"E baš zato moj učeni velegrađanine, ja ne volim grad! Jer to se njemu ne može dogodit. Meni je draga ova naša mala, smišna, luckasta pozornica, s ovin kletinetom od prisjednika i sa ovin imbećilom od popa i sa ovom mojon išempjanom Bepinom!"
Prijava
x
x
Registracija
x

Pozdrav, Gost

TEMA: Strijelka

Strijelka 04 Ruj 2016 14:07 #8730

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
  • Zahvala primljena: 738
Mislim da ce se puno pisati o navedenoj vrsti ribe i sve ce se vece loviti jer ta ce riba koja je relativno nova u Jadranu i mislim da se nje necemo takp lako rijesiti.
Strijeka koja je predator i eventualna opasnost za nase dragocjene vrste riba na prvom mjsetu su Lubeni a onda sve ostalo.
Evo jedne slike ulova strijelki stara evo tocno 17 dana.

Ulovljene u vremenu od 18 do 21 sati na Rijeckom podrucju.
Upredenica od Gosena 12 lb a predvez fluorocarbon od Savagear 0,25mm.
Varalica poper Savagear 100 mm vidljiva na slici.
Rola Daiwa Revro 3000
Vali
Zadnja izmjena: : 11 Ruj 2016 22:12 od zeusfaber.
Da bi se uključili u raspravu potrebno se registrirati
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik, Boki

Strijelka 04 Ruj 2016 14:26 #8731

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 307
Kako je ta riba dospjela u Jadran?Velikim stranim brodovima ili je jednostavno usljed porasta temp.mora našla novo pogodno stanište.

Strijelka 04 Ruj 2016 14:36 #8733

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
Kolega nazalost ovo drugo.
Turska cak daje poticaj za izlov Strijelke jer su se rasirile previse i skoro sve unistile.
I nas to ceka.
To je bas cudoviste od ribe kao i srebreni Mace koji su se isto tako pojavili i koji rezu sve pred sobm.
To su ribe koje prijete Jadranu i nasim dragocjenim vrstama riba.
Ima tu jos naravno i drugi vrsta npr.lampuga, napuhaca......
Vali

Strijelka 04 Ruj 2016 14:40 #8734

• zoki1
  • zoki1's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 307
Da,tak sam si i mislil,nažalost protiv prirode se nemože,još je ona prema nama i dobra kak se mi prema njoj ponašamo.Još samo da se doseli bullshark u dolinu Neretve i super.I veliki bijeli.

Strijelka 04 Ruj 2016 15:22 #8735

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 953
Bravo za temu! :)

Ja sam primijetio da su prije tri-cetiri godine udarale na popere ko blesave a sada su postale puno opreznije, vise ih dobijam na woblere, zlice, kasmastere...poperima igraju nogomet :) ,zapravo vaterpolo :lol: Dali je netko doso do slicnih zakljicaka?

Evo jedna nevelika od juce u jutro, na wobler ;)

...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: : 04 Ruj 2016 15:23 od Fanatik.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: maxbeb, Boki

Strijelka 04 Ruj 2016 15:56 #8737

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
Recimo kplega da je meni obrnuto od tvoga :cheer:
Kod mene je prijasnjih godina udaralo na sve osim na popera a sad mi je poper zakon.
Slazem se da su postale i osjetljivije jer si ih prije mogao uhvatiti 10-20 konafa na varalicu bez problems sad i ne bas.
Ima ih i koji ih love na srdeju ali se stalno zale na nisenje opreme pa cak i stapova. :cheer: :cheer:
Samo sto su de prie lo ile one 500-800gr.a sad su najmanje kilasice barem ovdje.
Rijetko se ulovi manja.
;)
Vali

Strijelka 04 Ruj 2016 17:56 #8738

• Fanatik
  • Fanatik's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 953
Hahah...hm, vidis kako neki zakljucci igraju ulogu ovisno od terena a vjerovatno i od igraca :) ...ali da, sigurno je da su postale opreznije u tome slazu svi koji ih love, prije su udarale ko blesave, sad se cesce dogadja da samo doprate varku il zaigraju vaterpolo :)

