"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Forum je nadograđen na najnoviju verziju. U narednih nekoliko dana očekujte greške koje ćemo čim prije otkloniti. Hvala / PRIJAVI KVAR

Lov cipla s kraja

Više...
Angler's Avatar 06 Lis 2016 11:49 #61 od Angler
Replied by Angler on topic Lov cipla s kraja
haha
Ne bi si to dozvolio, ipak se smatram sportskim ribolovcem :)
Hvala: Fanatik

Molimo prijavite se

Više...
Angler's Avatar 06 Lis 2016 12:18 #62 od Angler
A znas da sam nedje cito da imaju cak neke varalice za cipola, vjerovatno je to nesto UltraLight, ali bas ultra,ultra light !?!? Dali se mozda neko susreo s time?

Evo kolega

To sam vidio prije otprilike godine dana i ostao paf :oops:

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 06 Lis 2016 17:00 #63 od Fanatik
Replied by Fanatik on topic Lov cipla s kraja
A ludnica, e trebalo bi ovo bas ispitat, samo pitanje jel ovo na Jadranu love i s druge strane od Mediterana, jer mislim da u mediteranu ima jos nekoliko vrsta cipola kojih nema u nas !?!
Volio bi ovo bas provat :)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....

Molimo prijavite se

Više...
Angler's Avatar 16 Lis 2016 10:01 #64 od Angler
Btw, najveći koji sam ulovio je bio 1.8.
Literatura kaže da narastu do 5-6kg.
E sad, već duže me zanima jedna stvar: da li je netko vidio ili ulovio tako velikog cipla i gdje odu primjerci iznad 2 kg?

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 16 Lis 2016 20:36 #65 od dundo
Replied by dundo on topic Lov cipla s kraja
Tip iz Opuzena, prije par godina, na kozicu i ometac iz ruke, ulovio je cipola putnika teškog više od 6 kg. Bilo u mjesečniku "Ribolov na Jadranu", novinama koje nažalost više ne izlaze u tiskanom obliku.
Hvala: Fanatik, Angler

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 22 Pro 2016 09:43 #66 od bzing
Replied by bzing on topic Lov cipla s kraja
Kako sam u predstavljanju napisao, ja sam apsolutni rekreativac s pauzama u ribolovu od 5-6 godina :lol:
Prvi put sam ove godine uopće pokušao loviti iza kraja listopada i to baš ciple.
Da stvar bude kompliciranija, lovim zadnjih dana komade od 0,5 pa do 1kg.
evo jedan 75dkg
s20.postimg.cc/45tifld3h/cipal_75dkg.jpg

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 22 Pro 2016 09:43 #67 od bzing
Evo i drugi slične "tonaže"
s20.postimg.cc/y9817jgct/cipal_65dkg.jpg

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 22 Pro 2016 09:55 #68 od bzing
Oprema za ribolov cipla:
Štap: Abu Gracia star 20 i koju godinu-iz doba prije karbona tako da je "full metal jacked" :lol: inače je 2,07m dužine i ne znam čemu uopće služi
Rola: Shimano 3000SRB - stara 2 miseca ali gažena2 puta (gaženje nogom broja obuće 42)
Najlon: fluocarbon 0,258 (nije predvez nego 40 yardi namotno na špulu i udica na kraju)
Plovak: 12 grama klizni (da bi utonuo treba ga opteretiti olovnim kuglicama u dužini jednog pedlja)
Udica je bila razočarenje samo takvo.
Naime, po savjetu uzeh Ownericu br.5.Nisam nekih velikih iskustava kao šta se i vidi iz mojih postova ali svejedno nisam doživio ovakav debakl baš nikada.Naime, navedena udica puca krtim lomom na vratu.Kad mi cipol kilaš polomio prvu, to sam pripisivao težini ribe, međutim kad je sljedeća pukla nakon kačenja oirade od 20dkg sam se zamislio.Treća je pukla nakon šta sam je pokušao vaditi iz rukava košulje gdje se zabola.
Ako ste imali slićna iskustva, čudite se sa mnom. Ako niste, evo slika original pakiranja pa da pokušamo shvatiti jer možda je u pitanju serija a možda kakvoća materijala.
s20.postimg.cc/59dmrjxql/ownerica_kr.jpg

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 22 Pro 2016 11:43 #69 od Janko
Replied by Janko on topic Lov cipla s kraja
bzing na koliko držiš kočnicu za ciple?

