avatar 28 Srp 2020 17:01 #40 od Freddy
E sada još samo u koje doba dana? Predpostavljam rano ujutro i pridvečer prije mraka? I dal se isplati preko noći npr. na malo jače olovo i neki drugi mamac na dno.

Molimo prijavite se