"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pozdrav i dobro vas našao

Više...
frane_mkd's Avatar 26 Ožu 2019 01:52 #1 od frane_mkd
Bok svima,

Moje je ime Frane i dolazim iz Skopje, Makedonije i imam 33 godina.
Makedonac sam al imam i hrvatsko porijeklo pa često dolazim u Hrvatskoj. (Čiovo i Konavle)
Vec sam postirao bez prijethodne predstavljanje na forumu.
Do sad sam lovio samo na rijekama sa bolognese štap. Ali kako sam vec jako često pored mora i gledajuci videa Ludo More i te kako su me inspirirali poceti sa morskim ribolovom.

Cijeli dan sam citao na ovom forumu naci adekvatnu opremu za ono sto zelim i ribati na Konavoiskim stjenama. :P

Odlucio sam kupiti Black Savage Gear 9-32gr (ili 10-36gr) pa slobodno mi recite sto mislite za taj štap i koje role bi mi preporucile. http://savage-gear.com/product/black-savage/

Oprostite ako sam falio padeže i nekih slova :)

No pain, no gain
Hvala: zeusfaber, BulMar

Molimo prijavite se

Više...
BulMar's Avatar 26 Ožu 2019 09:39 #2 od BulMar
Replied by BulMar on topic Pozdrav i dobro vas našao
Dobrodošao! Pozdrav i tebi!

"Baci srećkovića u rijeku i on će isplivati sa ribom u ustima" - Karel Čapek

Molimo prijavite se

Više...
Duje195o's Avatar 26 Ožu 2019 10:37 #3 od Duje195o
Replied by Duje195o on topic Pozdrav i dobro vas našao
Pozdrav i dobrodošao!

Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 26 Ožu 2019 18:29 #4 od Paragon
Replied by Paragon on topic Pozdrav i dobro vas našao
Pozdrav i dobrodošao Frane!

Molimo prijavite se

• Baćo68
  • Baćo68's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
  • Nikad nije kasno početi
Više...
Baćo68's Avatar 27 Ožu 2019 05:31 #5 od Baćo68
Replied by Baćo68 on topic Pozdrav i dobro vas našao
Dobrodošao!

Riba(r) ribi grize rep

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 27 Ožu 2019 08:13 - 27 Ožu 2019 08:15 #6 od Ceco
Replied by Ceco on topic Pozdrav i dobro vas našao
Dobrodošao
Ako misliš loviti sa stijena meni je dužina štapa bitna pa bi išao na dužu verziju. Imaš Savage Gear Salt CSS 14-42g koji ti je odličan štap po recenzijama od jigging do top water varalica.
www.google.hr/amp/s/southdevonbassguide....rp-79-99-review/amp/

Ostalo potraži tu u temi najbolji štapovi do 500kn ;)
Zadnja izmjena: 27 Ožu 2019 08:15 od Ceco.

Molimo prijavite se

Više...
Alien's Avatar 27 Ožu 2019 11:38 #7 od Alien
Replied by Alien on topic Pozdrav i dobro vas našao
Pozdrav!

Molimo prijavite se

Više...
frane_mkd's Avatar 28 Ožu 2019 00:03 #8 od frane_mkd
Hvala ti na odgovoru :)
Vec sam se rijesio traziti 3m 30-60gr ili 2.70m 20-60gr. Jos sam u potrazi koji modeli a ima ih jako puno.
Za sad cu pokusati sa onim sto sam dobio od oca koji ima Berkley X Series One Medium Light Spin 3m. 8-32gr. Za tjedan dana pustam se po Konavoskim stijenama :P
Novi sam u ovom tehnikom pa ako ima netko mislenje o Berkley stapom slobodno nek se izjasni.

No pain, no gain

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 28 Ožu 2019 16:44 - 28 Ožu 2019 18:00 #9 od Ceco
Vjerujem da nećeš imati problema s tim štapom. To je isto štap kao i Ugly Stik popularan u Americi jer dobiješ solidne performanse za nisku cijenu. Nažalost za naše tržište te dvije marke su se izgubile iz ponuda. Tako ako misliš jiggati do 30g ne bi trebalo biti problema isto tako je poželjno imati ok rolu.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 28 Ožu 2019 18:00 od Ceco.

Molimo prijavite se

Više...
zeusfaber's Avatar 28 Ožu 2019 17:45 #10 od zeusfaber

Ceco napisao: Vjerujem da bećeš imati problema s tim štapom. To je isto štap kao i Ugly Stik popularan u Americi jer dobiješ solidne performanse za nisku cijenu. Nažalost za naše tržište obe marke su se izgubile iz ponuda. Tako ako misliš jiggati do 30g ne bi trebalo biti problema isto tako je poželjno imati ok rolu.

