"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Naglavne lampe

• pepsi
  • pepsi's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
pepsi's Avatar 30 Srp 2015 19:05 #1 od pepsi
Naglavne lampe was created by pepsi
Ekipa,šaljite svoja iskustva,komentare,prijedloge i želje što se tiče naglavnih lampi jer mislim da su nezaobilazan dio bilo kakve vrste noćnog ribolova.TNX

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Hvala: AlenP

Molimo prijavite se

Više...
AlenP's Avatar 03 Kol 2015 11:12 #2 od AlenP
Replied by AlenP on topic Naglavne lampe
Obična naglavna kupljena u lokalnoj trgovini građevinskog materijala :lol: Ima nešto posebno što bi trebao znati vezano za naglavne lampe? :) Lampa koristi tri AAA baterije (to su one klasične ali tanke, mislim da je to AAA), snop svijetla nije loš ali nije ni ništa posebno. Nervira me što nema "HOLD" ili blokadu jer mi se zna upaliti u ruksaku i onda dođem na ribolov, padne noć a ja nemam lampu :woohoo: :lol: Ima 5 modova rada. Lagano, srednje, jako, titranje i štedljivo (valjda pola lampica radi, pola ne). Usporedno s drugim naglavnim lampama moja je relativno teška, ima tri "lastike" tako da mi sje** frizuru i ostavi pečat logotipa na čelu :lol: besplatna reklama :lol: Proizvođač je legendarna Kina. Iako nije u stalnom opticaju, radi već 3 godine tako da se ne mogu potužiti. Što se tiče nekih želja, volio bi imati nešto vrhunski samo je pitanje koliko mi je to potrebno i koliko sam novaca spreman izdvojiti. Nisam se susreo s TOP proizvodima pa nisam adekvatan uspoređivati ali naglavne lampe su u svakom slučaju neizostavan dio opreme svakog iole ozbiljnijeg ribolovca jer zna se kad se ide na more! ;)
Hvala: zeusfaber, pepsi

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 04 Kol 2015 09:01 - 04 Kol 2015 09:02 #3 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Naglavne lampe
Nisam još nigdje pročitao bolju recenziju naglavne lampe :lol: Ima li ko jači? :lol:

Ja isto imam neku kantu koja se pali sama u ruksaku. Kupio sam je ni manje ni više nego u Tokyu :lol: Ništa posebno. Radi. Pepsi, da čujem, što nosiš na glavi? ;)
Zadnja izmjena: 04 Kol 2015 09:02 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 04 Kol 2015 13:00 #4 od dundo
Replied by dundo on topic Naglavne lampe
Imam istu lampu kao i AlenP, i meni se "sama" pali u torbi. Jedno zimsko jutro, ja u 3,00 na položaju, a lampa ckilji u torbi. Sreća da javna rasvjeta nije baš daleko (oko 150 m), tako da sam tamo nekako namontiro štap, ali za promjenit varalicu moro sam se svaki put vraćat, a nikad da svane. Otada u torbi samnom idu i 3 AAA Duracel nove baterije. Zanimljivo, ali otkad nosim rezervne baterije, više se nikad nije sama upalila.
Hvala: pepsi

Molimo prijavite se

• pepsi
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
pepsi's Avatar 04 Kol 2015 15:16 - 06 Kol 2015 10:43 #5 od pepsi
Replied by pepsi on topic Naglavne lampe
Do nedavno sam koristio Princeton tec 70 lumena koja je koristila 3 aaa baterije islužila me savim dobro nekih 6-7 godina međutim odradila je svoje,radi ona i dalje al je led dioda oslabila jer ima svoj broj radnih sati pa svitli 50% u odnosu na novu i sad je nosim kao rezervu za novu Coast hl 27 sa 330 lumena koja troši 3 aa baterije sa mogućnošću fokusa i regulacijom jačine osvijetljenja,ne triba ni govorit koja je razlika između njih sa 70ak i ako na 330 lumena,jer kako sam već prije komentirao cilj mi je da vidim upredenicu u svakom trenutku a ne da samo osjetim povlačenje jer se zna dogodit da se upredenica i naglo opusti što je znak da je lignja primila skosavicu i krenula prema meni i onda kontra,za neke možda previše(ono ako povuče povuče) al sam ja tolko infiša u te lignje da taj lov gledam do najsitnijih detalja jer samo njih lovim,zato mi je ta lampa tolko bitna jer se 90% lova događa po mraku. :silly:

Evo ovako to izgleda.

daj čovjeku ribu i jest će JEDAN DAN,nauči čovjeka da lovi ribu i lovit će je CIJELI ŽIVOT
Zadnja izmjena: 06 Kol 2015 10:43 od zeusfaber.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 06 Kol 2015 10:48 #6 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Naglavne lampe
Coast crvena izgleda premoćno. Vidi se kvaliteta izrade. Koliko košta ako nije tajna? S obzirom da pratiš uperdenicu da li je držiš stalno upaljenu ili je pališ po potrebi? Ne vjerujem da svjetlo smeta lignjama, dapače. Smeta jedino baterijama :cheer: Kakav je ono mali crni spremnik pozadi? Za extra baterije? :)

Molimo prijavite se

• pepsi
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
pepsi's Avatar 07 Kol 2015 09:16 #7 od pepsi
Replied by pepsi on topic Naglavne lampe
U taj spremnik iza dođu 3 aa baterije koje su kabelom spojene na kućište sa diodom tako da je u biti iz 2 dijela,iako je ukupno malo teža nego stara lampa zbog trećeg lastika ne umara a cijena je oko 70$ u americi a ja sam je dobio na poklon za rođendan :woohoo: .Upaljena je gotovo stalno tokom lova ali ne na full nego na nekih 60-70% snage jer je upredenica rozo-žuta pa je prilično vidljiva i pod slabijim svijetlom,a svitlo lignjama definitino ne smeta ;)

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 07 Kol 2015 12:57 - 07 Kol 2015 14:19 #8 od Manta
Replied by Manta on topic Naglavne lampe
Trenutno koristim najobičniju mejd in čajna lampu za glavu,Više se ne zamaram nekim brendovima.

