"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Bazen za živu ješku

Više...
Konoba Regula's Avatar 04 Lis 2016 18:08 #1 od Konoba Regula
Pozdrav ekipa, zanima me ima li ko iskustava sa pravljenjem bazena za živu ješku? Ako neko ima molia bi ga da mi opiše postupak izrade. Živili

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 04 Lis 2016 18:42 - 04 Lis 2016 18:42 #2 od zoki1
Replied by zoki1 on topic Bazen za živu ješku
Pozz,
Ajde napiši koju crticu o sebi,ugodnije je kad znamo sa kim razgovaramo ;) Tema "Predstavite se" :)
Zadnja izmjena: 04 Lis 2016 18:42 od zoki1.

Molimo prijavite se

Više...
Konoba Regula's Avatar 04 Lis 2016 19:41 #3 od Konoba Regula
Replied by Konoba Regula on topic Bazen za živu ješku
Kolega rijesili smo i predstavljanje ;) ajmo sad na ovo vaznije
Hvala: zoki1

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 04 Lis 2016 20:51 - 04 Lis 2016 20:56 #4 od zoki1
Malo sam njuškal po netu i našao sam jednu skicu,možda ti da ideju

[/URL]
Jedino ovu cijev za odvod viška vode spusti do dna,pošto ti je dovod na vrhu puno bi ti friške vode odmah izašlo van.Naravno,odvod ti mora biti najviša točka,odnosno višlja od stranice broda/barke
Zadnja izmjena: 04 Lis 2016 20:56 od zoki1.

Molimo prijavite se

Više...
Konoba Regula's Avatar 04 Lis 2016 21:34 #5 od Konoba Regula
Tako nesto i imam u planu samo bacvu od 50l. Ako spustin cijev od odvoda na dno oce more isto izlaziti vanka? I koja pumpa je najbolja za dovod mora

Molimo prijavite se

Više...
zoki1's Avatar 04 Lis 2016 22:37 - 05 Lis 2016 07:20 #6 od zoki1
More bude išlo van,to ti je čita fizika(zakon spojenih posuda),nivo tekučine bude isti u cijevi i u bačvi,zato je bitno da preljev bude najviša točka,a sad za pumpu,to češ morat nekog pametnijeg pitat. ;)
Zadnja izmjena: 05 Lis 2016 07:20 od zoki1.

Molimo prijavite se

Više...
Konoba Regula's Avatar 04 Lis 2016 22:50 #7 od Konoba Regula
Hvala ti. Valjda ce se naci neko da opise radnju od pocetka do kraja

Molimo prijavite se

Više...
lignjolovac's Avatar 04 Lis 2016 23:38 #8 od lignjolovac
Replied by lignjolovac on topic Bazen za živu ješku
Ja sam gledao na youtubu neku emisiju mislim da se zove riba ribi grize rep ili nešto u tom stilu i čovjek ima neku ogromnu platnenu vreću sa malim rupama koju samo spusti pokraj barke. Probat ću potražiti video,pa ako ga nađem šaljem link.

Žali se Marija svojoj susjedi:
– “Kad god moj Mate kupi dozvolu nikad ribe ne uhvati. A kad ne kupi onda njega uhvate!”

Molimo prijavite se

Više...
dxdandy's Avatar 05 Lis 2016 14:56 - 05 Lis 2016 14:56 #9 od dxdandy
Replied by dxdandy on topic Bazen za živu ješku

lignjolovac napisao: Ja sam gledao na youtubu neku emisiju mislim da se zove riba ribi grize rep ili nešto u tom stilu i čovjek ima neku ogromnu platnenu vreću sa malim rupama koju samo spusti pokraj barke. Probat ću potražiti video,pa ako ga nađem šaljem link.

Da i ja sam to vido. Neka zuta vreca, rekao bih kao neki materijal od za cerade za kamione.
Zadnja izmjena: 05 Lis 2016 14:56 od dxdandy.

Molimo prijavite se

Više...
Konoba Regula's Avatar 05 Lis 2016 19:19 #10 od Konoba Regula
Ne mogu ja to nigdi naci

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 05 Lis 2016 22:23 #11 od Manta
Replied by Manta on topic Bazen za živu ješku
Bačva nek ti bude crne boje, par prijatelja su koristili bijele i nakon prelaska na crne kažu da manje krepavaju lignje u crnim nego u bijelim bačvama.Pogotovo po danu.
Zašto je tako nemam pojma al je istina.
Za pumpu uzmi običnu kaljužnu za kaić.košta oko 80 do 100 kuna,mislim da je to ona najslabija što ide na 12 v.

Dakle bačva od 50 litara s jedne strane pri vrhu ulazi more ali ne direkt u bačvu negu postavi krug od vodoinstalaterske zelene cijevi unutat bačve koja je izbušena kad pumpa dovodim more u zelenu cijev iz koje kapa more kroz rupe u bačvu.
Preljev odmah ispod zelene cijevi,promjer fi 40 i veći da što brže odlazi more.Na preljevu obavezno iznutra manje sito jer ako je više liganja zna se lignja pokušat uvuć u gumu od izljeva.
Nadam se da sam bar malo pomogao.

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.

Molimo prijavite se

Više...
Konoba Regula's Avatar 06 Lis 2016 10:40 #12 od Konoba Regula
Jesi pomoga si puno. Samo mi jos reci koliki fi cijevi je kod ulaza mora kad je kod izlaza 40 fi? I ako imas koju sliku bilo bi savrseno

Manta napisao: Bačva nek ti bude crne boje, par prijatelja su koristili bijele i nakon prelaska na crne kažu da manje krepavaju lignje u crnim nego u bijelim bačvama.Pogotovo po danu.
Zašto je tako nemam pojma al je istina.
Za pumpu uzmi običnu kaljužnu za kaić.košta oko 80 do 100 kuna,mislim da je to ona najslabija što ide na 12 v.

Dakle bačva od 50 litara s jedne strane pri vrhu ulazi more ali ne direkt u bačvu negu postavi krug od vodoinstalaterske zelene cijevi unutat bačve koja je izbušena kad pumpa dovodim more u zelenu cijev iz koje kapa more kroz rupe u bačvu.
Preljev odmah ispod zelene cijevi,promjer fi 40 i veći da što brže odlazi more.Na preljevu obavezno iznutra manje sito jer ako je više liganja zna se lignja pokušat uvuć u gumu od izljeva.
Nadam se da sam bar malo pomogao.

Molimo prijavite se

Više...
Manta's Avatar 07 Lis 2016 15:22 #13 od Manta
Replied by Manta on topic Bazen za živu ješku
Ulaz od mora je isto fi 40 a u bačvi zelena od jednog cola al slobodno može i deblja samo ju je problem skrivit u oblik bačve ako je predebela.

Slikao bi al neznam baš to sa slijama na forumu,sori.

Nikad nije kasno dok ne bude prekasno.
Hvala: Konoba Regula

Molimo prijavite se