"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pozdrav iz Sarajeva!

Više...
Quesheii's Avatar 07 Stu 2019 18:06 #1 od Quesheii
Pozdrav svima!
Prije svega da pohvalim ekipu Ludog mora. Za Ludo more sam saznao preko fantasticnih videa na YT.
Kasnije sam se uvjerio da tektovi i forum nista ne zaostaju.
Ja sam sa kontinenta ali obozavam more u svim godisnjim dobima i provodim godisnje nekih 1-1,5 mjeseci na moru. Što se tice ribolova, od djetinjstva me interesuje ali nikako da se ozbiljno pozabavim iscitavanjem tehnika i nabavkom opreme. Kad sam na moru fino ulovim podvodnim ribolovom (jednom primitivnom tehnikom prackom) ali štapom nikad ništa ozbiljnije od špara, salpe, fratra i sl
Zadnjih mjesec dana aktivno sam u svemu tome i moram reci da mi u pocetku nista nije bilo jasno, ali se sada malo iskristalizovalo. Pecanje i oprema su toliko napredovali da mi je sad potpuno jasno kako su moji rezultati bili tako slabi.
Kad sam na moru imam gumenjak sa vanbrodskim motorom.
Odlucio sam se za nabavku opreme koja bi mogla pokriti sljedece tehnike
- Spining
- Kacanica, buletin iz camca
- Plovak
- Zimi lignjolov
Kako sam na kontinentu i najbliza mi je Drina opremu bi koristio i za slatkovodni ribolov i to za
- Spining
- Plovak
Sto se tice opreme najdostupnija mi je Okuma i Daiwa. Neki srednji i nizi cjenovni rang. Dok se ne isprofilišem.
Od opreme koja bi se mogla iskoristiti imam dvije role Trabucco Regent FA 5000 i Trabucco Regent FA 4000.
Sada interesuje me vaše mišljenje o opremi koju planiram uzeti.
Za spining i lignjolov neki okuma stap 270cm 10-35g i 270cm 20-60g
Za Kacanicu i buletin iz camca 270cm 50-100g
Za plovak neki Match od 4-5m
Koja bi od ovih mašinica odgovarala za koji štap i koju bi mi još preporucili?
Naravno planiram uzeti sve ostalo : upredenicu, fluorocarbon, virble, perle...
Toliko za sada i hvala vam unaprijed!
Hvala: Igor

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 07 Stu 2019 18:52 #2 od Ceco
Replied by Ceco on topic Pozdrav iz Sarajeva!
Pozdrav i dobrodošao na Ludo More
Po štapovima jedana od najboljih kupnji je Hexana spin topfishing.hr/ribolovna-oprema-prodaja/287/okuma-hexana-spin
Za bulletin a i sve ostalo praktički Eclipz www.svijetvaralica.eu/stapovi/okuma-eclipz
Na ovaj štap bi mogao nabaciti postojeće mašinice.
Za spin si uzmi BG 2500 i miran si.
Ovo bi trebalo biti best buy. Sad sve ovisi o budžetu :)
Bistro

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
matko100's Avatar 07 Stu 2019 19:54 #3 od matko100
Replied by matko100 on topic Pozdrav iz Sarajeva!
pozdrav i dobrodošao na LM

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 10 Stu 2019 08:41 #4 od susnjar
Replied by susnjar on topic Pozdrav iz Sarajeva!
Dobrodošao!

Ceco ti je dao dobre preporuke, imam i ja, između ostalog, ovo što je napiso (Okuma Hexana i Eclipz, Daiwa BG).

Za lakši i srednji spin možeš uzeti i Hexanu 5-25g, bolje će ti bacati lakše varalice, a dovoljno je snažna i za veće ribe. Za rolu imaš i Okuma Ceymar 40, mene već dugo dobro služi.

Molimo prijavite se

Više...
Quesheii's Avatar 11 Stu 2019 18:18 #5 od Quesheii
Replied by Quesheii on topic Pozdrav iz Sarajeva!
Ljudi hvala vam na savjetima!
Još jednom sve pohvale za ekipu foruma.
Kod nas ima zastupnika Okume ali nema tog morskog programa. Hexanu nemaju ali, su rekli da ce pokusati nabaviti. Slicno imaju:
Okuma Alaris Zander 9 270cm 10-35g i
Okuma Dead Ringer 258cm 12-45gr

Sto se tice masinica(rola) ima
Okuma Ceymar 40 i
OKUMA AVENGER 2500

Nesto od toga cu uzetu u sljedecih 10ak dana

Do proljeca planiram uzeti i ovo ostalo.

Sada, planiram u decembru uhvatiti par dana za lignjolov u HR. Odgovara mi nesto na potezu od Molunata do Splita. Interesuje me imate li neki prijedlog gdje i kakva je generalno sezona na lignju do sada?
Još jedno pitanje, cime se mogu zanimati u toku dana tj da li ima smisla bacati varalice ili neki dubinac?
Hvala!

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 11 Stu 2019 19:50 #6 od marko87
Replied by marko87 on topic Pozdrav iz Sarajeva!
Pozdrav zemljak.

Ako si zainteresiran za hexanu pogledaj malo po piku bila je u par trgovina za uzeti. Ne znam gdje ideš na more ali ako prolaziš kroz Metković svrati u Komin u Lubina, na moje čuđenje hexana je kod njega bila u jeftinija od svih web shopova po Hr.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Hvala: Dizajn

Molimo prijavite se