Složio bi se s Cecom i dodao - ja ne bi išao sa štapom do 30g na konavoske stijene. Bez zafrkancije.
Hvala: Ceco

Molimo prijavite se

Više...
frane_mkd's Avatar 29 Ožu 2019 00:04 #11 od frane_mkd
@zeusfaber zanime me zbog cega mislis da ne bi isao sa ovim stapom do 32gr. na konavoske stijene?
Ja jako cijenim vase mislenje, osobito tvoje mislenje i da ne recem po tome se i vodim jer na istim terenima cemo lovit. Spored opisom videa vec znam kojom opremom idete gustat :)
Vec danima guglam, citam, ucim, pokusavam razumit razlike kvaliteta svu opremu koju treba za shore jigging.
Zamolio bi te i bio bi ti jako zahvalan ako mi reces za pocetak sa kojom opremom zapocet na konavoskom terenu.
Znam da najcesce ides sa Shimano BR 20-60gr (pretpostavljam 270cm) sa rolom Daiwa BG3500 i upredenica Tournament x8 0,18mm i FC Seagur FXR 0,33mm.
E meni treba nesto isto takvo ali niza klasa bar za pocetak (bar u štapu i rolu).
Puno bi ti bio zahvalan ako dobijem pocetni prijedlog, a svakako bi mi skratio danima gledajuci sto da iskombiniram. :unsure:

No pain, no gain

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
Ceco's Avatar 29 Ožu 2019 09:03 #12 od Ceco
Moja ti je preporuka www.svijetvaralica.eu/stapovi/savage-gea...-shore-distance-spin

Imaš i verziju 12' ako te zanima pošalji upit i brzo ćeš dobiti odgovor.

Ili ovaj još više univerzalan štap svijetvaralica.eu/stapovi/savage-gear-salt-ccs

Ako ga misliš isključivo koristiti za shore jigging idi na 9'6 verziju do 60g...

Tu još imaš i njihove 1DFR Shore Jigging štapove koji startaju sa 40-80g. Imam taj šap ali ga još nisam probao na vodi kako spada pa ne mogu dati neki bolji opis. Sad kroz koji tjedan ću isto biti na terenu oko DU pa možda naletim i na nekog sa LM za ocjenu štapa.
Savage Gear je kod nas jako dobra marka za uloženo dobiveno pogotovo ako si početnik.

Hvala: frane_mkd

Molimo prijavite se

• rogi
  • rogi's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
rogi's Avatar 29 Ožu 2019 09:49 - 29 Ožu 2019 09:51 #13 od rogi
Replied by rogi on topic Pozdrav i dobro vas našao
Pozdrav i dobrodošao na LM :)

Evo ja sam baš prošli mjesec uzeo na Svijetu Varalica SG Salt CCS 279cm, 15-42g na popustu za 558,- kn.

Nisam još s njim koristio jigove, isključivo poppere, površince i voblere u rasponu 20-28g. Nažalost nisam stigao više od 3x ovaj mjesec izaći na more, inače bi se možda nešto i ulovilo. :)

Što se tiče samog štapa sam za sada super zadovoljan, čini se zbilja čvrst i robustan, tako da imam dosta povjerenja u njega da bi mogao bez problema izvlačiti ribe od 4-5kg, a sigurno i veće primjerke.

Probao sam na njemu 2 role, Shimano Nasci 2500 HG S FB i Okuma Alaris ALS-40.

Puno je bolje izbalansiran s nešto težom Okuminom rolom, sa Shimanom konstantno tone prema naprijed, tako da svako dizanje vrha štapa dosta zamara zglob na ruci i prvi puta me u ovih 6 mjeseci nakon ribolova bolila ruka :)

Mislim da bi neka Daiwa BG u veličini 3500 ili još bolje Penn Clash 4000 bili idealni za ovaj štap.
To bi onda po meni bila idealna spinning/shore jigging allround kombinacija. :like:
Zadnja izmjena: 29 Ožu 2019 09:51 od rogi.
Hvala: B_, Ceco, frane_mkd

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 07 Tra 2019 13:31 #14 od B_
Replied by B_ on topic Pozdrav i dobro vas našao
Pozdrav Frane, drago mi je sto smo se upoznali uzivo na Stijeni. Jel bilo sto nakon sto sam posao ca?

Molimo prijavite se

Više...
frane_mkd's Avatar 07 Tra 2019 16:51 #15 od frane_mkd
Pozdrav
Drago je i meni da smo se slucajno upoznali na teren. Bilo je uzivanja gledajuci u more a od ribe nazalost nista. :huh:

B_ napisao: Pozdrav Frane, drago mi je sto smo se upoznali uzivo na Stijeni. Jel bilo sto nakon sto sam posao ca?

No pain, no gain

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 09 Tra 2019 19:42 #16 od dundo
Replied by dundo on topic Pozdrav i dobro vas našao
Frane, pozdrav i dobrodošao!

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 04 Svi 2019 21:39 #17 od susnjar
Replied by susnjar on topic Pozdrav i dobro vas našao
Dobrodošao, Frane!

Molimo prijavite se