"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Re:Re:Re:Re:Re:Pozdrav iz Dubrovnika

Više...
p.e.r.o.'s Avatar 29 Stu 2019 17:27 #1 od p.e.r.o.
Dobar dan i pozdrav svima od Pera iz Dubrovnika. Od opreme nemam ništa 🤣 i između ostalog zato sam tu...
Nemam nikakvog iskustva u ribanju sa štapom, ali imam u nekim "tradicionalnim" tehnikama.
Već neko vrijeme razmišljam da nabavim 1/2 kompleta za ribanje pa bi mi dobro došao pokoji savjet. Na umu imam jedan komplet za spinning i drugi za klasično ribanje sa plutom (pretpostavljam da ne postoji štap koji odrađuje oboje). Čitao sam po forumu vezano za ove teme, ali kako sam u specifičnoj situaciji (prije par godina sam završio u kolicima) potrebne su mi dodatne konzultacije.
Ribao bi isključivo sa kraja i to gdje sa kolicima mogu doć, tko zna grad npr. copacabana, mandrač, rijeka dubrovačka, zaton... Od riba ne znam što se mota tuda, vjerojatno svega pomalo i ne mislim/planiram (zasad) da ću lovit neke veće bokune. I za spinning i za eventualno lov sa plutom bi mi odgovarao što manji štap radi lakšeg manevriranja. Za spinning sam gledao black savage spin 2-7 (198cm) ili 5-20 (228cm). Za što je namijenjen prvi a za što drugi i koje role bi preporučili uz njih? Naravno ako imate neke druge prijedloge/ideje bio bih vam zahvalan da ih podijelite.
Hvala: B_, Igor

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 30 Stu 2019 10:04 #2 od B_
Pozdrav Pero, dobrodosao.
Hvala: p.e.r.o.

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 01 Pro 2019 16:32 #3 od Ceco
Pozdrav Pero i dobrodošao na Ludo More 🌊
Sad ako te dobro shvaćam ti bi imao štap lov plovkom i štap za spin. To se čak može jako uspješno raditi sa spin štapom i kliznim plovcima s kojima imaš jako dobar izbačaj. Naravno za plovak je poželjno imati što duži štap radi lakšeg kačenja ribe udicom. Tako da bi neki spin štap duljine oko 300cm i gramaže do 30g pokrio sve tvoje potrebe.
Sad jedino ako sam dobro vidio u tekstu ti si trenutno ili za duže vrijeme vezan za kolica. Tako da će ti vjerojatno biti jako teško manevrirati u spinu tako dugačkim štapom kao npr i korisnicima sit on top kajaka.
Black Savage je jako dobar štap i lagan ali imaš još modela od Savage Gear koji su isto lagani i relativno kratki kao što su njihov LRF, 1dfr ultra light ili možda serija EGI kojom bi imao pokrivene i lignje.
Tako ako ideš na dva štapa za obje tehnike moj bi izbor bio jedan od gore navedenih spin štapova + Bolognes štap tipa Okuma Astral Bolognes koji košta oko 200kn.
Mašinicu bi ti predložio BG2500 kao best buy ili Ceymar model.
Za spin štap gledaj da imaš jačinu štapa bar oko 20g ako te ne zanima baš Ultra light spinning. Tako ćeš imati veći raspon varalica na raspolaganju.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
p.e.r.o.'s Avatar 01 Pro 2019 17:37 #4 od p.e.r.o.
Pozdrav Ceco i hvala na odgovoru!
Mislio sam na 2 štapa, ali amo se sad koncentrirat samo na štap za spinning. Kao i što si sam rekao zbog lakšeg manevriranja štapom u kolicima trebao bi mi najkraći mogući, a koliko vidim po nekoj logici što kraći to je i manje gramaže? Od ovih što si ti nabrojao + black savage kojeg sam ja sponenuo koji bi bio tvoj favorit imajući u vidu što kraću dužinu? I ova mašina BG2500 to je daiwa?

Molimo prijavite se

Više...
p.e.r.o.'s Avatar 01 Pro 2019 17:50 #5 od p.e.r.o.
Upravo sam vidio na 40% popusta shimano nasci fb 2500 za 400kn, kakva je ova mašinica?

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 01 Pro 2019 22:00 #6 od Ceco
Možeš imati i kraći štap veće snage gramaže. Koja ti označava koliko ti blank štapa može podnijeti u pravilnom radu da izvučeš njegov maksimum. Tako ako gledaš Black Savage ja bi gledao 9-32g. S njim možeš koristiti lagane jig glave i silikonce pa i malo teže voblere tipa MaxRap, DUO TMS ili Top Water varalice + jigove do 20g.. Mašinica izgleda jako lijepo i sigurno nije loša. Ipak je to Shimano koji je i najbolji po pitanju garancije i jamstva.
Imaš još i ovaj štap ako namjeravaš loviti i lignje savage-gear.com/product/egi-rods/
Ovaj 3.5 koristio sam ga i solidan je univerzalac.
Može i Black Savage služiti za lignje ali je malo prebrze akcije za moje dosadašnje iskustvo u lignjolovu.

