"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Pozdrav iz Istre

Više...
alonsofan93's Avatar 03 Ruj 2020 23:48 #1 od alonsofan93
Pozdrav iz Istre was created by alonsofan93
Lijep pozdrav svima iz Istre

Relativno sam novi u ribolovu, često odem na sipe,a u zadnje vrijeme počeo sam sa starim na barku, i najviše ganjamo lignje.
S obzirom da sam novi, a štapove sam posudio od nekih prijatelja kako bi stigao, ima li netko preporuku za dobar štap i mašinicu da mogu na sipe,lignje ponajviše, a i da mogu spinat sa obale.
Po onome što sam čitao i pratio, okuma hexana je dobar izbor, dok je ovo ostalo još nepoznat teren. Budžet bi bio oko 1000kn

Molimo prijavite se

Više...
Waterfall's Avatar 04 Ruj 2020 12:41 #2 od Waterfall
Replied by Waterfall on topic Pozdrav iz Istre
U ribolovu koristimo pribor koji grubo mozemo podjelit na osnovni pribor i potrosni materijal.
Najvazniji osnovni pribor su stap i masinica. Tu bi trebalo pokusat kupit nesto kvalitetno jer kod pazljivog odrzavanja i upotrebe stap i masinica traju godinama. Za 1000-1500kn se da sloziti dobar komplet.
Sa druge strane, potrosni materijal odnosi vise novaca nego sto si cesto zelimo priznat. Ima jigova koji stoje 100 i vise kn, zakacis za kamen i nema ga vise. A da ne govorim koliko sitnog pribora imamo gotovo svi po raznim kutijama, torbama i ladicama. Kad bi napravili inventuru svega sto imamo skupilo bi se tu vrijednosti vise nego za jednu Stellu:(
Tako da bi preporucio pazljivo odabrat stap i masinicu a jigove, skosavice, voblere, gume, joguline, kopce itd... kupovat pomalo, po potrebi i na bazi iskustva koje ce se polako stjecat.
Hexanu nisam nikad niti vidio ali je dosta hvaljen stap (cjena/kvaliteta) tu dodas jos 700kn za jedan Shimano Nasci i miran si barem 10 godina.
Poanta ovog posta bi trebala biti da cesto gledamo na 100-200kn kod kupovine stapa ili masinice a onda potrosimo gomilu novaca na sitni pribor od kojeg jedan dio necemo nikad, ili cemo jako rijetko, koristit.
Hvala: Dida

Molimo prijavite se

Više...
susnjar's Avatar 04 Ruj 2020 14:35 #3 od susnjar
Replied by susnjar on topic Pozdrav iz Istre
Pozdrav i dobro došao!

Okuma Hexana II 240cm, 5-20g + Okuma Ceymar C 40 = zgodan komplet za tvoje potrebe, ukupno cca 800kn

Možeš uzeti i malo skuplju rolu, tipa manje Daiwe BG, Shimano Exage ili sl.
Hvala: Dizajn

Molimo prijavite se

• Dida
  • Dida's Avatar
  • Novi korisnik
  • Novi korisnik
Više...
Dida's Avatar 04 Ruj 2020 18:11 #4 od Dida
Replied by Dida on topic Pozdrav iz Istre
Pozdrav i dobrodošao ..

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 04 Ruj 2020 21:56 #5 od Paragon
Replied by Paragon on topic Pozdrav iz Istre
Pozz i dobrodošao. Za Hexanu 5-20 mislim da možeš i Ceymara 30.Imam 3 komada 40,30 i 10...

Molimo prijavite se

Više...
memeto's Avatar 05 Ruj 2020 11:27 - 05 Ruj 2020 11:27 #6 od memeto
Replied by memeto on topic Pozdrav iz Istre
Ja na hexani 5-20gr imam okuma epixor 30, i odlicna mi je ta komba!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk
Zadnja izmjena: 05 Ruj 2020 11:27 od memeto.

Molimo prijavite se

Više...
dasy27's Avatar 06 Ruj 2020 02:32 #7 od dasy27
Replied by dasy27 on topic Pozdrav iz Istre
Imam Hexanu, jako sam zadovoljan. Mašina na njoj je Okuma Alaris 40. Mislim da za tako male novce ne postoji tako dobra mašina. Definitivno preporučam tu kombinaciju samo mašina u veličini 30 da ti je koliko toliko lakša.
Sve skupa ni 600 kuna. Za upredenicu još 250 i ostane ti za par dobrih skosavica. One su oko 50-60kn od DTD i Inox kopčice 11kn.

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
Paragon's Avatar 06 Ruj 2020 08:53 #8 od Paragon
Replied by Paragon on topic Pozdrav iz Istre
Takoder sam ja dobio info u Pangee kad sam kupovao stap za UL/L spin da mozes iskoristiti Okuma LRF 3-12 gr za lignje cini mi se da su rekli gornja granica da mu je nesto veca od deklarirane cca 18gr.
Ja ga korostim za UL spin i nekidan mi je draga na njega izvukla feluna cca 1.5kg... Takoder stap je izvadio masu orada.U biti to ti se sve svodi kako kome pase. Ja na lignje idem barkom i iz ruke.. Planirao sam taj stap za lignje bas sa kraja medutim nisam posao niti jednom a na spinu sam proslo ljeto gotovo stalno bio. Ove godine nesto manje ulova je stvarno bilo ali si slike izostale u vecini slucajeva...

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 18 Ruj 2020 18:41 #9 od dundo
Replied by dundo on topic Pozdrav iz Istre
Pozdrav i dobrodošao!

Molimo prijavite se

Više...
sasac's Avatar 20 Ruj 2020 08:40 - 20 Ruj 2020 08:41 #10 od sasac
Replied by sasac on topic Pozdrav iz Istre
Dobrodošao! S obzirom da sam imao i hexanu i helios sx ( i dalje ga imam) ja bi ti svakako preporučio helios sx , cijenom su tu negdje no ovo je sigurno bolji štap od hexane. Za rolu okuma epixor, shimano nasci u tom rangu, veličina špule 30 i vozi. :like:
Zadnja izmjena: 20 Ruj 2020 08:41 od sasac.

Molimo prijavite se