Mi smo ih prije lovili i na srdelu, na plovak i sajlica za predvez, dobro smo lovili...a sto se tice velicine, mislim da se vecinom krecu otprilike iste velicine, ista generacija vjerovatno, u istom jatu...moj neki zakljucak je, ili udaraju male, ili velike, valjda ovisi koja druzina je u akciji :lol: ...vidis ja odavno nisam digo, nit imo udarac neke vece od pola kila - 70dkg, iako prije nekoliko tjedana mi jedna bas velika, vjerovatno oko 3kg udarila i izvukla dobrih 40-50m upredenice al nekako joj predvez doso pod zube i ode s Rapalom Max Rap 13 :huh:
...orlovi rano lete a kasno sliječu....
Zadnja izmjena: : 04 Ruj 2016 17:58 od Fanatik.

Strijelka 04 Ruj 2016 19:00 #8743

• Godra
  • Godra's Avatar
  • Majstor foruma
  • Zahvala primljena: 204
Sad ću morat i njih probat lovit :cheer:
džaba pametniji popušta kad budala zateže
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik

Strijelka 04 Ruj 2016 22:15 #8747

• maxbeb
  • maxbeb's Avatar
  • Legenda foruma
  • Samo moru virujem
  • Zahvala primljena: 1177
Ja upravo s liganja...
Kolega s kraja navalio na strijelke ima par dana samo o njima..svi love ..svima ide....ludilo borba..
Sad se opremamo i probat cemo dobit koju ludu :cheer:
Ni riječi pred veličanstvom mora,
Pred modrim šumorom vječnost
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik, Boki

Strijelka 04 Ruj 2016 23:35 #8749

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
Strijelke je gust lovito.
Ja ih ovdje vise manje skidam stalno.
I svesi od 1-2 kile.vec2 mjeseca, samo treba biti strpljiv i cekati da prolupaju.
Cak sam ih lovio recimo posljepodne u 17 sati.
Dril i gust sa strojelkama je zagarantiran a i ukusne su za jest. ;)
Vali
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik, maxbeb

Strijelka 05 Ruj 2016 20:16 #8756

• Angler
  • Angler's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 198
Slažem se sa svime napisanim.
Ja ih lovim na veliki filet od piletine i filet od cipla, .naravno sajlica. i 2 udice (jedna klizna).
Na žalost i one postaju sve pametnije i opreznije. Prošle godine sam ih lovio od 5-10 komada u jednu večer a ove godime malo slabije.
Mislim da će donijeti veliku neravnotežu i štetu našem preostalom ribjlem fondu. Strijelka je užasni predator, nema prirodnog neprijatelja i ubija iz čiste zabave.
Neki dan sam u Opatiji vidio ogromno jato od 60-70 komada. Ne moram reći da do kraja ribolova nisam imao ni jedan jedini griz. Nerijetko sam ovog ljeta izvlačio samo glave od orada,šaraga, ušata i ostalih riba.
Koliko god nam je zabavno ih sada loviti, bojim se da nas ne zadesi sudbina nekih jezera, gdje je štuka ostala jedina riblja vrsta.
Nadam se da sam u krivu :unsure:
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik, Boki, domagoj

Strijelka 05 Ruj 2016 20:42 #8758

• oki270
  • oki270's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 284
Angler napisao:
Prošle godine sam ih lovio od 5-10 komada u jednu večer a ove godime malo slabije.

