"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Kluda, piscene, kraljevac, fumija

Više...
zeusfaber's Avatar 29 Svi 2015 17:40 #41 od zeusfaber
Ma... Vrhunski care!!! Definitivno naslovnica! Ekspedicija - Surovi otočić broj 5? Hahahaha :)
Hvala: losos

Molimo prijavite se

• losos
  • losos's Avatar Autor teme
  • Korisnik
  • Korisnik
  • da bi uvatio ribu moras imati mokre gaće!
Više...
losos's Avatar 29 Svi 2015 17:50 #42 od losos

ZeusFaber napisao: Ma... Vrhunski care!!! Definitivno naslovnica! Ekspedicija - Surovi otočić broj 5? Hahahaha :)

ha ha, otocic broj 5, preimenujte nauticke karte ljudi ;).. ili tko se vitra boji jos!? steta sto mi fotic na mobu nije kakv bi ja htio da je, bilo bi puno kvalitetnije slike, ovako daj sta imas B)

Molimo prijavite se

• Geno
  • Geno's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Geno's Avatar 29 Svi 2015 20:45 #43 od Geno
Pravi morski meraklija,svaka čast !

Ki more more da premori? Niki.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 30 Svi 2015 18:57 #44 od zeusfaber
Ekspedicija "Otočić broj 5" :cheer:

Losos, još jednom svaka čast. Drago mi je da si s nama i nadam se da će biti još stotine ovakvih ekspedicija i reportaža ;)

Molimo prijavite se

Više...
Damir's Avatar 30 Svi 2015 20:25 - 30 Svi 2015 20:28 #45 od Damir
E sad pazi ovako...za to nešto drugo šta si očekiva. Ja imam jedan običaj koji me nikad nije iznevjerija ali ga ne koristim često jer jednostavno, nisam u prilici. Radi se o slijedećem. Odabereš poziciju na kojoj namjeravaš lovit otprilike, dva sata prije zalaska sunca, večer, čitavu noć i sat-dva nakon izlaska sunca ujutro. Makar tri dana prije toga, trebaš doć dva puta dnevno na tu poziciju, iskrenit ili razbacat unaokolo sić brume i otić doma. Znači, dođeš popodne oko 7-8 sati, razbacaš sić nekakve brume i ideš doma, ne loviš ništa. Tako isto i ujutro. Tako dva puta dnevno, tri-četiri dana za redom. Četvrti ili peti dan u predvečerje spremiš sve potrebno, pored brume, kreneš lagano s bacanjem i kreneš s lovom. Jednostavno je, nema greške. Pogreškama tu nema mjesta iz čistog razloga jer si prethodnih par dana naučio, naviknuo ribu da će u određeno vrijeme na određenom mjestu dobit nešto za jest. Ali ovaj put slijedi zajeb jer u toj "hrani" će ovaj put biti i tvoje udice. Pokušaj kad budeš u mogućnosti pa mi javi kako si prošao. I, nastoj da noć bude sa što više mjeseca, a teren na kojem loviš svakako pjeskovit. Tako ćeš izbjeć špigetine, murine i slična smetala koja onemogućavaju kvalitetne sparide da se bace na ponuđenu ješku. Ne treba ti zabacivat dalje od 30-40 metara od obale niti loviti dublje od 10-ak metara. Iznenadit ćeš se kad vidiš kakva sve riba dolazi noću na takve pozicije. Još bolje je ako je vanka malo juga, li čak i jače jugo a ti izabereš uvalu u kojoj je zavjetrina. U mojih 54 godine i više od 200-tinjak takvih pohoda, možda je bilo 2-3 pushinga a onda je uzrok bila mjesečeva mijena ili bi netko došao sa mrežama i zajeba stvar. Sretno ti bilo.

nijedna bolest nije zdrava
Zadnja izmjena: 30 Svi 2015 20:28 od Damir.