Imaš catu?

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 22 Pro 2016 12:13 #70 od bzing
Do kraja(zadnja kočnica-zategnuto na maximum)
Cipol je broben i šija livo-desno koliko ima krene ali nikad nisam doživio da mu se mora popuštati kočnicom to iz mog iskustva gdje je malo iznad kile maximum težina.Za veče sam u dilemi što bih činio ali to se osjeti u trenutku.
Ova oprema s kojom lovim je zapravo neadekvatna ako pročitaš natpise iskusnih ribolovaca ali nekako to funkcionira.

Molimo prijavite se

• Janko
  • Janko's Avatar
  • Stalni korisnik
  • Stalni korisnik
  • Student računarstva, Rijeka
Više...
Janko's Avatar 22 Pro 2016 12:24 #71 od Janko
Replied by Janko on topic Lov cipla s kraja

bzing napisao: Do kraja(zadnja kočnica-zategnuto na maximum)
Cipol je broben i šija livo-desno koliko ima krene ali nikad nisam doživio da mu se mora popuštati kočnicom to iz mog iskustva gdje je malo iznad kile maximum težina.Za veče sam u dilemi što bih činio ali to se osjeti u trenutku.
Ova oprema s kojom lovim je zapravo neadekvatna ako pročitaš natpise iskusnih ribolovaca ali nekako to funkcionira.

Ja sam ih malo lovio ove godine, i čuo sam da treba kočnicu laškat poprilično radi njihovih mekanih usnica. 2 od kile sam izgubio radi naglog pokreta pred buligu haha...

Imaš catu?

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 22 Pro 2016 12:51 #72 od bzing
nisam imao te probleme, uglavnom se svi dobro zakače.Nema tu prejake kontre nego kratka i umjerena.Jaka kontra može manjem cipolu otkinuti cijelu gornju usnu pa imaš osječaj da si ulovio nečiji nokat.Ponekad je takvo stanje mirovanja da ideš premjestiti udicu pa mu izvučeš iz usta kruh...ponekad se opet tako i ulovi.
Meni je on baš interesantna riba jer moraš steći osječaj što se zapravo događa.Orada od 30 deka se praktično sama ulovi jer zgrabi i zategne, ušata isto.Cipol je majstor guranja, žvakanja, vrćenja u krug...

Molimo prijavite se

Više...
dundo's Avatar 22 Pro 2016 21:08 #73 od dundo
Replied by dundo on topic Lov cipla s kraja
Bzing,imao sam isto iskustvo, isto udice pucale na vratu na kontri kod velikih cipola. Isto su bile ownerice br.5, samo nisu bile crne, nego pocinčane. Moja ti je preporuka Gamakatsu, serija 3310 br.8. Odlične udice, najbolje, i možeš ih naći u svakoj malo bolje opremljenoj butizi.
Hvala: bzing

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 22 Pro 2016 21:22 #74 od bzing
Probam.Danas sam privezao neku mustadovu dugog vrata ali nisu nalijetali veliki nego jata malih.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 09 Lis 2017 14:09 #75 od Fanatik
Evo jutros oko 9h poso na cipole nakon dugo vremena, malo za promjenu da mi lignje ne dosade :)

Prvo su me maleni izludili, promijenio postu i nedje oko 11h po oseki eto pojavili se malo prostojniji komadi ;)

Pet komada 1,1kg ,dobro je!

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
bzing's Avatar 09 Lis 2017 14:51 #76 od bzing
Ja krećem na komarče oko 16:00 pa ako ne udare prebacim se na ciple.
Sad je vrijeme kad su najaktivniji.

Molimo prijavite se

Više...
Fanatik's Avatar 09 Lis 2017 15:26 #77 od Fanatik

bzing napisao: Ja krećem na komarče oko 16:00 pa ako ne udare prebacim se na ciple.
Sad je vrijeme kad su najaktivniji.

Da ovo je naj bolje doba, mozes kombinirat i komarcu il cipola a i brancin moze uvijek naletit ;)

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Molimo prijavite se

Više...
markom's Avatar 11 Sij 2018 21:42 #78 od markom
Replied by markom on topic Lov cipla s kraja
Danas iznenadjenje...cudno malo za ovo doba godine?🤔

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Hvala: Baćo68

Molimo prijavite se