"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pelješac

• zeusfaber
  • zeusfaber's Avatar Autor teme
  • Administrator
  • Administrator
  • Pozdrav svima!
Više...
zeusfaber's Avatar 14 Stu 2018 13:54 #1 od zeusfaber
Pelješac was created by zeusfaber
Planiramo jednu vikend spinning ekspediciju na Pelješac pa ako je netko lovio ili zna zgodne pozicije bio bi iznimno zahvalan. Plan je obići što više pozicija tijekom vikenda i uloviti što više različitih vrsta. Mobilni smo. Snimamo video. Treba nam i smještaj :P
Hvala: Ceco, rogi

Molimo prijavite se

Više...
Spinninjo's Avatar 15 Stu 2018 09:55 #2 od Spinninjo
Replied by Spinninjo on topic Pelješac
Ima jedna (relativno) mikro pozicija. Uvala Divna gdje se nalazi i istoimeni kamp u kojem sam nebrojeno puta bio. Prije Trpnja na 2km se skrene lijevo i prodje kroz mjesta Gornja i Donja Vrucica. Sama uvala ne nudi neke dobre pozicije za spin prije svega sto je plitko i pjeskovito dno. Medjutim, kada se od uvale krene lijevo prema mjestu Duba ima jako dobrih pozicija. Ima mali otocic, odnosno skoj koji je jako blizu i to mjesto zvano zdrilo je jako dobra pozicija. U vrijeme mojih odlazaka nisam bio navucen na spin u toj mjeri, tako da sam vecinom prakticirao nocni ribolov bulentinom. I uvijek imao dobre rezultate - personal best je orada od 2kg i sarag od skoro 1kg (plus fini ugori, ovcice...). Dok sam ronio u zdrilu, redovno sam vidjao manja jata zubataca (oko 2 - 3kg), po meni feluna, a po nekima gofova a dundo mi je pricao se sa vanjske strane skoja uvijek lovile i kirnje. Taj potez od uvale do Dube sigurno nudi jako dobre pozicije za spin&jigging. Cak su iste pozicije i u po ljeta davale dobre lignje u nocnom lignjolovu iz barke. Takodjer, jednom prilikom sam sa curom gledao kako jato tuna ili gofova radi pokolj iglica (vidjao sam jata iglica od sigurno 50+ komada) na 100m od obale. Ako skrenete na tu stranu Peljesca, toplo bih preporucio ovu lokaciju.

Pozdrav i sretno!

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
B_'s Avatar 15 Stu 2018 10:09 #3 od B_
Replied by B_ on topic Pelješac
Bas sam tu bio ovo ljeto. Bio na Divni sa svojima na kupanju i uhvatio sat vremena da pobjegnem malo zaspinat popodne. Posao sam negdje kilometar daleko od Divne prema Dubi i spustio se na obalu. Relativno je pristupacno sici dole na stijene. Fora je cijeli taj potez, nazalost nisam imao ulova ali to i nije neocekivano s obzirom da sam bio u sred ljeta i u sred dana. Nije neka dubina, obala nije bas strma.
Hvala: Buzeta

Molimo prijavite se