Molimo prijavite se

• losos
  • Korisnik
  • Korisnik
Više...
losos's Avatar 30 Svi 2015 21:05 #46 od losos
Damire, hvala na savjetu... vidis moj problem, ovdje - veslo ;) tesko je naci takvu postu gdje nece netko zajebati sa mrizom ili necim slicnim... to sto ti pricas je odlicno ako se moze naci takva posta i tko ima barku nadohvat ruke.. za mene je tako nesto nedostizno.

Molimo prijavite se

Više...
kikiSplit's Avatar 30 Svi 2015 21:22 #47 od kikiSplit
Losos, ima tu posta ito uz obalu di dubine naglo pada i uvik u bilo koje doba dana ima fratri,odma ispod tebe, dusu dalo za odmet iz ruke.. Samo triba noge polomit za doc, al virujen da to tebi nije problem!

Molimo prijavite se

Više...
Damir's Avatar 30 Svi 2015 23:26 #48 od Damir
Donja obala Šolte je takva čitavom svojom dužinom. Neka su mjesta manje a neka više pristupačna za doć s obale, ali problem je šta svakako triba izgubit makar dvi-tri ure za samo otić iz recimo Grohota do neke pogodne pošte. Ovde mislim na tatinju, savršenu uvalu za lov. Najprije valja doć iz Splita do Šolte, pa onda se uspet do Grohota i onda još oko uru vrimena se spuštat strmom kozjom stazom do uvale. I sve bi to bilo još nekako podnošljivo da nije povratka nazad. A Tatinja je još poprilično, nazovimo to, pristupačna kakve su neke druge uvale. Ali, kad dobro zabrumaš i kad riba popliva po vrhu, to je show! :woohoo: :woohoo:

Molimo prijavite se

• losos
  • Korisnik
  • Korisnik
Više...
losos's Avatar 30 Svi 2015 23:38 #49 od losos

Damir napisao: Donja obala Šolte je takva čitavom svojom dužinom. Neka su mjesta manje a neka više pristupačna za doć s obale, ali problem je šta svakako triba izgubit makar dvi-tri ure za samo otić iz recimo Grohota do neke pogodne pošte. Ovde mislim na tatinju, savršenu uvalu za lov. Najprije valja doć iz Splita do Šolte, pa onda se uspet do Grohota i onda još oko uru vrimena se spuštat strmom kozjom stazom do uvale. I sve bi to bilo još nekako podnošljivo da nije povratka nazad. A Tatinja je još poprilično, nazovimo to, pristupačna kakve su neke druge uvale. Ali, kad dobro zabrumaš i kad riba popliva po vrhu, to je show! :woohoo: :woohoo:

Solta je vrhunski teren, i ima je toliko puno ja u po zivota ne bi obisao kako triba. Ovi lito cu biti dosta na velom Drveniku, pa cu njega malo forsirati, on isto zna dati izdasne ribe.... Ali to Damire sto velis za tatinju, to bi bila prava ekspedicija ;)

Molimo prijavite se

Više...
Damir's Avatar 31 Svi 2015 06:14 #50 od Damir
U Tatinji se ima di i prenoćit, samo moraš imat nešto stvarno efikasno protiv komaraca. Sad za ljetni lov najbolji je onaj vanjski školj, na izlazu iz vale. Strm je i dosta nepristupačan ali u onom prolazu između njega i kopna zna bit čudesa od ribe. Ali, opet ništa bez dobre brume i noćnog lova sa dosta mjesečine. Možda nije loše ni nekog mještanina u Rogaču, Stomorskoj, Maslinici ili već bilo di zamolit za najam nekog jednostavnijeh plovila? Ili da te samo prebaci i kasnije dođe po tebe?
Drvenik Veli je isto tako dobar, posebno donja strana ali dole je kamnejar, grote kakve se ne viđaju baš često u ovim krajevima. Ja bi se radije spustija koju stotinu metara unutra prema naselju, mislim na ovu zapadnu stranu. Na punti će ti zapinjat i pucat taman toliko da ćeš dat đavlu sve. Nekakvo rješenje sam pokušavao tražiti u manjim olovnicama ali tada bi korenat često puta znao ješku odnijet na neželjenu poziciju.

