"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Re:Kayak fishing

• Ceco
  • Ceco's Avatar Autor teme
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 11 Sij 2019 18:09 #1 od Ceco
Re:Re:Re:Kayak fishing was created by Ceco
Pozdrav ekipa ovako zanimao bi me Kayak u fishing izdanju u kojem bi evenutalno mogao spinati u stajaćem položaju. Vani sam vidio luđake koji love praktički na otvorenom oceanu sa njima, ali ja nemam tolika muda. Iskreno više bi volio da si mogu priuštiti kakvu barku ali po informacijama ista traži daleko veće ulaganje i održavanje. Kayak baš ima prednost što je mobilan i vrlo jednostavno se prevozi pomoću osobnog automobila od točke A do točke B a može imati hrpu opreme za cijenu malo boljeg iPhone modela 😅. Uz to trebao bi mi ponuditi opciju da pobjegnem u ljetnim mjesecima na zabačene djelove plaža bez kupača koji je u prvom redu i razlog zašto tražim neku vrstu plovila. Meni je za sada oko palo na nešto ovakvo www.feelfree.hr/kajak-za-ribolov-feelfree-dagon-14-sonar-pod

Ako netko ima iskustvo i prijedloge neka samo puca i zanima me imam li kakve posebne obaveze sa istim.

Poslano sa mog VTR-L09 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 11 Sij 2019 20:10 #2 od Ceco
Replied by Ceco on topic Re:Re:Re:Kayak fishing
Ili nešto ovakvo
😂

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 12 Sij 2019 10:32 #3 od bzing
Replied by bzing on topic Re:Re:Re:Kayak fishing
Mislim da sam ovo postao ranije ali vrijedi pogledati opet...kayak za veslanje i pogon elektromotorom, bočna krila i prednji oslonac ga čine platformom za spining, jacera, držači štapova i za troling, sve šta je potrebno za spining, troling, kančanicu ili samo za odlazak na plažu
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 12 Sij 2019 18:51 #4 od sasac
Replied by sasac on topic Re:Re:Re:Kayak fishing

bzing napisao: Mislim da sam ovo postao ranije ali vrijedi pogledati opet...kayak za veslanje i pogon elektromotorom, bočna krila i prednji oslonac ga čine platformom za spining, jacera, držači štapova i za troling, sve šta je potrebno za spining, troling, kančanicu ili samo za odlazak na plažu

Ovoga sam gledao ljetos, sve u jednom da imam viška love uzeo bi ga odmah.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 12 Sij 2019 21:48 #5 od Ceco

bzing napisao: Mislim da sam ovo postao ranije ali vrijedi pogledati opet...kayak za veslanje i pogon elektromotorom, bočna krila i prednji oslonac ga čine platformom za spining, jacera, držači štapova i za troling, sve šta je potrebno za spining, troling, kančanicu ili samo za odlazak na plažu

Uh ovo izgleda odlično iako djeluje manje spram ostalih... Gledati ću još do ljeta nešto iako bi možda više volio imati ovaj sustav pedaliranja nego trolling motor.... Internet je prekrcan sa modelima i modifikacijama. Bilo bi super ako je netko kod nas na moru stvarno i probao ovakvu vrstu zabave. Ovaj Amer je lud za tim

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 15 Sij 2019 10:41 #6 od BlackMarlin
Replied by BlackMarlin on topic Re:Re:Re:Kayak fishing
Ja važem između kajaka i barke za iduću godinu.
Gledam novu Fortis 505 barku i Hobie Outback 2019 kajak.

Razlika između opremljenog kajaka s dobrim fish finderom i opremljene barke na isti način mi ispadne skoro za još jedan Hobie Outback.

Prednost barke je što lakše natrpaš ženu i stvari (i djecu ako baš moraš) i odvezeš se do udaljene plaže. U barci si suh i imaš više mjesta za nositi više nepotrebnih gluposti u ribolov. Baš to što si suh u barci je velika prednost ako hoćeš u ribe u siječnju :D

Kayak je u startu duplo manji trošak (u ovom slučaju usporedbe), održavanje je neusporedivo jednostavnije i osim malo friške vode, ne košta ništa. Kajak ide na palentu, ne na benzin. Ali kad rikne Mirage drive (a rikne kad, tad) popravak košta. Ali opet ne kao servis motora, a kamoli kvar. Kajak ne radi buku kao vanbrodski motor, pa ako si u plitkom, puno je bolji izbor. Za kajak ne plaćaš vez, ali ja nemam kamo s njim pa mi je skoro isto imao vez ili rentao garažu za kajak.

Meni osobno je najveći razlog što nemam odluku pitanje želim li ja zbilja biti u kajaku između kasne jeseni i proljeća. Barka je skuplja ako ideš na novo, ali nećeš satima močiti muda morskom vodom u sred siječnja...