Prvo sam uzeo onu sa benziske pumpe, Bila je da se skupe naljepnice za neki popust. Trajala mi je skoro dvije godine i onda je otišla na 30 metri dubine mojom greškom. Koštala je150 kuna.

Poslje te sam uzeo od yo-zurija naglavnu koja je radila jednu zimu i sva je iznutra zahrđala, svi federi i kontakti su bili u banani, nije pomagalo ni čiščenje sa sprejem za kontakte. Plaćena 180 kuna, čisto smeće,

Ovaj kinez radi već dvije godine, a košto je 35 kuna. Uz njega uvijek sa sobom imam i ručnu lampu koja ima uložak da se puni sa punjačem a može i na uložak sa 3 male 3AAA baterije radit. Tako da ako mi zafale baterije uvijek imam za zamjenit sa jedne na drugu i obrnuto.

Obavezno durasel baterije, nikakve varta, filips i kojejkakvi bakrači jer nijedna ne traje kao durasel,

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
Zadnja izmjena: 07 Kol 2015 14:19 od zeusfaber.
Hvala: pepsi

Molimo prijavite se

Više...
trudilak's Avatar 04 Sij 2018 14:58 #9 od trudilak
Replied by trudilak on topic Naglavne lampe
Malo gledan po ebayu i mislin naručit pa ako neko ima kakvu preporuku vridila bi zlata
iStara upala u more mojom greškom.

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 04 Sij 2018 17:44 #10 od mirakulin
Replied by mirakulin on topic Naglavne lampe

trudilak napisao: Malo gledan po ebayu i mislin naručit pa ako neko ima kakvu preporuku vridila bi zlata
iStara upala u more mojom greškom.

Ja imam ovu (Black sa baterijama) i zadovoljan sam:
www.ebay.com/itm/40000LM-NEW-XML-T6-LED-...qGT5BfRDf9blHM27nuSA
Hvala: trudilak

Molimo prijavite se

Više...
trudilak's Avatar 05 Sij 2018 11:29 #11 od trudilak
Evo sam je pogleda na ebayu i stvarno mi se čini ok,prićekat ću još dan-dva da vidin ima li još neko koju ideju pa ću naručit

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 05 Sij 2018 22:00 #12 od Baćo68
Hvala: mirakulin

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 06 Sij 2018 01:23 #13 od mirakulin

Baćo68 napisao: Inaće, ja imam ovu... www.aliexpress.com/item/RU-5000LM-Cree-X..._4&priceBeautifyAB=0

Takvu sam ja uzeo ocu, al bolja je ona koju ja imam (samo moje mišljenje jer sam vidio obje...).

Molimo prijavite se

Više...
trudilak's Avatar 06 Sij 2018 11:18 #14 od trudilak
OVA TVOJA IMA 40000lm ZA RAZLIKU OD OVE KOJA IMA 5000
Najbolje uzet obe :cheer: :cheer: :cheer:

Molimo prijavite se

Više...
mirakulin's Avatar 06 Sij 2018 15:50 #15 od mirakulin

trudilak napisao: OVA TVOJA IMA 40000lm ZA RAZLIKU OD OVE KOJA IMA 5000
Najbolje uzet obe :cheer: :cheer: :cheer:

Ma nemoj ni gledat te specifikacije, to ništa nije istina. Isto svitle i jedna i druga! :lol:

Molimo prijavite se

Više...
trudilak's Avatar 06 Sij 2018 16:12 #16 od trudilak
A ta mi je razlika odman upla u oko

Molimo prijavite se

Više...
Mateoe30's Avatar 07 Sij 2018 03:21 - 07 Sij 2018 03:23 #17 od Mateoe30
Replied by Mateoe30 on topic Naglavne lampe
Baćo68 Tu koju ti imas je odlicna, ja 3 komada iman, i priporucan je svakom
Zadnja izmjena: 07 Sij 2018 03:23 od Mateoe30.
Hvala: Baćo68

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 07 Sij 2018 06:26 #18 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Naglavne lampe
Kad već dajte savjete kakvu i koju lampu da kupi ja ću reći koju da ne kupi ja imam Led Lens H 7.2 i kad vidim koliko koštaju ove što predlažete onda LED LENS lampe nemoj ni gledati da ne kažem još Led Lens 14.

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 07 Sij 2018 11:47 #19 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Naglavne lampe

Mateoe30 napisao: Baćo68 Tu koju ti imas je odlicna, ja 3 komada iman, i priporucan je svakom

Je, ja sam za sad zadovoljan... baterije traju i traju!!! za tu cijenu...

Riba(r) ribi grize rep
Hvala: Mateoe30

Molimo prijavite se

Više...
trudilak's Avatar 07 Sij 2018 12:02 #20 od trudilak
sve mi se čini da ću uzet obe B) B) B)

Molimo prijavite se