Ha gle ili debelo pretjerujes, ili su ti manje od pola kile ili te zaboli za zakon o sportskom i rekreacijskom ribolovu koji propisuje max 5kg: "U rekreacijskom ili športskom ribolovu na moru, dozvoljeno je dnevno uloviti i sakupiti ukupno do 5 kilograma riba i drugih morskih organizama." kaze zakon...koje god da je od spomenutog - nije bas pohvalno... :S

Strijelka 05 Ruj 2016 21:17 #8759

• dxdandy
  • dxdandy's Avatar
  • Legenda foruma
  • Zahvala primljena: 172
Kvarner napisao:
Strijelke je gust lovito.
Ja ih ovdje vise manje skidam stalno.
I svesi od 1-2 kile.vec2 mjeseca, samo treba biti strpljiv i cekati da prolupaju.
Cak sam ih lovio recimo posljepodne u 17 sati.
Dril i gust sa strojelkama je zagarantiran a i ukusne su za jest. ;)

Gdje ih cupas vanka. Ja ih u Vinodolskom tek od ove godine poceo dobivati. I to ljetos na godisnjem. Kad sam bio u petom mjesecu 10 dana sam ih trazio od crikve preko selca do novoga i ni udarca. A sada u 8 mjesecu ih se fino dalo uhvatiti ali do kile. Nista vece od toga.
Zadnja izmjena: : 06 Ruj 2016 07:53 od dxdandy.

Strijelka 06 Ruj 2016 06:44 #8761

• Kvarner
  • Kvarner's Avatar
  • Legenda foruma
  • Volim grad koji teče
Angler napisao:
Slažem se sa svime napisanim.
Ja ih lovim na veliki filet od piletine i filet od cipla, .naravno sajlica. i 2 udice (jedna klizna).
Na žalost i one postaju sve pametnije i opreznije. Prošle godine sam ih lovio od 5-10 komada u jednu večer a ove godime malo slabije.
Mislim da će donijeti veliku neravnotežu i štetu našem preostalom ribjlem fondu. Strijelka je užasni predator, nema prirodnog neprijatelja i ubija iz čiste zabave.
Neki dan sam u Opatiji vidio ogromno jato od 60-70 komada. Ne moram reći da do kraja ribolova nisam imao ni jedan jedini griz. Nerijetko sam ovog ljeta izvlačio samo glave od orada,šaraga, ušata i ostalih riba.
Koliko god nam je zabavno ih sada loviti, bojim se da nas ne zadesi sudbina nekih jezera, gdje je štuka ostala jedina riblja vrsta.
Nadam se da sam u krivu :unsure:

Zato sam o otvorio ovu temu da potaknem na lov ove krvolocne ribe.
Sta se tice zako a kolega slazem de ds se provodi i da se pustaju mani primjerci brancina , orade, gofa, skarpine i da ne nabrajam sve ostalo ali da se strijelka lovi nemilice ja da grizu i da ih migu iloviti sto ja bi ih izvadio van ako nista dijelio ili ostavio na rivi samo da nisu u moru.
To je zlo od tibe za ostalu ribu.
E tu me zakon ne zanima.
A siguran sam da sam medju boljim koji brine o manjim uzorcima Brancina da ih svi pustaju ispod mjere bilo bi ih i vise.
Bez ikakvih uvreda ikome ovo je moje mislje i prijedlog da se ta ne.an izlovljava maximalno ako hocemo zadrzati nase vrste riba.
Spomeno sam i Maceve sve isto se odnosi i na njih.
Vali
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Boki, Angler

Strijelka 06 Ruj 2016 08:20 #8765

• Pikabu
  • Pikabu's Avatar
  • Doktor foruma
  • Zahvala primljena: 161
Ja mogu reći da je meni kao sportsko/rekreativnom ribolovcu jako drago da su se pojavile i da ih ima sve više.

I drago mi je da nisu "na cijeni" jer sila domaćih ribolovaca koji love za prodaju nisu zainteresirani za ovu vrstu. Tako da se ima što za loviti, veliki su borci i predatori, a na kraju, meni je super i za pojesti.

Veliki :like: za strijelke.
Slijedeći korisnik(ci) je rekao hvala.: Fanatik