I moj prijedlog, ako voliš ribolov uzmi kajak na pedale, ako voliš veslati, uzmi kajak na vesla :)
Zašto? Zamisli da jiggaš ili nešto drugo radiš i pokušavaš održati poziciju dok te vjetar i jaka struja nose s pozicije. Imaš 2 ruke da veslaš kako bi se održavao na poziciji i držao štap u rukama.

Btw, još jedna stvar vezano za kajak. Mislim da po zakonu ne smiješ ići dalje od 500m od obale. Za neki normalan ribolov ni ne trebaš, ali možda si lud pa ćeš probati skočiti do Palagruže na brzinu :D
Hvala: Igor

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 17 Sij 2019 03:13 #7 od Ceco
Vidiš taj info za 500m nisam imao jer sam se uglavnom informirao preko google i jubita a tamo likovi idu preko 8 milja na otvoreno. Na kraju sam došao do toga da bi za more bila najbolja opcija Hobie pro Angler 12 ili 14 i kod nas dostupan FeelFree 13.5 kayak. S tim da Hobie košta 4000$ koji sam uspio naći za naše tržište. A to je već cifra koja me gura prema barki isto. Isto me muči smještaj pa mi po tome daleko više odgovara kayak ali moj bi max za to bio oko 10 000kn. U jesen teško da bi vidio vode ali kasno proljeće i ljeto bi bio sigurno vani u slobodno vrijeme. Nažalost mjesta gdje sam lovio prije cca 10 godina izgubio sam od plivača tako da sam prisiljen ići na jedno od ovo dvoje.

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 17 Sij 2019 08:41 - 17 Sij 2019 09:05 #8 od BlackMarlin
Pro Angler je brutalan, ali ti je on rađen za mirne vode. Jezera i bare za likove koji u SAD love velikoustog grgeča i slično.

Većina ljudi koji su ga probali na moru kažu da je koma kad ima imalo valova jer ga jako baca u stranu, a kad te baci u stranu idući val bi te mogao prevrnuti. U kajaku ćeš se prevrnuti kad-tad. To nije MOŽDA. E a kad prevrneš pro anglera nek ti Bog pomogne da ga okreneš natrag. pogledaj malo po YT i forumima što kažu ljudi koji su probali.

Pro Angler je kao Mercedes S klase. Ne kupuješ ga za off road :D
Uštedi 10.000 kuna i pogledaj novi Outback 2019. Puno puno bolji izbor za more a pruža ti 90% stvari koje ima Pro Angler i 5x je sposobniji u valovima.

Outback je u HR oko 26.000 kuna, mislim. Vjerujem da si našao online stranicu generalnog uvoznika za hobie.

Za 10.000kn se može kupiti vrhunski kajak na vesla, Ocean kayak Trident 13 ili 15.

Sve moje info nisu iz osobnog iskustva nego iz praćenja kajak scene online kroz zadnje 2 godine.

Btw, likovi koji idu 8 milja od obale to rade zato jer moraju otići tako daleko kako bi došli do područja gdje ima ribe koju ciljaju. Obala oko dobrog dijela SAD-a je daleko drugačija od naše obale. Kod nas je obala puno strmija i nemaš potrebe za ići 8 milja daleko.

Ako uzmeš Pro Anglera, zaboravi na to da ga je lako staviti na auto. Đubre ima 55 kila. Postoji dobar razlog zašto ga svi imaju na prikolici. Dovoljno je glomazan i težak da ga nitko ne vuče od auta do mora, svi imaju one kotače za njega (ekstra 400-500 eura).

Gledao sam i opciju jet skija koja mi je najzabavnija, ali je preskupa kad podvučeš crtu.

Mislim da će kod mene izbor pasti na barku. Ima više smisla, a ako šibneš minn kotu na nju, možeš i smanjiti buku koju radiš iznad brakova.

Što ti se tiče plivača, stavi na štap dobrog poppera i bacaj oko njih. Pametni će se brzo maknuti, a oni manje evoluirani će se maknuti s tvog terena kad ih zakačiš koji put :D
Razvuci i parangal na 1.5m dubine hahaha. Samo budi fer pa sttavi C&R udice da mogu otići bez lječničke pomoći. Teža metoda je da imaš 200-300 ježeva koje možeš pobacati po plićaku :D
Ili ako ti se ne da kupovati jaču opremu za pecanje turista, samo na plaži zabij par višejezičnih znakova da se tu ispušta kanalizacija.
Zadnja izmjena: 17 Sij 2019 09:05 od BlackMarlin.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 18 Sij 2019 00:55 #9 od Ceco
super hvala za info
Po svemu sudeci uzeti cu za početak možda feelfree 11.5 ili 13.5 to mi je u nekom budžetu a nelatio sam već prije na par skoro 50% jeftinije na njuškalu. Meni je Fortis mali san pogotovo onaj 590C ali idemo malim koracima.
P.S. mjesto di sam inače lovio puno je ježeva i žarnjaka već od 60 cm dubine ali od kada je došla oznaka za gradsku plažu jednostavno je krcata. :)

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 18 Sij 2019 07:34 #10 od rogi
Replied by rogi on topic Re:Re:Re:Kayak fishing

Ceco napisao: super hvala za info
Meni je Fortis mali san pogotovo onaj 590C ali idemo malim koracima.

