"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Pašman

Pašman 27 Srp 2017 23:17 #15147

• frkachu
  • frkachu's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 221
Ako je netko sljedeći tjedan na Pašmanu, domaći ili turizmo kao ja, i raspoložen je za neki ribolov tu sam, tj tamo :)

A nakon toga možda i vama ostalima otkrijemo neke pošte di smo lovili ;)
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: zoki1

Pašman 30 Kol 2017 10:47 #15411

• frkachu
  • frkachu's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 221
Kao nitko ništa ne zna pa eto onda da podijelim prve dojmove s Pašmana... Otok je dugačak 20ak km i proteže se paralelno s obalnom linijom, na sjeveru je mostom spojen s Ugljanom. Ja sam bio blizu luke Tkon koja je s unutanje strane otoka i tu sam prehodao prilično km da ne bi ništa doživio. Unutarnja strana je plića, pjeskovita i preprometna ljeti. Ronjenjem sam naišao na nešto ovčica i orada, i jako puno periski. Na vanjskoj strani otoka koja je dublja i gdje se nalaze i neka ribogojilišta nisam išao zbog lijenosti jer sam na odmoru...

Onda me je poznanik pozvao u Ždrelac (mjesto gdje je most) i najavio noćni ribolov lokardi koje su se pojavile s vanjske strane otoka. On je lovio a volo na gavune, ja samo na varalice svih vrsta, on je dobivao šarune i lokarde, ja samo lokarde. U dobro društvu i ribolovu čas posla je stiglo i jutro...

Ždrelac je najpoznatiji dio otoka za ribolov, tamo redovito love brancine, a dolaze i velike lice. Krajem srpnja Dalien je nasukao jednu od 107 cm i nekih 20ak kg.

Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: MIRAN, Angler, Igor, mirakulin