"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pozdrav iz Rijeke

• Štic
  • Štic's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Štic's Avatar 14 Pro 2018 11:15 - 14 Pro 2018 11:18 #1 od Štic
Pozdrav iz Rijeke was created by Štic
Pozdrav svima,

ja sam Lovro, u originalu s Krka, od nedavno češće u Rijeci. Nije daleka tranzicija, ali što se ribolova tiče promjena je velika. Dugo čitam i pratim ovaj forum, a nedavno sam se registrirao i na prvom postu dobio po repu jer se nisam predstavio. :D
Nekulturno od mene, priznajem.

Imam 29 godina i već solidan niz godina u slobodno vrijeme lovim ribe s obale na uvijek istu foru - klizno olovo, udica u skladu s očekivanjima i za ješku ili lignja ili srdela. Ljubitelj sam tog pasivnijeg ribolova.
Rekord mi je orada od 540 g i škarpina iste mase. Za moje pojmove veliko, za pojmove što sve može biti i nije baš. Bilo je tu i raža i velikih paukova, ali nisam ih vagao pa ne znam jesu li oni možda rekordni.
Dva puta sam imao silovito čupanje, nažalost neuspješno. Lovio sam na strmim i stepeničastim terenima punim grota, tako da je pametno izvlačenje i taktizranje bilo nemoguće. Još me srce boli :D

Na Krku je ribolov, prije svega, više bio odlazak na sunce i odmaranje mozga, pa ako padne koja riba, super, ako ne opet dobro. Ribolov u Rijeci me zasad nije toliko oduševio, psihologija je drugačija. Svaki odlazak u ribe zahtijeva bar petnaestminutnu vožnju autom, nema toliko privatnosti i izoliranih pozicija, ljudi često zrače nezadovoljstvom ako sam (očito na njegovoj) poziciji i tome slično, a oni koji ne su skloni razgovoru. S nekima se lijepo i kratko da popričati o zajedničkom interesu, dok su neki (često) poprilično dosadni i skloni pametovanju bez povratne komunikacije. Ali tako je kako je, moram se prilagoditi, jer ja sam taj koji voli tišinu.

U nedostatku odmora za mozak, kupio sam lakši štap za spinning i lignjolov, nekoliko skosavica i varalica pa da se bavim 'aktivnijim' ribolovom. Međutim osim lignje od 270 g i škrpoća manjeg od kažiprsta ulovljenog na varalicu, zasad ništa.

Lovio sam na Urinju, Brajdici, Pećinama i u Medveji - klizno olovo i udica nisu nikad dali ni griza.

U potrazi sam za pozicijama i sljedeći na redu je Torpedo za kojeg nisam siguran znam li tamo doći do obale, zbog čega sam se odlučio napokon registrirati.

Šablonu za ludo more ribolov ligu sam isprintao, nosim ju u torbi, ali još se nisam upisao.
Oko riba ne očajavam, bit će ih prije ili kasnije. Još samo moram naučiti uživati u ribolovu u Rijeci, jer kako rekoh, dosta je drugačije i još se nisam prilagodio tome.

Forum je odličan, pun dobrih tema i ljudi koji su spremni dati dobar savjet tako da se veselim druženju ovdje.
Zadnja izmjena: 14 Pro 2018 11:18 od Štic.

Molimo prijavite se

• Igor
  • Igor's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Igor's Avatar 14 Pro 2018 11:47 #2 od Igor
Replied by Igor on topic Pozdrav iz Rijeke
E ovo je predstavljanje. Dobrodošao!!!
Hvala: B_, Štic

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 14 Pro 2018 12:58 #3 od rogi
Replied by rogi on topic Pozdrav iz Rijeke
Pozdrav i dobrodošao!

Ja sam Igor, također 29 godina, inače iz Rijeke i nedavno sam se počeo baviti ribolovom lignjolovom, isto preferiram mir tako da sam najčešće od 5 ujutro na moru, manje ljudi :lol:

S obzirom da živim na Donjoj Vežici obično sam na Pećinama na zadnjoj plaži prema Viktor Lencu (gdje je preko ljeta birc Pajol), i tamo sam ulovio većinu lignji, iako zadnjih par puta sam se doma vratio praznih ruku :)

Još znam otići na Kantridu, plaža lijevo od bazena, ali uglavnom rano ujutro prije posla jer navečer i vikendom je najčešće gužva. Još navodno dobra pozicija je lučica prema 3. maju.

Bio sam i par puta bezuspješno probati lignje na Krku na Celehovici, doduše preko dana jer sam išao šetati s curom i psima. Ne znam jesi bio tamo i imaš li kakva iskustva, ali stalno prolazi hrpetina barki tako da pretpostavljam da ribe ima.