I meni je bio dok nisam vidio Leidi 660 uživo :D

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 19 Sij 2019 14:55 #11 od Ceco
A ova igračka djeluje odlično

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 19 Sij 2019 20:32 #12 od BlackMarlin
Dok se ne prevrne i motor ostane pod vodom :D

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 20 Sij 2019 05:53 #13 od Ceco
hahahah da, ali mi izgleda kao bolja opcija od kajaka za ovo što meni treba. Cijena je opet problem jer je skoro cijena jedne postene barke kod nas dok mu je prednost opet transport.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 16 Velj 2019 07:44 #14 od Ceco
Evo opet me spijun google podsjeća što sam tražio :). Ima ih tu vec za 1000+kn samo sto nikad od tamo nisam uzimao app.alibaba.com/dynamiclink?touchId=6076...ail&shareScene=buyer

I ne znam kako ide shipping

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 26 Velj 2019 17:21 #15 od Paragon
Replied by Paragon on topic Re:Re:Re:Kayak fishing
pozz ceco slucajno sam naletio na neki kajak na njuskalu 7000kn pa sam se sjetio ove teme evo link dolje
www.njuskalo.hr/surfanje-ronjenje/kajak-ribicki-oglas-27634700

inace nisam u tim vodama ali izgleda dobar i funkcionalan
posto je budzet 10tkn dali ste razmisljali o kakvom gumenjaku cca 3-4m ili iskljucivo kajak?
pred par dana sam uzeo gumenka 1.80 za svoje egzibicije ljeti kad idemo grupno na kupanje barkom da ja mogu ukrcat stap dva i poc se zezat ovako dok se kupaju
napusem ga za niti 5 minuta noznom pumpom a kad zavrsim egzibicije u torbu i u auto/barku

po papirima moze cca 1-2 milje od obale (1.80m) sa motorinom cca 4ks i vjerojatno bi isao cca 9-10 milja
ja sam uzeo yamahu 2ks na njega i racunam si s brzinom 4-5 milja sa ovim sam motorom nasao test na internetu sa dvije osobe i gumenkom cini mi se 220 i uhvatili su 5 milja na 3/4 gasa(navodno) a motor trosi cca 0.7 l/h

ima jedan ispod 10 tkn na njuskalu 3m i jonhson 15ks (je da je motor star i treba vidjeti kakvo je opcenito stanje gumenjaka)

pozz

Molimo prijavite se

Više...
BlackMarlin's Avatar 26 Velj 2019 19:12 - 26 Velj 2019 19:13 #16 od BlackMarlin
Ovaj kajak nikako nije pogodan za more. Sjedalo je visoko i za tren ćeš izgubiti ravnotežu i prevrnuti se. To je za mirne vode.

Edit: po slikama izgleda da sjedalo nije fiksno i može se spustiti. Možda bi bio ok onda. Ne znam sad više😂
Zadnja izmjena: 26 Velj 2019 19:13 od BlackMarlin.

Molimo prijavite se

Više...
frkachu's Avatar 26 Velj 2019 20:12 #17 od frkachu
Replied by frkachu on topic Re:Re:Re:Kayak fishing

BlackMarlin napisao: Ovaj kajak nikako nije pogodan za more. Sjedalo je visoko i za tren ćeš izgubiti ravnotežu i prevrnuti se. To je za mirne vode.

Edit: po slikama izgleda da sjedalo nije fiksno i može se spustiti. Možda bi bio ok onda. Ne znam sad više😂

imam i ja takvoga, kad veslaš sjedalo se spusti, a kad loviš podigneš ga pa je puno puno udobnije
ovaj kajak nije idealan za more jer je širok i nije brz
feelfree ima jedan noviji model, malo uži i duži za more

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 26 Velj 2019 22:21 - 26 Velj 2019 22:50 #18 od Ceco
Hvala Paragon
Dobio sam ponudu od rođaka na korištenje neki čamčić sa 5ks motorom. Samo ću morati otići do Hvara po njega.
Gledao sam slične gumenjake s tim da bi ja bio zadovoljan i običnim trolling motorom na njemu.
Kayak fishing me zanima ali je i jako skup sport. Nažalost nemamo domaćeg igrača na tom terenu pa ću ići na Hobbie ili FeelFree u budućnosti.
www.feelfree.hr/kajak-za-ribolov-feelfree-dagon-14-sonar-pod
Ima i Moken model kojeg nema u EU
Zadnja izmjena: 26 Velj 2019 22:50 od Ceco.

Molimo prijavite se