"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Kopče za spinning

Kopče za spinning 14 Pro 2017 16:37 #17650

• Vinsent_P
  • Vinsent_P's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 44
O ovom dijelu opreme se jako malo priča i vrlo malo informacija ima o kopčama za spinning, eging, jigging,....a jako su bitan dio svakog uspješnog ribolova i svake izvađene kapitalne ribe, barem ja tako mislim :lol: Meni su se osobno jako dobre pokazale Maria Fighter Snap 90lb za spin na strijelke, nikakvo otvaranje, iskrivljavanje, za sada za svaku pohvalu. Jedina mana koju mogu reći da imaju je to da se jig glava sa debljim materijalom alkice ne može staviti na kopču, zbog načina na koji se kopča zatvara što je ujedino i prednost jer je zatvaranje jako dobro i mogućnosti da se kopča otvori u ribolov su malene i nikakve.
Imam dva pitanja za sve LudoMore-ce:
1. Koje kopče Vi koristite, za koji tip ribolova (spin, eging, ...)?

2. Da li znate di ima za kupiti ˝Quick snap˝ kopče? Osim u Maguru od Eagle Claw-a koje su najveće nosivosti 40lb što mi je nekako malo. 40lb je dosta, ali kopča nije opterečena samo u valčno kao upredenica ili najlon, nego je pod razno raznim polugama itd.

Hvala unaprijed :cheer: Bistro :cheer:
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Kopče za spinning 15 Pro 2017 21:12 #17668

• Paragon
  • Paragon's Avatar
  • Korisnik
  • Zahvala primljena: 4
kod mene je kopca od Iron Claw
8kg round bent
retols.org/images/1-pdp_921800-saenger-i...0st-8869604-10-l.jpg
tocno ovakva
moj je komplet sastavio covjek iz pangee šibenik
iskustva nemam u spinnu...jos... cim bude malo bolje vrijeme kod mene idem probati :cheer:

Kopče za spinning 07 Sij 2018 01:18 #18037

• Jura
  • Jura's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 28
Vinsent_P napisao:
O ovom dijelu opreme se jako malo priča i vrlo malo informacija ima o kopčama za spinning, eging, jigging,....a jako su bitan dio svakog uspješnog ribolova i svake izvađene kapitalne ribe, barem ja tako mislim :lol: Meni su se osobno jako dobre pokazale Maria Fighter Snap 90lb za spin na strijelke, nikakvo otvaranje, iskrivljavanje, za sada za svaku pohvalu. Jedina mana koju mogu reći da imaju je to da se jig glava sa debljim materijalom alkice ne može staviti na kopču, zbog načina na koji se kopča zatvara što je ujedino i prednost jer je zatvaranje jako dobro i mogućnosti da se kopča otvori u ribolov su malene i nikakve.
Imam dva pitanja za sve LudoMore-ce:
1. Koje kopče Vi koristite, za koji tip ribolova (spin, eging, ...)?

2. Da li znate di ima za kupiti ˝Quick snap˝ kopče? Osim u Maguru od Eagle Claw-a koje su najveće nosivosti 40lb što mi je nekako malo. 40lb je dosta, ali kopča nije opterečena samo u valčno kao upredenica ili najlon, nego je pod razno raznim polugama itd.
Hvala unaprijed :cheer: Bistro :cheer:

Čuo sam za te marijine kopče, gdje ih kupujes?
Ja inace koristim decoy v snap kopče u veličini 2 iz magura, nisu loše ali imaju uzak otvor pa je varalice koje kopčam na split ring (skoro sve) teško nataknut.

Re:Kopče za spinning 07 Sij 2018 09:32 #18041

• Vinsent_P
  • Vinsent_P's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 44
Ima ih u Ribolovcu u Rijeci, i u Hut-u Tar, Istra. Nažalost nemaju web shop.
I ove Maria kopče nisu najidealnije za stavljanje na split ring, ali da se bez velikih problema, svakako preporučam😃

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk

Kopče za spinning 07 Sij 2018 12:02 #18051

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
  • Stress is caused by not fishing enough.
  • Zahvala primljena: 255
Ja za Eging i spin brancina koristim od Marie Fighter snap #0 40lb i taman je. Za strijelke i ostale nemani iskljucivo ide zogulin ili solid ring + split ring ( Sesame ili Decoy ) i onda pomocu klijesta za split ringove mijenjam varalice.
Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Kopče za spinning 07 Sij 2018 12:50 #18053

• Jura
  • Jura's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 28
AnalPheasant napisao:
Ja za Eging i spin brancina koristim od Marie Fighter snap #0 40lb i taman je. Za strijelke i ostale nemani iskljucivo ide zogulin ili solid ring + split ring ( Sesame ili Decoy ) i onda pomocu klijesta za split ringove mijenjam varalice.

Evo stvarno sam trazio i neznam di da kupim te marijine kopče u Zagrebu ih jos nisam našao pa ako imate neki dućan s dostavom kazite. I kad smo vec kod ostale opreme koje zoguline koristite, jedini s kojima sam zadovoljan su owner.

Kopče za spinning 07 Sij 2018 17:21 #18059

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
  • Stress is caused by not fishing enough.
  • Zahvala primljena: 255
Ima ih u Monster-Bite trgovini. To je trgovina iz Domžala Slovenija. Dostavljaju i u Hrvatsku. Imaju odlican asortiman kvalitetne robe po odlicnim cijenama i same preporuke.
Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Jura

Kopče za spinning 07 Sij 2018 20:33 #18068

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1387