Uglavnom Black Savage 9-32g ta mašinica, Shimano Kariki PE 1.0 i predvez od FC od 0.25 do 0.35mm će biti odličan kombo.
Imaš sad na svijetu varalica jako jeftino Intech predveze od 50m za 10kn koji su solidne kvalitete.

Molimo prijavite se

Više...
p.e.r.o.'s Avatar 02 Pro 2019 17:02 #7 od p.e.r.o.
Super, hvala na info i sad u nabavu!

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 02 Pro 2019 23:09 - 02 Pro 2019 23:09 #8 od Paragon
Pozdrav Pero i dobrodošao.
Ja imam komplet Okuma LRF 216cm 3-12grama i mašinicu Okuma Ceymar C-30 i sa njime sam izvlačio širune od cca 60dkg i jednu oradu od skoro 1kg. Čak se i pofajtao sa murinom (po mojoj procjeni preko 2kg)u rupi dobrih 20-25 minuta i na kraju je udica popustila....Štap posao odrađuje vrhunski za moje potrebe , a i lagan je pa mogu s njime mahati cijeli dan. Mislim da bi se ovaj komplet mogao i pofajtati sa manjom strijelkom i palamidom čak.
Također možeš sa njime na lignje čak ja sam jednom probao ,ali me ne privlači eging.
Na Rijeci Dubrovačkoj dolje kod samostana u Rožatu mozes probati kada završe onu rivu.
Osobno nisam probao dolje nikada ali uvijek je bilo nekoga tamo.
Uostalom cijela Rijeka Dubrovačka je potencijalno dobra lokacija za strijelku,strele,polande,širune,luceve,ukjate,orade i smuđute.
Tamo nećeš faliti, a za ove druge lokacije nisam imao vremena uopće istraživati.
Od varalica ja sam najviše na silikoncima (Ragot Raglou,Marukyu Isome crvići...)
Također možeš probati od Savage Geara LRF jigove...

Imaš u temi UL Rock Fishing na forumu par moji postova,a i od drugih ljudi pa malo pogledaj
Pozdrav!
Zadnja izmjena: 02 Pro 2019 23:09 od Paragon.

Molimo prijavite se

Više...
p.e.r.o.'s Avatar 02 Pro 2019 23:55 #9 od p.e.r.o.
Pozdrav Paragon i hvala na savjetima.
Između ovog kompleta kojeg si ti naveo i ovog što sam ja zasad gledao : black savage 5-20 ili 9-32 + shimano nasci 2500 što bi ti preporučio?
Dobro si mi napomenuo za onu rivu što popravljanju, to mi je super lokacija....
Idem baš vidit ul rock fishing temu.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 03 Pro 2019 07:40 #10 od B_
Pero, ne znam da li znas ali Kuki je kupio za sebe i maloga 2 kompleta spin stapova koji su duzine 2,7 i 3 metra. Najbolje ti je prvo probat s time da vidis pase li ti to ili ne. Jer ipak sa duzim stapom ces dobiti dalji izbacaj, a to je za spin u tvojoj situaciji bitno. A ako si vec probao pa vidio da ti ne odgovara, onda idi na ovu kracu kombinaciju...

Molimo prijavite se

Više...
p.e.r.o.'s Avatar 03 Pro 2019 08:59 #11 od p.e.r.o.
Dobro jutro Niko (ako sam pogodio, ako nisam sorry 😀),
Znam da ih ima i planirao sam s njim testirat ali još nisam.... Svejedno nekako mislim da bi mi radi lakše manovre u kolicima odgovarao kraći.

Molimo prijavite se

• B_
  • B_'s Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
Više...
B_'s Avatar 03 Pro 2019 09:39 #12 od B_

p.e.r.o. napisao: Dobro jutro Niko (ako sam pogodio, ako nisam sorry 😀),
Znam da ih ima i planirao sam s njim testirat ali još nisam.... Svejedno nekako mislim da bi mi radi lakše manovre u kolicima odgovarao kraći.

Jesi ;)

Ali kazem ti prvo s njime probaj to pa ces odmah vidjeti da li ti odgovara ili ne. A ovako ti se moze dogoditi da napamet nesto kupis pa ti ne odgovara i samo stoji doma i kupi prasinu bezveze...

Molimo prijavite se

Više...
p.e.r.o.'s Avatar 03 Pro 2019 10:10 #13 od p.e.r.o.
Slažem se!

