"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Kupovina ribolovne opreme iz inozemstva!!!

Kupovina ribolovne opreme iz inozemstva!!! 27 Ožu 2018 13:38 #19175

Tražio sam lično po forumu takvu temu međutim nisam naišao na nešto značajnije , te sam se zato osobno odlučio pokrenuti je ovdje ovim postom. Prije svega interesiraju me iskustva od vas forumaša koji ste već naručivali robu iz EU , Japana itd. , ono što me najviše interesira je kako točno taj proces izgleda , kakve su cijene , da li se isplati , brzina dostave , eventualne carine i obračuni PDV-a i sve ostalo što si možete zamisliti oko svega toga?!
P.S. Bilo bi lijepo ako biste mogli i preporučiti nekoliko dobrih te provjerenih stranica za kupovinu , hvala :)!
Ča me tako gljedaš?!
Zadnja izmjena: : 27 Ožu 2018 19:13 od zeusfaber.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati

Kupovina ribolovne opreme iz inostranstva!!! 27 Ožu 2018 19:14 #19178

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 130
Ja sam rolu i upredenicu kupio preko nordfishing77.at dostava 12€, toplo preporučujem. Štap se još nisam usudio naručiti.

Kupovina ribolovne opreme iz inostranstva!!! 27 Ožu 2018 19:26 #19183

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
  • Zahvala primljena: 1387
Igor napisao:
Ja sam rolu i upredenicu kupio preko nordfishing77.at dostava 12€, toplo preporučujem. Štap se još nisam usudio naručiti.

Također. Sve najbolje o nordfishingu. Plaćanje karticom ili paypalom bez problema. Dostava GLS-om ili DHL-om unutar 3-4 dana. Dosad nekoliko narudžbi bez ikakvih problema. Također, moram pohvaliti ciprane i tackle4all.com. Također nekoliko narudžbi, uglavnom jigovi i varalice, sve uredno. Bitno je napomenuti da nema carine kad se radi o trgovinama iz EU pa tako ni u ovom slučaju :like:
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: BulMar

Kupovina ribolovne opreme iz inostranstva!!! 28 Ožu 2018 14:41 #19200

Vidio sam na nekim japanskim stranicama , ebayu te amazonu dosta povoljne opreme tipa role i štapove koji uz besplatnu dostavu su i do duplo jeftiniji nego kod nas , o varalicama i sitnijem priboru da ne govorimo , kada samo vidim njihove ponude te bogati asortiman robe tipa novih yo-zuri(duel) i yamashita skosavica za svega 30-ak kuna po komadu dođe me muka gdje mi to živimo ili bolje rečeno u kakvim uvjetima?! Nije ni čudo da svi stranci hodaju okolo sa high end opremom...
Ča me tako gljedaš?!

Kupovina ribolovne opreme iz inostranstva!!! 28 Ožu 2018 17:44 #19201

• mirakulin
  • mirakulin's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 1540
Ilija Gromovnik napisao:
dođe me muka gdje mi to živimo ili bolje rečeno u kakvim uvjetima?! Nije ni čudo da svi stranci hodaju okolo sa high end opremom...

Naravno kad mi sa svakim proizvodom i svakim satom svoga rada moramo nahraniti ogromnu birokraciju i gomilu bespotrebnih uhljeba i raznih drugih "luksuza"!
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: BulMar, zoki1, Igor, Ilija Gromovnik

Re:Kupovina ribolovne opreme iz inozemstva!!! 28 Ožu 2018 23:01 #19206

• Dado_pu
  • Dado_pu's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 53
Di si vidio yamashite za 30 ak kuna?

Kupovina ribolovne opreme iz inostranstva!!! 29 Ožu 2018 18:28 #19221

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Doktor foruma
  • Stress is caused by not fishing enough.
  • Zahvala primljena: 255
Ilija Gromovnik napisao:
Vidio sam na nekim japanskim stranicama , ebayu te amazonu dosta povoljne opreme tipa role i štapove koji uz besplatnu dostavu su i do duplo jeftiniji nego kod nas , o varalicama i sitnijem priboru da ne govorimo , kada samo vidim njihove ponude te bogati asortiman robe tipa novih yo-zuri(duel) i yamashita skosavica za svega 30-ak kuna po komadu dođe me muka gdje mi to živimo ili bolje rečeno u kakvim uvjetima?! Nije ni čudo da svi stranci hodaju okolo sa high end opremom...

Kad bi cijene svugdje bile jednake kako bi se to proizvođačima tj trgovcima isplatilo? DTD skosavice u Hrvatskoj su od 45 do 60kn. U Italiji se prodaju po 10-12€ dok su u Japanu i po 15€.
Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Kupovina ribolovne opreme iz inostranstva!!! 09 Tra 2018 20:38 #19300

• ADM
  • ADM's Avatar
  • Novi korisnik
  • Zahvala primljena: 6
Uglavnom kupujem sa Alija i Eb. Ukoliko je planska nabavka najbolje je čekati akcijske ponude, crni petak, 11.11 itd. Dostava oscilira od tjedan dana pa do 60 dana. Zavisno kad je kupljeno dal na akcijama kad svi kupuju, dal ima na skladištu u EU i...
Kvaliteta robe je očekivana, nikakvih problema nisam imao ni kad sam tražio povrat novca, a neispravni proizvod nisam htio vratit zbog troškova. Konkretno radilo se o bateriji za mob. Ako je roba kasnila sa rokom dostave, nakon opomene trgovcu kulturno izvinjenje i zamolba da ako ne dođe za 14 dana novac se uredno vraća, a ako bi roba ipak stigla nakon i tih dodatnih 14 dana i nakon što je novac vraćen, trgovci je uglavnom poklanjaju. Konkretno radilo se o KK upredenicama. Moram naglasit da do sad nisam bio oštećen, nego naprotiv nekoliko puta počašćen. Malo korespodencije sa trgovcem i koji dan kašnjenja je minus.
Nekakva moja ocjena bi bila: Dobra trgovina sa sporijom dostavom.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zoki1