"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Raša

Više...
svaboold's Avatar 12 Ruj 2018 18:51 - 12 Ruj 2018 18:52 #1 od svaboold
Raša was created by svaboold
Pozdrav ribolovci.
Evo citao sam na forumu da je raša izvrsno mjesto za pecanje pa pošto ljetujem u Puli odlucio sam stat 2puta u rasi.
Znaci taman prije luke di se rijeka rasa spaja u more..... ribe od valda kilu-dve se bacaju nenormalno.
Znaci svake sekunde po jedan raub, ali nakon dvosatnog bacanja varalica jedino sto sam upeco je 5 kila morske trave :) :)
Pa evo molio bi par savjeta o kojoj ribi je rijec i ako moze par savjeta za ulov doticnih ljepotica.
Hvala :P
Zadnja izmjena: 12 Ruj 2018 18:52 od svaboold.

Molimo prijavite se

• Pega
  • Pega's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Pega's Avatar 12 Ruj 2018 19:31 #2 od Pega
Replied by Pega on topic Raša
Evo, ja cu ti pokusat pomoc...prvo, sta si bacao? Pretpostavljam da si bacao dubokoronce ili jigove kad sii vadio travu. Vjerovatno su bile strijelke, mozda brancini. Pokusaj sa povrsincem ako mozes dobacit do tih rauba!

Molimo prijavite se

Više...
svaboold's Avatar 12 Ruj 2018 19:56 #3 od svaboold
Replied by svaboold on topic Raša
Baco sam bay ruf manic. Samo povrsinca.
Sumnjo sam na strelku ili brancina ali jedva jedan griz

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 12 Ruj 2018 21:08 #4 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Raša
Najvjerojatnije su to bili cipli, takvo ponašanje najviše njima priliči.

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Molimo prijavite se

Više...
svaboold's Avatar 12 Ruj 2018 21:33 #5 od svaboold
To sam i prepostavljo, ali sam nauco da tamo ima strelki i brancina pa cak da se i brancini uvlace u rijeku. E sad trazio sam pomoc tu od lokalca ili barem nekoga ko ponesto zna o raši.
Kazu da je jedno od top mjesta u Istri pa me zanima malo povise o svemu jer mi je usput kada prolazim na more, a steta ne iskoristiti koji dan tamo.

Molimo prijavite se

• AnalPheasant
  • AnalPheasant's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Stress is caused by not fishing enough.
Više...
AnalPheasant's Avatar 13 Ruj 2018 10:24 #6 od AnalPheasant
Replied by AnalPheasant on topic Raša
Strijelke, brancini i lice uglavnom na taj način ne iskaču iz vode osim ako nije u pitanju intenzivno hranjenje, takozvani blitz. Ja sam iz Poreča tako da pecam u okrugu od Umaga do Rovinja. Jednom sam bio u Koromačnu, igrao se sa jiggovima ali samo pirke i mali arbuni u pitanju.

Yamaga Blanks Blue Sniper Blacky 81/8
Daiwa Catalina 6500H
Shimano Blue Romance 274cm 20-60
Shimano Stradic FK 5000 XG

Molimo prijavite se

Više...
svaboold's Avatar 13 Ruj 2018 14:03 #7 od svaboold
Primjeno na znanje :)
Vidis i to koromacno sam imao zelju otic pa svaki savjet dobro dodje, a iduce godine sigurno i plomin luka.
Pa ono svaki savjet za tak neko mjesto mi super dodje.
Ove godine sam imo dosta problema sa spiderwire upredenicom kao crni pa sam izgubio dosta asortimana :(((( Iduce godine duplo jace idem;)
Hvala: AnalPheasant

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 13 Ruj 2018 15:46 #8 od B_
Replied by B_ on topic Raša

svaboold napisao: Primjeno na znanje :)
Vidis i to koromacno sam imao zelju otic pa svaki savjet dobro dodje, a iduce godine sigurno i plomin luka.
Pa ono svaki savjet za tak neko mjesto mi super dodje.
Ove godine sam imo dosta problema sa spiderwire upredenicom kao crni pa sam izgubio dosta asortimana :(((( Iduce godine duplo jace idem;)

Zanimljiva je situacija oko te spiderwire upredenice. Neki se kunu u nju kao nešto fenomenalno (među njima sam i ja), a neki poput tebe, Crnog i još nekih ljudi po fejsbuku je pljuvaju kao najgore smeće koje puca samo od sebe. Neki dan sam imao priliku vidjet kako je pukla prijatelju dok smo panulali. Uzeo je onu plavu 0.2 mm presjek i pukla mu je pri vrhu štapa nakon udara lampuge ili nečeg sličnog 50m od barke. NIsam mogao vjerovati, nova novcata - taj dan smo je montirali. Ja koristim onu zelenu, već sam 2-3 kupio, nikad ni najmanjeg problema, dapače prezadovoljan sam. :S

Molimo prijavite se

Više...
svaboold's Avatar 13 Ruj 2018 16:02 #9 od svaboold
Kupio sam novi stap znaci okuma cc i narucio spiderwire preko svijet varalica. Namoniro sve i peram sve odlicno i nakon dva tri sata ode prva varalica spirhead ja u kurcu. Reko nista sto posto mi fg puko, ali nakon novog cvora skuzio da je pukla opet, ali ispod cvora a 5 metara spahe pohabano.
Odma poludim i idem gledat vodilice, ali nema nikakve stete.
Bacio spagu u kurac i kupio neku jeftinu kinesku iz magura cca 200 kuna 300 metara mislim x8.
Pecam sam oko 20-tak puta na njoj i sve super.
Ne kazem da je spaga losa mozda je bila stara ili se ona zastitna mast skinula .

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 14 Ruj 2018 16:05 #10 od B_
Replied by B_ on topic Raša
Koje ti je boje bila spiderwire?

Molimo prijavite se

Više...
svaboold's Avatar 14 Ruj 2018 18:07 #11 od svaboold
Zelene boje. Mislim da 0.16 x8. Kupio sam na svijet varalica. Sumnjam da je losa kvaliteta spage opcenito mozda samo ta isporuka ako je dugo stajala. Ima u maguro neka spaga kineska najjeftinija i stvarno sve pohvale bar s moje strane. Kazu da prodaja uvijek dobro ide pa nema stare zalihe.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 14 Ruj 2018 19:31 #12 od Igor
Replied by Igor on topic Raša
Mislim da je to dangan braid. To je majorcraft, japanski.

Molimo prijavite se