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 03 Pro 2019 16:53 #14 od Ceco
Ako ne uhvatiš taj Shimano na popustu i Okuma Epixor nije loša igračka

Molimo prijavite se

Više...
dzingo's Avatar 03 Pro 2019 20:30 #15 od dzingo
Dobrodošao na forum!!

Molimo prijavite se

Više...
p.e.r.o.'s Avatar 03 Pro 2019 21:16 #16 od p.e.r.o.
Ok, hvala na info

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 09 Pro 2019 17:16 #17 od Paragon
Pero izvini na kasnom odgovoru.
Nisam baš našao nešto vremena za forum.
Ako misliš ići na grabežljivce tipa palamida strijelka luc... koji se motaju tuda ispod mosta onda bih ja išao na 9-32 štap radije.
Imam Okumu 10-35 i sa njime sam lupao strijelke i palamide do cca 3kg i mašinica Ceymar c40 bez ikakvih problema.
Međutim meni je to palo u totalno drugi plan i sad kako nemam baš vremena za ozbiljniji ribolov sam se prebacio na UL Rock Fishing.
Taman sam jučer naručio Black Savage 2-7 grama i idem ga probati prvom prilikom...
Ispod mosta možeš solidne širune uhvatiti 0.5 kg pa na više. Ali jako labavo grizu i to je stvarno igra živaca sa njima...Čak sam i orade vadio sa 3-15 štapom i to je stvarno gušt (barem meni) .
Također sam imao murinu od cca 2kg ako ne i više na Okumi 3-15 ali se otkačila nažalost.
Pošto je meni cura maznula Okumu 3-15 za UL Rock morao sam sebi nabaviti još jedan štap da možemo skupa ići...
Tamo u temi UL imaš moje neke slike što sam ja lovio na UL Rock Fishing.
Meni stvarno zabavna i srcu jako draga igrarija....
P.S. ajde prebaci se u temu UL Rock Fishing pa što god te zanima tamo postavi pitanja pa ti odgovorim i pomognem koliko god mogu jer sam se ja spinom počeo baviti unazad tek godinu dana a UL rockom nema pola godine da ga prakticiram...

Molimo prijavite se

Više...
p.e.r.o.'s Avatar 10 Pro 2019 15:36 #18 od p.e.r.o.

Paragon napisao: Pero izvini na kasnom odgovoru.
Nisam baš našao nešto vremena za forum.
Ako misliš ići na grabežljivce tipa palamida strijelka luc... koji se motaju tuda ispod mosta onda bih ja išao na 9-32 štap radije.
Imam Okumu 10-35 i sa njime sam lupao strijelke i palamide do cca 3kg i mašinica Ceymar c40 bez ikakvih problema.
Međutim meni je to palo u totalno drugi plan i sad kako nemam baš vremena za ozbiljniji ribolov sam se prebacio na UL Rock Fishing.
Taman sam jučer naručio Black Savage 2-7 grama i idem ga probati prvom prilikom...
Ispod mosta možeš solidne širune uhvatiti 0.5 kg pa na više. Ali jako labavo grizu i to je stvarno igra živaca sa njima...Čak sam i orade vadio sa 3-15 štapom i to je stvarno gušt (barem meni) .
Također sam imao murinu od cca 2kg ako ne i više na Okumi 3-15 ali se otkačila nažalost.
Pošto je meni cura maznula Okumu 3-15 za UL Rock morao sam sebi nabaviti još jedan štap da možemo skupa ići...
Tamo u temi UL imaš moje neke slike što sam ja lovio na UL Rock Fishing.
Meni stvarno zabavna i srcu jako draga igrarija....
P.S. ajde prebaci se u temu UL Rock Fishing pa što god te zanima tamo postavi pitanja pa ti odgovorim i pomognem koliko god mogu jer sam se ja spinom počeo baviti unazad tek godinu dana a UL rockom nema pola godine da ga prakticiram...

Nema problema, evo ja sam nakraju kupio black savage 9-32g, shimano nasci 2500 fb, daiwa j-braid x8 150m 0.13 i savage gear soft fc 0.26. Jedino me sad interesira koja je minimalna težina varalica za ovaj štap, 9g ili mogu i nešto manje?
Za druge teme ću onda pitat direktno po pod forumima...

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Majstor foruma
  • Majstor foruma
Više...
Ceco's Avatar 10 Pro 2019 17:57 #19 od Ceco
Možeš i manje. Kraće će bacanje biti ali bez problem ide s tim štapom i 3g provjereno

Molimo prijavite se

Više...
p.e.r.o.'s Avatar 10 Pro 2019 18:13 #20 od p.e.r.o.

Ceco napisao: Možeš i manje. Kraće će bacanje biti ali bez problem ide s tim štapom i 3g provjereno

Ok, hvala ti puno!

Molimo prijavite se