"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Parangali jesen/zima

Više...
Salva87's Avatar 01 Ruj 2018 00:44 #1 od Salva87
Parangali jesen/zima was created by Salva87
Kako vam ide ribolov sa parangalima u jesen i zimu?
Ako lovite orade,arbune,fratre,piceve,zubace...
Na kojim dubinama bacate i kakvim terenima?
Koje velicine udice?

Beneteau Antares 620

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 04 Ruj 2018 16:36 #2 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Parangali jesen/zima
Mislim da ovdje nitko ne lovi s parangalima :lol:

Ti loviš? Kako ide?

Molimo prijavite se

Više...
Salva87's Avatar 05 Ruj 2018 19:33 #3 od Salva87
Replied by Salva87 on topic Parangali jesen/zima
Tako izgleda da 😂😂😂
Pa evo ja sam lovio u sezoni al na plitkim pjeskovotim terenima..i znalo se lipo ulovit..al zima je takva kakva je pa riba ode u dublje pa eto zanima me kako drugi u tom periodu love..

Beneteau Antares 620

Molimo prijavite se

Više...
Anealagon's Avatar 06 Ruj 2018 09:42 #4 od Anealagon
Replied by Anealagon on topic Parangali jesen/zima
Ja sam znao poc s gazdom bacit parangal ali vise na kameniti teren, jedno 70-80 metara dubine. Ali uvijek se ceka dobro vrijeme pa je malo nezgodno.
Ali parangal nam je tu ako nista ne uhvatimo na bulentin barem da s necim dodemo doma :D

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Salva87's Avatar 06 Ruj 2018 18:17 #5 od Salva87
Replied by Salva87 on topic Parangali jesen/zima
I kakvih je bilo ulova??
Jel jako zapinje?

Beneteau Antares 620

Molimo prijavite se

Više...
Anealagon's Avatar 06 Ruj 2018 19:04 #6 od Anealagon
Replied by Anealagon on topic Parangali jesen/zima
A uglavnom arbuli, tu i tamo kantor i zubatac (nista kapitalno :p ) i nedavno cak i tabinja. Tu i tamo zapne, pa povuce barkom. Tako je bilo i aa tabinjom pa smo povukli i iscupali je iz rupe. Izasla je taman ociscena vanka :D, bila je oko kilo.

Sent from my SM-A500FU using Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Katatunga's Avatar 15 Stu 2018 12:08 #7 od Katatunga
Replied by Katatunga on topic Parangali jesen/zima
Pozdrav narode,

imam jedno pitanje; Naime ja pretežito lovim lignje s obale i uglavnom koristim jednu poštu s obzirom da mi je tamo dubina solidna (na nekih 30m od obale je oko 15m a već na 10m od obale je na 5m, dakle dosta je strmo dno). Često mi se zna dogoditi da mi ekipa postavi parangal točno ispred pošte na udaljenost od nekih 7m od obale što je problem za moje skosavice... Doslovno mu s obale mogu pljunuti na kavical :angry:

Pitanje je; dali postoji neka zakonska regulativa koja nalaže da parangal mora biti na određenoj minimalnoj udaljenosti od obale ili je "ko prvi do djevojke, njegova djevojka?" Gledao sam malo po internetu ali ne mogu ništa naći, a stari iskusni ribari su mi rekli da je onaj koji je bacio parangal na tako maloj udaljenosti od obale u prekršaju i da bi oni na mom mjestu bacili peškafonda preko parangala povukli i rezali njegov parangal :lol:

Inače pošta kao pošta se oduvijek koristi za ribolov i opće je poznato da ako se ide s obale bacati da se ide tamo bacati pa smatram da je potez gospodina s parangalom čista provokacija, uostalom gospodin ima cijelo more za bacat parangale a on baš ispred te pošte?

Kakva su vaša iskustva s tim? ideje?

LP

Molimo prijavite se

Više...
rogi's Avatar 15 Stu 2018 17:15 #8 od rogi
Replied by rogi on topic Parangali jesen/zima
Ne bi me čudilo da tako nešto nije kod nas zakonski regulirano :lol:
Ali prije cvikanja parangala ja bi probao uloviti dotičnog (ako je 7m od obale je dovoljno blizu) i na lijepo mu objasniti situaciju i zamoliti za malo više obzira prema drugima.
Ako prije nije bilo parangala na toj poziciji, a kako kažeš svi znaju da se tamo ide bacati s obale, možda je čovjek ne zna lokalna "pravila" :)

Molimo prijavite se