Molimo prijavite se

• losos
  • Korisnik
  • Korisnik
Više...
losos's Avatar 31 Svi 2015 12:28 - 31 Svi 2015 12:30 #51 od losos

Damir napisao: U Tatinji se ima di i prenoćit, samo moraš imat nešto stvarno efikasno protiv komaraca. Sad za ljetni lov najbolji je onaj vanjski školj, na izlazu iz vale. Strm je i dosta nepristupačan ali u onom prolazu između njega i kopna zna bit čudesa od ribe. Ali, opet ništa bez dobre brume i noćnog lova sa dosta mjesečine. Možda nije loše ni nekog mještanina u Rogaču, Stomorskoj, Maslinici ili već bilo di zamolit za najam nekog jednostavnijeh plovila? Ili da te samo prebaci i kasnije dođe po tebe?
Drvenik Veli je isto tako dobar, posebno donja strana ali dole je kamnejar, grote kakve se ne viđaju baš često u ovim krajevima. Ja bi se radije spustija koju stotinu metara unutra prema naselju, mislim na ovu zapadnu stranu. Na punti će ti zapinjat i pucat taman toliko da ćeš dat đavlu sve. Nekakvo rješenje sam pokušavao tražiti u manjim olovnicama ali tada bi korenat često puta znao ješku odnijet na neželjenu poziciju.

Za Veli, lovio sam tamo na punti kod pecine one male ;) , a jos je bolji teren iza te punte jedno 600 m prateci obalu prema istoku, tu ima velika dubina, u kraju zna svasta biti, noc puna usata i fratri. no juzna strana mi je dala lipe ulove, komarce sarge i kavale... ako znas podrucje oko pernatica i solinske ;)
Zadnja izmjena: 31 Svi 2015 12:30 od losos.
Hvala: Damir

Molimo prijavite se

• Loki
  • Loki's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Loki's Avatar 31 Svi 2015 20:20 #52 od Loki

losos napisao: Solta je vrhunski teren, i ima je toliko puno ja u po zivota ne bi obisao kako triba. Ovi lito cu biti dosta na velom Drveniku, pa cu njega malo forsirati, on isto zna dati izdasne ribe.... Ali to Damire sto velis za tatinju, to bi bila prava ekspedicija ;)

Buduci da si sad slobodan ka tica, kad uvatin koji slobodan dan mozemo organizirat neki fishinglov. I naravno povest kolegu R.
U Tatinji san nočija 5-6 puta i svaki put je bilo nešto zanimljivo za vidit.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 31 Svi 2015 22:31 #53 od zeusfaber

Loki napisao:

losos napisao: Solta je vrhunski teren, i ima je toliko puno ja u po zivota ne bi obisao kako triba. Ovi lito cu biti dosta na velom Drveniku, pa cu njega malo forsirati, on isto zna dati izdasne ribe.... Ali to Damire sto velis za tatinju, to bi bila prava ekspedicija ;)

Buduci da si sad slobodan ka tica, kad uvatin koji slobodan dan mozemo organizirat neki fishinglov. I naravno povest kolegu R.
U Tatinji san nočija 5-6 puta i svaki put je bilo nešto zanimljivo za vidit.

Ne vraćajte se bez iscrpne reportaže :)

Molimo prijavite se

Više...
kikiSplit's Avatar 31 Svi 2015 23:59 #54 od kikiSplit
A na sta lovite fratre a volo tehnikom?

Molimo prijavite se

Više...
Damir's Avatar 01 Lip 2015 10:00 #55 od Damir
Kad se dobro zabruma, po vrhu baraju i komarče, tuku na brumu isto ka da su ušate. Tek kad je zadiješ vidiš da nije ušata nego manja komarča. Dobra bruma čuda radi. Dobro je u tom slučaju vezat brod na sidro i za kraj pa se izvuć malo vanka, nekih 20-ak metara tako da kurent ide niz bok broda i da ispod broda ne bude dublje od 15-20 metri.

Molimo prijavite se