Još mi se zanimljivom čini Kostrena, mislim da bi tamo trebalo biti dosta dobrih pozicija, navodno je plaža "Vaterpolo" dobra za lignje, od prijatelja poznanik tamo ide skoro svaki dan. I uvala Svežanj mi se čini da bi mogla biti zanimljiva. Kostrenu mi je u svakom slučaju u planu istražiti nakon Nove godine :)

Kako vidiš jedan sam od onih koji nema problema ako netko drugi dođe na "moju" poziciju :lol:
I nadam se da drugi također neće zamjeriti mape i "odavanje pozicija".

Što se tiče Torpeda, nisam još bio tamo loviti, ali sam bio 2-3x u životu prošetati, svaki puta bi ljubazno pitao barbu na portunu gdje piše "područje lučke uprave" je li to ok i uvijek me pustio, tako da mislim da je to način kako doći tamo :)
Ne znam postoji li neki drugi ulaz, ali čini mi se da ne.

Ako si za možemo nekada i zajedno probati neku novu poziciju, kako sam i rekao najviše me intrigira Kostrena jer je dosta dugačka obala i svakih par desetaka metara se može spustiti na drugu plažicu. Slobodno šibni mail na Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. pa se možemo dogovoriti!

Lp, Igor
Hvala: dzingo, B_, Štic

Molimo prijavite se

• Štic
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Štic's Avatar 14 Pro 2018 14:47 #4 od Štic
Replied by Štic on topic Pozdrav iz Rijeke
Rogi, hvala na lokacijama!

U nedjelju sam pokušao na Pećine u lignje. Nakon lutanja autom jednosmjernim i 'privatnim' ulicama, parkirao sam na onoj glavnoj ulici i spustio se pješke dolje. Na desnoj strelici je neki čovjek meditirao, na lijevoj je neki trčao u krug pola sata, a ja sam se na silu smjestio na manji plato između dvije označene strelice.

More je dosta jako valjalo, dno se čini dosta kamenito i nakon dva zapinjanja i spašavanja skosavice, pokupio sam se jer mi se nije ostavljalo 70 kn u moru taj dan :D

Na celehovici sam bio nekoliko puta (zapravo pored). Na onoj najdesnijoj punti unutar označenog kruga. Nikad ništa osim nekoliko malih vukova (i s unutarnje i s vanjske strane). Pozitivno je što nema komaraca preko ljeta :D
Puno je bolje na Vozu na Maltempu. Strana koja gleda prema mostu ima prijateljskije dno nego ona koja gleda na Jadranovo, ali često se gube olova i udice. Uglavnom sam lovio orade i fratre, ali pozicija je ja mislim dušu dala za spinanje, međutim nisam još probao.

Jedino je tlaka autom ići jer je na nekim mjestima dosta loš makadam, ali polako se može bilo kakvim autom.

Kostrena mi se svakako čini zanimljivo. Dok bi šetao, uvijek bi gledao kako se more čini puno potencijala. Nisam još probao, tako da poziv na istraživanje mogu iskoristiti da tamo prođemo malo. :)
Hvala: B_

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 14 Pro 2018 15:12 #5 od rogi
Replied by rogi on topic Pozdrav iz Rijeke

Štic napisao: U nedjelju sam pokušao na Pećine u lignje. Nakon lutanja autom jednosmjernim i 'privatnim' ulicama, parkirao sam na onoj glavnoj ulici i spustio se pješke dolje. Na desnoj strelici je neki čovjek meditirao, na lijevoj je neki trčao u krug pola sata, a ja sam se na silu smjestio na manji plato između dvije označene strelice.

Parking tamo malo zna biti problem, da. Prije sam znao stati na nizbrdici bočno, ali su počeli prošlo ljeto ljepiti tamo kazne pa ne riskiram više :) Ako nema mjesta u jednosmjernoj onda i ja stanem gore na glavnoj cesti, obično bude uvijek ujutro ili navečer neko mjesto tamo oko autobusne stanice.

A da, taj manji plato je najgori :lol:
I ja tamo bar 1-2x zapnem iako sam kao naučio gdje su grote, na sreću sam do sada samo krivio iglice, nije bilo gubljenja opreme.

Ako su ti ova dva mulića koja sam označio na prijašnjem postu zauzeta, mislim da ti je bolje produžiti još dalje na desnu stranu (gledano prema moru), prema lučici ispod konobe Borik. Ili stati na izbočenje lijevo od velikog mulića, više prema Lencu, tamo sam bio zakačio jednu ogromnu lignju (bar je tako pumpala) ali mi se otkačila manje od 10-ak m od obale:

Štic napisao: Puno je bolje na Vozu na Maltempu. Strana koja gleda prema mostu ima prijateljskije dno nego ona koja gleda na Jadranovo, ali često se gube olova i udice. Uglavnom sam lovio orade i fratre, ali pozicija je ja mislim dušu dala za spinanje, međutim nisam još probao.

