"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Novi kolačić

• dasy27
  • dasy27's Avatar Autor teme
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
dasy27's Avatar 29 Sij 2020 00:41 - 29 Sij 2020 02:24 #1 od dasy27
Novi kolačić was created by dasy27
Lijep pozdrav svima. Najprije drago mi je da postoji ovakav forum i nadam se da će imati još dugu i bogatu karijeru.

Od prije par mjeseci sam se počeo zanimati za ribolov, a pošto sam sa hercegovačkog krša, niti imam koga pitati za savjete niti imam negdje dobar izbor opreme za kupovinu.

Krenuo sam od kupovine godišnje dozvole za ribolov kako bih neometano mogao pecati na moru, pa sam otišao kupiti nešto opreme. Naravno, nisam dobro izabrao.
Kupio sam neki početnički set sa teleskopskim štapom i dodatno jedan kineski dvodjelni štap koji se kasnije pokazao jako kvalitetan ali pretvrd (100-250g). Njega sam upario s nekom starom Shimano masinicom koju sam dobio od susjeda. S teleskopskim koji je daleeeko mekši sam uspio izvaditi dvije lignje sa nekom talijanskom skosavicom koja je na kraju završila u moru skupa sa polovicom štapa kada je pukao prilikom zabacivanja. Od tada sam išao na more još 5-6 puta i nisam dobio niti jedan trzaj, kako na skosavicu tako i na dubinsko pecanje (olovo, udica 2 i komadic lignje na njoj). Nadam se da će se to uskoro promijeniti.

Došao sam na forum kako bih naučio koje tehnike ribolova s kraja postoje i kako ih primjenjivati. Isto tako mi treba par savjeta prilikom odabira budget štapa i role. O tomu više u drugoj objavi.

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 29 Sij 2020 02:24 od dasy27.
Hvala: B_, Igor

Molimo prijavite se

• Ceco
  • Ceco's Avatar
  • Doktor foruma
  • Doktor foruma
Više...
Ceco's Avatar 29 Sij 2020 03:03 #2 od Ceco
Replied by Ceco on topic Novi kolačić
Pozdrav i dobrodošao na Ludo More
Ako te zanima lov odmetom klasično bacanje sa obale na mamac onda bih ti predložio neki surf tele štap.
Za spin lov varalicama smo svi valjda do sada koristili Okuma Hexana štap kojinulazi u best buy oko 300kn.
Moj savjet bi ti bio Savage Gear 1dfr egi
ili savage gear salt 1dfr Tataki koji možeš naći za nekih 300kn.
Ako sad imaš neki štap strpi se i uštedi dodatno 150kn da imaš pouzdan štap.
Isto tako trebaš dosta paziti na štap jer spin štap neće ti moći služiti za ozbiljno bacanje odmeta.

Poslano sa mog CLT-L29 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Luki's Avatar 29 Sij 2020 09:18 #3 od Luki
Replied by Luki on topic Novi kolačić
Pozdrav i dobro došao.

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Barba87's Avatar 29 Sij 2020 10:17 #4 od Barba87
Replied by Barba87 on topic Novi kolačić
Martine , prebit ću te ko zeca🤣🤣
Dobrodošao
Hvala: B_

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 29 Sij 2020 19:49 #5 od Paragon
Replied by Paragon on topic Novi kolačić
Pozdrav i dobrodošao.
Ja sam sa Hexanom vadio strijelke palamide lubine i što sve ne na spin sa kraja,čak sam i goluba od 3kg maznuo.
Može ti i poslužiti za a volo tehniku Hexana.
Pogledaj malo teme o tehnikama koje te zanimaju pa tamo pitaj što nije jasno ekipa sa foruma će pomoći uvijek.

Molimo prijavite se

• dasy27
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
dasy27's Avatar 30 Sij 2020 02:23 #6 od dasy27
Replied by dasy27 on topic Novi kolačić

Barba87 napisao: Martine , prebit ću te ko zeca🤣🤣
Dobrodošao

Evo zašto nemam koga pitati za savjete 😂

Hvala svima!

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 30 Sij 2020 10:11 #7 od marko87
Replied by marko87 on topic Novi kolačić
Pozdrav kolega, ne slušaj ti Darku. Šta god zanima a ja mognem pomoći tu sam. A ima i razne opreme za kupiti u mene tako da samo pitaj šta te zanima 😀 a i morat ćemo kakav zajednički ribolov dogovoriti.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Hvala: Ceco, dasy27

Molimo prijavite se

• dasy27
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
dasy27's Avatar 30 Sij 2020 10:41 #8 od dasy27
Replied by dasy27 on topic Novi kolačić
Ja sam uvijek za.
Neće li biti upis nove opreme kad naručim ovo što su mi savjetovali 😂
Šta prodaješ?

Molimo prijavite se

Više...
marko87's Avatar 30 Sij 2020 11:07 - 30 Sij 2020 11:07 #9 od marko87
Replied by marko87 on topic Novi kolačić
Hahahahah pomaloo, ja sam nakon više od pola godine imao prvi pošteni upis.

A imam ti svega, dva štapa od 3m sa mašinicama za orade koji bi bili ekstra povoljni. I jedan teleskopski 4,20m također za orade,šaran idt koji je sa ekstra masinicom i taj bi bio nešto skuplji. A možda bi bio i jedan spin štap za prodati. Najbolje da jednom navratis i vidiš. Ima stvari dosta ne korišteni a i ovo što je korišteno je u odličnom stanju a sve bi dao dosta povoljnije nego ja plaćao.

Poslano sa mog EVA-L19 koristeći Tapatalk
Zadnja izmjena: 30 Sij 2020 11:07 od marko87.

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 31 Sij 2020 07:42 #10 od susnjar
Replied by susnjar on topic Novi kolačić
Pozdrav i dobro došao!

Evo preporuke opreme za dvije popularne vrste ribolova.

Za lakši i srednji spin s obale:

Dvodijelni štap dužine 2,40 - 2,70 cm, i akcije 5-25 ili 10-35 g + rola veličine 40 po Shimanu
(npr. Okuma Hexana + Okuma Ceymar 40)

Za orade i sl. (ferma):

Dvodijelni ili teleskopski štap 3m ili više, akcije ovisno o konfiguraciji obale i morskim strujama, od 40-80g naviše + veća rola

Molimo prijavite se