Za Voz znam i def mi je u planu za neki poludnevni/dnevni izlet! Ima i ona veća uvala na lijevoj strani prije Maltempa što gleda prema mostu, i ona mi se čini ok?

Štic napisao: Kostrena mi se svakako čini zanimljivo. Dok bi šetao, uvijek bi gledao kako se more čini puno potencijala. Nisam još probao, tako da poziv na istraživanje mogu iskoristiti da tamo prođemo malo. :)

Može, vrlo rado! Ja sam sada malo zauzet ovih dana dok ne prođu blagdani, ali tamo nakon nove godine mogu više-manje svaki dan na more prije ili nakon posla, a i komplet za spinning bi do tad trebao kompletirati pa me možeš naučiti nekim stvarima. :lol:

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 14 Pro 2018 18:16 #6 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Pozdrav iz Rijeke
Štic, dobrodošao na forum.
Sorry što sam te, kako kažeš " porepio", ali da nisam sada nebi imali ovako kvalitetno predstavljanje.

I da. U Torpedo se ulazi kroz rampu...jedini ulaz.

Rogi!

Riba(r) ribi grize rep
Hvala: Duje195o

Molimo prijavite se

Više...
MIRAN's Avatar 14 Pro 2018 20:07 #7 od MIRAN
Replied by MIRAN on topic Pozdrav iz Rijeke
Lijep pozdrav
Baš mi je drago da si nam se priključio i da ti se TORPEDO čini Ok
ulaz je na rampu i slobodan je lovi se sa vrha lukobrana i preko sa Barutane
pitaj tamo jeli Miran tu pa će ti reći svi me znaju od 85 na ovamo na lukobranu lovim .
Trenutno sam u Melburnu al vidit ćemo se već negdje kod nas Rijeci.

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 14 Pro 2018 22:33 #8 od Duje195o
Replied by Duje195o on topic Pozdrav iz Rijeke
Pozdrav i dobrodošao!😁

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

• JopaZGRI
  • JopaZGRI's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • More pamti, more vrati!
Više...
JopaZGRI's Avatar 15 Pro 2018 08:46 #9 od JopaZGRI
Replied by JopaZGRI on topic Pozdrav iz Rijeke
pozdrav i dobrodošao na forum! ;)
svaka čast na predstavljanju!

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 15 Pro 2018 10:08 #10 od Alien
Replied by Alien on topic Pozdrav iz Rijeke
Pozdrav!

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 15 Pro 2018 10:09 #11 od BulMar
Replied by BulMar on topic Pozdrav iz Rijeke
Pozdrav i dobrodošao!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 15 Pro 2018 19:23 #12 od zeusfaber
Replied by zeusfaber on topic Pozdrav iz Rijeke
Ej Lovro!

Pozdrav Rijeci, pozdrav Krku. Super intro, svaka čast 👍

Dobrodošao na LM!

Molimo prijavite se

• Štic
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Štic's Avatar 17 Pro 2018 09:40 #13 od Štic
Replied by Štic on topic Pozdrav iz Rijeke

rogi napisao: Može, vrlo rado! Ja sam sada malo zauzet ovih dana dok ne prođu blagdani, ali tamo nakon nove godine mogu više-manje svaki dan na more prije ili nakon posla, a i komplet za spinning bi do tad trebao kompletirati pa me možeš naučiti nekim stvarima. :lol:

Mislim da te nemam baš čemu naučiti :D
Karijera lignjolova i spinninga mi je duga mjesec dana (nekih 7 odlazaka) i u tome jedna lignja i jedan škrpoć. :D
Uvalu prije maltempa nisam probao, ali za lignje bi moglo biti ok. Do sad nisam gađao takva mjesta jer nikad nisam išao lignje loviti, ali vremena se mijenjaju.
I hvala na preporukama, dat ću onda Pećinama još koju šansu.

@Baćo68
Napisao sam da sam po repu dobio zbog potpisa riba(r) ribi grize rep :D
Sad vidim da ne samo da nije kulturno, nego da je i pravilo da se potrebno predstaviti.

I hvala svima na dobrodošlici!

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 24 Pro 2018 17:50 #14 od dundo
Replied by dundo on topic Pozdrav iz Rijeke
Lovro, dobrodošao na LM!

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 26 Pro 2018 20:26 #15 od susnjar
Replied by susnjar on topic Pozdrav iz Rijeke
Dobrodošao, Lovro!

Molimo prijavite se